کاشت مو به روش dhi

60

در این مقاله به کاشت مو به روش dhi می پردازیم. بیش از ۸۵ درصد مردان در ۵۰ سالگی موهای کم پشت دارند. بیش از ۵۰ درصد زنان نیز در طول زندگی خود میزان قابل توجهی از ریزش مو را تجربه خواهند کرد. انواع مختلفی از جراحی های کاشت مو برای کمک به رشد مجدد موهای از دست رفته انجام می شود. پیوند واحد فولیکولی (FUT) و استخراج واحد فولیکولی (FUE) دو روش رایج هستند. در طول FUT ، یک جراح یک نوار از پشت پوست سر شما را برش می دهد و فولیکول های جداگانه مو را استخراج می کند. در طی FUE ، یک جراح فولیکول ها را مستقیماً از پوست سر شما خارج می کند. در هر دو عمل جراحی ، فولیکول ها در قسمت های طاس سر شما کاشته می شوند. کاشت مستقیم مو (DHI) اصلاح روش FUE است که توسط شرکت DHI Global Medical Group ارائه شده است.

در FUE ، یک جراح قبل از کاشت فولیکول های مو ، به صورت دستی کانال های پوست سر شما را برش می دهد. در طول DHI ، آنها از یک ابزار قلم شکل ویژه استفاده می کنند که می تواند هر دو کار را همزمان انجام دهد.

بیایید همه آنچه را که باید در مورد کاشت مو به روش dhi بدانید ، تجزیه و تحلیل کنیم. ما همچنین کاشت مو به روش dhi را با FUT و FUE مقایسه خواهیم کرد تا به شما کمک کنیم تصمیم بگیرید کدام یک برای شما بهترین است.

بررسی کاشت مو به روش dhi

DHI نسخه اصلاح شده کاشت مو FUE است و روال مشابهی را دنبال می کند. جراح شما فولیکول های مو را از قسمتی از پوست سر شما ، معمولاً از پشت سر برداشته و در قسمت های طاس قرار می دهد. این فولیکول های مو در نهایت باعث رشد موهای جدید می شوند.

آنچه در حالت کلی انتظار می رود در این روش به شکل زیر است:

 • جراح سر شما را تراشیده و از بی حسی موضعی برای بی حس شدن آن استفاده می کند.
 • جراح با استفاده از ابزاری با نوک ظریف ، فولیکول های مو را از پشت سر شما استخراج می کند.
 • فولیکول های مو در ابزاری به شکل قلم بارگذاری می شوند و در قسمت طاسی پوست سر شما کاشته می شوند.
 • جراح کرم آنتی بیوتیک زده و باند را در همه محل ها قرار می دهد.
 • جراحی های FUE و DHI به طور کلی حدود ۸ ساعت طول می کشد ، اما زمان دقیق آن بسته به تعداد فولیکول های موی پیوند شده می تواند متفاوت باشد. دیدن نتایج کامل جراحی ممکن است ۱۲ تا ۱۸ ماه طول بکشد.
مراحل کاشت مو به روش DHI

کاشت مو به روش dhi برای چه کسانی مناسب است:

افراد مبتلا به آلوپسی آندروژنیک ، که رایج ترین نوع ریزش مو است ، بهترین نامزدها را برای کاشت مو ایجاد می کنند. این حالت معمولاً به عنوان ریزش موی مردانه یا مردانه گفته می شود.

ویژگی های زیر نیز شما را به عنوان کاندیدای مناسب برای کاشت مو تبدیل می کند:

 • سن.  افرادی که کاشت مو انجام می دهند باید بیش از ۲۵ سال داشته باشند. ریزش مو قبل از این سن غیر قابل پیش بینی است.
 • قطر مو.  افرادی که موهای ضخیم تری دارند معمولاً نتایج بهتری نسبت به افرادی که موهای کم پشت دارند ، خواهند گرفت. موهای ضخیم تر ، پوشش بیشتری به هر فولیکول مو می دهد.
 • تراکم موی اهدا کننده.  بیمارانی که تراکم موی آنها کمتر از ۴۰ فولیکول است به عنوان یک منبع معتبر در هر سانتی متر مربع در محل دهنده خود، کاندیداهای ضعیفی برای کاشت مو محسوب می شوند.
 • رنگ مو.  افرادی که موهای روشن یا رنگ موی نزدیک به رنگ پوست دارند اغلب به بهترین نتیجه می رسند.
 • انتظارات.  افرادی که انتظارات واقع بینانه دارند به احتمال زیاد از نتایج خود راضی خواهند بود.

کاشت مو به روش dhi و FUE و FUT

کاشت مو به روش dhi ، FUE و FUT همه شامل برداشتن فولیکول از یک قسمت از پوست سر و کاشتن آنها در مناطق طاس است. در طی کاشت مو به روش FUT ، یک جراح یک نوار باریک و طولانی از پشت سر شما را برش می دهد. فولیکول های جداگانه مو برداشته شده و در امتداد خط موهای شما کاشته می شوند. این روش معمولاً سریع ترین و ارزان ترین است ، اما می تواند جای زخمی طولانی ایجاد کند. اگر موهای خود را کوتاه کنید ممکن است جای زخم مشخص شود اما موهای بلند معمولاً آن را پنهان می کنند.

در جراحی های DHI و FUE ، فولیکول های مو جداگانه مستقیم از پوست سر شما برداشته می شوند. در طی FUE ، یک جراح به طور دستی یک سری کانال ها را در پوست سر شما برش می دهد تا فولیکول های مو را وارد کند. کاشت مو به روش dhi به جراحان امکان می دهد این برش ها را به طور همزمان انجام دهند و موها را کاشت کنند.

عوارض جانبی و اقدامات احتیاطی کاشت مو به روش dhi

جراحی های کاشت مو نسبتاً ایمن بوده و بندرت عوارض ایجاد می کنند. DHI و FUE از FUT کمتر تهاجمی هستند زیرا برای برش نوار بزرگی از پوست نیازی به جراح ندارند. بسیاری از کلینیک ها ادعا می کنند که تکنیک های FUE بدون زخم هستند ، با این وجود هنوز هم باعث از بین بردن فولیکول های جداگانه زخم های ریزی می شوند. این اسکارها معمولاً قابل توجه نیستند.

واکنش منفی به بیهوشی

در طی DHI ، بی حسی موضعی به پوست سر شما زده می شود تا بی حس شود. بیهوشی به طور کلی بی خطر است ، اما ممکن است در برخی افراد واکنش های منفی ایجاد کند. اکثر قریب به اتفاق واکنشها مربوط به ترس یا اضطراب است و نه یک حساسیت موضعی به بیهوشی.

عفونت

ایجاد عفونت یا در محل دهنده یا در ناحیه ای که پیازهای مو کاشته شده است. عفونت های جدی نادر است و در کمتر از ۱ درصد اتفاق می افتد.

شوک ریزش مو

شوک ریزش مو می تواند در طی ۲ ماه پس از جراحی رخ دهد. اشاره به ریزش موی موقتی در محل کاشت مو دارد. بهبودی کامل تقریباً همیشه در طی ۳ تا ۴ ماه انجام می شود.

ظاهر نامطلوب

وقتی پیازهای مو در کاشت مو به روش dhi پیوند می شوند ، باید به گونه ای هماهنگ شوند که رشد طبیعی موهای شماانجام شود. اگر فولیکول ها ضعیف کاشته شوند ، می تواند منجر به ظاهری شود که از آن راضی نیستید.

برای داشتن بهترین شانس برای دستیابی به نتایج دلپذیر ، بهتر است قبل از جراحی در مورد جراحان منطقه خود تحقیق کنید. نتایج قبل و بعد از مراجعه کنندگان قبلی را بررسی کنید و برای تصمیم گیری در با سایر مشتریان آن جراح در تماس باشید.

سایر عوارض احتمالی جراحی کاشت مو به روش dhi عبارتند از:

 • خون ریزی
 • سرگیجه
 • درد
 • افزایش ضربان قلب
 • التهاب فولیکول های مو
 • ظاهر پراکنده در اطراف بخش اهدا کننده
 • جای زخم

هزینه کاشت موی DHI

هزینه کاشت مو به روش dhi به میزان قابل توجهی بسته به شهری که در آن جراحی انجام می شود ، کلینیکی که بازدید می کنید و کل موی کاشته شده است. بعید است اکثر شرکتهای بیمه هزینه کاشت مو به روش dhi را تأمین کنند زیرا این عمل جراحی زیبایی محسوب می شود. برای کاهش هزینه ، ممکن است بخواهید سفر به یک مکان جغرافیایی ارزان تر یا کاهش تعداد فولیکول های موی پیوند شده را در نظر بگیرید. می توانید به کشور ایران مراجعه کنید که دارای متخصصان کاشت موی برتر جهانی است.

ابزار استفاده شده در کاشت مو به رو شDHI

برخی از گزینه های جایگزین کاشت مو

 • ماینوکسیدیل (روگین)
 • فیناستراید (Propecia)
 • لیزر درمانی سطح پایین

کاشت مو به روش dhi نسخه اصلاح شده کاشت مو FUE است. هیچ تحقیقی در مورد اثربخشی DHI به طور خاص در دسترس نیست ، اما انواع جراحی FUE توانایی درمان ریزش مو ناشی از طاسی زنان و مردان را دارد. جراحی های کاشت مو نسبتاً گران است. اگر توانایی پرداخت هزینه جراحی را ندارید یا به آن دسترسی ندارید ، می توانید گزینه های دیگری مانند Rogaine یا قرص فیناستراید را امتحان کنید.

کاشت مو به روش dhi بهتر است یا FUE:

DHI در مقابل FUE. کدام روش کاشت مو بهتر است؟ برای کدام روش اقدام کنم؟ اینها احتمالاً مباحثی هستند که شما قبلاً در تحقیقات Google خود در مورد کاشت مو بسیار با آنها روبرو شده اید. و با وجود چنین حجم گسترده ای از اطلاعات آنقدر زیاد است که ممکن است گیج شوید.

به همین دلیل است که ما این مقاله را آماده کرده ایم تا تعریف های روشنی از DHI (کاشت مستقیم مو) و FUE (استخراج واحد فولیکولار) ارائه دهیم. ما بررسی خواهیم کرد که این روش های درمانی چیست ، تفاوت های آنها را بررسی می کنیم و نکاتی را در مورد چگونگی تصمیم گیری درباره اینکه کدام یک برای شما مناسب است ارائه داده ایم. بیایید بررسی کنیم کاشت مو به روش dhi و FUE چیست و چگونه کار می کند.  و البته با توجه به مطالب بالا اطلاعات بیشتری در این باره کسب کنید.

FUE چیست؟

جراحی کاشت مو به روش FUE طی دهه گذشته محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. برخلاف روش کلاسیک ، FUT (یا پیوند واحد فولیکولار) ، که در آن یک نوار از پوست برای برداشت پیوندها برداشته می شود ، FUE پیوندها را مستقیم از پوست سر استخراج می کند. در نتیجه ، FUE جای زخم های قابل مشاهده ای را بر جای نمی گذارد و نتایج طبیعی به دنبال می کند.

در حین کاشت مو به روش FUE ، گروههایی از ۱-۴ فولیکول مو که معمولاً به عنوان گرافت شناخته می شوند ، به شکل دستی یکی پس از دیگری استخراج و در یک محلول ذخیره سازی قرار می گیرند. پس از اتمام مرحله استخراج ، پزشک با استفاده از میکروبلاد کانال ها را باز می کند. این سوراخها شکافهایی است که پیوندها در آنها کاشته می شوند. پس از باز شدن کانال ها ، پزشک می تواند پیوندها را از محلول خارج کرده و در قسمت گیرنده قرار دهد.

پس از جراحی FUE ، بیماران تمایل دارند اولین نتایج را در حدود دو ماه پس از پیوند مشاهده کنند. رشد قابل توجه تر معمولاً پس از شش ماه قابل مشاهده است ، در حالی که نتایج کامل معمولاً ۱۲ تا ۱۸ ماه پس از عمل ظاهر می شوند.

DHI چیست و چگونه کار می کند؟

کاشت مو به روش dhi  یک روش نسبتاً جدید است و به طور مشابه FUE ، هیچ جای زخمی قابل مشاهده ای باقی نمی گذارد و نتایج طبیعی به دنبال دارد. برای شروع ، فولیکول های مو یکی یکی با استفاده از ابزاری متخصص با قطر ۱ میلی متر یا کمتر استخراج می شوند. سپس فولیکول های مو در یک ابزار کاشت ، معروف به Choi Implanter Pen ، بارگیری می شوند و مستقیماً در ناحیه گیرنده کاشته می شوند. در طول کاشت مو به روش dhi ، ایجاد کانال ها و کاشت همزمان اتفاق می افتد. قلم کاشت Choi در کاشت پیازهای مو دقت بیشتری به پزشک می دهد. به آنها امکان می دهد زاویه ، جهت و عمق موهای تازه کاشته شده را کنترل کنند. زمان رشد مو برای DHI مشابه FUE است. نتایج نیز معمولاً در یک بازه زمانی مشابه ظاهر می شوند که نتایج کامل معمولاً بین ۱۲ تا ۱۸ ماه به طول می انجامد.

فولیکول مو

تفاوت بین DHI و FUE چیست؟

تفاوت اصلی در مورد DHI در مقابل FUE ، روش کاشت پیوند در ناحیه گیرنده است. در حین کاشت مو FUE ، لازم است کانال ها قبل از کاشت باز شوند ، که به جراح اجازه می دهد تا پیوندهای استخراج شده را به صورت دستی کاشت کند. از طرف دیگر ، کاشت مو به روش dhi  از ابزاری تخصصی استفاده می کند که به قلم کاشت Choi معروف است. این امر باعث می شود که مرحله کاشت بلافاصله پس از استخراج ، بدون نیاز به ایجاد کانال های پیوند ، اتفاق بیفتد. در صورت داشتن سوالات بیشتر درباره کاشت مو به روش dhi با مشاوران کلینیک ما در ارتباط باشید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید

مشاوره