کاشت مو به روش سلول های بنیادی

70

کاشت مو به روش سلول های بنیادی روشی است که از سلول های موجود در بافت بدن شما برای رسیدن به عملکرد بهتر مو استفاده می شود و می توان گفت این روش باعث می شود بعد از کاشت مو افراد دارای موهایی پر پشت تر شوند و هم چنین روشی است که دارای کمترین عوارض جانبی است.

ریزش مو که میلیون ها زن و مرد در دنیا آن را تجربه می کنند یک مسئله پوستی است که نه تنها ظاهر ما بلکه احساس ما را تحت تأثیر قرار می دهد. در نتیجه ، بیشتر ما به درمان های جراحی کاشت مو روی می آوریم که نتایج متفاوتی داشته و همراه با درد و ناراحتی شدید انجام می شود. ما به شما یک راه حل طبیعی و بدون درد برای تحریک رشد مو در مرکز کاشت مو ارائه می دهیم و با تکنیک عالی کاشت مو سلول های بنیادی در دنیای کاشت مو ، ظاهری جوان و جذاب به شما می دهیم.

کاشت مو در ناحیه پشت سر

کاشت مو سلول های بنیادی چیست؟

این نوع کاشت برای ریزش مو کاربرد بسیار عالی دارد.  یک نوع پیشرفت است که به شکل دقیقتر می توان گفت از فولیکول های مویی یا همان سلول های بنیادی خود فرد استفاده خواهد شد، این نوع سلول ها در بدن معمولا باعث رشد بافت ها شده و هم چنین عملکرد آن ها برای بازسازی دوباره بخش هایی از بدن بسیار شگفت انگیز است.  این سلول ها به نام سلول های مادری شناخته شده اند.

از کاشت مو به روش سلول های بنیادی چه انتظاری می توان داشت؟

کاشت مو سلول های بنیادی یک روش کاشت موی سرپایی است که درد کمی ایجاد می کند و بهبودی سریع را شامل می شود. این فرآیند با حذف سلول های بنیادی از بافت های چربی بدن آغاز می شود. . کاشت مو سلول های بنیادی تقریباً یک ساعت طول می کشد و با استفاده از یک برش و سوراخ کوچک انجام می شود. نیازی به بخیه نیست و به طور طبیعی زخم بهبود می یابد. سپس روغن به دست آمده برای از بین بردن سلولهای بنیادی کاشته شده در فولیکول های آسیب دیده مو با استفاده از تزریق میکروبی جهت تحریک رشد مو تزریق می شود. از آنجا که کاشت مو به روش سلول های بنیادی یک روش کم تهاجمی است ، شما اجازه دارید در همان روز پس از عمل به خانه برگردید.

نمونه کاشت مو به روش سلول های بنیادی

کاشت مو به روش سلول های بنیادی چه زمانی انجام می شود؟

سلولهای بنیادی سلولهایی هستند که امکان تبدیل شدن به انواع مختلف سلولهای موجود در بدن را دارند. آنها سلولهای خاصی هستند که قادر به انجام کارهای خاصی در بدن هستند. با این حال ، آنها می توانند تقسیم و تجدید شوند تا سلول های بنیادی باقی بمانند یا به سلول های دیگر تبدیل شوند. آنها با تقسیم و جایگزینی بافتهای آسیب دیده به ترمیم بافتهای خاص بدن کمک می کنند. در این روش به جای اینکه از تمامی تارهای مو استفاده کنند از چند تار موی جدید برای کاشت استفاده می شود.

از مزایای این نوع کاشت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ترمیم خط رویش مو را فراهم می کند: برخلاف تکنیک های جراحی ، کاشت مو به روش سلول های بنیادی باعث جوان سازی خط موی طبیعی شما می شود و ظاهر جذاب و جوانی به شما خواهد داد.
کاشت مو به روش سلول های بنیادی از پتانسیل رشد سلول های بنیادی برای تحریک رشد مو استفاده می کند. در طی این روش ، سلول های بنیادی با تزریق میکروبی به فولیکول های مو تزریق می شوند. این سلول ها برای تولید سلول های جدید و رشد مجدد رشته مو به ناحیه گیرنده تقسیم می شوند.

یکی از روش های ترمیم مو ترمیم مو با روش HRT می باشد. پیشنهاد میشود این مقاله را از دست ندهید.

تزریق میکروبی سلول های بنیادی به فولیکول های مو

آیا هیچ مدرک علمی در مورد تأثیر کاشت مو به روش سلول های بنیادی وجود دارد؟

اگرچه کاشت مو سلول های بنیادی یک فناوری جدید کاشت است که در تعداد کمی از کلینیک ها در جهان انجام می شود ، اما تحقیقات علمی گسترده ای توسط موسسات و محققان مختلف برای بررسی پتانسیل جوان سازی مو انجام شده است.

محققان دانشگاه پنسیلوانیا دریافتند که سلول های بنیادی می توانند فولیکول های مو از دست رفته یا در حال مرگ را دوباره تولید کرده و ریزش مو را معکوس کنند. مطالعه دیگری که در Nature Communications منتشر شده است گزارش می دهد که سلولهای بنیادی می توانند به سلولهای اپیتلیال تبدیل شده و در درمان ریزش مو ، ترمیم زخم و سایر بیماریهای پوستی تخریب پذیر استفاده شوند.

چه کسی برای کاشت مو سلول های بنیادی مناسب است؟

کاشت مو به روش سلول های بنیادی به دلیل پتانسیل عالی بازسازی مو می تواند برای افراد زیر استفاده شود.
افرادی که ریزش مو زیادی دارند و این نوع ریزش مو شامل قسمت های مختلف بدن از جمله ابرو و ریش می شوند.
افرادی که نمی خواهند عمل جراحی کاشت مو انجام دهند.
افرادی که به درمان پزشکی ریزش مو پاسخ نمی دهند.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کاشت مو به روش سلول های بنیادی می توانید با مرکز کاشت مو ما تماس بگیرید.
رسیدگی به مشکلات ریزش مو:
می توان گفت روش های کاشت مو اکثرا دارای نتایج خوبی هستند اما همه موارد بستگی به شرایط بیمار نیز دارد. برخی از موارد کاشت مو آنقدر طبیعی نشان می دهد که اصلا نمی توان نسبت به موهای فرد آن ها را متمایز کرد. رشد موی مجدد در کل در جهان چه از لحاظ زیبایی شناسی و بالا بردن اعتماد به نفس برای افراد دارای اهمیت زیادی دارد،  بنابراین در این زمینه پیشرفت های بسیار خوبی مشاهده می شود.
کاشت موی سلول های بنیادی مشابه کاشت موی سنتی است. کاشت موی سلول های بنیادی به جای برداشتن تعداد زیادی از موها برای کاشت در ناحیه ریزش مو ، یک نمونه فولیکول های مو برداشت شده و مورد آزمایش قرار می گیرد. سپس فولیکول ها در آزمایشگاه تکثیر شده و مجدداً در قسمت های ریزش مو به پوست سر پیوند داده می شوند.
کاشت مو به روش سلول های بنیادی برای ریزش مو ، نویدبخش است و در غلبه بر پلاگین های مو و عدم ماندگاری درمان های شیمیایی بسیار موثر است. با تکیه بر سلول های بنیادی – سلول های اصلی بدن ، که بسته به محیط زیست می توانند به طیف وسیعی از انواع مختلف بافت تبدیل شوند ، اکنون پزشکان توانسته اند کاشت مو را با این روش به شکل مطمئن تری انجام دهند.

ریزش مو

چگونه موی انسان رشد می کند؟

فولیکول ها موی انسان ، موهای سر و همچنین سایر نقاط بدن را تولید می کنند. رشد مو از ریشه یا فولیکول شروع می شود. با رشد ، موها بلندتر می شود. در بعضی از نقاط بدن ، به محض رسیدن به طول مشخص ، متوقف می شود. موهای پا و سینه را مشاهده کنید که دارای رشد مشخصی هستند اما انچه موهای سر را منحصر به فرد می کند میزان رشد آن ها است که متوقف نمی شود. موهای بالای سر (برای مردان و زنان) و ریش (برای مردان) به طور نامحدود رشد می کنند ، هرچند که ممکن است با گذشت زمان رشد کند شود.
برای رشد ، مو به چندین “ماده” از جمله:
سلول های پروتئین برای ایجاد مو
خون برای تغذیه ریشه ، اکسیژن و مواد مغذی
روغن برای درخشندگی، نرمی و انعطاف پذیر بودن و جلوگیری از شکستگی مو
محرک های شیمیایی ، که فاکتورهای رشد نامیده می شوند ، برای ادامه رشد از فولیکول به مو
فولیکول های مولد
بدون وجود همه این مواد ، رشد مو کند می شود ، نازک می شود و در نهایت کاملاً متوقف می شود.

بنابراین چرا ریزش مو اتفاق می افتد؟

ریزش مو زمانی اتفاق می افتد که پوست سر علائم شیمیایی را از دست داده و موهای جدید از فولیکول های موجود رشد پیدا نمی کنند و متوقف می شوند. وقتی این اتفاق می افتد ، فولیکول ها جمع می شوند و در نهایت بسته می شوند و از رشد موهای جدید در آنها جلوگیری می شود. حتی اگر موها به رشد خود ادامه دهند ، اغلب نازک تر ، نرم تر و دارای بافتی ضعیف هستند.

کاشت مو سلول های بنیادی چگونه انجام می شود؟

برای درک اینکه سلول های بنیادی چگونه به ریزش مو کمک می کنند ، ابتدا باید درک کنیم سلول های بنیادی چیست؟
اساساً ، سلول بنیادی به سلولی گفته می شود که توانایی تقسیم های متعدد (در بعضی موارد ، تقسیم نامحدود) را دارد. همچنین قادر به ساخت سلول های جدیدی است که بدن به طور معمول به تنهایی تولید نمی کند. این شامل سلولهای عصبی ، سلولهای قلبی ، سلولهای خونی بالغ و بسیاری دیگر است. وقتی رشد فولیکول های مو مرده یا آسیب دیده متوقف شود ، بدن همیشه جایگزینی برای آنها پیدا نمی کند.
شواهدی وجود دارد که سلولهای بنیادی ممکن است با تحریک مجدد رشد و تولید مثل سلولها در ناحیه ای از بدن که در گذشته بیش از حد آسیب دیده کمک زیادی کند. با ورود مجدد چنین سلول هایی به پوست سر ، پزشکان و متخصصان زیبایی می توانند به مشتریان در یافتن مجدد موهای براق و ضخیم قبلی خود کمک کنند.

کاشت مو به روش سلول های بنیادی برای ریزش مو چیست؟

روند پیوند سلول های بنیادی برای مو مشابه روش های سنتی درمان سلول های بنیادی است. به جای از بین بردن تعدادی تار مو برای کاشت به مناطق ریزش مو ، کاشت مو سلول های بنیادی انجام می شود. این روش با برداشتن نمونه ای از پوست که در آن فولیکول های مو به دست می آید ، شروع می شود. سپس نمونه در مناطق دارای ریزش تکثیر و کاشته می شود. این امر باعث رشد و تکثیر مو در قسمت هایی می شود که موها نازک شده و یا وجود ندارد و از همان نقطه نیز فولیکول های مو گرفته شده اند.

موی سر انسان

از سلولهای بنیادی چه کسانی استفاده می شود؟

در بسیاری از موارد که فرد دارو مصرف می کند ، استفاده از سلول های بنیادی خود فرد خطرناک یا غیرعاقلانه است. زیرا درصورتی که بیمار مبتلا به سرطان یا بیماری قابل انتقال دیگری باشد و در تلاش برای مقابله یا درمان آن باشد ، سلولهای بنیادی خود فرد ممکن است بیماری را منتقل کند. با این حال ، در مورد ریزش مو ، یک مشکل طبیعی است و یک بیماری کشنده نیست. این باعث می شود که استفاده از بافت خود فرد بسیار ایمن تر باشد. علاوه بر این ، هیچ خطر بیماری پیوند در برابر میزبان وجود ندارد (سلول های اهدا کننده به بدن بیمار که به آنها تزریق شده در برخی موارد باعث ایجاد یک سری علائم یا حتی مرگ می شود). به دلایل ثابت شده ، به جز در مورد اختلال خود ایمنی (که احتمالاً وجود ندارد) ، سلولهای خود بیمار به بدن آنها حمله نمی کنند.

پزشکان سلول های بنیادی را از کجا می گیرند؟

در اشکال دیگر پزشکی ، پزشکان ممکن است سلولهای بنیادی بزرگسالان را از مکانهای مختلف بدن بدست آورند. این شامل:
از چربی (به نام سلول های بنیادی مشتق شده از چربی)
مغز استخوان (سلولهای بنیادی مزانشیمی)
خون (خونساز)
در برخی موارد ، شرایطی مانند آلوپسی آندروژنتیک باعث ریزش غیر طبیعی مو می شود. همچنین سایر شرایط ژنتیکی (از جمله طاسی ساده) اغلب ریزش مو را باعث می شود. توضیحات دیگر شامل داروها ، تغییرات هورمونی یا استعداد ژنتیکی ساده نیز باعث ریزش مو می شودمشکل طاسی یا کم پشتی مو این است که شما با تمام فولیکول های مویی که دارید به دنیا آمده اید. اگرچه این مقدار بسیار زیاد است – حدود ۵ میلیون در سراسر بدن و تقریباً ۵۰۰۰۰۰ در سر شما وجود دارد، اما هنوز هم برای جبران موهایی که با گذشت زمان می میرند کافی نیست. شما روزانه بین ۵۰ تا ۱۰۰ تار مو از دست می دهید ، بنابراین اگر آن موها را جبران نکنید ، نازک شدن سریع در موها رخ می دهد. (تقریباً ۴۰۰۰ در سال که ممکن است جایگزین نشود!)

یکی دیگر از روش های کاشت مو  کاشت مو به روش NEO GRAFT می باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید