اطلاعات جامع و کاربردی درمورد کاشت ابرو

 1. خانه
 2. کاشت ابرو
 3. اطلاعات جامع و کاربردی درمورد کاشت ابرو

اطلاعات جامع و کاربردی درمورد کاشت ابرو

کاشت ابرو

هر یک از اجزای صورت نقش بسزایی در زیبایی ظاهری شما دارند؛ اما طبیعی است که برخی از آن‌ها اثرات پررنگ‌تری را به همراه دارند. ابرو یکی از آن‌هاست که فرم آن تاثیر شگفت‌انگیزی روی زیبایی ظاهری شما دارد. البته معمولا تا زمانی که ابروها فرم مناسبی دارند، خیلی توجهی به آن‌ها نمی‌شود؛ اما بلافاصله بعد از اینکه مشکلی در ابروها به وجود می‌آید، اثرات منفی آن در چهره ظاهر می‌شود. خوشبختانه جای نگرانی چندانی در این زمینه وجود ندارد. کاشت ابرو به عنوان یک گزینه عالی برای جبران ریزش مو یا آسیب دیدگی ابروها روی میز است. کلینیک زیبایی دکتر آرش نجف بیگی با سابقه سال‌ها تجربه در این زمینه آماده ارائه خدمات کاشت ابرو به شما عزیزان است. 

چه کسانی کاندیدای کاشت ابرو هستند؟ 

کاشت ابرو انتخابی مناسب، کم خطر و با هزینه مناسب برای هر کسی است که به دنبال فرم ایده‌آل برای ابروهای خود می‌گردد. حتی اگر راه های مختلف دیگر مانند تاتو، هاشور و میکروپیگمنتیشن را امتحان کرده‌اید و نتیجه رضایت‌بخش نبوده است، می‌توانید با خیال آسوده به سراغ کاشت ابرو بروید. جالب است بدانید که حتی نیازی به لیزر کردن و لایه‌برداری پوست نیز وجود ندارد. و به‌راحتی می‌توان ابروهای جدید را روی تاتو و هاشور کاشت. 

پزشکان توصیه می‌کنند که تا قبل از پایان دوره بلوغ تحت هیچ شرایطی نسبت به جراحی‌های زیبایی مانند کاشت ابرو اقدام نکنید. چراکه فرآیند رشد طبیعی بدن و همچنین تغییرات فیزیولوژیک باعث می‌شود که احتمال عدم دستیابی به نتیجه مناسب خیلی زیاد باشد. روی‌هم‌رفته از جمله کاندیداهای این جراحی زیبایی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 

 • کمبود تراکم ابرو و نیاز به پرپشت شدن آن‌ها 
 • نیاز به ایجاد تغییر فرم و زیبا‌تر کردن ابرو 
 • حل مشکل عدم تقارن ابروها 
 • حل مشکل ریزش ابرو 
 • برطرف کردن مشکلات ناشی از آسیب دیدن ابروها 

کاشت ابرو به چه صورت انجام می‌شود؟ 

کاشت ابرو با استفاده از موی طبیعی بدن افراد صورت می‌گیرد. موی طبیعی مورد نیاز از بانک مو در بدن افراد تامین می‌شود. معمولا ناحیه پشت سر و گوش به عنوان بانک مو شناخته می‌شود. قبل از هر چیز لازم است که به دقت طراحی ابروی مد نظر توسط پزشک و با نظر مراجعه کننده صورت بگیرد. زاویه رشد ابرو خیلی مهم است. ابرو باید به‌گونه‌ای کاشته شود که نسبت به سطح پوست زاویه و حالت مناسب پیدا کند. جالب است بدانید که زاویه هر تار موی ابرو با سطح پوست با توجه موقعیت قرارگیری آن تعیین می‌شود. بی‌توجهی به این موضوع باعث می‌شود که در زمان رشد ابرو شاهد فاصله گرفتن تارهای مو از سطح پوست باشیم. 

بعد از طراحی، پزشک با انجام معاینات لازم میزان موی مورد نیاز و همچنین روش کاش ابرو را تعیین می‌کند. در ادامه نوبت به برداشت مو از بانک مو می‌رسد. نکته اساسی این است که در خانم‌ها معمولا به سراغ تارهای موی ظریف‌تر و در آقایان باید تارهای ضخیم‌تر را انتخاب کنیم. این موضوع مهمی است که باید درباره ظرافت‌های زنانه و خصوصیات مردانه حتما مد نظر قرار بگیرد. 

پس از برداشت مو، فرآیند جداسازی گرافت‌ها آغاز می‌شود. در این مرحله تارهای مو با استفاده از میکروسکوپ باید تفکیک می‌شوند. هر یک از تارهای مو باید به‌صورت جداگانه و در موقعیت خاصی از ابروها قرار بگیرد. هرچند تعداد پیازهای موی مورد استفاده برای هر فرد متفاوت است؛ اما به طور متوسط چیزی در حدود 1000 تا 1300 ریشه برای این منظور استفاده می‌شود. 

در مرحله آخر نوبت به کاشت ابرو می‌رسد. برای این منظور با استفاده از تیغ جراحی با سوزن‌های بسیار ریز، سوراخ‌هایی در نقاط مختلف ابرو ایجاد می‌شود. سپس پیازهای مو یک به یک در محل سوراخ‌ها تعبیه می‌شوند. به این ترتیب کار به پایان می‌رسد و باید منتظر بمانید تا نتیجه نهایی حاصل شود. 

کاشت ابرو به چه صورت انجام می‌شود؟ 

روش‌های مختلف کاشت ابرو 

روش‌های گوناگونی برای کاشت ابرو به‌صورت طبیعی وجود دارند. برخی از این روش‌ها در گذشته رایج بودند. به عنوان مثال می‌توان به روش کاشت نواری یا FUT اشاره کرد. در این روش یک نوار از ناحیه بانک مو برداشته می‌شود. برای برداشت این نوار نیاز به برش در پوست سر وجود دارد. پس از آن محل برش بخیه زده می‌شود. این روش به عنوان جراحی تهاجمی شناخته می‌شود. همچنین زمان اجرای آن نیز تقریبا طولانی است. 

برای جلوگیری از ایجاد برش در پوست سر، روش‌های دیگری نیز در سال‌های اخیر ابداع شده‌اند. روش FUE غیرجراحی است که در آن تارهای مو به صورت جداگانه از ناحیه پشت سر برداشته می‌شود. این روش خیلی سریع‌تر انجام می‌شود و همچنین نیاز به برش نیز ندارد. به علاوه اینکه دوره نقاهت کوتاهی نیز دارد و می‌توانید در مدت زمان کوتاهی به فعالیت‌های روزمره خود بازگردید. 

به تازگی روش دیگری تحت عنوان SUT نیز ابداع شده است که برای کاشت طبیعی ابرو می‌توان روی آن حساب کرد. در این روش اصلا نیازی به برش یا بخیه زدن نیست. با استفاده از تجهیزات پیشرفته، فولیکول‌های مو در ناحیه مناسب برداشته شده و در محل مورد نظر در ابروها کاشته می‌شوند. خوشبختانه در هیچ یک از روش‌های فوق نیازی به بیهوشی نیست. بلکه می‌توانید به راحتی با استفاده از بی‌حسی موضعی به نتیجه مناسب دست پیدا کنید. 

نتایج کاشت ابرو چه زمانی قابل مشاهده است؟ 

فرآیند کاشت ابرو با توجه به میزان موهای مورد نیاز بین 5 تا 6 ساعت زمان می‌برد. نگران طولانی بودن مدت زمان جراحی نباشید. در طول مدت حضور در کلینیک زیبایی، معمولا با وعده‌های غذایی و میان وعده از شما پذیرایی می‌شود و فرصت کافی برای استراحت کردن نیز خواهید داشت. خوشبختانه اگر همه چیز به خوبی پیش برود، نیازی به بستری شدن نیز نخواهید داشت و در همان روز مرخص خواهید شد. 

نکته مهم که وجود دارد این است که نباید انتظار معجزه داشته باشید که نتیجه کاشت ابرو در لحظه مشخص شود. با گذشته حدود 3 تا 4 ماه از کاشت ابرو معمولا بخشی از ابروهای کاشته شده می‌ریزند. این اتفاق کاملا طبیعی است و جای هیچ‌گونه نگرانی ندارد. پس از آن بار دیگر فرآیند رشد طبیعی ابروها آغاز می‌شود. در مجموع با گذشت 9 تا 12 ماه از زمان کاشت طبیعی زمان لازم است که ابروها به حالت ایده‌آل خود برسند. 

ممکن است که با گذشت چند ماه پزشک تشخیص دهد که نیاز به ترمیم ابروها وجود دارد. بر این اساس ممکن است که بعد از 6 تا 9 ماه نیاز به یک یا چند جلسه ترمیم ابرو داشته باشید. برای این منظور معمولا از روش مزوتراپی استفاده می‌شود. به این ترتیب خاطر جمع خواهید بود که نتیجه ایده‌آل حاصل می‌شود. 

نتایج کاشت ابرو چه زمانی قابل مشاهده است؟ 

عوارض کاشت ابرو 

خیلی از افراد این سوال را مطرح می‌کنند که آیا کاشت ابرو با درد همراه است؟ پاسخ این سوال منفی است. قبل از شروع جراحی با استفاده از داروهایی مانند لیدوکایین بی‌حسی موضعی انجام می‌گیرد. وقتی داروهای بی‌حسی کاملا اثر خود را اعمال می‌کنند، فرآیند کاشت طبیعی ابرو آغاز می‌شود. به دلیل طولانی بودن زمان جراحی ممکن است که در حین آن نیز بار دیگر از داروهای بی‌حسی استفاده شود. به این ترتیب فرد تحت جراحی به هیچ عنوان احساس درد نمی‌کند. 

تورم، کبودی و قرمز شدن پوست از جمله رایج‌ترین عوارض بعد از کاشت ابرو به حساب می‌آیند. این اتفاقات معمولا برای بسیاری از جراحی‌های زیبایی طبیعی هستند. جای هیچ‌گونه نگرانی نیز وجود ندارد و با استفاده از مراقبت‌های خاصی ظرف چند روز آثار کاشت ابرو برطرف می‌شود. یکی از عوارض دیگر احساس خارش در ناحیه ابروهاست. دقت داشته باشید که به هیچ عنوان نباید ابروها را بخارانید. بلکه با ماساژ دادن اطراف ابرو به آرامی می‌توان این موضوع را نیز مدیریت کرد. 

در مواقع نادری ممکن است عوارضی همچون عفونت در ناحیه کاشت ابرو را شاهد باشیم. معمولا در صورت استفاده از تجهیزات تمیز و رعایت دستور‌العمل‌های بهداشتی نگرانی از این بابت وجود ندارد. مهارت پزشک حرف اول را در دستیابی به نتیجه ایده‌آل در این عمل می‌زند. بنابراین در انتخاب کلینیک زیبایی برای کاشت ابرو نهایت دقت را به خراج دهید. 

عوارض کاشت ابرو 

مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو 

مانند هر جراحی پلاستیک دیگر لازم است که قبل و بعد از کاشت ابرو نیز نکات مهمی را رعایت کنید. اهمیت اقدامات بعد از کاشت به مرات بیشتر است. چراکه در برطرف شدن سریع‌تر عوارض و همچنین دستیابی به نتیجه ایده‌آل خیلی موثر هستند. از جمله مهم‌ترین اقدامات بعد از عمل کاشت طبیعی ابرو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 

 • حتما تا یک هفته بعد از عمل استراحت کنید و از هرگونه فعالیت سنگین بدنی بپرهیزید. 
 • در هنگام خواب سر خود را بالا نگه دارید تا جریان خون به خوبی در این ناحیه شکل بگیرد. 
 • داروها و پمادهای تجویز شده از سوی پزشک را به دقت و منظم مصرف کنید. 
 • تا جای ممکن از دست زدن به ابروها و شستن آن‌ها با شوینده‌های قوی پرهیز کنید. 
 • در روزهای بعد از جراحی مدت زمان حضور در برابر نور خورشید را به حداقل برسانید. 
 • در صورت پانسمان ابروها، حتما نسبت به تمیز نگهداشتن و تعویض آن توجه داشته باشید. 
 • کمپرس سرد به کاهش زودتر تورم و همچنین احساس خارش خیلی کمک می‌کند. 
 • حداقل تا دو روز از حمام کردن بپرهیزید. 
 • مصرف دخانیات و الکل را در روزهای بعد از کاشت ابرو ترک کنید. 
مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو 

هزینه کاشت ابرو 

نمی‌توان نرخ مشخص و ثابتی را برای کاشت ابرو عنوان کرد. زیر عوامل مختلفی از جمله روش جراحی، حجم کار، تجهیزات مورد استفاده، دستمزد پزشک زیبایی و تعداد جلسات مورد نیاز برای ترمیم ابرو در تعیین هزینه نهایی تاثیرگذار هستند. بر همین اساس لازم است که تحت معاینات پزشکی قرار بگیرید تا قیمت کاشت ابرو از سوی پزشک متخصص به اطلاع شما برسد. پیشنهاد می‌کنیم به جای تمرکز روی دستمزد پایین پزشک، حتما با دقت به سراغ انتخاب ماهرترین انتخاب موجود بروید. واقعیت از این قرار است که شما نهایتا یکبار ابرو می‌کارید و برای رسیدن به نتیجه دائمی مطلوب باید همه جوانب را در نظر بگیرید. 

بهترین کلینیک زیبایی برای کاشت ابرو  

کلینیک‌های زیبایی متعددی هستند که خدمات کاشت ابرو را ارائه می‌کنند. این شما هستید که باید در بین آن‌ها جستجو کرده و بهترین گزینه را انتخاب کنید. پیشنهاد می‌کنیم که حتما در بین اطرافیان و آشنایان خود در این زمینه تحقیق کنید. تجربیات دیگر در کاشت طبیعی ابرو می‌تواند برای تصمیم‌گیری در این زمینه مفید واقع شود. کلینیک‌های زیبایی دکتر آرش نجف بیگی با سابقه سال‌ها فعالیت مطابق با متدهای علمی روز دنیا به هموطنان عزیز از سراسر کشور خدمات ارائه می‌کنند. رضایت حداکثری مراجعه‌کنندگان حکایت از کارنامه درخشان دکتر نجف بیگی فوق تخصص جراحی‌های زیبایی دارد. 

بهترین کلینیک زیبایی برای کاشت ابرو  

مشاوره رایگان کاشت ابرو 

این احتمال وجود دارد که برای کاشت ابرو پرسش‌هایی داشته باشید که پاسخ‌های آن‌ها در تصمیم‌گیری نهایی شما تاثیرگذار باشند. نگران هیچ چیز نباشید. شما می‌توانید به‌راحتی سوالات خود را با واحد پشتیبانی کلینیک زیبایی دکتر نجف بیگی در میان بگذارید. در واحد پشتیبانی گروهی از کارشناسان متخصص در زمینه جراحی‌های زیبایی حضور دارند و مشاوره رایگان در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهند. 

کلام پایانی 

آنچه باید قبل از تصمیم‌گیری درباره کاشت ابرو بدانید را با هم مرور کردیم. طبیعی بودن ابروها بزرگ‌ترین مزیت این جراحی زیبایی به شمار می‌رود. با خاطری آسوده می‌توانید روی این جراحی به عنوان گزینه‌ای ایده‌آل برای دستیابی به نتیجه مطلوب خود حساب کنید. ابروهای شما نقش مهمی در زیبایی ظاهری و حفاظت از چشمان‌تان ایفا می‌کنند. بنابراین حتما به آن‌ها رسیدگی کنید و با انتخاب بهترین کلینیک زیبایی برای کاشت طبیعی ابرو خاطر خود را از نتیجه عالی آسوده نمایید. 

نوشتهٔ پیشین
همه چیز درباره تزریق آنزیم صورت
نوشتهٔ بعدی
پی آر پی صورت؛ بهترین روش خلاصی از خطوط صورت بدون جراحی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

جستجوی مقالات

دکتر آرش نجف بیگی

عضو هیات علمی دانشگاه/فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی/عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

آخرین مقالات