بانک مو چیست؟

5,723

“بانک مو چیست؟”

امروز قصد داریم، یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که در بحث کاشت مو مطرح می‌شود را بررسی کنیم. اگر شما هم پیگیر روش‌های مختلف کاشت مو بوده باشید، حتما عبارت بانک مو به گوش‌تان خورده است. معمولا، زمانی کاشت موی طبیعی به روش‌های مختلف انجام می‌شود که بتوان از بانک مو، استخراج خوبی داشت. اما بهتر است بدانید که بانک مو چیست و دقیقا چه کاربردی در کاشت مو دارد؟

بانک مو به ناحیه‌ای از سر گفته می‌شود که تراکم مو خوبی دارد و به‌ دلایل مختلف ژنتیکی، هورمونی، عصبی و هر عامل دیگری، دچار طاسی و کاهش تراکم نشده باشد. معمولا، ناحیه پشت سر به‌عنوان بانک مو استفاده می‌شود. چون تراکم موها در این ناحیه خیلی خوب و ایده‌آل است. افرادی که بانک مو قوی دارند، به‌راحتی با استفاده از روش‌های مختلف کاشت موی طبیعی، موهای ازدست رفته در ناحیه جلوی سر را جبران می‌کنند.

اما به‌نظر شما، در صورتی‌که بانک مو چندان قوی نباشد، چطور می‌توان برای کاشت مو اقدام کرد؟

خوشبختانه، با پیشرفت‌های فوق‌العاده خوبی که در زمینه علم پزشکی داشته‌ایم، تکنیک‌های تقویت مو موفقیت‌آمیزی را دراختیار داریم که با استفاده از آن‌ها، می‌توانیم نواحی بانک مو را تقویت کرده و سپس برای کاشت استفاده کنیم. روش‌هایی مثل درمان دارویی، تقویت ریشه مو و PRP، از جمله رایج‌ترین اقداماتی است که برای تقویت مو در ناحیه بانک مو استفاده می‌شود. هرچند براساس نوع موهای موردنیاز، می‌توان از نواحی مختلف بدن و ریش‌ها نیز، به‌عنوان بانک مو استفاده کرد. اما قطعا استفاده از موهای سر به‌عنوان گره‌های فولیکولی جهت کاشت، مطلوب‌تر است.

استفاده از بانک مو نواحی مختلف بدن، ممکن است به‌دلیل مجعد بودن موها و فرم خاص آن‌ها، چندان مناسب نباشد. اما در مواقعی که پزشک تشخیص می‌دهد، تنها راه چاره برای کاشت، موی طبیعی است.

مزایای استفاده از بانک مو چیست؟

شاید هنوز چندان به این موضوع مطمئن نباشید که کاشت مو با استفاده از بانک مو چقدر مزایا دارد. در خصوص این موضوع، باید گفت که سرعت برداشت فولیکول‌های مو از ناحیه بانک مو پشت سر، بسیار بالا است. در نتیجه، می‌توان در کم‌ترین زمان ممکن اقدام به استخراج موها و آماده سازی جهت کاشت مو کرد. شاید نگران باشید که جای موهای برداشت شده از بانک مو، برای همیشه خالی و قابل مشاهده است، اما بهتر است بدانید که جای هیچ نگرانی در این‌خصوص نیست؛ زیرا این ناحیه، معمولا به‌وسیله موهای دیگر پوشش داده می‌شوند و چندان اثری از این برداشت باقی نمی‌ماند.

هرچند، تمامی این ریزه‌کاری‌ها، به تخصص و تبحر پزشک معالج‌تان بستگی دارد. پزشک است که نحوه برداشت از بانک مو، انتخاب جهت مو برای کاشت و نوع کاشت را مشخص می‌کند. اگر در هریک از این مراحل اختلالی وجود داشته باشد، کاشت مو چندان مطلوب و رضایت بخش نخواهد بود. سعی کنید، در انتخاب پزشک به اندازه کافی تحقیق کنید و با مشاهده نمونه کارهای کاشت در افرادی که مشابه الگوی کاشت شما و بانک موی شما هستند، تصمیم نهایی را بگیرید.

برای انتخاب، تمامی این موارد را درنظر بگیرید و نحوه انتخاب‌تان، صرفا به‌دلیل هزینه پایین یا عکس‌های دستکاری شده در اینستاگرام کلینیک‌ها، نباشد!

بانک مو یعنی ناحیه ای از سر یا بدن که مو را اهدا می‌کند. این ناحیه می‌تواند در پشت سر، اطراف گوش و کناره‌های سر باشد. همچنین اگر شرایط برداشت مو از بانک موی سر فراهم نبود، می‌توان موها را از ریش، پشت، سینه و یا پشت ساق پا برداشت کرد. بانک مو باید شرایطی را دارا باشد که بتوان از ان مو برداشت کرد. در غیر این صورت ممکن است موهای کاشته شده ریزش پیدا کنند.

 

 

 

برای مقابله با ریزش مو پیشنهاد می شود مقاله های درمان ریزش مو با PRP و درمان ریزش مو با مزوتراپی را مطالعه کنید.

همچنین شیوه برداشت مو از بانک مو نیز با روش‌های مختلف و متفاوتی انجام می‌شود. هر روش مزیت‌های خود را دارد. در این مقاله ویژگی‌های یک بانک موی مناسب و روش‌های برداشت مو از بانک مو توضیح داده شده است.

 

بانک مو و ویژگی‌های موهای قابل پیوند

بانک مو به بخشی از پوست سر یا بدن گفته می‌شود که برای عمل کاشت مو، از آن ناحیه مو برداشته شود. در عمل، گرافت‌های مو که ممکن است حاوی یک، دو یا سه تار مو باشند، از بخشی از سر یا صورت و بدن برداشته می‌شوند. این گرافت‌ها حاوی فولیکول‌های مو هستند که تارهای مو از آن بیرون زده است. گرافت های برداشت شده از ناحیه اهدا کننده مو به جایی از سر یا ابرو که دچار کم‌مویی است، پیوند زده می‌شود.بانک مو در ناحیه سر، معمولا فضایی بین ۲۵ تا ۳۰ سانتی متر از پشت گوش راست تا گوش چپ است. این ناحیه در حالت عادی نیز از تراکم مو بالایی برخوردار است. مقاومت مو در این نواحی بسیار بالا است و معمولا در الگو ریزش مو قرار نمی‌گیرد.

ناحیه اهدای مو یا همان بانک مو، خود باید دارای یک سری ویژگی باشد تا نتایج عمل کاشت مو از دست نرود و موهای کاشته شده نریزد. معمولا بانک مو شامل نواحی پشت سر، بغل سر و بالای گوش، ریش در آقایان و همچنین موهای سینه است. این موها باید بادوام باشند و الگوی ریزش مو روی آنها تاثیری نگذارد. به بیان بهتر نباید فولیکول‌های بانک مو، به هورمون‌هایی که موجب ریزش مو می‌شوند حساس باشند.

برای تشخیص اینکه یک ناحیه از سر، مناسب برای اهدای مو هست یا خیر، باید فرد به سن ۲۵ تا ۳۰ سالگی رسیده باشد. به این ترتیب می‌توان الگوی ریزش موها را مشخص کرد. اگر فرایند ریزش مو متوقف شده باشد، آنگاه می‌توان تشخیص داد که موهای بخش بانک مو، تا چه اندازه برای پیوند زدن مناسب هستند.هرچند تشخیص این موضوع معمولا بر عهده پزشک متخصص است؛ زیرا علل ریزش مو در هر فرد متفاوت است و حتی گاهی ریزش مو به‌صورت ژنتیکی رخ می‌دهد و تا سن زیر ۲۵ سالگی نیز می‌توان الگوی ریزش مو را به‌صورت دقیق تشخیص داد.

 

 

توصیه های قل از کاشت مو و نمونه آن

 

توصیه های قل از کاشت مو و نمونه آن

اگر ریزش مو در نواحی پشت و بغل سر بیش از یک حدی باشد، دیگر نمی‌توان از آن نواحی به عنوان بانک مو استفاده کرد. در چنین مواردی ممکن است به سراغ موهای ریش یا سینه و پشت ران برویم تا از آنجا به عنوان بانک مو استفاده کنیم.

 

بانک موی سر چیست؟

در روش کاشت مو BHT (Body hair transplant) از موی بدن برای کاشت روی سر استفاده می‌شود. به این معنی که بانک مو برای کاشت در ناحیه کم موی سر، دیگر بخش‌های بدن فرد است. اما در روش‌های جدیدتری مانند کاشت مو به روش Sut، گرافت‌های مو از نواحی پشت یا بغل سر جدا می‌شوند. در واقع به آن بخش از پوست سر که دچار ریزش مو نشده و موهای آن قابلیت کاشت روی سر دارند را بانک موی سر می‌گویند.

معمولا موهای پشت سر یا اطراف گوش پرپشت‌تر و مقاوم‌تر هستند. در صورتی که میزان ریزش و طاسی سر شدید نباشد، از موهای این بخش برای کاشت در ناحیه جلو یا بالای سر استفاده می‌شود. حتی می‌توان از گرافت‌های این بخش برای پیوند زدن به ابرو یا ریش نیز بهره برد.

اگر نتوان از موهای بانک موی سر، استفاده کرد می‌توان از روش‌هایی مثل PRP، درمان‌های دارویی، روش‌های تقویت و ترمیم موی سر، پیوند موهای ریش و بدن و یا ترکیبی از چند روش برای یک شخص بهره برد.

 

اگر بانک مو نداشتیم چه کنیم؟! برای جواب به این سوال مقاله کاشت مو بدون داشتن بانک مو را از دست ندهید.

 

چطور بفهمیم موهای کاشته شده نمی‌ریزند؟

الگوی ریزش مو در آقایان و خانم‌ها متفاوت است. در خانم‌ها اگر دلیل ریزش مو مشخص شود و درمان‌های لازم انجام شود، می‌توان کاشت مو را بدون نگرانی انجام داد. از آنجایی الگوی ریزش مو در خانم‌ها به صورت پراکنده است، انتخاب گرافت‌های موبرای اهدا نیاز به تخصص و مهارت بیشتری دارد.

در آقایان معمولا الگوی ریزش مو چندان پیچیده نیست و از یک سری الگوی مشخص پیروی می‌کند. اگر فرد به اندازه کتفی صبر کند تا الگوی طاسی سرش مشخص شود، به سادگی می‌توان کیفیت بانک موی وی را مشخص کرد. هرچه این بانک مو قوی‌تر باشد، احتمال ریزش موهای کاشته شده کمتر خواهد بود.

معمولا باید تا ۲۵ سالگی الی ۳۰ سالگی صبر کرد. در این مدت، ریزش موها به‌طور کامل انجام می‌شود و الگوی ریزش مو مشخص می‌شود. معمولا موها از قسمت جلوی سر شروع به ریزش می‌کنند و در ناحیه بالای سر به حداکثر ریزش می‌رسند. در این مرحله بیشتر آقایان موهای پشت سر و اطراف گوش خود را حفظ می‌کنند. در واقع فولیکول‌های بانک موی سر نستب به هورمون‌هایی که موجب ریزش مو می‌شوند، مقاوم هستند.

اگر این بخش از موهای سر ریزش زیادی نداشته باشند و تراکم آن بالا باشد، می‌توان نتیجه گرفت که پس از کاشت نیز همچنان ریزش نخواهند داشت. در این میان انجام یک سری آزمایش‌ها و معاینات دقیق پزشک ضروری خواهد بود.

 

برای کسب اطلاعات کلی درباره کاشت مو مقاله صفر تا صد کاشت موی سر را از دست ندهید.

 

چگونه بانک مو را تقویت کنید؟

همه افراد، بانک مو متراکم و تقویت‌شده‌ای ندارند. به‌همین دلیل، برای تقویت بانک مو باید از زمان ریزش مو دست به کار شوید. اولین گام برای جلوگیری از کاهش تراکم مو در بانک مو، تشخیص به‌موقع علت ریزش مو است. این ریزش معمولا به‌دلایل مختلفی مثل ژنتیک، کمبود ویتامین و تغذیه نادرست، اختلالات هورمونی و شرایط بهداشتی نامناسب اتفاق می‌افتد.

به‌همین دلیل پزشک متخصص پوست و مو در اولین گام، نسبت به برطرف کردن مشکل اقدام می‌کند و بعد از آن، نسبت به تقویت ریشه مو، درمان را آغاز می‌کنند. استفاده از انواع روش تقویت مو مثل مزوتراپی، PRP و روغن تراپی، جهت تقویت بانک مو استفاده می‌شود.

 

کاشت مو با بانک موی ضعیف

در بیشتر افراد بانک مو در پشت سر معمولا به اندازه‌ای قوی هست که بتوان گرافت‌های مو را از آنجا جدا کرد و در ناحیه کم مو یا بدون موی جلوی سر، کاشت. اما اگر چنین ویژگی نداشته باشد چه؟ و یا اگر شخصی قبل از پایان الگوی ریزش مو، اقدام به کاشت کند، چه اتفاقی می‌افتد؟

گاهی دیده می‌شود که برخی جوان‌ها قبل از پایان ریزش مو و مشخص شدن الگو و شکل ریزش موهای سر، تصمیم به کاشت مو می‌گیرند. معمولا پزشکان این کار را انجام نمی‌دهند و سعی می‌کنند با روش‌های تقویتی و دارویی، موهای باقی مانده را تا زمان پایان ریزش مو حفظ کنند.

با این وجود ممکن است کسی بر کاشت مو در سن قبل از ۲۵ سال پافشاری کند. در چنین وضعیتی ممکن است پشت سر فرد به عنوان بانک مو در نظر گرفته شود و ظاهرا هم کیفیت مناسبی از بابت تراکم مو داشته باشد. با برداشتن گرافت‌های مو از ناحیه پشت سر و پیوند آن به جلوی سر، کاشت مو انجام خواهد شد اما یک مشکل خیلی بزرگ هنوز وجود دارد.

 

کاشت مو

 

کامل شدن الگوی ریزش مو بعد از عمل کاشت مو

اگر پس از چند سال الگوی طاسی سر به شکلی باشد که موهای پشت سر نیز دچار ریزش شود، دو عارضه بسیار ناخوشایند پیش می‌آید. نخست اینکه ممکن است موهای کاشته شده، مستعد ریزش باشند. در نتیجه چند سال پس از انجام کاشت، موهای کاشت شده می‌ریزند و تمامی وقت، انرژی و هزینه کاشت مو از دست خواهد رفت.

مشکل دوم این است که ممکن است موهای کاشته شده ریزش زیادی نداشته باشند اما موهای پشت سر دچار ریزش شدید شوند. در چنین حالتی پشت سر فرد کم پشت‌تر از موهای بالا و جلوی سر می‌شود. این حالت یک منظره نازیبا و غیر طبیعی در سر فرد ایجاد می‌کند.

به خاطر داشته باشید که تعداد موهای موجود در بانک موی سر محدود است و تنها تعداد مشخصی گرافت را می‌توان از بانک مو برداشت کرد. پس اگر یک بار عمل کاشت مو با شکست مواجه شود یا به نتیجه مطلوب نرسد، کاشت موی دوم با مشکلات زیادی همراه خواهد بود و شاید نیاز باشد از موهای دیگر بخش‌های بدن برای کاشت مو استفاده کرد.

 

کاشت مو با بانک موی سر ضعیف

حال اگر بانک موی سر ضعیف باشد، چه باید کرد؟ یعنی حجم و تراکم مو در پشت سر و اطراف گوش کم باشد. یا ریزش مو موجب طاسی این بخش‌ها نیز شده باشد. در چنین مواردی دو روش قابل استفاده است:

کاشت مو BHT: پیوند زدن مو از دیگر نواحی بدن به پوست سر

• ترمیم مو: استفاده از مواد گیاهی و طبیعی به عنوان موهای سر و پیوند زدن آن به پوست سر

در روش پیوند مو از دیگر نواحی بدن باید دقت داشت که موهای بدن معمولا فر و مجعد هستند. در چنین حالتی ممکن است روی سر فرم دلخواه و هماهنگ با دیگر موها را به خود نگیرند. روش‌های ترمیمی نیز مزایا و عوارض خود را دارند و ماندگاری آنها ممکن است به اندازه موهای طبیعی سر نباشد.

 

پیوند مو از بانک مو به قسمت های کم پشت سر

 

روش پیوند مو از بانک مو

روش‌های مختلفی برای برداشتن گرافت مو از پشت سر و پیوند زدن ان به ناحیه کم مو وجود دارد. یک از این روش‌های پیوند، روش نواری یا FUT است. در این روش یک باریکه پوست همراه با مو به طول ۲۰ و عرض ۱ سانتیمتر از ناحیه بانک مو جدا می‌شود. جای پوست بریده شده بخیه زده می‌شود. سپس فولیکول‌های مو از پوست سر به دقت جدا می‌شوند تا در ناحیه دیگری از سر کاشته شوند. برجا ماندن جای بخیه‌ها یکی از مشکلات این روش است.

روش دیگری که بسیار مرسوم است،کاشت مو به روش FIT نام دارد. در این شیوه، گرافت‌های مو که شامل یک یا چند فولیکول هستند از بانک مو جدا می‌شوند تا به ناحیه گیرنده پیوند زده شوند. این روش نیازی به جراحی و بخیه ندارد اما زمان بیشتری نیاز دارد. برخی کلینیک‌ها این کار را در یک روز انجام می‌دهند. اما برای داشتن یک کاشت موی مناسب بهتر است این کار در دو روز و با تعداد بیشتر فولیکول مو و دقت بالاتر انجام شود.

 

روش SUT و مزیت‌های آن

البته امروزه با کمک روش SUT و استفاده از دستگاه‌های دقیق لیزری می‌توان میزان برداشت و پیوند مو را در دو یا سه جلسه به بیش از ۱۴ هزار تار مو رساند. در حالی که در روش‌های قدیمی‌تر بیش از ۴ تا ۷ هزار تار مو کاشته می‌شود. در این روش ایجاد خط مو با دقت بسیار بالایی انجام می‎شود و کمک گرفتن از فناوری جدید، دقت عمل و سرعت کاشت‌کارها را افزایش داده است.

از دیگر مزیت‌های کاشت مو با روش SUT حفظ گرافت‌های برداشت شده، کاهش از دست رفتن فولیکول‌های مو و موفقیت بالای عمل پیوند مو است. یعنی تقریبا تمام موهای پیوند زده شده، به رشد طبیعی خود ادامه خواهند داد.

در این میان نظارت مستقیم یک جراح فوق تخصصی پلاستیک و زیبایی، می‌تواند دقت، کیفیت و ماندگاری عمل کاشت مو را افزایش دهد. استفاده درست از بانک مو، جلوگیری از آسیب رساندن به بانک مو یا برداشت نامنظم، کاشت مرتب با تراکم بالا، ایجاد خط رویش مو در پیشانی مطابق با استانداردهای زیبایی شناسی و … از دیگر مزیت‌های کاشت زیر نظر جراح فوق تخصص پلاستیک است.

 

نمونه کاشت مو دکتر نجف بیگی

 

مراقبت‌های بعد از کاشت مو

عمل برداشتن گرافت از بانک مو کاشت آن در پوست سر، یک عمل جراحی سرپایی است. با این حال نیاز به مراقبت‌هایی دارد تا عوارض جانبی کاشت کم شود و نتایج آن با شکست مواجه نشود. برای مثال مصرف داروهای مختلف و رعایت یک سبک زندگی مناسب، کمک می‌کند تا گرافت‌های کاشته شده، هرچه زودتر با پوست سر پیوند بخورند و خطر از دست رفتن موهای کاشته شده به حداقل برسد.

جدی نگرفتن مراقبت‌های بعد از کاشت مو، علاوه‌بر از بین بردن هزینه‌های کاشت مو و بی‌ثمر شدن عمل کاشت، موجب تخریب بانک مو نیز خواهد شد. تخریب بانک مو، شانس شما را برای داشتن موهای طبیعی و قابل رشد، از بین می‌برد.برخی از مهمترین مواردی که در مراقبت پس از کاشت مو باید انجام شود:

 

 • مصرف داروهای تجویز شده بر اساس نظر پزشک
 • وارد نکردن فشار به پوست سر، ورزش کردن سنگین و مواردی که به گرافت‌های کاشته شده فشار وارد کند
 • شست و شو و ضدعفونی کردن روزانه طبق نظر پزشک
 • خودداری از خاراندن، لمس مستقیم و هر کاری که فولیکول‌های مو را از پوست سر جدا کند.
 • خواب مناسب بدون ایجاد فشار در نواحی کاشته شده
 • مراقبت از بانک مو و نواحی کاشته شده جهت عدم بروز عفونت، از بخش‌های مهم مراقبت بعد از عمل است
 • عدم مصرف دخانیات و نوشیدنی‌های الکلی
 • تغذیه مناسب، نوشیدن آب کافی و استراحت و خواب مناسب

معمولا یک تا دو روز نیاز به استراحت وجود دارد. بی‌حسی پوست سر، درد، خارش، التهاب و قرمزی پوست سر، کبودی و تورم، از دیگر عوارض جانبی کاشت مو است که معمولا به سرعت کنترل و رفع خواهند شد. ممکن است برخی لکه‌های پوستی تا ۲ هفته زمان نیاز داشته باشند که رفع شوند.

باید بدانید که مراقبت از پوست سر، شست و شوی مناسب و جلوگیری از هر عملی که احتمال عفونت پوست سر را بیشتر کند، یک سبک زندگی جدید را می‌طلبد. جالب است بدانید از هفته دوم کاشت، موهای پیوند خورده از ساقه شروع به ریزش می‌کنند. این امر کاملا طبیعی است و جای نگرانی ندارد. فولیکول‌های مو که در واقع ارگان‌های سازنده مو هستند، درون پوست سر باقی می‌مانند.

این شوک ریزش مو تا ماه سوم ادامه خواهد داشت. در ماه سوم پس از کاشت، موهای پیوند زده شده شروع به رشد دوباره می‌کنند. در ماه ۶ پس از پیوند مو از بانک مو، نشانه‌های موهای تازه رشد کرده خود را به صورت کوتاه و زبر در پوست سر خواهید دید. برای دیدن اولین نتایج کاشت مو باید ۶ ماه تا ۹ ماه صبر کنید. البته در برخی افراد پس از ۳ ماه، رشد موها به شکل خیلی خوبی شروع می‌شود. با این حال معمولا در ماه ششم، تراکم موها به حد مناسب می‌رسد. در نهایت بعد از یک سال، شما صاحبت موهای طبیعی و خوش حالتی می‌شوید که در نظر داشتید.

 

مراقب تخریب بانک مو باشید!

همان‌طور که از ابتدا اشاره شد، بانک مو اصلی‌ترین امید برای کاشت موی طبیعی است. اگر بانک مو ضعیف یا تخریب گردد، دیگر نمی‌توان موهای پرپشت و جذابی داشت؛ اما به‌نظر شما بانک مو در چه شرایطی تخریب می‌گردد؟

معمولا انتخاب پزشک غیرمتخصص، تیم غیرحرفه‌ای کاشت مو و عدم رعایت مراقبت‌های پس از عمل، اصلی‌ترین آسیب را به بانک مو وارد می‌کنند.

اولین مرحله کاشت مو، برداشت فولیکول‌های مو از بانک مو است. پروسه برداشت مو، بسیار حساس است؛ زیرا هر گونه آسیب به ریشه مو در زمان برداشت آن، موجب پدید آمدن کاشت ناموفق می‌شود.

کاشت ناموفق، موجب برداشت از بانک مو شما می‌شود؛ با درنظر گرفتن محدودیتی که در بانک مو وجود دارد، چنین آسیبی موجب تخریب بانک مو می‌گردد.

 

چگونه از تخریب بانک مو و کاشت ناموفق پیشگیری کنید؟

انتخاب پزشک متخصص و تیم حرفه‌ای کاشت مو، اصلی‌ترین کاری است که بعد از تصمیم به کاشت مو باید انجام دهید. با تحقیق و مشاهده نمونه کارهای پزشکان مختلف، می‌توانید اطلاعات مطلوبی در خصوص کیفیت کاشت مو هر پزشک به‌دست آورید.

هر چه پزشک متخصص‌تر و باتجربه‌تر باشد و تیم حرفه‌ای در اختیار داشته باشد و همچنین، در محیط کاملا بهداشتی با دستگاه‌های به‌روز اقدام به کاشت مو نماید، درصد موفقیت کاشت مو افزایش می‌یابد. در چنین شرایطی، قطعا تخریب بانک مو اتفاقی نمی‌افتد؛ زیرا موهای برداشت‌شده با کم‌ترین آسیب و بهترین کیفیت برای کاشت آماده می‌شوند و نتیجه کاشت نیز، موفقیت آمیز خواهد بود. پس بدیهی است که تخریب بانک مو در چنین شرایطی وجود نخواهد داشت و کاشت مو موفقیت‌آمیزی را تجربه خواهید کرد.

 

اهمیت انتخاب پزشک متخصص کاشت مو

انتخاب پزشک، یکی از مهم‌ترین بخش‌های پروسه کاشت مو است. هر چه برای انتخاب پزشک فوق تخصص در این زمینه تحقیقات بیشتری انجام دهید، درصد موفقیت کاشت مو برای‌تان بیشتر خواهد بود.

به‌همین ترتیب، ریسک کاشت موی ناموفق و آسیب به بانک مو نیز کاهش می‌یابد. برای انتخاب پزشک در فضای مجازی تحقیق کنید و از اطرافیان پرس و جو کنید و با دیدن نمونه کاشت مو واقعی پزشک، اقدام به انتخاب وی نمایید. یادتان باشد که انتخاب پزشک باتجربه، حتی به قیمت پرداخت هزینه بیشتر نیز برای‌تان سودمند خواهد بود؛ زیرا در چنین شرایطی نیازی به ترمیم مجدد کاشت مو نخواهید داشت و بانک مو شما نیز، به بهترین شکل ممکن استفاده شده است.

 

به چه ناحیه ای از سر بانک مو گفته می شود؟

به چهار انگشت به هم چسبیده در ناحیه پشت سر بانک موگفته می شود که معمولاً فولکول های قوی تری نسبت به سایر نواحی سرد دارند و برداشت برای کاشت معمولاً از آن ناحیه انجام می‌شود.

در صورت نبودن بانک موی قوی آیا می توان از موی نواحی دیگر برای کاشت استفاده کرد؟

بله، در صورت عدم وجود بانک موی قوی میتوان برداشت مو از سینه برای کاشت موی سر استفاده کرد.

آیا برای کاشت مو کسانی که بانک موی ضعیف دارند می توان از بانک موی شخص دیگر استفاده کرد؟

خیر امکان ندارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
12 نظرات
 1. احمد می گوید

  برا کسی که بانک مونداره و موهای کمی پشت سر داره و برای کاشت مو با استفاده از بانک مو کافی نیست آیا راهی برا کاشت وجود داره؟ و اینکه اگه جواب مثبته کدام کلینیک رو پیشنها میدید که طبیعی باشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   روش های مختلفی است برای کشانی که بانک موی مناسبی ندارند و فقط از طریق مشاوره حضوری می توان مشخص کرد چه روشی برای فرد مناسب است.

 2. سعید می گوید

  سلام
  برا کسی که بانک مونداره و موهای کمی پشت سر داره و برای کاشت کافی نیست آیا راهی برا کاشت وجود داره؟ و اینکه اگه جواب مثبته کدام کلینیک رو پیشنها میدید که طبیعی باشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود چه روشی برای بهترین نتیجه را می دهد.

 3. حمید می گوید

  سلام من ۱۶ سالمه و جلو سرم یه شکستگی هست حدود ۱ بند انگشت ولی خیلی توچشمه اون قسمت هم میشه کاشت مو انجام داد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر خونرسانی در ناحیه وجود داشته باشد می توان کاشت مو انجام داد. و تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق مشخص کرد که آیا کاشت مو در آن ناحیه برای شما امکان پذیر است یا خیر.

 4. حسین می گوید

  سلام خسته نباشید
  اگر از بانک سر برداشت بشه میتولن اون گرافت ها رو فریز کرد؟؟
  زنده میمونن؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر گرافت ها را نمی توان فریز کرد و مجدد از آنها استفاده کرد.

 5. مجتبی می گوید

  با سلام بهترین قسمت بدن برای استفاده از بانک مو چیست و کدام روش کاشت مو مناسب تر است

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بهترین بانک مو پشت سر است و روش مناسب برای هر فرد ممکن است با فرد دیگر متفاوت باشد.

 6. بهرام می گوید

  سلام و خسته نباشین
  جای بانک مو بعد از برداشت تا چند مدت ترمیم میشه یعنی تا چند مدت جاش میمونه؟ آیا مو دوباره جایگذین میشه؟
  با تشکر

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا تا یک سال بانک مو ترمیم می شود. اگر پیاز مو باقی مانده باشد مجدد رویش پیدا می کند.

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید

مشاوره