پادکست ها

کاشت مو به روش میکروگرافت

در کاشت مو به روش میکروگرافت، ابتدا پزشک ناحیه اهداکننده مو را با استفاده از بی‌حس‌کننده‌های موضعی، بی‌حس می‌کند تا بیمار در طول عمل کاشت مو، درد کمتری را احساس کند. برخی از پزشکان نیز ترجیح می‌دهند تا از اسپری مخصوص منجمدکننده و آرامبخش ملایم برای بیماران استفاده کنند که این کار روند کاشت مو را کمی دردناک‌تر می‌کند.

کاشت مو به روشSUT

برای انجام کاشت مو به روشSUT، برداشت فولیکول‌های مو توسط دستگاه انجام شده و می‌توان فولیکول‌های مو را پیوند زد. خوب است بدانید در روش اس یو تی برای کاشت مو، احتمال آسیب بافت پیوندی مو را بسیار پایین آورده و خروجی بهتری نسبت به دیگر روش‌ها دارد و همینطور روش SUT باعث دوام و ماندگاری بیشتر مو شده و برای شما زیبایی را به ارمغان خواهد آورد.

کاشت مو به روش  FIT

کاشت مو به روش FIT، طی چند جلسه انجام می‌شود. در هر جلسه، حدود ۸۰۰ الی ۱۰۰۰ واحد فولیکولی جابه‌جا می‌شوند. هر واحد فولیکول، شامل چند تار مو می‌باشد. این روش کاشت مو به بیهوشی عمومی نیازی ندارد و تمامی مراحل آن به صورت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.

همه چیز درباره کاشت ریش و سیبیل

کاشت مو ریش و سبیل دقیقا همان چیزی است که در لغت، معنا پیدا کرده است. در واقع، برداشتن فولیکول‌های مو از نواحی مشخص بدن و انتقال آن به ناحیه مورد نظر در صورت آقایان، تعریف کلی کاشت مو برای سبیل و ریش مردان است.این عمل معمولا توسط بی‌حسی و با استفاده از بانک مو شما انجام می‌شود. معمولا سه هفته پس از کاشت، سبیل و ریش دچار ریزش می‌شود که این رویداد برای رشد مجدد و ضخیم‌تر موها ضروری است. پس نگران نباشید.

کاشت مو به روش safer

در این روش کاشت مو، پزشک ابتدا یک گروه از فولیکول‌های مستعد رشد را از بانک موی بیمار استخراج می‌کند. سپس، این فولیکول‌ها دقیقا در نواحی برش‌هایی که قبلا ایجاد شده‌اند، مجدد کاشته می‌شوند. بین این دو مرحله از کاشت معمولا ۳۰ دقیقه فاصله وجود دارد تا بیمار جابه‌جایی جزئی و استراحت داشته باشد. مدت زمان این فرآیند نیز به عوامل متعددی از جمله سطح منطقه تحت درمان، میزان و اندازه گرافت‌های مورد استفاده و ویژگی‌های فردی بیمار بستگی دارد.

بهترین سن برای کاشت مو

کاشت مو محدودیت سنی دارد و زمانی مناسب برای این کار در نظر گرفته می‌شود. برای دریافت بهترین نتیجه، انجام این عمل در سن مناسب، شرطی اساسی است.کاشت مو باید پس از توقف کامل ریزش مو انجام شود. برای آگاهی از بهترین زمان کاشت مو نیاز به بررسی همزمان چند عامل داریم.

کاشت مو به روش FUT

اگر دچار ریزش مو و طاسی مو هستید، یا به‌دلیل شکستگی سر، قسمتی از سرتان مویی برای رشد ندارد، کاشت مو به روش FUT بهترین روشی است که می‌توانید از آن استفاده کنید.FUT مخفف Follicular Unit Transplantation است. در این روش، واحدهای فولیکولی مو، از بانک مو برداشته و در محل موردنظر کاشته می‌شوند

کاشت ابرو

ابروها یکی از اثرگذارترین عناصر صورت در چهره هر انسان هستند. حتما زمانی که مدل ابروهاتون برای اولین بار عوض کردید، متوجه این تاثیر جالب شدید. ابروها علاوه بر نقش مهمی که در زیبایی چهره ایفا می‌کنند، از چشم‌ها در مقابل گرد و خاک، قطرات آب و عرق و نور شدید آفتاب نیز محافظت می‌کنند. پس حتما متوجه شده‌اید که داشتن ابروهای جذاب و زیبا، برای سلامت چشم‌ها هم مفید است.

کاشت مو به روش BHT

کاشت مو به روش BHT  (Body Hair Transplant) به معنی پیوند مو از بدن به سر است. این روش از به‌روزترین و مدرن‌ترین روش‌های کاشت مو به حساب می‌آید که به علت پیشرفت در تکنیک و فناوری، می‌تواند یک روش موثر برای بیمارانی که از طاسی شدید رنج می‌برند، باشد؛ البته کسانی که می‌خواهند موهایی نرم‌تر و طبیعی‌تر داشته باشند و یا اثر جراحی‌های قبل را پوشش دهند، نیز می‌توانند از این روش بهره بگیرند؛ به همین دلیل این روش در چند سال اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است.

بانک مو چیست؟

بانک مو به ناحیه‌ای از سر گفته می‌شود که تراکم مو خوبی دارد و به‌ دلایل مختلف ژنتیکی، هورمونی، عصبی و هر عامل دیگری، دچار طاسی و کاهش تراکم نشده باشد. معمولا، ناحیه پشت سر به‌عنوان بانک مو استفاده می‌شود. چون تراکم موها در این ناحیه خیلی خوب و ایده‌آل است. افرادی که بانک مو قوی دارند، به‌راحتی با استفاده از روش‌های مختلف کاشت موی طبیعی، موهای ازدست رفته در ناحیه جلوی سر را جبران می‌کنند.

مشاوره