بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

  1. خانه
  2. خدمات لیزر
  3. بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد بدن و صورت

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدام دستگاه ها هستند؟

رویش موهای زائد در بدن، یکی از مشکلات مشترک در بین خانم‌ها و آقایان است.

احتمالا شما نیز، اصلاح موهای زائد بدنتان را با روش‌های گوناگونی امتحان کرده‌اید. اصلاح با تیغ، اپیلاسیون با موم، استفاده از دستگاه اپیلیدی و … از جمله رایج‌ترین روش‌های رهایی از شر موهای زائد است.

اما این روش‌ها، دائمی نیست و مکررا هفته‌ای یک بار یا دو هفته یک‌ بار، نیاز به تجدید دارند. این روزها، بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد، لیزر است.

برای داشتن نتیجه مطلوب از لیزر، لازم است بهترین دستگاه لیزر موهای زائد را بشناسید. لیزر از بین برنده موهای زائد، با دستگاه‌های مختلفی انجام می‌شود. هر یک از این دستگاه‌ها ویژگی‌های خاص خودشان را دارند.

در این‌جا، به بررسی بهترین دستگاه لیزر موهای زائد و تفاوت‌ها و برتری‌های آن، می‌پردازیم.

پس همراه ما باشید!

[vc_single_image image=”6484″ img_size=”full” alignment=”center” css=”.vc_custom_1589955961984{margin-top: 25px !important;}”]

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدامند و چرا استفاده از لیزر توصیه می‌شود؟

لیزر، تکنولوژی جدیدی در حوزه زیبایی محسوب می‌شود. با استفاده از این تکنولوژی، می‌توان زمان رویش موهای زائد را کند نمود.
زمانی که اختلالی در چرخه رویش موهای زائد ایجاد شود، ریشه مو به مرور تضعیف می‌گردد و بعد از گذشت مدت زمانی متغیر در هر شخص، رشد موهای زائد متوقف می‌شود. هر چند اثرگذاری مطلوب لیزر، نیازمند تکرار آن در مدت‌ زمان‌های مشخص است.

چه مواردی در موفقیت لیزر موهای زائد اثرگذار است؟

معمولا مواردی وجود دارد که با درنظر گرفتن آن، نتیجه مطلوب‌تری از لیزر موهای زائد، خواهید دید. انتخاب بهترین دستگاه لیزر، با توجه به جنس و رنگ پوست، یکی از مهم‌ترین پارامترهایی است که موفقیت لیزر را، برای از بین بردن موهای زائد مشخص می‌کند. دستگاه لیزر موهای زائد، انواع مختلفی دارد.

شناخت ویژگی‌های هر یک از این دستگاه‌ها موجب می‌شود، انتخاب بهتری داشته باشید. هرچند، تشخصیص استفاده از هر یک از این دستگاه‌ها، بر عهده پزشک متخصص پوستی است که برای انجام لیزر به او مراجعه می‌کنید. اما آگاهی از شناخت ویژگی‌های بهترین دستگاه لیزر موهای زائد، در تصمیم گیری صحیح، به‌ شما کمک می‌کند.

[bs-thumbnail-listing-1 columns=”1″ title=”بیشتر بخوانید :” icon=”” hide_title=”0″ heading_color=”” heading_style=”default” title_link=”” category=”” tag=”” count=”1″ post_ids=”6513″ offset=”” featured_image=”0″ ignore_sticky_posts=”1″ author_ids=”” disable_duplicate=”0″ time_filter=”” order=”DESC” order_by=”date” _name_1=”” post_type=”” taxonomy=”” _name_2=”” cats-tags-condition=”and” cats-condition=”in” tags-condition=”in” tabs=”” tabs_cat_filter=”” tabs_tax_filter=”” tabs_content_type=”deferred” paginate=”none” pagination-show-label=”0″ pagination-slides-count=”3″ slider-animation-speed=”750″ slider-autoplay=”1″ slider-speed=”3000″ slider-control-dots=”off” slider-control-next-prev=”style-1″ ad-help=”” bs-show-desktop=”1″ bs-show-tablet=”1″ bs-show-phone=”1″ custom-css-class=”” custom-id=”” override-listing-settings=”0″ listing-settings=”” bs-text-color-scheme=”” css=””]

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد در دنیا را بشناسید!

برندهای مختلفی اقدام به تولید دستگاه لیزر موهای زائد کرده‌اند. اما تعدادی از آن‌ها در سطح جهانی شناخته‌شده هستند. در این بخش، بهترین دستگاه لیزر موهای زائد را بر اساس کارایی و مزایای استفاده از آن‌ها، بررسی می‌کنیم.

احتمالا پس از مطالعه این مطلب، متوجه خواهید شد که بهترین دستگاه لیزر موهای زائد، برای هر شخص با هر شرایط بدنی، متفاوت است. به‌طور عامیانه، نمی‌توان برای همه، نسخه‌ای یکسان پیچید. بلکه هر شخص، باتوجه به شرایط هورمونی، رنگ پوست و ویژگی‌های این‌چنینی، لازم است بهترین دستگاه را برای شروع لیزر، انتخاب می‌کند.

·        دستگاه لیزر موهای زائد لیزر دایود Diode Laser

اگر بخواهیم بهترین دستگاه لیزر موهای زائد دایود را بررسی کنیم، درمی‌یابیم که لیزر دایود، در انواع مختلفی تولید شده‌است. این لیزرها، در قدرت شات، شدت، سیستم خنک کننده یا کولینگ و مدت زمان پالس، باهم تفاوت دارند.

لیزر از بین برنده موهای زائد دایود، با طول موج 810 نانومتر کار می‌کند. معمولا، این نوع لیزر مناسب استفاده در پوست‌های شرقی و گندمی است. لیزر دیود یا دایود، کمی دردناک‌تر از سایر انواع لیزر است؛ اما اثرگذاری فوق‌العاده‌ای دارد.

معمولا تعداد دفعات تکرار لیزر در ناحیه‌ای خاص، حدود 3 الی 6 دوره، با فواصل زمانی 4 الی 6 هفته است. تشخیص تعداد دفعات تکرار دوره و همچنین فاصله زمانی مابین دوره‌ها، بر عهده پزشک متخصص پوست است. طول موج لیزر دایود در 810 نانومتر، لیزری ایمن و بدون آسیب را ارائه می‌دهد.

اگر پوست سبزه‌ای دارید، استفاده از این نوع لیزر، برای از بین بردن موهای زائد، پیشنهاد می‌شود. بهترین دستگاه لیزر موهای زائد دایود، توسط Cynosure آمریکا ساخته شده که دیود وکتوز نام دارد.

در تکنولوژی ساخت این نوع لیزر، سیستم بررسی ملانین وجود دارد که با هوشمندسازی قدرت پالس‌ها، اثرات جانبی را در پوست کاهش می‌دهد. برای نفوذ به پوست‌های تیره، لیزر دایود عملکرد مطلوب‌تری نسبت به الکساندریت دارد؛ زیرا در لیزر الکساندریت، عمق نفوذ به پوست، کم‌تر است و اثربخشی در عمق بیشتر امکان‌پذیر نیست.

معمولا در لیزر موهای زائد دایود، دستگاه در تماس مستقیم با پوست است. این موضوع، ضمن افزایش ریسک انتقال بیماری‌های پوستی، موجب عدم امکان مشاهده وضعیت پوست، در زمان لیزر می‌شود.

[vc_single_image image=”6482″ img_size=”full” alignment=”center” css=”.vc_custom_1589956023190{margin-top: 25px !important;}”]

·        دستگاه لیزر موهای زائد لیزر الکساندریت Alexandrite Laser

لیزر الکساندریت، یکی از قدیمی‌ترین و با سابقه‌ترین انواع لیزر از بین برنده موهای زائد محسوب می‌شود.‌ این دستگاه با طول موج 755 نانومتر، توانایی نفوذ در عمق پوست را دارد. معمولا، از این نوع لیزر، جهت از بین بردن موهای زائد در پوست‌های روشن استفاده می‌شود.

هر چند قابلیت‌های فراوان این دستگاه، امکان استفاده از آن برای طیف‌های مختلف پوست را فراهم نموده‌است. اما عملکرد دستگاه، برای پوست‌های روشن، بسیار بهتر است. لیزر موهای زائد الکساندریت، با سابقه‌ای 20 ساله، جزو محبوب‌ترین انواع لیزر در دنیا است.

در مقایسه تکنولوژی الکساندریت با لیزر دایود، میزان محدودیت‌هایی که لیزر الکساندریت ایجاد می‌کند، بیشتر از لیزر دایود است؛ اما در تکنولوژی هر دو،‌ عوارض جانبی بسیار کمی مشاهده می‌شود.

در مقام مقایسه، هر دو انتخاب مطلوبی به‌عنوان بهترین دستگاه لیزر برای از بین بردن موهای زائد هستند.

شاید علت انتخاب الکساندریت به‌عنوان بهترین دستگاه لیزر، سرعت پوشش‌دهی نواحی بزرگ پوست، به‌وسیله آن است. از دیگر مزایای این نوع لیزر، به عدم تماس مستقیم آن با سطح پوست، می‌توان اشاره کرد. این موضوع به‌منظور پیشگیری از انتقال بیماری‌های مختلف، بسیار حائز اهمیت است.

[vc_single_image image=”6481″ img_size=”full” alignment=”center” css=”.vc_custom_1589956060519{margin-top: 25px !important;}”]

·        دستگاه لیزر موهای زائد لیزر ان دی یگ ND YaG

اگر شما نیز به کلینیک لیزر مراجعه کرده باشید، تجربه پرسش و پاسخ در خصوص رنگ پوست‌تان را دارید. اگر اخیرا آفتاب گرفته باشید یا پوست‌تان سبزه باشد، معمولا نمی‌توانید از لیزر دیود و الکساندریت، به‌عنوان لیزر از بین برنده موهای زائد استفاده کنید.

لیزر ان دی یگ یا ان دی یاگ، بهترین دستگاه لیزر برای افرادی است که دارای پوست تیره هستند. طول موج لیزر ان دی یاگ 1064 نانومتر است. این لیزر، برای افرادی که دارای موهای ریز هستند نیز بسیار مطلوب عمل می‌کند.

ان دی یاگ، برای موهای طلایی و روشن، اصلا انتخاب خوبی نیست. معمولا در نواحی تیره و موهای تیره، جواب‌دهی مطلوب‌تری مشاهده می‌شود. یکی از علت‌هایی که نمی‌توان لیزر ان دی یگ را به‌طور قطع، جزو بهترین دستگاه لیزر موهای زائد دانست، عوارض احتمالی و ایمنی نسبتا آسیب‌پذیر آن است.

میزان اثربخشی موثر در این نوع لیزر، به‌گونه‌ای است که در درجات پایین چندان تاثیری ندارد و در درجات بالا، امکان ایجاد قرمزی و سوختی در پوست را افزایش می‌دهد. به همین‌دلیل، لازم است استفاده از این نوع لیزر، توسط فرد متخصصی باشد.

[vc_single_image image=”6485″ img_size=”full” alignment=”center” css=”.vc_custom_1589955991717{margin-top: 25px !important;}”]

کنترل درد در نسل جدید بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

درد لیزر موهای زائد، برای عده زیادی قابل تحمل نیست. حتی شاید شنیده باشید که عده‌ای، به‌دلیل همین درد، سعی می‌کنند شما را از انجام لیزر منصرف کنند. اما باید گفت، با پیشرفت روزافزون تکنولوژی، راه‌کارهایی برای بهبود این وضعیت نیز، پیش‌بینی شده‌است.

استفاده از سیستم کولینگ یا خنک کننده، یکی از راه‌کارهایی است که در دستگاه‌های لیزر جدید، وجود دارد. کولینگ، باد خنک را در زمان شروع کار دستگاه لیزر، به سطح پوست می‌زند. همین باد خنک، سطح پوست را برای لیزر آماده می‌کند و گرمای ناشی از شات لیزر و درد را کاهش می‌دهد

استفاده از کرم‌های بی‌حس کننده مانند لیدوکایین نیز، یکی دیگر از راه‌های کنترل درد لیزر است. توجه داشته باشید که قبل از انجام لیزر، لازم است سطح پوست را از هرگونه کرم پاک کنید.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد در چه مراکزی است؟

اگر بخواهید از بهترین دستگاه لیزر استفاده کنید، لازم است به کلینیک‌های تخصصی لیزر مراجعه کنید. معمولا، پزشکانی که به‌صورت اختصاصی این خدمات را در مطب ارائه می‌کنند، امکانات و تنوع محدودی برای ارائه دارند. در حالی‌که یک کلینیک تخصصی لیزر، انواع دستگاه‌های لیزر را برای رنگ‌های مختلف پوست و طیف‌های مختلف رنگ موهای زائد، ارائه می‌کند. استفاده از خدمات چنین مرکزی، احتمالا تجربه مطلوب‌تری برای‌تان خواهد داشت.

برای از بین بردن موهای زائد چند جلسه لیزر نیاز است؟

سوال رایجی که در زمان مراجعه به مراکز تخصصی لیزر پرسیده می‌شود، در خصوص همین تعداد جلسات مورد نیاز است.

معمولا پاسخ این سوال، چندان روشن نیست؛ زیرا میزان اثربخشی لیزر، به پارامترهای مختلفی بستگی دارد. رنگ پوست، رنگ مو، تراکم و جنس مو، ژنتیک و واکنش بدن به لیزر، در هر شخص متفاوت است.

معمولا، در صورتی‌که بهترین دستگاه را برای انجام لیزر موهای زائد، بر اساس شرایط بدنی‌تان انتخاب کنید و اپراتور نیز، به‌خوبی از دستگاه استفاده نماید، حدودا با 6 دوره لیزر، می‌توانید شاهد بهبود وضعیت ریشه‌کن شدن موهای زائد در بدن‌تان باشید.

آیا از بین بردن موهای زائد با لیزر همیشگی است؟

عده زیادی فکر می‌کنند که با گذراندن چند دوره لیزر، برای همیشه از شر این موهای مزاحم خلاص می‌شوند. اما در واقعیت چنین نیست.

همان‌طور که اشاره شد، لیزر، روند رشد مو را کند و متوقف می‌کند. اما این اختلال، برای مدتی ایجاد می‌شود و پس از گذراندن دوره‌ی یک ساله، نیاز به تجدید این روند است. با انجام دوره لیزر به‌صورت یادآوری یک ساله، می‌توانید برای یک سال دیگر، بدون انجام هر گونه اصلاح موهای زائد، در آرامش زندگی کنید.

[bs-thumbnail-listing-1 columns=”1″ title=”بیشتر بخوانید :” icon=”” hide_title=”0″ heading_color=”” heading_style=”default” title_link=”” category=”” tag=”” count=”1″ post_ids=”6659″ offset=”” featured_image=”0″ ignore_sticky_posts=”1″ author_ids=”” disable_duplicate=”0″ time_filter=”” order=”DESC” order_by=”date” _name_1=”” post_type=”” taxonomy=”” _name_2=”” cats-tags-condition=”and” cats-condition=”in” tags-condition=”in” tabs=”” tabs_cat_filter=”” tabs_tax_filter=”” tabs_content_type=”deferred” paginate=”none” pagination-show-label=”0″ pagination-slides-count=”3″ slider-animation-speed=”750″ slider-autoplay=”1″ slider-speed=”3000″ slider-control-dots=”off” slider-control-next-prev=”style-1″ ad-help=”” bs-show-desktop=”1″ bs-show-tablet=”1″ bs-show-phone=”1″ custom-css-class=”” custom-id=”” override-listing-settings=”0″ listing-settings=”” bs-text-color-scheme=”” css=””]

جمع بندی

برای شناخت بهترین دستگاه لیزر موهای زائد، لازم است کارایی هریک از انواع لیزر را بدانید و سپس جهت مشاوره به متخصص پوست مراجعه کنید. معمولا لیزر از بین برنده موهای زائد، بر اساس نوع پوست، رنگ پوست و نوع موهای زائد، پیشنهاد می‌شود. سعی کنید برای انجام لیزر، به کلینیک‌های معتبر مراجعه کنید.

[bs-thumbnail-listing-1 columns=”2″ title=”بیشتر بخوانید :” icon=”” hide_title=”0″ heading_color=”” heading_style=”default” title_link=”” category=”” tag=”” count=”1″ post_ids=”7991″ offset=”” featured_image=”0″ ignore_sticky_posts=”1″ author_ids=”” disable_duplicate=”0″ time_filter=”” order=”DESC” order_by=”date” _name_1=”” post_type=”” taxonomy=”” _name_2=”” cats-tags-condition=”and” cats-condition=”in” tags-condition=”in” tabs=”” tabs_cat_filter=”” tabs_tax_filter=”” tabs_content_type=”deferred” paginate=”none” pagination-show-label=”0″ pagination-slides-count=”3″ slider-animation-speed=”750″ slider-autoplay=”1″ slider-speed=”3000″ slider-control-dots=”off” slider-control-next-prev=”style-1″ ad-help=”” bs-show-desktop=”1″ bs-show-tablet=”1″ bs-show-phone=”1″ custom-css-class=”” custom-id=”” override-listing-settings=”0″ listing-settings=”” bs-text-color-scheme=”” css=””]
نوشتهٔ پیشین
تزریق ژل برای جوانسازی پوست
نوشتهٔ بعدی
بهترین دکتر تزریق بوتاکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

جستجوی مقالات

دکتر آرش نجف بیگی

عضو هیات علمی دانشگاه/فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی/عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

آخرین مقالات