بهترین مرکز لیزر موهای زائد تهران

  1. خانه
  2. خدمات لیزر
  3. بهترین مرکز لیزر موهای زائد تهران

بهترین مرکز لیزر موهای زائد تهران

لیزر مو های زائد پا توسط دستگاه

انتخاب بهترین مرکز لیزر موهای زائد در تهران بی‌شک کار دشواری است. بسیاری از مراکز و کلینیک‌ها ممکن است در حد مناسبی خدمات لیزر را ارائه دهند اما برای بهترین بودن، باید تمامی موارد ایمنی، بهداشتی و پزشکی انجام لیزر را رعایت کرد.شناخت بهترین کلینیک لیزر را با بررسی پنج فاکتور زیر می‌توانید انجام دهید:

1. اعتبار مرکز از جمله پزشکان متخصص یا فوق تخصص کلینیک، محل کلینیک، ساختمان و طراحی داخلی مرکز و میزان اهمیتی که به آرامش و امنیت مراجعه کنندگان داده شده، مانند اتاق و رخت‌کن اختصاصی

2. استفاده از دستگاه‌های قدرتمند و کارآمد که با کمترین عوارض پوستی، با کمترین تعداد جلسات، در کوتاه‌ترین زمان برای هر جلسه، به بهترین نتایج در حذف موهای زائد برسید.

3. بهره‌گیری از اپراتورهای با تجربه و حرفه‌ای که نقش بسیار مهمی در انجام صحیح لیزر و به کارگیری حداکثر توان دستگاه را برای شما خواهند داشت.

4. داشتن دستورالعمل، نظم و فرایند مشخص برای انجام خدمات لیزر شامل ویزیت پزشک، تست، مشخص کردن تایم‌های مناسب برای جلسات بعدی، مراقبت‌های قبل و بعد از انجام لیزر، ارائه آموزش‌های مراقبتی به مراجعه کننده و…

5. رعایت پروتکل‌های بهداشتی و رعایت موارد ایمنی در زمان شیوع کرونا مانند نوبت‌دهی مناسب برای جلوگیری از شلوغی کلینیک، ضدعفونی، استفاده از پاپوش، کاور تخت و دستگاه و…

حال ببینیم هر کدام از این موارد را به چه شکل می‌توانید بررسی کنید تا بهترین مرکز لیزر موهای زائد  در تهران را انتخاب نمایید و هرچه زودتر از دست موهای زائد خود خلاص شوید. با ما همراه باشید:

از بهترین مرکز لیزر موهای زائد باید چه انتظاراتی داشته باشید؟

رفع موهای زائد با کمک دستگاه لیزر، یک فرایند پزشکی و درمانی است که در طولانی مدت به نتیجه می‌رسد. یعنی یم دوره 6 تا 8 جلسه‌ای که معمولا ماهی یک بار انجام می‌شود، به همراه دوره‌های تک جلسه‌ای یا شارژ که ممکن است 6 ماه، یک سال یا چند سال بعد از پایان دوره لیزر، به آن نیاز داشته باشید. پس باید به کلینیک مراجعه کنید که نه تنها قوی‌ترین و موثرترین دستگاه لیزر را در اختیار دارد، بلکه به اندازه‌ای معتبر باشد که شما مطمئن باشید تا چند سال آینده نیز پا برجاست و می‌تواند شارژ لیزر شما را خودش انجام دهد.

در واقع بهتر است شارژ یا دوره‌های تک جلسه‌ای تکمیلی لیزر خود را نیز در همان کلینیک اولیه و با همان دستگاه انجام دهید تا به نتایج قطعی حذف موهای زائد برسید. پس به مراکز غیر معتبری که مشخص نیست چند وقت دیگر دایر باشند، مراجعه نکنید. حال چرا بعد از تکمیل دوره لیزر خود به این جلسات شارژ نیاز دارید؟ در ادامه به آن هم خواهیم پرداخت.

لیزر موهای زائد توسط دستگاه

اما برویم سراغ 5 پارامتر مهم در انتخاب بهترین مرکز لیزر موهای زائد در تهران:

اعتبار یک مرکز لیزر موهای زائد

باید توجه کنید کلینیک یا مرکزی که به آن مراجعه می‌کنید در کجای شهر و در چه ساختمانی قرار گرفته است؟ دسترسی مناسب در کنار طراحی داخلی خوب به معنی استفاده راحت‌تر شما از خدمات آن کلینیک و در نهایت دریافت بهتر خدمات است. همچنین وجود یک اتاق لیزر اختصاصی برای هر دستگاه همراه با رختکن جداگانه، حس آرامش و راحتی را برای شما خواهد داشت.

همچنین بهتر است دقت کنید که مسئول فنی کلینیک یا پزشک متخصصی که بر کار دستگاه لیزر و اپراتور نظارت می‌کند، چه کسی است.یک متخصص پوست و مو و یا پزشک فوق تخصص با انجام ویزیت شما قبل و بعد از انجام لیزر، برخی موارد را تشخیص خواهد داد مثل:

  • جنس پوست و موی شما
  • چرخه رشد موهای بدن شما
  • بررسی شرایط بدنی، حساسیت‌ها و بیماری‌های زمینه‌ای

   به این ترتیب بهترین برنامه زمانی انجام لیزر و بهترین دستگاه با تنظیمات مناسب برای پوست و موی شما، مشخص خواهد شد. همچنین ریسک عوارض احتمالی ناشی از لیزر موهای زائد در پوست شما از بین خواهد رفت و چرخه رشد موهای بدن‌تان متوقف خواهد شد.

استفاده از بهترین دستگاه‌های لیزر موهای زائد بدن

دستگاه‌های لیزر مو بسته به نوع و کمپانی سازنده مکن است خیلی گران باشند و هزینه خرید هر کدام به چند میلیارد تومان برسد. پس تنها بهترین کلینیک‌های لیزر می‌توانند این دستگاه‌ها را به خدمت بگیرند. کیفیت بالاتر لیزر در این مراکز نیز به دلیل استفاده از دستگاه‌های قدرتمند، توانمند و البته نو و به روز است.

یک مرکز لیزر موهای زائد معتبر هیچ گاه از دستگاه قدیمی استفاده نمی‌کند. چون هم هزینه تعمیر و نگهداری بالایی دارد که در نهایت یک بار مالی اضافه را بر مراجعه کننده تحمیل می‌کند و هم کارایی پایین اما عوارض پوستی بالایی دارد. یعنی نتیجه کار با این دستگاه‌ها، ضخیم‌تر شدن موهای کرکی، از بین نرفتن تمام موهای زائد (به ویژه موهایی که ریشه عمیق دارند) و در نهایت سوختگی، قرمز شدن و یا لک شدن پوست است.

اما چه دستگاهی برای شما مناسب است و بهترین دستگاه‌های لیزر کدام است؟

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدام است؟

اول از همه باید فرق بین تکنولوژی ساخت لیزر موهای زائد را با کمپانی سازنده آن بدانید. وقتی نام دستگاهی را می‌شنوید، دو عبارت مهم در آن وجود دارد؛ نوع فناوری لیزر و کمپانی سازنده آن. فناوری لیزر به معنی شیوه تولید پرتوهای نوری لیزر است. سه فناوری مهم در لیزر موهای زائد وجود دارد که هر کدام در یک طول موج مشخص، پرتوهای نوری را تولید می‌کنند.

در واقع نمی‌توان گفت یکی از این لیزرها بر دیگری برتری دارد و بهتر است. هر کدام ویژگی‌های خودشان را دارند و برای برخی تایپ‌های پوستی و یا موها مناسب هستند. در واقع بهترین مرکز لیزر موهای زائد معمولا از دستگاه‌های مختلف بهره می‌برد و یا از دستگاهی استفاده می‌کند که چند طول موج را تولید کند. به این ترتیب برای هر فردی با هر تایپ پوستی، بهترین نتیجه به دست خواهد آمد.

لیزر الکساندرایت (الکس):

این شیوه تولید پرتو لیزر بر اساس ویژگی‌های نوری یک بلور جواهر بسیار گران‌قیمت و کم‌یاب به نام الکساندرایت، کار می‌کند. نور اولیه از یک لامپ به بلور کانی الکساندرایت تابیده می‌شود و به صورت یک نور با طول موج ثابت 755 نانومتر از کانی خارج می‌شود. نور خروجی از این بلور با کمک کابل فیبر نوری به سری دستگاه (هندپیس) منتقل می‌شود و به پوست شما تابیده خواهد شد.

لیزر الکس در پوست‌های روشن مانند تایپ 1 و 2 بهترین جواب را خواهد داد چرا که بیشترین جذب ملانین در این طول موج است. ملانین همان رنگدانه‌ای است که در پوست و مو وجود دارد و با جذب انرژی لیزر، موجب سوختن موهای زائد می‌شود.

لیزر دایود:

لیزر دایود

فناوری لیزر دایود، ارزان‌ترین نوع لیزر است که در بسیاری از دستگاه‌ها استفاده می‌شود. در این روش از مدارها و صفحات رسانای بسیار کوچکی برای تولید نور یک‌دست و موازی لیزر با طول موج 810 نانومتر استفاده می‌شود. معمولا این نوع نور لیزر در خود هندپیس دستگاه لیزر تولید می‌شود و سری‌های بزرگ و سنگینی دارد.

نکته اینجا است که معمولا سیستم خنک کننده لیزر دایود، از نوع تماسی است و هندپیس لیزر باید بعد از استعمال ژل مخصوص، با پوست بدن تماس داشته باشد. این یک نقطه ضعف در دوران کرونا به حساب می‌آید که باید با کاور کردن سری دستگاه، جبران شود. با این حال لیزر دایود برای تایپ‌های پوستی تیره تر مانند تایپ 3 و 4 بسیار مناسب است و درد کمتری هم دارد. دلیل آن جذب کمتر لیزر دایود توسط ملانین است. یعنی انرژی کمتری توسط ملانین پوست جذب می‌شود و پوست تیره کمتر می‌سوزد. در حالی  که انرژی بیشتری به عمق پوست نفوذ می‌کند و موهای زائد بیشتری از بین می‌روند.

لیزر ان دی یاگ (Nd: YAG) یا به طور خلاصه، لیزر یاگ:

این لیزر که طول موج بسیار بالای 1064 نانومتر دارد نیز از بلورهای کانی برای تولید نور لیزر استفاده می‌کند. البته لیزر یاگ به دلیل داشتن بالاترین طول موج، بیشترین نفوذ در پوست و کمترین میزان جذب انرژی توسط ملانین را دارد. در نتیجه در پوست‌های خیلی تیره تایپ 5 و 6 بهترین گزینه خواهد بود.

این لیزر سوختگی و درد بسیار کمتری در پوست‌ها دارد ولی از سوی دیگر برای از بین بردن تمامی موهای زائد به تعداد جلسات بیشتری نیاز خواهد بود. البته که عمق نفوذ بالا به معنی از بین بردن تمامی موهای بدن با ریشه عمیق است. همچنین کاربردهای درمانی نیز برای لیزر ان دی یاگ وجود دارد مانند رفع جای جوش و تتو یا رفع واریس و … .

نقش کولینگ قوی در کاهش عوارض پوستی و نتیجه‌گیری از لیزر

باید دقت داشته باشید که داشتن یک کولینگ یا دستگاه خنک‌کننده قدرتمند در کنار دستگاه لیزر، به معنی کاهش بسیار زیاد درد، از بین رفتن سوختگی و عوارض پوستی و همچنین امکان بالا بردن توان خروجی نوری دستگاه است. این یعنی بالا بردن قدرت دستگاه و انرژی تابشی که از بین بردن بیشتر و بهتر موهای زائد بدن را در پی دارد.

اهمیت اپراتور لیزر در از بین بردن موهای زائد

معمولا انجام لیزر روی بدن شما توسط اپراتور لیزر انجام می‌شود و پزشک متخصص یا سوپروایزر لیزر، تنها بر کار او نظارت خواهند داشت. پس مراجعه به یک مرکز معتبر لیزر به معنی انجام کار توسط اپراتورهای باتجربه و حرفه‌ای است.

هرچه اپراتور لیزر در کار خودش بهتر باشد، نتیجه و تاثیر لیزر در بدن شما بیشتر خواهد بود. نکاتی که در مورد اپراتور لیزر باید در نظر گرفته شود، عبارت اند از:

  • شات‌های لیزر به صورت متوالی روی پوست زده شود و نقطه‌ای از پوست بدون انجام لیزر نماند. حتی بهتر است محل برخورد شات‌ها با هم اورلب یا همپوشانی داشته باشند.
  • موارد بهداشتی مانند عوض کردن سری هندپیس و رعایت پروتکل‌های بهداشتی را حتما در نظر بگیرید.
  • تنظیمات دستگاه به درستی بر اساس رنگ و جنس پوست، رنگ مو و شماره جلسات لیزر شما، تغییر کند.
  • در یک مرکز لیزر موهای زائد معتبر، از اپراتور آقا برای مردان استفاده خواهد شد.  

رعایت دستور العمل و فرایندهای مشخص انجام لیزر

باید دقت داشته باشید که انجام لیزر موهای زائد که زیر نظر پزشک و سوپروایزر انجام می‌شود، یک خدمت درمانی و پزشکی است که بر اساس دستور العمل‌های مشخصی باید انجام شود؛ مانند: انجام ویزیت، توجه به شرایط بدنی مراجعه کننده، مراقبت‌ها و اصول بهداشتی قبل از لیزر، انجام مراقبت‌های بعد از لیزر مانند استفاده از کرم زینک، ارائه توضیحات کامل به شما در مورد اینکه در خارج از کلینیک، از بعد از خروج تا مراجعه دوباره چه مواردی را باید رعایت کنید، و مواردی از این دست.

در یک کلینیک معتبر معمولا یک سوپر وایزر لیزر که از رشته پرستاری جذب می‌شود، بر کار اپراتورها نظارت خواهد داشت. همچنین روند انجام لیزر در هر جلسه، زمان‌بندی جلسات و انجام آن در روزهای از قبل مشخص شده، همگی بر اساس یک برنامه و نظم مشخصی انجام خواهد شد. به بیان بهتر انجام لیزر موهای زائد شما، علاوه بر رعایت مراقبت‌هایی که عوارض پوستی را کاهش می‌دهد، باید با چرخه زمانی ریزش و رشد موهای بدن‌تان هماهنگ باشد. در غیر این صورت به نتیجه مطلوب نمی‌رسید.

رعایت پروتکل‌های بهداشتی

در بهترین مرکز لیزر موهای زائد، شما باید با سختگیری‌های بهداشتی، پیش از ورود به مرکز تا زمان خروج، روبرو شوید. اینکه برای جلوگیری از شلوغ شدن کلینیک به تنهایی مراجعه کنید و همراه نداشته باشید؛ پیش از ورود پاپوش، ماسک و ضدعفونی دست‌ها را داشته باشید و در نهایت حتما روکش تخت، دستگاه و هندپیس لیزر برای هر مراجعه‌کننده جداگانه تعویض شود و اتاق نیز ضدعفونی گردد.

رعایت-پروتکل-های-بهداشتی-در-کلینیک

توجه داشته باشید که عدم رعایت بهداشت، نه تنها خطر انتقال بیماری را بیشتر خواهد کرد، بلکه ممکن است در نهایت به بیماری‌های پوستی و یا عفونت پوستی منجر شود و تمامی تلاش شما برای داشتن یک پوست صاف و شفاف، از دست برود. 

کلینیک پوست و زیبایی دکتر آرش نجف بیگی  

در کلینیک دکتر نجف بیگی، رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های پزشکی در فرایند لیزر، به دقت اجرا می‌شوند؛ چرا که خود دکتر نجف‌بیگی جراح فوق تخصص هستند و روی انجام تمامی موارد بهداشتی و پزشکی با حساسیت نظارت می‌کنند.

همچنین پس از سال‌ها تجربه در زمینه زیبایی، در کلینیک دکتر نجف بیگی بهترین دستگاه‌های لیزر و اپراتورهای حرفه‌ای، در محیطی آرامش‌بخش و تمیز، یک تجربه خوشایند از لیزر موهای زائد را برای شما به همراه خواهد داشت. برای رفع کامل موهای زائد خود، با مشاوران ما تماس بگیرید.

نوشتهٔ پیشین
پیوند پیاز مو از ریش به سر
نوشتهٔ بعدی
همه چیز درباره لیزر موهای زائد برای آقایان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

جستجوی مقالات

دکتر آرش نجف بیگی

عضو هیات علمی دانشگاه/فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی/عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

آخرین مقالات