هر آنچه باید درباره کاشت ریش و سبیل بدانید!

 1. خانه
 2. کاشت مو
 3. هر آنچه باید درباره کاشت ریش و سبیل بدانید!

هر آنچه باید درباره کاشت ریش و سبیل بدانید!

کاشت ریش و سبیل برای مردان

کاشت ریش و سبیل برای مردان چه اهمیتی دارد؟ داشتن ریش و سبیل پرپشت و متراکم، برای بسیاری از آقایان اهمیت زیادی دارد. اما متاسفانه، به دلایل مختلفی، همه آقایان، نمی‌توانند ریش و سبیل متراکم و جذاب را تجربه کنند.

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، امکان کاشت سبیل و ریش  نیز، فراهم شده ‌است. با این تکنیک، همه افرادی که تا دیروز در حسرت ریش و سبیل متراکم بودند، می‌توانند از مزایای کاشت مو برای سبیل و ریش مردان، استفاده نموده و چهره جذابی داشته باشند. در این میان روش‌هایی مانند اس یو تی با استفاده از دستگاه‌های برداشت اتوماتیک، کمترین میزان عوارض را به همراه دارد.

افزایش اعتماد به‌ نفس، یکی از بهترین حس‌هایی است که بعد از کاشت مو برای ریش و سبیل، تجربه خواهید کرد. می‌توان در یک ناحیه بدون ریش، به طور کامل کاشت مو انجام داد. همچنین می‌توان در مناطق با تراکم کم نیز به صورت نقطه‌ای کاشت ریش و سبیل را انجام داد و یا خط ریش و سبیل را نیز به صورت دقیق بازسازی کرد.

کاشت مو برای ریش و سبیل چگونه انجام می‌شود؟ چه نکاتی قبل از اقدام برای کاشت ریش و سبیل باید بدانیم؟ بیایید در ادامه، به بررسی دقیق‌تر این تکنیک بپردازیم و پاسخ این سوالات را بررسی کنیم.

[vc_single_image image=”7379″ img_size=”full”]

آیا کاندید مناسبی برای کاشت ریش و سبیل هستید؟

اگر هر روز چهره خود را در آینه نگاه می‌کنید و متوجه ریزش قسمت‌هایی از ریش و سبیل‌تان می‌شوید، احتمالا می‌توان گفت که کاندید مناسبی برای انجام این‌کار هستید. البته باید این ریزش‌ها برای چند ماه ثابت باقی مانده باشد و مطمئن شوید که ادامه ندارد.

بسیاری از افراد، به دلایلی مثل: اختلالات هورمونی، بیماری‌های پوستی، زخم و اسکار پوستی و سبک زندگی، دچار این مشکل می‌شوند. طاسی یا آلوپسی، یکی از اصلی‌ترین مشکلاتی است که موجب می‌شود، کاندید مناسبی برای کاشت سبیل و ریش باشید.

درواقع، هر عاملی که موجب کاهش عملکرد مطلوب خون‌رسانی به ریشه مو و آسیب به موها در ناحیه صورت شود، کم پشتی ریش و سبیل را ایجاد می‌کند. به بیان بهتر این طور نیست که تارهای ریش و سبیل شما از زمان رویش در نوجوانی تا زمان پیری روی صورت شما باقی بمانند. یک چرخه ریزش و رشد دوباره وجود دارد و در واقع موهای ریش و سبیل شما مانند دیگر موهای سر و بدن، هر چند سال می‌ریزد و دوباره رشد می‌کند.

[vc_single_image image=”7346″ img_size=”full”]

چرخه رشد مو و ارتباط آن با ریزش موی ریش و سبیل

در زیر پوست شما ارگان‌های بسیار کوچکی به نام فولیکول وجود دارد که موهای شما را رشد می‌دهد و از ریشه آن مراقبت می‌کند. هر چند سال یک بار، تارهای مو از رشد باز می‌ایستند و می‌میرند. در چنین شرایطی ارتباط پیاز مو با رگ‌های خونی قطع می‌شود. فولیکول مو به حالت استراحت می‌رود و تار موی درون آن از پوست خارج می‌شود و می‌ریزد.

پس از چند ماه استراحت، فولیکول به کار خود بازمیگردد و دوباره یک تار موی جدید تولید می‌کند. این مو نیز برای 2 تا 5 سال به رشد خود ادامه می‌دهد. حال اگر هر مشکلی موجب شود که فولیکول نتواند تار موی جدید تولید کند، شما دچار ریزش مو و کچلی در ریش و سبیل می‌شوید.

حال در چنین شرایطی وقتی الگوی ریزش کامل شود، می‌توان دوباره با کاشت ریش و سبیل، زیبایی را به صورت بازگرداند. می‌توان از تارهای موی سر و صورت یا بدن که فولیکول‌های سالمی دارند برای پیوند زدن به صورت استفاده کرد.

[vc_single_image image=”6528″ img_size=”full” alignment=”center” css=”.vc_custom_1590479577321{margin-top: 25px !important;}”]

فرایند کاشت سبیل و ریش چیست؟

شاید شما نیز اطلاعاتی در خصوص کاشت مو برای سبیل و ریش نداشته باشید. اما طبق تحقیقاتی که انجام شده‌، کاشت مو برای ریش و سبیل دقیقا همان‌ چیزی است که در لغت، معنا پیدا می‌کند. برداشتن فولیکول‌های مو از نواحی مشخص بدن و انتقال آن به ناحیه مورد نظر در صورت آقایان، فرایند کلی از کاشت مو برای سبیل و ریش مردان است.

با پیوند و کاشت ریش و سبیل می‌توانید نواحی خالی در صورت‌تان را پر کنید و زیبایی و جذابیت فوق‌العاده آن را تجربه کنید. این عمل معمولا با بی‌حسی و بدون بی‌هوشی انجام خواهد شد. عمل کاشت با استفاده از بانک موی خود شما انجام می‌شود. معمولا سه هفته پس از کاشت، سبیل و ریش دچار ریزش می‌شود. این رویدادی ضروری برای رشد مجدد و ضخیم‌تر شدن موها است. پس نگران نباشید.

اگر شماهم به دنیال رفع ریزش ریش و سیبیلتان هستید مقاله دلایل ریزش ریش و سبیل در آقایان را مطالعه کنید.

[vc_single_image image=”6530″ img_size=”full” alignment=”center” css=”.vc_custom_1590479560235{margin-top: 25px !important;}”]

تعداد فولیکول‌های قابل انتقال در هر جلسه کاشت ریش و سبیل

قطعا تراکم ریش، موضوع مهمی برای شما است. در صورتی که قصد داشته باشید، با تکنیک کاشت سبیل و ریش، کل صورت‌تان را بکارید، لازم است حداقل ۲۵۰۰ فولیکول از بانک مو بدن شما برداشته شود و در ناحیه صورت، کاشته شود.

در یک مرحله از کاشت سبیل و ریش کامل برای مردان می‌توان حدود ۴۰۰۰ الی ۷۰۰۰ فولیکول را از بانک مو به صورت منتقل کرد. پس برای کاشت مو در کل صورت، به چندین جلسه مراجعه، برای کاشت سبیل و ریش نیاز دارید.

اما اگر میزان کاشت مورد نیاز کمتر از این حد باشد، در یک جلسه کار برداشت گرافت از بانک مو و کاشت آن انجام خواهد شد.

[vc_single_image image=”6527″ img_size=”full” alignment=”center” css=”.vc_custom_1590479605777{margin-top: 25px !important;}”]

چرا باید برای کاشت موی ریش و سبیل اقدام کنید؟

شاید هنوز ندانید که علت علاقه‌مندی بسیاری از آقایان برای کاشت سبیل و ریش چیست. در واقع، ریش و سبیل ویژگی ظاهری چهره‌ای مردانه است. در تصور عده زیادی، نداشتن ریش و سبیل، چهره را زنانه می‌کند و جذابیت مردانه را کاهش می‌دهد.

یکی دیگر از انگیزه‌های اساسی در اقدام جهت کاشت مو برای سبیل و ریش مردان، اثر فوق‌العاده‌ زیادی است که ریش و سبیل، در اعتماد به نفس آن‌ها ایجاد می‌کند.

معمولا مردانی که به دلایل مختلف، دچار کم‌پشتی ریش و رویش نامنظم ریش شده‌اند، اعتماد به نفس چندانی ندارند؛ زیرا از دید بسیاری از خانم‌ها، داشتن ریش و ته ریش، جذابیتی مردانه است. با توجه به این توضیحات، بهتر می‌توانید تصمیم بگیرید که قصد انجام عمل کاشت سبیل و ریش را دارید، یا خیر.

مهم‌ترین عامل در کیفیت کاشت مو چیست؟

یکی از مهم‌ترین عواملی که کیفیت و زیبایی کاشت ریش و سبیل را مشخص می‌کند، جهت کاشت مو در ناحیه صورت است. جهت کاشت فولیکول در ناحیه صورت، تعیین کننده جهت رشد آن در آینده است. مشخص کردن جهت کاشت، توسط پزشک انجام می‌شود که نتیجه داشتن تجربه بالا در کاشت مو است.

[vc_single_image image=”6526″ img_size=”full” alignment=”center” css=”.vc_custom_1590479625818{margin-top: 25px !important;}”]

مزایای کاشت موی ریش و سبیل چیست؟

تکنولوژی فوق‌العاده‌ای که در کاشت سبیل و ریش به‌کار می‌رود، مزایای بسیار زیادی برای آن ایجاد کرده است. به حقیقت پیوستن رویای داشتن ریش پرپشت و متراکم، یکی از مزایای مهم آن است.

تکنولوژی‌های پیشرفته‌ای که امروزه برای انجام بهتر کاشت سبیل و ریش، به بازار لوازم پزشکی آمده، موجب کاهش تهاجم به پوست شده‌است.

همین موضوع، کاشت سبیل و ریش را به یکی از بی‌دردسرترین کارهای زیبایی آقایان تبدیل نموده است. کاشت مو برای سبیل و ریش بدون ایجاد کم‌ترین عارضه‌ پوستی جدی و عوارض جانبی انجام می‌شود.‌ کاشت سبیل و ریش به‌صورت سرپایی انجام می‌شود و معمولا نیاز به هیچ‌گونه بستری ندارد. کاندید انجام عمل کاشت مو برای  ریش و سبیل، پس از اتمام مرحله کاشت، به منزل بازمی‌گردد. هر چند، توصیه می‌شود رانندگی توسط همراه او انجام شود؛ اما حتی رانندگی نیز، برای چنین فردی بلامانع است.

هر جلسه کاشت ریش و سبیل چقدر طول می‌کشد؟

اگر برای انجام عمل کاشت سبیل و ریش، به مرکز معتبری مراجعه کنید، هر جلسه کاشت سبیل و ریش حدود ۵ تا 7 ساعت زمان نیاز دارد. بخشی از این زمان برای آماده سازی شما و برداشت گرافت‌های مو است و بخشی دیگر برای کاشت موها صرف خواهد شد.

در این ۵ ساعت، عمل برداشت فولیکول مو از ناحیه مورد نظر که بانک مو نامیده می‌شود، انجام می‌شود و بعد از یک استراحت کوتاه، عمل کاشت فولیکول‌ها در ناحیه موردنظر صورت، انجام خواهد شد. هر چند، زمان انجام این کار ارتباط مستقیمی به تجربه، تبحر و دانش کادر پزشکی و دستیاران آن‌ها دارد. البته شرایط بدنی شما نیز در زمان انجام کاشت ریش و سبیل موثر است.

برای دیدن نمونه کارهای کاشت مو کلینیک دکتر نجف بیگی مقالات کاشت مو به روش FIT و کاشت مو به روش SUT را از دست ندهید.

کاشت ریش و سبیل چه کاربردی دارد؟

کاشت مو برای سبیل و ریش مردان، همیشه برای بهبود تراکم ریش و سبیل نیست. گاهی به‌دلیل سوختگی ناحیه‌ای از پوست صورت، نیاز به کاشت ریش یا سبیل دارید.

گاهی نیز، به‌دلیل ایجاد زخمی کهنه در صورت، نیازمند کاشت و پیوند سبیل و ریش هستید، تا هم خط زخم پوستی را ازبین ببرید و هم با رشد ریش، آن را محو کنید. عمل کاشت سبیل و ریش، برای افرادی که چنین شرایطی را تجربه می‌کنند، چیزی شبیه به معجزه است.

[vc_single_image image=”6525″ img_size=”full” alignment=”center” css=”.vc_custom_1590479653528{margin-top: 25px !important;}”]

هزینه کاشت سبیل و ریش برای مردان چقدر است؟

اگر مزایای انجام کاشت مو در صورت را متوجه شده باشید و خودتان را کاندید مناسبی برای انجام این‌کار بدانید، احتمالا اصلی‌ترین سوال‌تان قیمت کاشت سبیل و ریش است. یکی از مهمترین مواردی که در هزینه کاشت ریش و سبیل موثر است، تعداد گرافت‌های استخراج شده و پیوند زده شده است. هرچه تراکم کاشت و تعداد موهای کاشته شده بیشتر باشد، هزینه کاشت هم بالاتر خواهد رفت.

با این وجود پارامترهای مختلفی در معین کردن این قیمت تاثیر دارند. تجربه، سابقه، تجهیزات و کادر پزشکی یک مرکز کاشت مو، تاثیر تعیین کننده‌ای در قیمت آن دارد. شاید در دیدگاه اولیه، پیدا کردن ارزان‌ترین مرکز کاشت سبیل و ریش برای‌تان موفقیت محسوب شود؛ اما بهتر است بدانید که موفقیت آمیز بودن این کاشت، مهم‌ترین موضوعی است که باید درنظر داشته باشید.

بسیاری از کلینیک‌ها، با هزینه‌ای کم، کاشت سبیل و ریش را انجام می‌دهند، اما باید بدانید که عوارض جانبی احتمالی که به‌دلیل بی‌کیفیت بودن تجهیزات و بی‌تجربه بودن کادر پزشکی، درگیر آن خواهید شد، بسیار پرهزینه‌تر است!

انجام یک کاشت سبیل و ریش ناموفق، ممکن است عفونت و آسیب‌های متعددی برای پوست صورت‌تان ایجاد کند و نه تنها زیبایی و جذابیتی برای‌تان به دنبال نداشته باشد، بلکه زیبایی طبیعی چهره‌تان را نیز، از شما بگیرد.

ضمن این‌که با چنین رویدادی، بانک مو شما نیز برای پیوندی ناموفق تضعیف شده ‌است. پس برای انتخاب بهترین مرکز کاشت مو و کاشت سبیل و ریش، قیمت تنها پارامتر تعیین‌کننده‌تان نباشد. خوب تحقیق کرده و سپس انتخاب کنید.

با تکنولوژی های رایج در کاشت ریش و سبیل آشنا شوید!

قطعا کاشت مو برای سبیل و ریش آقایان، به‌وسیله تکنولوژی‌های مختلفی انجام می‌شود. شما به‌عنوان شخصی که علاقه‌مند به انجام چنین کاری است، باید از ویژگی‌های هر یک از این تکنولوژی ها مطلع باشید.

·        کاشت سبیل و ریش به روش FUE

در این روش، به‌وسیله دستگاهی به‌نام FUE، فولیکول‌های مو از ناحیه اهداکننده مو برداشته می‌شوند. معمولا، در این روش، کم‌ترین میزان زخم، بر روی ناحیه بانک مو ایجاد می‌شود. میزان اندک زخم، سرعت بهبودی در روش FUE را افزایش داده است.

در این روش، به‌راحتی می‌توانید پس از چند روز استراحت، به فعالیت‌های روزمره‌تان بازگردید. این روش که برداشت فولیکولی نیز نامیده می‌شود، کم‌ترین میزان تهاجم را برای فرد ایجاد می‌کند.

·        کاشت سبیل و ریش به روش FUT

کاشت مو برای سبیل و ریش مردان به روش FUT، زمانی انجام می‌شود که نیازمند پیوند مو، به‌صورت نواری باشید. در چنین شرایطی، یک نوار از بانک مو جدا می‌شود و به ریش پیوند زده می‌شود.

معمولا، اسکار پوستی که در برداشت نواری ایجاد می‌شود، بسیار بیشتر از روش FUE است. همچنین، میزان خالی شدن بانک مو نیز، به صورت نواری انجام می‌شود و نسبت به روش FUE بیشتر به چشم می‌آید.

کاشت ریش و سبیل به روش SUT

در این روش کاشت، با کمک ابزارهای دقیقی گرافت‌های مو از پوست جدا می‌شوند. آسیب وارد شده به فولیکول‌های مو در این روش بسیار پایین است و نتیجه نهایی کاشت ریش و سبیل بسیار پرتراکم و زیبا خواهد بود. همچنین میزان از دست رفتن پیوندها و ریزش مو نیز پس از کاشت در این روش بسیار پایین است.

در این روش سه برابر بیشتر از روش‌های قدیمی‌تر می‌توان کاشت مو انجام داد. به همین دلیل هم تراکم بسیار خوبی در ریش و سبیل به وجود خواهد آمد و هم خط ریش و سبیل را می‌توان با دقت بالایی بازسازی کرد.

مراقبت های قبل از کاشت ریش و سبیل

مراقبت های قبل از کاشت سبیل و ریش، تاثیر زیادی در موفقیت‌آمیز بودن کاشت دارد. در کاشت مو برای سبیل و ریش مردان، هرچه آمادگی مطلوب‌تری داشته باشید، شانس موفقیت‌آمیز بودن کاشت را افزایش داده‌اید.

استفاده از قرص‌های رقیق‌ کننده خون، مانند قرص آسپرین به مدت یک تا دو هفته قبل از کاشت سبیل و ریش ممنوع است. مصرف داروهای ضد التهاب، دخانیات و نوشیدنی‌های الکلی، دو هفته قبل از کاشت سبیل و ریش ممنوع است. همچنین، مصرف نوشیدنی‌های دارای کافئین در روز قبل از عمل پیوند مو، پیشنهاد نمی‌شود.

از آنجایی که عمل کاشت ریش و سبیل با بی‌حسی انجام می‌شود، نیازی نیست ناشتا باشید. پس بهتر است صبحانه سبک اما مقوی بخورید.

مراقبت های بعد از کاشتن مو برای  سبیل و ریش

تعیین‌کننده‌ترین پارامتری که موفقیت کاشت را تضمین می‌کند، مراقبت های بعد از کاشت سبیل و ریش است. استفاده از قرص ویتامین C و آناناس، در بهبودی سریع جای زخم صورت و ناحیه بانک مو، کمک زیادی می‌کند. در خصوص نحوه شست و شو صورت، استحمام و مراقبت از ریش کاشته‌شده، حتما نظر پزشک‌تان را بپرسید.

نباید تا چند ماه هیچ فشاری به موهای کاشته شده وارد کنید. این موها بعد از چند هفته شروع به ریزش می‌کنند و سپس آرام آرام دوباره رشد خواهند کرد. در چنین شرایطی مراقبت از پوست صورت، شست و شوی روزانه و مرطوب نگاه داشتن آن به کنترل عفونت و رشد بهتر موها کمک خواهد کرد.

چطور بهترین مرکز کاشت ریش و سبیل را پیدا کنیم؟

برای یافتن بهترین مرکزی که خدمات کاشت سبیل و ریش ارائه می‌کند، کافی است از روش‌های تحقیق استفاده کنید. تحقیق از اطرافیان، جست و جو در شبکه‌های مجازی و گوگل و پرس و جو از افرادی که این کار را انجام داده‌اند، بهترین منابع کسب اطلاعات است. سعی کنید، حتما قبل از مراجعه خوب تحقیق کنید و پس از مراجعه، نمونه کارهای واقعی از مرکز کاشت مو، مشاهده کنید.

فراموش نکنید برای انجام هر خدمت زیبایی مانند کاشت مو و کاشت ریش و سبیل همواره مرکز زیبایی و درمانی را انتخاب کنید که زیر نظر جراح فوق تخصص پلاستیک و زیبایی اداره می‌شود و پزشک فوق تخصص به شما مشاوره خواهد داد. این کار ریسک عوارض بعد از کاشت و یا عدم موفقیت کاشت را کاهش می‌دهد.

[vc_btn title=”کاتالوگ کاشت ریش و سیبیل” style=”3d” color=”sandy-brown” link=”url:https%3A%2F%2Fdrnajafbeigiclinic.com%2Fwp-content%2Fuploads%2F2020%2F11%2F6.pdf|||”]
نوشتهٔ پیشین
کاشت مو برای افراد دیابتی امکان‌پذیر است؟
نوشتهٔ بعدی
آشنایی کامل با کاشت مو به روش سیفر (Safer)

4 دیدگاه. ترک جدید

 • سلام و خسته نباشید جناب دکتر سوال بنده درباره ی جای زخم ها بعد از کاشت هستش ایا جای برداشت مو پشت سرمیمونه؟؟بعد جای کاشت ریش تو صورت میمونه یا نه؟

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   آگوست 26, 2020 4:20 ب.ظ

   با سلام
   بر روی صورت اثری نمی ماند ولی در روش FUT پشت سر یه رد خیلی باریک باقی می ماند که وقتی مو بلبند شود اصلا مشخص نیست.

   پاسخ
 • سلام و درود هزینه کاشت ریش چقدر میباشد ممنون

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   می 19, 2021 7:21 ب.ظ

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره 09120124677 در تماس باشید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

جستجوی مقالات

دکتر آرش نجف بیگی

عضو هیات علمی دانشگاه/فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی/عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

آخرین مقالات