ترمیم خط رویش مو

بالا آمدن خط مو و ریزش مو در آقایان

خط رویش مو اگر به طور دقیق توسط پزشکتان انتخاب شود نقش بسیار مهم و کلیدی در زیبایی و حالت طبیعی چهره‌تان پس از عمل کاشت خواهد داشت. در عمل کاشت مو، مهم‌ترین انتظارات متقاضیان برای کاشت مو، رویش مجدد مو و پر پشت شدن موهای سر آن‌ها است.

در پروسه کاشت مو‌ معمولا خط رویش مو، توسط پزشکان غیر متخصص و حتی بیماران، موضوعی است که نادیده گرفته می‌شود. در صورتی که اگر خط رویش در عمل کاشت مو نادیده گرفته شود، ظاهر بیمار عملا از حالت طبیعی خود خارج می‌شود. به همین دلیل نتیجه خوبی از عمل حاصل نمی‌شود و ظاهر فرد مصنوعی خواهد بود.

برای  ترمیم خط رویش مناسب مواردی از جمله تعیین الگوی ریزش مو، بانک موی مناسب، نوع کاشت مو و مراقبت‌های قبل و بعد از کاشت مو بسیار حایز اهمیت است. لازم به ذکر است پایان یافتن الگوی ریزش مو نقش مهمی در عمل ترمیم خط رویش مو دارد. در این مقاله تمامی این موارد بررسی شده است.

[vc_single_image image=”7775″ img_size=”full” alignment=”center”]

 

خط رویش مو و ترمیم آن

به نواری که با عرض چند میلی‌متر در جلوی سر انسان‌ها قرار دارد خط رویش مو یا Hairline  گفته می‌شود. این خط حد فاصل پیشانی و موی سر می‌باشد. که در برخی افراد به‌ صورت طبیعی بالاتر است و در بعضی از افراد نیز به دلیل ریزش مو به سمت بالا می‌رود. همین موضوع موجب می‌شود که چهره فرد از حالت طبیعی خود خارج شود. در صورت بروز این مشکل برای رفع غیر طبیعی بودن آن نیاز به ترمیم خط رویش می‌باشد.

 

ویژگی‌های خط رویش در انسان:

 

 • خط رویش به صورت طبیعی دارای ویژگی‌های طبیعی است که در ادامه این مقاله به آ‌ن‌ها اشاره شده است.
 • این خط در طرفین به صورت تو رفته و در قسمت وسط جلوتر قرار دارد که این موضوع باعث می‌شود به صورت حرف M شکل دیده شود.
  • این خط به‌صورت منظم و راست نمی‌باشد؛ بلکه خط رویش مو حالتی به صورت زیگزاگی و نامنظم دارد.
 • فولیکول‌های مو در خطوط رویش به صورت تک مویی و نازک هستند.  در این ناحیه، رشد موها با زاویه ۳۰ درجه و رو به جلو اتفاق می‌افتد.  با این تفاوت که این رشد در قسمت‌های کناری متمایل به طرفین می‌شود.

 

تحت چه شرایطی می‌توان از روش ترمیم خط رویش مو استفاده کرد؟

ترمیم خط رویش مو می‌تواند همراه با عمل کاشت مو و درمان طاسی انجام شود و یا خود به عنوان یک عمل جداگانه و سبک‌تر انجام شود. اگر الگوی ریزش موی شما پس از کامل شدن، به گونه‌ای باشد که تنها بخش‌هایی از موهای جلوی سر و شقیقه‌ها را از دست داده باشید، می‌توانید از ترمیم خط رویش مو بهره ببرید.

 

  دلایل ریزش مو و خط پیشانی

الگوی ریزش مو در خانم‌ها و آقایان متفاوت است. ریزش مو در بانوان عموما به صورت ریزش موی موضعی بوده ولی در آقایان با طاسی همراه است. عموما با وجود اینکه الگوی ریزش مو در آقایان شباهت‌های زیادی با یکدیگر دارد ولی ممکن است ریزش مو بعضی از آقایان به نسبت بقیه پیشرفت بیشتری داشته باشد.

یکی از مهمترین نکات در ترمیم خط رویش مو، پایان یافتن الگوی ریزش مو است. اگر قبل از اینکه الگوی ریزش مو پایان یابد، اقدام به ترمیم رویش مو کنیم نتیجه دلخواه حاصل نخواهد شد. به همین دلیل برای یک عمل ترمیم خط رویش  مو خوب نیاز داریم که بدانیم دلایل ریزش مو چیست و بهترین راه درمان آن کدام است.

 

علل کلی ریزش مو در بانوان و آقایان:

 

 1. استرس
 2. بارداری
 3. کمبود پروتئین هایی مثل گوشت، ماهی و مرغ
 4. کمبود ویتامین‌هایی مانندف ویتامین C
 5. مشکلات ژنتیکی و وراثتی
 6. کمبود آهن
 7. بیماری‌های خاص و شیمی درمانی
 8. کم کاری تیروئید
 9. رژیم نامناسب

و غیره… می باشد.

 

چرا ریزش موها در خط رویش مو بیشتر است؟

 ریزش مو در تمامی نقاط بدن اتفاق می‌افتد و امری پیچیده است. عوامل مختلفی از جمله تغییرات هورمونی، جنسیت و ژنتیک بر الگوی ریزش مو تاثیرگذار هستند. الگوی ریزش موی آقایان معمولا در سن ۲۰ تا ۳۰ سالگی کامل می‌شود و تحت تاثیر تغییرات هورمونی و ژنتیک می‌باشد.

فولیکول مو ارگانی کیسه‌ای شکل می‌باشد که مسئول تولید و رشد مو است. فولیکول مانند یک گلدان، ریشه و پیاز مو را در خود جای داده است و از آن‌ها نگهداری می‌کند. بازه زمانی این نگهداری ۳ تا ۵ سال است که در این مدت موی سر مرتبا رشد می‌کند. بعد از پایان یافتن این دوره فولیکول مو برای چند ماه به فاز استراحت می‌رود که ریزش موها در این دوران اتفاق می‌افتد.

بعد از پایان یافتن دوره استراحت، موی جدید درون فولیکول ساخته می‌شود و شروع به رشد می‌کند. این چرخه رشد و ریزش مو معمولا به دفعات برای هر فولیکول، تا پایان زندگی هر فرد اتفاق می‌افتد.

حال به هر دلیلی اگر  این چرخه از حالت نرمال خارج شود شاهد ریزش مو خواهیم بود. این دلایل به‌صورت مختصر در این مقاله بررسی شده است.

 

افزایش سرعت چرخه رشد مو

به دلایل مختلف ممکن است بازه زمانی ۳ تا ۵ ساله کوتاهتر شود، که این سرعت چرخش مو کاری که فولیکول در ۸۰ سال باید انجام دهد، را در ۲۰ یا ۳۰ سال انجام می‌دهد. در این حالت دیگر سلول بنیادی در فولیکول باقی نمی‌ماند. در نتیجه رشد موها متوقف می‌شود که این عمل باعث ریزش مو و درنتیجه کم پشت شدن و طاسی سر می‌شود.

 

 

توقف رشد مو

حساسیت فولیکول‌ها به بعضی از هورمون‌ها و عوامل ژنتیکی باعث می‌شود، که این فولیکول‌ها در یک سن مشخص مثلا در دوران پس از بلوغ از حالت استراحت به حالت رشد مجدد برنگردند. در نتیجه طاسی و کم پشت شدن موی سر اتفاق می‌افتد.

 

اهمیت کاشت مو و توجه به خط رویش مو تا چه اندازه حیاتی است؟

برای درمان کم مویی یا طاسی سر یکی از موثرترین روش‌ها که نتایج آن دائمی بوده، عمل کاشت مو می‌باشد. در این عمل تارهایی از مو به شکل گرافت از بانک مو برداشته می‌شود و در مناطق کم پشت یا بدون موی سر کاشته می‌شود. هر گرافت شامل ۲ یا ۳ تار مو می‌باشد. مثلا اگر ۳۰۰۰ گرافت از بانک موی شما برداشته شود شما صاحب ۶۰۰۰ یا ۹۰۰۰ تار مو بعد از عمل کاشت مو خواهید شد.

خط رویش مو در عمل کاشت مو از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا اگر خط رویش شما به‌صورت طبیعی کاشته نشود عمل کاشت موی شما از حالت طبیعی خارج می‌شود. در نهایت، نتیجه مناسبی از عمل حاصل نخواهد شد.

 

بهترین نقاط بدن برای استفاده از بانک مو:

عموما مناسب‌ترین بانک مو در ناحیه پشت سر و بین دو گوش است که مناسب‌ترین جنس مو برای سر را دارند. این مو‌ها لازم است مقاوم بوده و ریشه قوی داشته باشند. در صورت نبود بانک موی مناسب در پشت گردن می‌توان از روش BHT استفاده کرد. در این روش از بانک موی مناسب از دیگر نقاط بدن مانند ریش یا پا استفاده می‌شود.

بنابراین می‌توان این نوید را داد، تقریبا کاشت مو برای تمامی افراد حتی کسانی که بانک موی مناسبی روی سر خود ندارند نیز استفاده کرد.

 

ترمیم خط رویش مو،وقتی میزان ریزش مو زیاد نیست به

 

چه صورت است؟

در این میان ممکن است میزان ریزش موی شما چندان زیاد نباشد و به یک عمل کاشت موی کامل نیاز نداشته باشید. مثلا تنها موهای شقیقه خود را از دست داده باشید و یا کمی خط رویش مو و پیشانی شما عقب‌تر رفته باشد.

در چنین مواردی به سادگی می‌توان از بانک مو که معولا پشت سر شما قرار دارد، فولیکول‌های مو را برداشت و در جلوی سر و خط رویش مو، پیوند داد. البته باید خیلی دقت داشته باشید که تا پایان ۳۰ سالگی و کامل شدن الگوی ریزش مو، نمی‌توانید چنین تصمیمی بگیرید.

علی رغم عوارض جانبی و راحت بودن عمل کاشت مو، این عمل با دقت و ظرافت بالایی بخصوص در ناحیه رویش مو باید انجام گیرد. به همین دلیل انتخاب پزشک مجرب و کاردان و مشاوره با آن امری ضروری قبل از انجام کاشت مو می‌باشد.

همچنین رعایت موارد مهم قبل و بعد از عمل کاشت موبه شما برای رسیدن به نتیجه مناسب، کمک بسیاری خواهد کرد. به همین دلیل لازم است پیش از انجام عمل کاشت مو حتما به توصیه‌های پزشک متخصص خود برای داشتن نتیجه بهتر، در جلسه مشاوره توجه داشته باشید.

 

بهترین استراتژی کاشت مو

زمان مناسب برای کاشت مو، داشتن بانک موی مناسب و انتخاب روش مناسب کاشت مو از عوامل تاثیرگذار بر عمل کاشت مو می‌باشند. با این وجود تخصص و مهارت جراح در ترمیم خط رویش مو، را می‌توان مهمترین عامل در رسیدن به یک نتیجه عالی پس از عمل کاشت مو دانست.

 

اگر قصد کاشت مو دارید مقاله بایدها و نبایدهای قبل از کاشت مو را از دست ندهید.

 

نمونه کاشت مو و عوامل موثر در کاشت

 

چه سنی برای کاشت مو مناسب است؟

بهترین سن برای کاشت مو همانطور که به آن اشاره شد زمانی است که الگوی ریزش مو به اتمام برسد. این موضوع به آن معنا است که باید صبر کنیم تا سنی در حدود 30 سال که ریزش مو به اوج خود رسیده و متوقف می‌شود. حال پس از این سن، پوست برای عملیات کاشت آماده می‌شود. در نتیجه زمان مناسب برای کاشت مو ۳۰ سالگی به بعد است.

 

آیا می‌توان قبل از زمان موعود کاشت مو را انجام داد؟

حال اگر قبل از اینکه الگوی ریزش ما کامل شود. عمل کاشت مو را انجام دهیم، با دو مشکل عمده مواجه می‌شویم.

 

 • نخست اینکه ممکن است گرافت‌های موجود در بانک موی شما خود مستعد ریزش باشد و مقاومت لازم را برای کاشت در خط رویش موی شما را نداشته باشد. این موضوع به آن معنی است که موهای پشت سر که معمولا از آن‌ها به عنوان بانک مو استفاده می‌شود. خود درگیر ریزش مو شوند. در نتیجه بعد از کاشت مو، ممکن است این موها دچار ریزش شوند و نتیجه مطلوبی از کاشت مو حاصل نشود.

و مشکل دیگری که اگر پیش از موعد کاشت را انجام دهیم با آن مواجه شویم این است که: نخست اینکه جای گرافت‌های برداشته شده از پوست سر مشخص باشد و دوم اینکه با برداشتن مو از پشت سر به کم حجم شدن موی پشت سر دامن زده شده است که این عارضه ظاهر جالبی برای بیمار نخواهد داشت.

 

کاشت مو و سن مناسب کاشت

 

چه بانک مویی برای انتقال مناسب است؟

بانک مو به ناحیه‌ای از سر یا بدن گفته می‌شود که فولیکول‌ها از آن خارج شده تا در نواحی کم پشت مو کاشته شوند. لازم است موهای این ناحیه از استحکام بالایی برخوردار باشد. همچنین فولیکو‌ل‌های بانک مو نباید به هورمون‌هایی که باعث ریزش مو می‌شوند حساس باشند.

 

چه نقاطی ازبدن برای انتقال مو مساعد‌تر هستند؟

معولا بانک مو شامل نواحی پشت سر، بغل سر، کنار گوش، ریش در آقایان و موهای سینه می‌باشد. برای تشخیص بانک موی مناسب باید الگوی ریزش مو کامل شده باشد که همانطور که گفته شد این امر بعد از ۳۰ سالگی اتفاق می‌افتد.

 

روش مناسب ترمیم خط رویش مو

برای اینکه در عمل کاشت مو خط رویش مناسب و طبیعی داشته باشیم. عواملی از جمله تیپ مو، زاویه کاشت، تعداد فولیکول‌های کاشته شده و انحنای طبیعی خط موی پیشانی تاثیر بسزایی در نتیجه عمل کاشت مو خواهد داشت. همچنین افراد علاوه بر توجه به زمان حال برای انتخاب خط رویش مناسب، ۲۰ تا ۳۰ سال آینده خود را باید در نظر بگیرند.

با توجه به موارد ذکر شده چندین روش برای عمل کاشت مو وجود دار که ما به سه روش پرکاربرد می‌پردازیم:

 

روش FUT یا روش کاشت مو نواری

در روش کاشت مو با FUT یک باریکه از موی سر به همراه فولیکول‌های آن از بانک مو برداشته می‌شود. که این فولیکول‌ها در نواحی کم پشت و خط رویش مو کاشته می‌شوند. به دلیل به جا ماندن بخیه در این روش و دقت پایین این روش در کاشت خط رویش مو این روش برای ترمیم خط رویش مو کمتر توصیه می‌شود.

 

روش FIT کاشت مو

در کاشت مو به روش FIT برخلاف روش قبلی گرافت‌های مو از بانک مو برداشته می‌شود. و در قسمت‌های کم پشت مو کاشته می‌شود. این روش نسبت روش کاشت موی نواری زمان بیشتری برای عمل نیاز است.

 

روش SUT کاشت مو

جدیدترین روش کاشت مو که تاکنون در شاخه پزشکی زیبایی وجود دارد  کاشت مو به روش SUT می‌باشد. این روش که به کمک دستگاه لیزر انجام می‌شود دارای دقت بالایی نسبت به دیگر روش‌های کاشت مو می‌باشد. این روش کاشت مو در ۲ یا ۳ جلسه منجر به کاشته شدن ۱۴ هزار تار مو می‌شود. دقت بالا در برداشتن گرافت‌ها و کاشت تمام فولیکول‌ها از مهمترین مزایای این روش نسبت به روش‌های قبلی کاشت مو می‌باشد. این روش دقیق‌ترین روش برای کاشت مو در خط رویش مو محسوب می‌شود.

 

چه مراقبت‌هایی برای کاشت مو لازم است بدانیم؟

برای گرفتن نتیجه مطلوب‌تر و دائمی‌تر لازم است تمامی نکاتی که پزشکتان از شما می‌خواهد را مو به مو اجرا کنید. این نکات در مقابلا هزینه‌ و زمانی که برای این جراحی در نظر گرفته‌اید واقعا ناچیز است.

 

 1. لازم است قبل از انجام کاشت مو برای داشتن نتیجه بهتر از قرص‌های رقیق کننده خون مانند انواع مسکن‌ها استفاده نکنید.
 2. در صورت نیاز پزشک برایتان در ناحیه مورد نظر بی‌حسی موضعی تزریق خواهد کرد.
 3. برای رسیدن به بهبودی مصرف سیگار و الکل را قبل از جراحی متوقف کنید. زیرا مصرف این مواد روند بهبودی شما را کند خواهند کرد.
 4. بهتر است  بعد از عمل کاشت مو رانندگی نکنید.
 5. برای کاهش ورم، قرمزی و درد در ناحیه کاشت مو از کمپرس یخ استفاده کنید. ولی دقت داشته باشید بیش از یک دقیقه کمپرس یخ را روی سر قرار ندهید. این موضوع برای افرادی که سینوزیت دارند بسیار حائز اهمیت است.
 6. از خارندان مو و پوست سر بعد از عمل کاشت مو بپرهیزید.
 7. پس از عمل کاشت مو نیز تا یک ماه مصرف دخانیات را به دلیل ایجاد نشدن عفونت در سر متوقف کنید.
 8. از مصرف نوشیدنی‌های الکلی تا یک ماه بعد از عمل کاشت مو  به دلیل کم کردن اثر داروهای مورد استفاده بپرهیزید.
 9. نگران ورم و کبودی نباشید. این را بدانید که هرگونه اعمال تغییرات در ظاهر عوارض احتمالی کمی همچون کبودی و تورم به همراه خواهد داشت.
 10. یک تا دو روز بعد از عمل کاشت مو استراحت کافی داشته باشید. در هنگام استراحت به پشت دراز بکشید و سرتان را بالاتر از بدنتان قرار دهید.
 11. رژیم غذایی مناسب تاثیر بسزایی در پیوند بهتر گرافت‌های کاشت شده خواهد داشت. سعی کنید رژیم غذایی شامل میوه و سبزیجات تازه، انواع فیبرها، گوشت، ماهی و غیره… داشته باشید. ویتامین  C، زینک یا روی و همچنین میوه‌هایی مانند پرتغال، آناناس و کیوی، به بهبود سریع‌تر شما کمک خواهد کرد. در این میان ممکن است پزشک شما مکمل‌های غذایی مانند قرص زینک را تجویز کند که باید مرتب مصرف نمایید.
 12. تا دو هفته بعد از عمل کاشت مو از انجام فعالیت‌های سنگین که موجب تعریق می‌شود خودداری کنید. اما لازم است روزانه نیم ساعت پیاده‌روی آرام داشته باشید تا گردش خون در سر شما به جریان بیفتد.
 13. استفاده از سشوار، اتوی مو و شانه کردن‌های خشن را برای یک ماه پس از کاشت فراموش کنید. یک ماه بعد از عمل کاشت مو می‌توانید موهای خود را در یک جهت شانه کنید.
 14. تا دو ماه رنگ یا دکلره کردن مو برای شما ممنوع است.

مقاله کوتاه کردن مو بعد از کاشت مو را از دست ندهید.

شستشوی سر پس از کاشت به چه صورتی است؟

بعد از باز شدن پانسمان سر لازم است، برای جلوگیری از بروز عفونت هر چند ساعت یک بار سرم شست و شوی آب-نمک را روی سر خود اسپری کنید. همچنین باید دو مرتبه در روز با یک اسفنج آغشته به شامپوی مخصوص کاشت مو به آرامی به روی سر خود ضربه بزنید. از هفته سوم می‌توانید یک بار در روز سر خود را به آرامی شستشو دهید و تا یک ماه باید از شامپوی مخصوص تجویز شده توسط پزشک فوق تخصص پوست و زیبایی خود استفاده کنید. پس از پایان شستشو از حوله یا سشوار برای خشک کردن موهای خود استفاده نکنید و اجازه دهید موهای شما به صورت طبیعی و به آرامی خشک شود.

در ترمیم و ایجاد خط رویش مو چه نکاتی از اهمیت بالایی برخوردار است؟

طبیعی بودن خط رویش مو: خط رویش مو به عنوان یه مرز بالایی چهره، باید طوری ایجاد شود که به طور نامحسوس، فریم صورت را ایجاد کند و به گونه‌ای در چهره‌‌ی فرد تغییر ایجاد نکند که صورت فرد، غیرطبیعی دیده شود و موی کاشت شده، کاملا از بقیه‌ی موهای فرد، قابل تشخیص باشد. به همین دلیل پزشک مورد نظر باید حتما این نکته را در نظر داشته باشد که از پایین آوردن بیش از حد خط رویش مو خودداری کند تا بعد از انجام کاشت مو، نتیجه‌ی دلخواه برای فرد حاصل شود.

تراکم: باید به میزان تراکم مو در هر قسمت از سر فرد توجه شود. اگه در یک قسمت کوچک از سر فرد، کاشت با تراکم بالا انجام شود، به دلیل غیر طبیعی به نظر رسیدن قسمت مورد نظر، نتیجه‌ی دلخواه از کاشت مو برای فرد حاصل نمی‌شود و این امر سبب ایجاد نارضایتی می‌گردد. همچنین در صورتی که بعد از ایجاد خط رویش مو، در قسمتی از سر فرد با تراکم پایین کاشت شود، بیمار تقاضای یک جلسه‌ی اضافی برای ترمیم این نقاط را دارد زیرا اگر تراکم کاشت از میزان طبیعی کمتر باشد، بعد از کاشت مو، نقدهای منفی از طرف فرد دریافت می‌کنید.

منظر: به نسبت بین وسعت پیشانی و ارتفاع آن در چهره‌ی هر فرد اطلاق می‌شود. پزشک متخصص در کاشت مو باید این نکته را در نظر داشته باشد که اگر خط رویش مو را پایین می‌آورد به همان نسبت باید این خط در قسمت شقیقه‌های فرد نیز پایین بیاید تا تناسب در چهره‌ی فرد رعایت شود. فرورفتگی شقیقه باید به گونه‌ای باشد که اگر از گوشه‌ی بیرونی چشم خطی به سمت بالا رسم شود، در امتداد این خط، فرورفتگی شقیقته قرار گیرد.

کاکل: کاکل زاویه‌ی تیزی است که جلوی خط مو رسم می‌شود و به متقارن شدن خط رویش مو کمک می‌کند. رشد مو در قسمت کاکل، سبب می‌شود چهره‌ی فرد طبیعی‌تر ومتناسب‌تر دیده شود و همچنین میزان رضایت از انجام کاشت را در فرد به میزان قابل توجهی بالا می‌برد. انجام این کار در ترمیم و ایجاد خط رویش مو بانوان توصیه نمی‌شود.

تقارن: این نکته که تقارن در ایجاد خط رویش رعایت شود، بسیار حائز اهمیت است. پزشک متخصص برای بررسی متقارن بودن خط رویش و تناسب آن با چهره‌ی فرد، می‌تواند از چند زاویه، از فرد عکس بگیرد و سپس با مشاهده‌ی عکس‌ها، نتیجه را بررسی نماید. همچنین پزشک می‌تواند از خود بیمار در این زمینه کمک بگیرد و با دادن آینه به او، در ایجاد خط رویش از او کمک بگیرد. پزشک می‌تواند برای بیمار توضیح دهد که وجود عدم تقارن بسیار جزئی، به طبیعی بودن نتیجه‌ی حاصل از کمک می‌کند و ناخوشایند به نظر نمی‌رسد. با این وجود، در هنگام ایجاد خط رویش مو، تغییرات را به گونه‌ای ایجاد کنید تا رضایت کامل بیمار ایجاد شود.

جهت: جهت کاشت مو باید استاندارد و متناسب با چهره‌ی فرد باشد یعنی جهت کاشت مو در هر قسمت از سر فرد، باید هماهنگ با موهای همان قسمت صورت گیرد. کاشت موی استاندارد سبب می‌شود که بیمار پس از کاشت، بتواند هر مدلی که دوست دارد موهای خود را شانه کرده و مرتب کند. کاشت استاندارد نتایج مطلوبی را در پی دارد که از جمله‌ی این نتایج می‌توان به چند مورد اشاره کرد.

 • سبب می‌شود که چهره‌ی فرد طبیعی به نظر برسد و از غیرطبیعی بودن و سیخ سیخ شدن موها پس از رشد جلوگیری می‌کند.
 • سبب ایجاد اعتماد به نفس و حس رضایت از چهره در فرد‌ می‌شود. زیبایی چهره، در ایجاد اعتماد به نفس در فرد بسیار تاثیرگذار است زیرا در صورتی که نقصی در چهره‌ی فرد باشد که حس کند سبب اختلال در زیبایی او شده، از اعتماد به نفس او کاسته می‌شود.

تشخیص این مورد که فرد کاشت مو انجام داده بسیار کاهش می‌یابد.

تکنیک HRT چگونه انجام می‌شود؟

نحوه‌ی استفاده از این تکنیک به گونه ای است که فرد به بانک مو نیاز ندارد. در این تکنیک، بانک‌های موی صددرصد طبیعی و متناسب با رنگ و جنس موی فرد وجود دارد که می‌توان از آن استفاده نمود.

تکنیک HRT تفاوت‌هایی با دیگر روش‌ها دارد که از جمله این تفاوت‌ها عبارت است از :

 • استفاده از این تکنیک سبب ایجاد فرق سر و خط رویش بسیار طبیعی می‌گردد.
 • استفاده از این روش به مراجعات بعدی نیاز ندارد.
 • یکی از تفاوت‌های این روش در این است که اگر کاشت مو با تکنیک HRT انجام شود، فرد می‌تواند موهای خود را رنگ و سشوار کند و این کار آسیبی به مو وارد نمی‌کند.
[vc_toggle title=”ترمیم خط رویش به چه معناست؟”]

ترمیم خط رویش مو در کاشت به معنی طراحی زیبا و طبیعی هیرلاین یا همان خط رویش موها از پیشانی می باشد که در صورت طراحی درست و متناسب با چهره می تواند در زیبایی چهره فرد بسیار موثر باشد و کاشت موی آن را طبیعی جلوه دهد.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا چربی سر در کاشت مو تاثیر دارد؟”]

به طور کلی  با بزرگتر شدن غدد چربی، گرافت های مو نازک تر و کوچک تر می شوند و این مسئله می‌تواند ریزش موها را تسریع کند.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”علت تورم صورت پس از کاشت مو چیست؟”]

به علت حرکت داروهای بی حسی از جلوی سر به سمت پیشانی و زیرچشم می باشد.

[/vc_toggle]
نوشتهٔ پیشین
کاشت مو در محل سوختگی سر
نوشتهٔ بعدی
جدیدترین روش کاشت مو را بشناسید

15 دیدگاه. ترک جدید

 • سلام برای ترمیم خط رویش مو با استفاده از بانک مو کدام روش کاشت مو مناسب تر است ؟

  پاسخ
  • با سلام
   دوست عزیز شما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود چه روشی با توجه به بانک موی شما بهترین روش کاشت برایتان می باشد.

   پاسخ
 • سلام بنده سال ۹۶کاشت انجام دادم ولی خط رویشم برایم ناراحت کننده هست به نظرتون میتوان با عملیات لیفت گوشه ها را بالا برد

  پاسخ
  • با سلام
   دوست عزیز باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود آیا می توان مشکل خط رویش شما را با لیفت برطرف کرد.
   برای مشاوره رایگان با شماره 09120124677 تمس بگیرید.

   پاسخ
 • با سلام
  ممنون از مطالب مفیدتون درباره خط مو

  پاسخ
 • با سلام وقت بخیر
  مصرف الکل و سیگار در ریزش خط رویش مو تاثیر دارد؟

  پاسخ
 • با سلام خط رویش پشت گردن اگه خیلی بالا باشه به نحوری که باعث ظاهر نامناسبی بشه و فرد مجبور باشه از بقیه موی پشت سر جهت پوشوندن اون ناحیه استفاده کنه آیا قابل اصلاح میباشد؟

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   فوریه 13, 2021 5:21 ب.ظ

   با سلام
   دوست عزیز حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید، ممکن است خونرسانی در آن ناحیه وجود نداشته باشد و کاشت موی شما موفقیت آمیز نباشد.

   پاسخ
 • سلام .کاشت مو انجام دادم .از خط رویشم راضی نیستم .طوری که همه هم این موضوع را بهم گوشزد می‌کنند. آیا میشه برای خط رويش کاری کرد؟؟میشه ترمیم بشه؟

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   می 22, 2021 2:55 ب.ظ

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد چه درمانی برای شما بهترین نتیجه را می دهد.

   پاسخ
 • جوانمرد هستم
  ژوئن 30, 2021 9:03 ب.ظ

  سلام,سال۹۸ حدود هزار تار مو کاشت کردم واسه زیبایی فقط,چون موهام خیلی پر پشت بود نیاز به کاشت نداشتم ولی حساس بودم,ولی خط رویش رو سیخ سیخ زدن و کاملا یک خط صاف که خیلی تابلو کرده کاشت کردم, میخوام بدونم از موهایی که کاشته شده میشه دوباره برداشت و استفاده کرد?قابلیت استفاده مجدد رو دارن?? یا باید از بانک مو و از پشت سر دوباره برداشت بشن?خط رویش من الان قابل درست شدن هست?طبیعی بشه

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   جولای 1, 2021 6:17 ب.ظ

   با سلام
   خیر نمی توان موهای کاشته شده را دوباره کاشت نمود.
   برای اصلاح خط مو حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید نا بررسی شود آیا می توان خط رویش موی شما را اصلاح کرد یا خیر.

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر،خسته نباشید،ببخشید من پیشونیم بلنده ولی موهای جلوی سرم نریخته،از اول همینطوری بوده،میتونم پیشونی بلندگو با کاشت مو اصلاح کنم؟

  پاسخ
  • با سلام
   بله می توانید برای کوتاه کردن پیشانی از روش کاشت مو استفاده کنید ولی قبل از انجام حتما باید توسط پزشک معاینه شوید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

جستجوی مقالات

دکتر آرش نجف بیگی

عضو هیات علمی دانشگاه/فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی/عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

آخرین مقالات