کاشت موی طبیعی در افراد سالمند، انواع آن و مراقبت‌ها

  1. خانه
  2. انواع کاشت مو
  3. کاشت موی طبیعی در افراد سالمند، انواع آن و مراقبت‌ها

کاشت موی طبیعی در افراد سالمند، انواع آن و مراقبت‌ها

کاشت موی طبیعی در افراد سالمند

مردان مسن مبتلا به ریزش مو می‌توانند مطمئن باشند که سن، به خودی خود، آن‌ها را از انجام کاشت مو محروم نمی‌کند و کاشت مو در افراد سالمند نیز امکان‌پذیر است. مردان 50 ساله و بالاتر معمولاً می‌توانند نتایج خوبی را از اولین بار کاشت مو انتظار داشته باشند. این نتایج حتی در مردان 70 ساله و بالاتر که در اواخر عمر تصمیم به کاشت مو می‌گیرند نیز رایج است.

در این مقاله با مطالب زیر آشنا میشوید:

زمان مناسب برای کاشت مو

ریزش مو با الگوی مردانه می‌تواند در هر سنی از نوجوانی تا سن 40 و 50 سالگی شروع شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سن مناسب برای عمل پیوند مو و کاشت مو در افراد سالمند، خواندن ادامه مقاله را از دست ندهید.

برخی از مردان تصمیم می‌گیرند که زودتر به دنبال درمان باشند و تا زمانی که ریزش موی پیشرونده ادامه دارد، یک رژیم درمانی را حفظ می‌کنند. درمان زودهنگام و ادامه دار توسط پزشک متخصص ترمیم مو به بیمار کمک می‌کند تا نتایج خوبی از نظر زیبایی داشته باشد. سایر مردان، ممکن است ریزش موی خود را به عنوان یک واقعیت زندگی بپذیرند و به دنبال هیچ درمانی نباشند.

ریزش مو با تغییر شرایط زندگی، ممکن است کاشت مو در افراد سالمند را پس از 50 سالگی مطلوب یا حتی یک ضرورت کند. برخی ممکن است، نیاز به برخورداری از ظاهری جوان‌تر را در چهره خود ببینند. برخی دیگر نیز ممکن است که بخواهند فقط از حالت طاسی خارج شوند. در هر یک از این موارد، ترمیم مو به ظاهری که بیمار می‌خواهد ارائه دهد، کمک می‌کند.

 

 

 

 

زمان مناسب کاشت مو

 

با توجه به اینکه فرایند ریزش مو از سنین ۴۰ و ۵۰ سالگی شروع می‌شود، بنابراین از سن ۲۷ سال به بالا تا سن ۵۵ سالگی می‌توان برای کاشت مو اقدام کرد.

 

 

نکات مربوط به کاشت مو در افراد سالمند

 

۱_ کاشت مو در افراد سالمند باید به شکل معقول انجام شود.

۲_مقدار موی اهدایی روی سر فرد سالمند اهمیت بسیار زیادی دارد.

۳_ترمیم خط موی جلویی و قرار دادن تعدادی کرافت پشت خط رویش مو، گزینه بهتری برای کاشت مو در افراد سالمند است.

 

مراقبت‌های و محدودیت‌های از کاشت مو در افراد سالمند

۱_شرایط فیزیکی و جسمانی فرد باید مورد بررسی قرار گیرد.

۲_پزشک باید از مصرف داروها مطلع شود.

۳_برای افراد با بیماری‌های خاص باید تعداد جلسات کاست مو کوتاه‌تر شود.

 

 

اهداف منطقی کاشت مو برای مردان مسن

 

کاشت مو در افراد سالمند باید به شکل معقول و منطقی انجام شود. به طور کل افراد سالمند، نگاه واقع بینانه‌ای به فرایند کاشت مو دارند.

 

 

کاندیدای مناسب برای کاشت مو در افراد سالمند

۱_ به مقدار کافی فولیکول در ناحیه بانک مو داشته باید.

۲_موهای سر شخص قابلیت رشد داشته باشد.

 

خطرات کاشت مو در بیماران مسن

 

 

به طور کلی کاشت مو با خطر کمی همراه است. مگر اینکه شخص به یک بیماری مزمن مبتلا باشد.

نکات مربوط به کاشت مو در افراد سالمند

هر مرد بالای 50 سال که برای اولین بار به دنبال کاشت مو است، باید نکاتی را برای گفت و گو با پزشک متخصص در نظر داشته باشد. این نکات، شامل موارد ذیل می‌شوند.

  • کاشت مو در افراد سالمند باید با هدف اصلاح ریزش مو متناسب با سن انجام شود. بیشتر مردان مسن برای ترمیم مو اهداف معقولی دارند. هدف آن‌ها دستیابی به ظاهر یک مرد 20 ساله نیست، بلکه هدف اصلی، بهبود حالت طاسی است. اهداف ترمیم مو باید به طور صریح بین بیمار و پزشک متخصص، مورد بحث و توافق قرار گیرد.
  • مقدار موی اهدایی موجود بر روی پوست سر بیمار عامل مهمی در تعیین اهداف کاشت مو در افراد سالمند خواهد بود. مقدار محدود موی اهداکننده، طبیعتاً تعداد فولیکول‌های موی موجود برای پیوند به مناطق طاسی پوست سر را نیز محدود می‌کند. برای برخی از مردان مسن، اگر ریزش موی پیشرونده به کاهش عرضه موی اهداکننده منجر شود، کاشت مو برای اولین بار ممکن است تنها پیوند موی آن‌ها باشد. با این حال، بیمار ممکن است احساس کند که نتایج یک بار کاشت مو، هدفی را که او می‌خواهد، محقق نمی‌سازد. عرضه بسیار محدود موی اهداکننده ممکن است باعث شود که پزشک متخصص ترمیم مو توصیه کند که از کاشت مجدد جلوگیری شود. اگر نتیجه خوب بعید است، بیمار باید توصیه پزشک را در چنین مواردی بپذیرد.
  • یک هدف معقول اما معمولاً قابل دستیابی کاشت مو در افراد سالمند، ترمیم خط موی جلویی و قرار دادن استراتژیک تعداد محدودی گرافت در پشت خط مو برای ارائه ظاهری مطلوب است. این استراتژی از ناتوانی چشم انسان در تشخیص تفاوت بین تراکم 50 درصد و تراکم 100 درصد در موهای سر استفاده کرده و یکی از راهبردهایی است که با میزان موفقیت بالایی توسط پزشکان متخصص ترمیم مو استفاده می‌شود.
[vc_single_image image=”8628″ img_size=”full” alignment=”center”]

مراقبت‌ها و محدودیت‌های فیزیکی کاشت مو در افراد سالمند

یک مرد 55 ساله یا بالاتر، ممکن است که شرایط پزشکی مزمن داشته باشد. هر گونه شرایط پزشکی خاص، باید قبل از عمل کاشت مو در افراد سالمند، در نظر گرفته شود. چنین شرایطی به ندرت خطر جدی ایجاد می‌کند. اما، در نظر گرفتن آن‌ها، خطر بالقوه را کاهش می‌دهد. پزشک متخصص ترمیم مو، یک پزشک کاملا آموزش دیده است که می‌تواند چنین شرایطی را در نظر گرفته و در صورت لزوم با سایر پزشکان بیمار به طور حرفه‌ای مشورت به عمل آورد.

برای بیمار بسیار مهم است که به پزشک متخصص ترمیم مو در مورد هر گونه شرایط پزشکی و همچنین، در مورد تمام داروهایی که در حال حاضر مصرف می‌کند یا اخیرا مصرف کرده است، اطلاع دهد.

اگر شرایط شناخته شده و اقدامات احتیاطی مناسب در عمل کاشت مو در افراد سالمند انجام شود، خطر کمی بیماران را تهدید خواهد کرد. برای یک بیمار مبتلا به بیماری مزمن قلبی، کاشت مو ممکن است در دو یا چند جلسه کوتاه‌تر انجام شود تا از استرس احتمالی یک جلسه طولانی‌تر جلوگیری شود. شرایط پزشکی که ممکن است نشان دهنده نیاز به اقدامات احتیاطی باشد، عبارتند از بیماری قلبی، فشار خون بالا، دیابت و اختلالات خونریزی. همچنین، داروهایی که ممکن است نشان دهنده نیاز به اقدامات احتیاطی باشند، عبارتند از وارفارین (Coumadin) و آسپرین که توانایی خون برای تشکیل لخته را کاهش می‌دهد.

اهداف منطقی کاشت مو برای مردان مسن

پزشکان متخصص ترمیم مو، به طور کلی دریافته‌اند که مردان مسن، انتظارات واقع‌بینانه‌ای برای نتیجه کاشت مو دارند. یک مرد 55 ساله یا بالاتر به ندرت انتظار دارد که اثرات چندین دهه ریزش مو را معکوس کند.

در مواردی نیز یک سالمند با حداقل ریزش مو ممکن است بخواهد به نتایج کاشت مو مشابه با نتایجی که در مردان جوان‌تر قابل انتظار است، دست یابد. این که آیا این هدف قابل دستیابی است یا خیر، باید پس از این که پزشک نتایج معاینه پوست سر و سایر آزمایشات لازم را دریافت کرد، تعیین شود. میزان ریزش مو، میزان و کیفیت موهای اهدایی و ریزش موی پیش‌بینی شده در آینده، نکاتی است که باید با پزشک متخصص ترمیم مو در مورد اهداف قابل دستیابی کاشت مو در افراد سالمند در میان بگذارید.

[vc_single_image image=”8630″ img_size=”full” alignment=”center”]

چگونه اهداف واقع‌بینانه تعیین کنید؟

مهم است که متخصصان جراحی مو، در مورد امکانی که می‌توانید با کاشت مو به دست آورید، با شما صحبت کنند. بیماران مسن‌تر، به ویژه مردان مسن که ریزش مو را تجربه می‌کنند، انتظار رشد مجدد مو را دارند. با این حال، جراحی مانند جادو عمل نمی‌کند. ریزش مو یک ویژگی طبیعی و پس‌رونده است و نمی‌توان سال‌ها ریزش مو را در عمل، معکوس کرد. با این حال، ما می‌توانیم به شما کمک کنیم تا موهایتان را دوباره به دست آورده و نتایج مطلوبی کسب کنید. مطمئنا در نهایت از ظاهر خود بسیار خوشحال خواهید شد!

چرا و چه زمانی یک بیمار مسن به دنبال کاشت مو است؟

بیایید در مورد این که چرا کسی در وهله اول می‌خواهد کاشت مو انجام دهد، صحبت کنیم. افرادی که بیش از 50 سال سن دارند، ممکن است برای مبارزه با برخی از علائم پیری که البته شامل ریزش مو نیز می‌شود، عمل کاشت مو را درخواست کنند. برخی دیگر ممکن است به دلیل الگوهای سریع طاسی، متقاضی کاشت مو باشند. مهم است که زیباجویان مسن، در انتظارات خود واقع‌بین باشند. کاشت مو در افراد سالمند، همیشه تا حدی موفقیت آمیز خواهد بود، اما بهترین راه برای رسیدن به موفقیت، تمرکز بر بازگرداندن خط موی جلویی است. همچنین، یافتن بهترین زمان برای کاشت مو ضروری می‌باشد. در افراد مسن، به ویژه مردان، ریزش مو بین 40 تا 50 سالگی شروع می‌شود که ممکن است روند ریزش موی پیشرونده را آغاز کند. در این صورت، بیماران، با پزشک خود، در مورد گزینه های موجود برای کاشت مو، شروع به گفتگو می‌کنند.

کاندیدای مناسب برای کاشت مو در افراد سالمند

ما به شما اطمینان می‌دهیم که هر کسی که توانایی رشد مو را داشته و همچنین، مقدار زیادی مو روی پوست سر داشته باشد، برای کاشت مو در افراد سالمند، مناسب است.

[vc_single_image image=”8629″ img_size=”full” alignment=”center”]

خطرات کاشت مو در بیماران مسن

تنها زمانی که ممکن است محدودیت یا خطراتی برای کاشت مو در افراد سالمند، وجود داشته باشد، زمانی است که یک بیمار 55 ساله یا بالاتر با یک بیماری مزمن یا شرایط جدی دیگر سر و کار دارد. قبل از شروع هر روشی باید این موضوع را با متخصص کاشت مو در میان بگذارید. کاشت مو با خطرات کلی هر عمل جراحی دیگری همراه است. با این حال، خطر کمی در این روش برای بزرگسالان سالخورده وجود دارد.

مهم نیست چند ساله هستید، شما در هر سنی می‌توانید موهای سالمی داشته باشید. گزینه‌های کاشت موی ما تضمین می‌کند که شما می‌توانید خط موی در حال کاهش را دوباره رشد داده و پوست سرتان را مناسب برای رشد مجدد موهای جدید کنید. در حالی که انجام کاشت مو در افراد سالمند، همیشه با عوارضی همراه است، این یک فرآیند به طور کلی، بی‌خطر است که می‌تواند نتایج موفقیت‌آمیزی داشته باشد. اگر علاقه‌مند به رشد مجدد موهای خود هستید، همین حالا با ما تماس بگیرید.

نتایج کاشت مو در سالمندان

چرخه رشد مو در افراد سالمند مانند سایر افراد است. به همین دلیل، حدود ۹۰ روز الی یک سال طول می‌کشد تا به چرخه رشد مو به طور کامل سپری شده و نتایج دقیق حاصل از کاشت مو قابل مشاهده باشد. با توجه به اینکه ممکن است مراحل کاشت مو در افراد سالمند نسبت به افراد جوان‌تر کمی متفاوت باشد، به همین دلیل لازم است مراقبت‌های بعد از کاشت مو به طور کامل رعایت شود. البته، مشاهده نتایج مطلوب کاشت مو به مهارت و تخصص تکنسین کاشت مو نیز بستگی دارد. از این رو، همواره به سالمندان توصیه می‌شود که برای انجام کاشت مو به کلینیک‌های معتبر مراجعه کنند.

هزینه کاشت مو در افراد سالمند

به طور کلی کاشت مو هزینه ثابتی ندارد و در هر کلینیک با قیمت متفاوتی انجام می‌شود. معمولاً هزینه نهایی کاشت مو در افراد سالمند بر اساس تعداد فولیکول‌های موی کاشته شده محاسبه می‌شود. هرچه تعداد فولیکول‌ها بیشتر باشد، شخص باید هزینه بیشتری پرداخت کند. زیرا در این حالت مدت زمان انجام کاشت مو طولانی‌تر خواهد شد.

علاوه بر این، نوع متد کاشت مو نیز در هزینه نهایی تاثیر گذار است. برخی از روش‌های کاشت مو هزینه بیشتری نسبت به سایر روش‌ها دارند. معمولاً باید برای افراد سالمند از بهترین روش‌ها و باکیفیت ترین تجهیزات استفاده کرد. چرا که کیفیت ریشه مو در افراد سالمند نسبت به افراد جوان‌تر متفاوت است.

جمع بندی

در این مطلب به طور کامل درباره کاشت مو در افراد سالمند صحبت شد. با افزایش سن، احتمال ریزش مو بیشتر خواهد شد. در حالی که بسیاری از افراد سالمند تصور می‌کنند به دلیل بالا رفتن سن کاندیدای مناسبی برای انجام کاشت مو نیستند، اما روش‌های جدید کاشت مو قادر است حتی برای افراد ۵۰ تا ۷۰ ساله نیز موفقیت آمیز باشد. فشار و مشکلات زندگی یا بالا بودن میزان استرس و اضطراب تاثیر بسیار زیادی بر پروسه چرخه مو دارد.

به گونه‌ای که بسیاری از مردان در سنین ۴۰ تا ۵۰ سالگی حجم زیادی از موهای خود را از دست می‌دهند. افراد میانسال از کاشت مو انتظار زیادی ندارند. آنها صرفاً می‌خواهند که میزان طاسی را کاهش داده و تا حدودی چهره خود را تغییر دهند. با توجه به اینکه معمولاً افراد میانسال نگاه واقع بینانه‌تری به کاشت مو دارند، بنابراین نتایج حاصل از کاشت مو نیز برای این دسته از افراد کاملاً رضایت‌بخش خواهد بود.

سوالات متداول کاشت مو در افراد سالمند

[vc_toggle title=”آیا یک فرد 60 ساله می‌تواند کاشت مو انجام دهد؟”]هر فردی که از سلامت خوبی برخوردار باشد و به طور طبیعی موهای خود را از دست داده باشد، کاندیدای مناسبی برای عمل کاشت مو خواهد بود. تنها زمانی که ممکن است محدودیت یا خطراتی برای این روش وجود داشته باشد، زمانی است که یک بیمار 55 ساله یا بالاتر با یک بیماری مزمن یا شرایط جدی دیگر سر و کار داشته باشد.[/vc_toggle][vc_toggle title=”حداکثر سن کاشت مو چقدر است؟”]هیچ‌گونه محدودیت سنی برای عمل کاشت مو در افراد سالمند وجود ندارد. به لطف تکنیک‌های جدید غیرتهاجمی FUE، کاشت مو را می‌توان در هر سنی تا زمانی که بیمار سالم است، انجام داد.[/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا می‌توان در 70 سالگی کاشت مو انجام داد؟”]اغلب از ما می‌پرسند که حداکثر سن مجاز برای کاشت مو چقدر است. پاسخ به این سوال، سخت است. اما به طور کلی، تا زمانی که از سلامت خوبی برخوردار باشید، معمولا هیچ محدودیت سنی برای پیوند مو وجود ندارد.[/vc_toggle][vc_toggle title=”بالا رفتن سن چه تاثیری بر عمل کاشت مو می‌گذارد؟”]کاشت موی شما باید در دراز مدت دوام بیاورد. این امکان وجود دارد که با افزایش سن، فولیکول‌های مو نازک شوند، اما به احتمال زیاد حداقل تا پایان عمر مقداری مو تولید می‌کنند.[/vc_toggle][vc_toggle title=”چه زمانی برای کاشت مو خیلی دیر است؟”]مهم نیست که در چه مرحله‌ای از ریزش مو هستید، همیشه این احتمال وجود دارد که بتوانید یک برنامه درمانی را با موفقیت انجام دهید تا نه تنها موهای خود را بازیابی کنید، بلکه اعتماد به نفس خود را نیز به دست آورید. طاسی با الگوی مردانه می‌تواند از سنین نوجوانی شروع شود.[/vc_toggle][vc_toggle title=”درصد موفقیت کاشت مو چقدر است؟”]میزان بقای پیوند پس از کاشت مو بین 90 تا 95 درصد است. این در اصل به این معنی است که موهایی که از ناحیه اهداکننده به ناحیه گیرنده پیوند می‌شوند، باید در شرایط خوبی باقی بمانند.[/vc_toggle]
نوشتهٔ پیشین
کاشت موی طبیعی به روش میکروایمپلنت + مزایا ،معایب و مراقبت ها
نوشتهٔ بعدی
آیا کاشت مو با استفاده از بانک موی دیگران امکان پذیر است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

جستجوی مقالات

دکتر آرش نجف بیگی

عضو هیات علمی دانشگاه/فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی/عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

آخرین مقالات