کاشت ابرو به روش FUE

704

کاشت ابرو به روش FUE یکی از بهترین روش‌های کاشت ابرو است. مفهوم زیبایی به عوامل زیادی بستگی دارد. یکی از این موارد، تغییر سلیقه زیبایی شناسی مردم است که با رواج شبکه‌های اجتماعی تغییر کرده است. در کنار آن ظاهر افراد مشهور یکی از عوامل تعیین‌کننده چارچوب زیبایی هستند و اکثر مردم سعی می‌کنند ظاهر خود را شبیه به سوپرستاره‌های مورد علاقه خود تبدیل کنند.

از طرف دیگر، جراحان پلاستیک برای هر قسمت از صورت به طور جداگانه و در تناسب با قسمت‌های مختلف، مفهوم زیبایی صورت را معنی می‌کنند. در این میان، ابرو در گیرایی و جذابیت چهره نقش مهمی را ایفا می‌کند و به عنوان بخشی مهم و برجسته صورت، زیبایی شما را چشمگیرتر می‌کند.

سال‌ها قبل، باریک کردن ابرو رایج بود و داشتن ابروهایی باریک و بلند به عنوان مد روز بسیار پرطرفدار بود. اکنون اما این روند برعکس شده و به صورت فزاینده‌ای زنان، چه جوان و چه میانسال، به دنبال داشتن ابروهایی طبیعی و متراکم هستند. به همین دلیل روش‌های مختلف را امتحان می‌کنند. در این میان بهترین روش، کاشت ابرو به روش FUE است.

اگر شما نیز به دنبال بهبود حالت و تراکم ابروی خود هستید، کاشت ابرو طبیعی روشی است که به شکل دائمی شما را به خواسته‌تان می‌رساند. با استفاده از کاشت ابرو به روش FUE، می‌توانید با دستیابی به ابروهایی ضخیم و متراکم، آن هم به صورت همیشگی، جلوه‌ای خاص به صورت خود بدهید.

مراحل کاشت ابرو

کاشت ابرو با FUE روشی دائمی برای علاقه مندان به زیبایی

ابروها یک خط اصلی را در چهره به وجود می‌آورند که به عنوان یک مرجع در نظر گرفته می‌شود که نسبت به آن زوایا و خطوط دیگر صورت تنظیم می‌شوند. به طور سنتی و متداول برای بهبود ظاهر ابروهای نازک و کم پشت تکیه بر محصولات و لوازم آرایشی بسیار رایج است. با این وجود برای هر فردی که قدمی برای بهبود ظاهر خود برمی‌دارد، روش‌های دائمی جذاب‌تر هستند.

کاشت ابرو طبیعی برای اولین بار توسط دکتر اوکودا در سال ۱۹۳۹ صورت گرفت و با رشد تکنولوژی و علم پیوند ابرو به عنوان روشی رایج مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاشت ابرو طبیعی با اینکه ادر میان بانوان طرفداران بیشتری دارد اما به آقایانی که به هر علت بخشی یا کل ابروی خود را از دست داده‌اند و یا از ابتدا از ضخامت و یا تراکم ابروی خود راضی نبوده‌اند نیز توصیه می‌شود.برای مثال کسانی که به هر علت بخشی یا کل ابروی خود را از دست داده‌اند و یا از ابتدا از ضخامت و یا تراکم ابروی خود راضی نیستند، می‌توانند از کاشت ابرو به روش FUE بهره ببرند.

کاشت ابرو به روش FUE می‌تواند برای معالجه مردان و زنان در هر سنی مورد استفاده قرار گیرد، اگرچه بیشتر کاشت ابرو طبیعی مربوط به زنان ۳۰ تا ۵۰ ساله است اما کاشت ابرو برای آقایان نیز مراجعین خودش را دارد. کاشت ابرو با استفاده از روش FUE یکی از بهترین انتخاب‌ها برای داشتن ابروی زیبا است. با وجود اینکه ابرو منطقه‌ای کوچک را در بر می‌گیرد، فرآیند پیوند ابرو به علت آناتومی آن، طراحی ماحصل و روش استخراج و پیوند مو به دقت و دانش زیادی نیاز دارد. در این مقاله در مورد کاشت ابرو به روش FUE یا همان روش استخراج واحد فولیکولی اطلاعات جامعی در اختیار علاقه‌مندان قرار داده می‌شود.

ابرو های پرپشت با روش FUE

کاشت ابرو به روش FUE چیست؟

با افزایش تجربه و علم، پزشکان متخصص در زمینه استخراج واحد فولیکولی یا همان روش FUE، به ویژه در طاسی پیشرفته، پیوند موی بدن و ترمیم موهای صورت توسط آن‌ها با تکنیک‌های جراحی با کیفیت‌تری صورت می‌گیرد. استفاده از این روش‌ها باعث شده تا افراد متقاضی، از نتایج پیوند خود بسیار راضی و خرسند باشند.

کاشت ابرو به روش FUE به عنوان محبوب‌ترین روش کاشت ابرو طبیعی شناخته می‌شود که توسط جراح فوق تخصص زیبایی با استفاده از پیوند تارهای موی خود فرد صورت می‌گیرد. اگر چه این روش به عنوان شیوه‌ای اصولی و کارآمد شناخته می‌شود اما باید تمام جنبه‌های آن از نکات انتخاب جراح تا مخاطرات و عوارض، مورد بررسی قرار گیرد.

کاشت ابرو به روش FUE شبیه پیوند مو به شیوه سنتی است. در این روش از بالای گوش فرد موهای مورد نیاز برداشته و به ناحیه ابرو پیوند زده می‌شود. جراح در این روش نه تنها موها بلکه فولیکول‌های مو را نیز جابجا می‌کند. این جابجایی اطمینان می‌دهد که موهای جدیدی در قسمت ابرو برای همیشه وجود خواهند داشت.

در این باره بخوانید  کاشت مو به روش میکروگرافت | جدیدترین روش کاشت مو

نقش فولیکول‌ها در داشتن ابروهای دائمی

فولیکول‌ها، ارگان‌های سازنده تارهای مو هستند. با انتقال و پیوند فولیکول‌ها به ابروها، می‌توانید اطمینان داشته باشید که ابروهای شما تا پایان عمر رشد خواهند کرد. با هر بار مرگ یک تار مو و ریزش آن، فولیکول‌های مو دوباره یک تار موی جدید خواهند ساخت. به این ترتیب تراکم و زیبایی ابروها به صورت طبیعی حفظ خواهد شد.

دلایل ریزش ابرو چیست؟

ریزش ابرو می‌تواند در اثر عوامل مختلفی ایجاد شود از جمله:

·         بیماری‌هایی مانند مشکلات تیروئید

·         افزایش سن

·         مشکلات هورمونی یا ژنتیکی

·         مشکلاتی در خون‌رسانی به فولیکول‌های مو

·         کمبود مواد مغذی در بدن به خصوص ویتامین E و روی

·         مهاجرت و تغییر چشمگیر آب و هوا و در پی آن، بی‌خوابی مداوم و اختلال‌های خواب

·         تغییر اساسی در رژیم غذایی

·         شوک ناگهانی (عصبی یا فیزیکی)

·         آسیب دیدگی و زخم در ناحیه ابرو

·         شیمی درمانی

کاشت ابرو به روش FUE چه ویژگی‌هایی دارد؟

قبل از تصمیم گیری در مورد کاشت ابرو طبیعی، علت ریزش مو در ابرو باید تشخیص داده شود و در نهایت از بین برود. در غیر این صورت ممکن است عامل ریزش باقی بماند و روی نتایج عمل کاشت ابرو، تأثیر منفی داشته باشد.

در روش کاشت ابرو به روش FUE جراح برای دستیابی به نتایج رضایت‌بخش، با دقت بسیار بالایی کار خواهد کرد. برای به دست آوردن یک ابرو طبیعی و متناسب، به طور متوسط ​​بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ عدد از موها و فولیکول‌های آن‌ها لازم است. بسته به اندازه و ظاهر فعلی ابرو و همچنین ظاهر جدیدی که فرد متقاضی در نظر دارد، نهایتأ تعداد دقیق انتخاب می‌شود. هر مو باید به نسبت جهت رشد طبیعی سایر موهای ابرو و در زاویه‌ای مناسب با پوست، پیوند زده شود.

برای رسیدن به نمای یکنواخت و طبیعی ابرو، موها باید در فواصل مناسب در کنار هم قرار گیرند. بنابراین، قرار دادن ابروها در مجاری مناسب با جهت‌های منطبق با فرم ابرو نکته بسیار مهمی است که در روش کاشت ابرو باید مورد توجه قرار گیرد و هنگامی که این عمل توسط یک پزشک متخصص و یک تیم باتجربه صورت بگیرد، نتیجه‌ی آن به فرم طبیعی ابرو بسیار نزدیک می‌باشد.

فرایند کاشت ابرو به روش FUE

کاشت ابرو بسته به میزان تراکم مورد نیاز بین ۳ تا ۶ ساعت زمان خواهد برد. فرایند کاشت ابرو با FUE در سه مرحله کلی انجام می‌شود: برداشت فولیکول، آماده‌سازی و کاشت ریشه مو در پوست ناحیه ابرو. کاشت ابرو به روش FUE تحت بی‌حسی موضعی صورت می‌گیرد و دارای حداقل تهاجم است و علامت و زخمی را به دنبال ندارد.

این روش بدون پانسمان است و پس از انجام آن نیازی به ماندن در کلینیک وجود ندارد و بیمار می‌تواند بلافاصله به خانه بازگردد. موهای کاشته‌شده بیشتر در اولین ماه بعد از عمل می‌ریزند و رشد مجدد از ابتدای ماه سوم آغاز می‌شود. رشد مجدد کامل ابروها در پایان ماه ششم به صورت محسوسی قابل مشاهده است.

 

در کاشت مو به روش FUE، جراح سوراخ‌های کوچکی در منطقه اهداکننده فولیکول که معمولأ بالای گوش می‌باشد، ایجاد می‌کند. به این ترتیب گرافت‌های مو از پوست سر خارج می‌شوند. کل این مرحله ۲ تا ۳ ساعت به طول می‌انجامد.

سپس فولیکول‌های خارج شده برای کاشت در ناحیه ابرو زیر میکروسکوپ آماده خواهند شد. متخصص کاشت و جراح، ریشه مو را در شکاف‌های ریزی که در ناحیه ابرو ایجاد می‌شود، وارد می‌کنند و در نهایت یک خواب و فرم طبیعی به موهای کاشته شده خواهند داد.

 

چطور نتایج کاشت ابرو با روش FUE بهتر خواهد شد؟

باید توجه داشته باشید که کاشت ابرو به وسیله کارشناس آموزش دیده و ماهر زیر نظر جراح فوق تخصص پلاستیک و زیبایی، از عوارض عمل می‌کاهد و نتایج کاشت را بهبود می‌بخشد. در این میان ۳ عامل بسیار مهم در نتیجه بهتر کاشت وجود دارد.

نخست اینکه باید تراکم ابروها بالا باشد. به همین دلیل باید در کنار برداشت تعداد بیشتر گرافت مو از بانک موی سر، شیوه برداشت گرافت نیز به شکلی باشد که فولیکول‌ها آسیب نبینند. به همین دلیل FUE روش بسیار خوبی است؛ چرا که فولیکول‌ها با دستگاه مخصوص از پوست سر جدا می‌شوند و بدون آسیب در ابرو کاشته خواهند شد.

دومین نکته در خواب طبیعی موهای کاشته شده است. فرم کاشت و شیوه وارد کردن ریشه مو به درون پوست بسیار مهم است. چرا که هم ابروی کاشته شده را به شکل طبیعی در خواهد آورد و هم احتمال موفقیت پیوند مو را بیشتر می‌کند. اگر زاویه و فرم وارد کردن ریشه مو به درون پوست مناسب نباشد، ممکن است هیچ پیوند خونی بین فولیکول و رگ‌های خونی ایجاد نشود. به این ترتیب فولیکول خواهد مرد و پیوند مو از دست می‌رود.

در این باره بخوانید  مواردی که باید درباره کاشت ابرو با مو طبیعی بدانید!

نکته سوم به مهارت جراح در کاشت و البته رعایت موارد بهداشتی و استریل‌سازی برمی‌گردد. یعنی هرچه پروتکل‌های بهداشتی بیشتر رعایت شود، خطر عفونت و عوارض بعد از کاشت کاهش پیدا می‌کند. در نتیجه کاشت ابرو به روش FUE نیز با موفقیت بیشتری انجام خواهد شد.

قبل و بعد از کاشت ابرو به روش FUE

مزایای کاشت ابرو به روش FUE

 • نیازی به ایجاد برش یا بخیه ندارد.
 • هیچ زخم قابل مشاهده ای بعد از عمل وجود ندارد.
 • با پیوندهای بدست‌آمده از نقاط مختلف بدن قابل استفاده است.
 • دوره بهبودی برای پیوند ابرو نسبتاً سریع است و تنها ۷ تا ۱۰ روز به طول می‌انجامد.
 • در کاشت ابرو طبیعی خونریزی بسیار ناچیز است؛ زیرا هیچگونه بریدگی و بخیه ناشی از آن وجود ندارد.
 • این روش در سایر نواحی بدن مانند ریش و ناحیه لب فوقانی قابل استفاده است.
 • هنگامی که توسط پزشک مناسب صورت گیرد، ظاهری بسیار طبیعی به دست می‌آید.

کاشت ابرو به روش FUE یک درمان دائمی برای ریزش مو ابرو است.

کاشت ابرو به روش FUE و اهمیت دلیل ریزش مو

عوارض کاشت ابرو به روش اف یو ای

معمولاً، بیشترین عارضه در کاشت ابرو به روش FUE مربوط به عدم انطباق جهت و رنگ و یا عدم رشد مجدد موی پیوند زده شده است. احتمال ایجاد این عوارض بسته به میزان مهارت پزشک معالج متغیر است. اگر جراح شما باتجربه باشد و از تکنیک مناسب استفاده نماید، احتمال ایجاد این عواض بسیار کاهش می‌یابد.

در این بین، خطرات مرتبط با خود جراحی نیز وجود دارد. لازم به ذکر است که عدم تقارن ناشی از انقباض پس از بیهوشی می‌تواند باعث ایجاد اشتباه در شکل دادن به ابرو در هنگام ایجاد شکاف شود. عفونت، تورم، کبودی، فولیکولیت و جای زخم در روش کاشت و پیوند ابرو به ندرت دیده می‌شود. با این حال در صورت مشاهده عوارض زیر باید به پزشک معالج مراجعه گردد:

·         خون ریزی بیش از حد

·         آسیب عصبی در ناحیه مورد نظر

·         تورم

·         کبودی

·         عفونت

·         ماندگاری شدید جای زخم

لازم است که فرد متقاضی هر گونه بیماری زمینه‌ای و داروی مصرفی را به پزشک خود اطلاع دهد. بهتر است فرد تا ۳ هفته بعد از عمل از انجام ورزش شدید خودداری کند.

نکاتی که قبل از کاشت ابرو باید مورد توجه قرار گیرد

اگر هرگونه بیماری زمینه‌ای دارید، حتما به جراح خود اطلاع دهید. ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی، دیابت و یا مشکلات هورمونی و ژنتیکی، مشکلات پوستی، حساسیت و مواردی از این دست بسیار مهم هستند. باید این موارد حتما قبل از انجام کاشت ابرو کنترل شوند.

از چند هفته قبل از جراحی باید مصرف داروهایی مانند آسپرین یا دیگر داروهای ضدانعقاد خون، داروهای ضد حساسیت، همچنین مصرف نیکوتین و دخانیات یا مصرف الکل کنترل شود. یک هفته قبل از جراحی نباید این موارد مصرف شوند و ترک سیگار و الکل تا چند ماه پس از کاشت ابرو نیز ضروری است. در غیر این صورت بروز خونریزی و عدم ترمیم پوست، عوارض جبران ناپذیری برای شما به دنبال خواهد داشت.

روز عمل کاشت ابرو به روش FUE بهتر است صبحانه سبک و مقوی بخورید؛ لباس راحت که از سر پوشیده نمی‌شود بپوشید و با یک همراه به کلینیک مراجعه نمایید. مدارک پزشکی و جواب آزمایش‌های خود را همراه داشته باشید. لازم به ذکر است که از شب قبل باید استحمام کنید تا پوست سر و صورت خود را به خوبی شسته باشید.

 

در نهایت چرا باید کاشت ابرو با موی طبیعی داشته باشید؟

با توجه به معیارهای نوین زیبایی شناسی داشتن ابروهایی ضخیم و خوش حالت می‌تواند جذابیت چهره را دو چندان نماید. با استفاده از کاشت ابرو به روش FUE به راحتی و با انجام عملی کم تهاجم می‌توان به این خواسته رسید. کاشت ابرو طبیعی اگر به وسیله کادر پزشکی مجرب صورت گیرد، نتایج شگفت‌آوری را به همراه دارد.

اگر جراح فوق تخصص پلاستیک و زیبایی، از بالاترین استانداردها و تکنیک‌های روز دنیا بهره بگیرد و در این امر تجربه داشته باشد، نتایجی عالی به دست می‌آید. رضایت از نتایج عمل به آگاهی رساندن به بیمار و انتظارات آگاهانه و واقع‌بینانه وی نیز بستگی دارد. کاشت ابرو به روش FUE مناسب‌ترین است. زیرا عملأ شیوه‌ای بدون درد است و هیچ علامت یا جای زخمی باقی نمی‌گذارد. و در نهایت اینکه روشی دائمی است که نتایج طبیعی و خوبی در پی دارد. 

برای آشنایی با دیگر روش های کاشت ابرو، مقاله کاشت ابرو با مو طبیعی را مطالعه کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
18 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  سلام هزینه کاشت ابرو چقدر میشه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۰۱۲۴۶۷۷ تماس بگیرید.

 2. شیدا می گوید

  کاشت ابرو با روش های دیگه هم امکان پذیره به غیر از روش fue ?

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   روش FUT هم برای کاشت مو قابل استفاده است.

 3. سهیلا می گوید

  سلام خیلی ممنون از مقاله خوبتون سوال من اینه که آیا کاشت ابرو ممکنه باعث تورم دور ابروهامون بشه اگر این اتفاق بیفته چقدر زمان نیازه تا تورم از بین بره ؟ ممنون ازتون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله دوست عزیز معمولا تا چند روز ممکن است صورتتان کمی ورم داشته باشد.

 4. سعیده می گوید

  سلام روزتون بخیر عوارض جانبی خاصی داره کاشت ابرو با این روش؟؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر. در صورتی که این روش عوارض جانبی داشت مطمعنا از آن استفاده نمی شد.

 5. سهیلا پناهی می گوید

  احتمال ریزش مجدد ابرو پس از کاشت در این روش وجود دارد؟؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر به صورت اصولی و درست کاشت انجام شود ریزش ابرو اتفاق نخواهد افتاد.

 6. سارا می گوید

  سلام من کاشت ابرو انجام دادم پیش شما الان ۱۰ روز شده پشت سرم از بخیه سرم سه انگشت رو به بالای سرم بی حسه گزگز میکنه اصلا اطراف رو به بالای سرم حس نداره یعنی سنگین شده چیکار کنم . من سه ورق کپسول ترنسید مصرف کردم به من گفتن تا یک هفته قرص ترنسید بخورم دوتا صبح دوتا شب میخوردم الان جای بخیه سرم اذیتم نمیکنه ولی بالای سرم هیچ حسی ندارم بی حسه درد هم دارم احساس میکنم کمی هم ورم کرده بالای سرم حالا از شما راهنمایی میخوام چیکار کنم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز بی حسی در محل برش و بخیه پشت سر کاملا طبیعی است و چند ماه زمان می برد تا این مشکل به طور کامل برطرف شود.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره های کلینیک ۰۹۱۲۰۱۲۴۶۷۷ در تماس باشید.

 7. کبری رضایی می گوید

  سلام هزینه کاشت ابرو ی طبیعی تقریباً چقدر میشه ایا به نتیجه ی دلخواهم می رسم ممنون‌

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر در کلینیک معتبر این کار انجام شود مطمعنا به نتیجه دلخواه خواهید رسید.
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره های کلینیک تماس بگیرید.

 8. کبری رضایی می گوید

  سلام هزینه کاشت ابرو چقدر میشه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره های کلینیک تماس بگیرید.

 9. عارفه می گوید

  سلام خسته نباشید
  ببخشید تفاوت روش Fue و روش fut در چی هست؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   روش اف یو ای با دستگاه برداشت انجام میشه بدون جراحی و بخیه .
   ولی اف یو تی با برش انجام میشه و به اصطلاح فلپ بردای میشه که همراه با بخیه است.

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید

مشاوره