تزریق ژل به پیشانی برای رفع خط اخم و چین و چروک

  1. خانه
  2. تزریق ژل
  3. تزریق ژل به پیشانی برای رفع خط اخم و چین و چروک

تزریق ژل به پیشانی برای رفع خط اخم و چین و چروک

تزریق ژل برای از بین بردن چین وچروک پیشانی

تزریق ژل به پیشانی یک روش بدون درد، بدون عوارض، بدون نیاز به جراحی یا بی‌هوشی و با ماندگاری و اثربخشی بالا است تا خطوط اخم و چروک پیشانی را رفع نماید. این روش در یک جلسه و در کمتر از یک ساعت با بی‌حسی موضعی، انجام خواهد شد.

تزریق ژل برای پیشانی تقریبا برای همه افراد یا آقایان و خانم‌ها قابل انجام است. به‌ویژه با بالا رفتن سن و فرایند پیری پوست، کاهش سطح کلاژن‌سازی و آبرسانی پوست، افتادگی و ایجاد چین و چروک در پوست صورت و پیشانی رخ خواهد داد. در چنین شرایطی اگر مشکل بدنی یا بیماری خاص یا حساسیت به مواد تزریقی در موارد نادر، وجود نداشته باشد، می‌توان از تزریق ژل پیشانی بهره برد.

نتیجه این عمل، جوان شدن چهره، بزرگ‌تر شدن پیشانی، ترمیم و جوان شدن پوست و در نهایت از بین رفتن چهره عبوس و گرفته فرد است. با این حال باید به نکات مهمی قبل از انجام این عمل توجه داشت که در این مقاله امده است. پیشنهاد می‌کنیم قبل از انجام تزریق ژل به پیشانی، حتما یک دور این موارد را بررسی کنید.

[vc_single_image image=”6816″ img_size=”full” alignment=”center” css=”.vc_custom_1593089888515{margin-top: 25px !important;}”]

همه چیز درباره تزریق ژل به پیشانی

تزریق ژل به پیشانی، یک روش سریع و ساده برای جوان‌سازی صورت و داشتن چهره شاد و پر انرژی است. با بالا رفتن سن، چربی زیر پوست صورت کم‌کم از دست می‌رود؛ همچنین خاصیت الاستیک یا کشسانی پوست کاهش پیدا می‌کند. به همین دلیل تغییراتی در چهره افراد به وجود می‌آید از جمله ایجاد چین و چروک در پیشانی.

از آنجایی که پیشانی افراد معمولا بخش بزرگی از صورت را به خود اختصاص داده است، چین و چروک و خطوط اخمی که روی ان ایجاد می‌شود، بسیار به چشم می‌آید. این چین و چروک ناخواسته چهره فرد را خشن، اخمو و پیرتر از سن واقعی نشان می‌دهد. در چنین شرایطی می‌توان با کمک روش‌های کلینیکال این خطوط پیشانی را از بین برد.

دو دسته روش درمانی و کلینیکال وجود دارد. یک سری از روش‌ها بر پایه جراحی و کشیدن پوست صورت هستند که ماندگاری بسیار بالایی دارند. اما عوارض و مشکلات جراحی لیفت صورت و همچنین هزینه بالا، موجب می‌شود که مورد پسند همه نباشد. از سوی دیگر روش‌های ارزان‌تری مانند تزریق ژل در پیشانی، در کوتاه ترین زمان ممکن، می‌تواند مشکل چین و چروک پیشانی را رفع نماید.

با این حال حتما توجه داشته باشید که انتخاب یک روش مناسب برای جوانسازی پوست و رفع خطوط پیشانی، بستگی به معاینه و نظر جراح فوق تخصص پلاستیک و زیبایی دارد. ممکن است روش تزریق ژل برای از بین بردن خط اخم پیشانی برای شما چندان کارآمد نباشد یا هیچ ماندگاری نداشته باشد. از سوی دیگر ممکن است پس از معاینه مشخص شود که شما اصلا به جراحی نیاز ندارید و تزریق ژل برای پیشانی بهترین روش جوانسازی چهره شما است. پس مشاوره با یک جراح پلاستیک رو در اولویت قرار دهید.

در تزریق ژل به پیشانی برای رفع خط‌های کم عمق و نیمه عمیق، می‌توان از ژل‌های غیر تهاجمی بهره برد که معمولا حساسیتی برای فرد ایجاد نمی‌کند و نتایج درخشان و ماندگاری هم خواهند داشت. ژل تزریق شده موجب شل شدن و تغییر حال پوست پیشانی می‌شود و به این شکل فرو رفتگی و برآمدگی پیشانی رفع خواهد شد. نتیجه تزریق ژل به پیشانی، معمولا پوستی صاف و درخشان است. البته ممکن است پزشک به شما، دیگر روش‌های جوان‌سازی پوست صورت را نیز پیشنهاد دهد تا تاثیر و ماندگاری تزریق ژل به پیشانی افزایش پیدا کند.

برای اطلاعات بیشتر درباره تزریق ژل، مقاله از بین بردن گودی زیر چشم با تزریق ژل را مطالعه فرمایید.

چرا پیشانی دچار چین و چروک می‌شود و به تزریق ژل نیاز داریم؟؟

مهمترین دلیل ایجاد چین و چروک در پیشانی، افزایش سن است. با از دست رفتن ویژگی ارتجاعی و کاهش کلاژن‌سازی پوست، اثر اخم کردن‌های متناوب و همچنین جاذبه زمین روی پیشانی پدیدار می‌شود. جاذبه پوست را به سمت پایین می‌کشد و نبود تغذیه و آبرسانی مناسب نیز پوست را پیرتر و چروک می‌نماید.

در این میان عوامل دیگری نیز وجود دارد که موجب پایین آمدن کارایی سیستم ایمنی بدن، خشک شدن پوست و در نتیجه تشدید چروک پیشانی خواهد شد؛ از جمله:

• استرس و اضطراب همیشگی
• ناراحتی و اخم کردن مداوم
• خستگی و کم‌خوابی
• مصرف دخانیات
• سبک زندگی ناسالم مانند کم نوشیدن آب یا عدم مراقبت از پوست

[vc_single_image image=”6819″ img_size=”full” alignment=”center” css=”.vc_custom_1593090142246{margin-top: 25px !important;}”]

شیوه انجام تزریق ژل به پیشانی

رفع چین و چروک پیشانی با تزریق ژل، یک روش سریع، کم عارضه، به نسبت ارزان و موثر است. این روش با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و هیچ درد و خونریزی ندارد. معمولا تزریق ژل برای جوانسازی پیشانی تنها در یک جلسه کوتاه 30 تا 45 دقیقه‌ای، انجام خواهد شد.

در این روش با کمک سوزن‌های یکبار مصرف، مقدار کمی ژل به زیر پوست پیشانی تزریق می‌شود. برای انجام تزریق، نخست باید پوست پیشانی به دقت بررسی شود تا بهترین نقاط برای تزریق مشخص شوند. معمولا با یک مارکر، این نقاط روی پوست پیشانی و اطراف آن نشانه‌گذاری خواهد شد. سپس تنها همان نقاط مورد نظر برای تزریق ژل، بی‌حس می‌شود.

بی‌حسی پوست پیشانی معمولا با سه روش پماد بی‌حسی، کمپرس یخ و یا تزریق ماده بی‌حس کننده موضعی انجام می‌شود. مرحله بی‌حسی ممکن است بین 10 تا 15 دقیقه زمان نیاز داشته باشد.

پس از این مرحله با کمک سوزن‌ها مخصوص، ژل به میزان مشخصی به زیر پوست تزریق می‌شود. میزان تزریق ژل، محل تزریق، سرعت تزریق یا مدت زمان باقی ماندن سوزن در پوست و حتی زاویه تزریق، همگی در اثربخشی بیشتر و ماندگار این عمل موثر است. به همین دلیل تجربه و مهارت پزشک بسیار مهم خواهد بود.

پس از پایان تزریق، پوست پیشانی ماساژ داده می‌شود ژل تزریق شده به صورت همگن و یک‌دست زیر پوست پخش شود. معمولا تزریق کردن  ژل به پیشانی ماندگاری بالاتری نسبت به تزریق در دیگر نقاط صورت دارد که مورد پسند هم آقایان و هم خانم‌ها است.

آیا تزریق ژل به پیشانی همان تزریق بوتاکس است؟

بی‌شک خیر! اولین و مهم‌ترین تفاوت ژل و بوتاکس در این است که ژل برای پر کردن فضای خالی زیر پوست استفاده می‌شود ولی بوتاکس برای کاهش حرکت ماهیچه‌های زیر پوست. به بیان ساده‌تر در تزریق ژل که یک ماده پرکننده یا فیلر است، فضای خالی و حفره‌های زیر پوست با ژل پر خواهد شد. این کار چروک و فرو رفتگی پوست را از بین می‌برد. وقتی خط اخم پیشانی عمیق یا نیمه عمیق است، از این روش می‌توان بهره برد.

از سوی دیگر، وقتی خط اخم زیاد نیست و چین و چروک پوست پیشانی سطحی باشد، می‌توان از تزریق بوتاکس استفاده کرد. با تزریق بوتاکس به پیشانی، ماهیچه‌های زیر پوست تا حدی از کار می‌افتند و موقع اخم کردن و یا تغییر حالت چهره، ماهیچه‌های پیشانی حرکت نمی‌کنند؛ به همین دلیل خط اخم و چین و چروکی نیز روی پیشانی ایجاد نخواهد شد.

تزریق بوتاکس معایب و مشکلات خودش را دارد و ماندگاری آن نیز متفاوت خواهد بود. به همین دلیل باید حتما با نظر یک جراح پلاستیک و زیبایی، تصمیم گرفته شود که چه روشی برای از بین بردن چروک پیشانی شما موثر است.

[bs-thumbnail-listing-1 columns=”2″ title=”بیشتر بخوانید :” icon=”” hide_title=”0″ heading_color=”” heading_style=”default” title_link=”” category=”” tag=”” count=”1″ post_ids=”6455″ offset=”” featured_image=”0″ ignore_sticky_posts=”1″ author_ids=”” disable_duplicate=”0″ time_filter=”” order=”DESC” order_by=”date” _name_1=”” post_type=”” taxonomy=”” _name_2=”” cats-tags-condition=”and” cats-condition=”in” tags-condition=”in” tabs=”” tabs_cat_filter=”” tabs_tax_filter=”” tabs_content_type=”deferred” paginate=”none” pagination-show-label=”0″ pagination-slides-count=”3″ slider-animation-speed=”750″ slider-autoplay=”1″ slider-speed=”3000″ slider-control-dots=”off” slider-control-next-prev=”style-1″ ad-help=”” bs-show-desktop=”1″ bs-show-tablet=”1″ bs-show-phone=”1″ custom-css-class=”” custom-id=”” override-listing-settings=”0″ listing-settings=”” bs-text-color-scheme=”” css=””][vc_single_image image=”6818″ img_size=”full” alignment=”center” css=”.vc_custom_1593089913041{margin-top: 25px !important;}”]

پس از تزریق ژل به پیشانی، چه اتفاقی می‌افتد؟

مهمترین مزیت و ویژگی تزریق ژل به پیشانی، از بین رفتن خط اخم و چین و چروک پیشانی است. این تغییر را شما در همان روزهای نخست به خوبی خواهید دید. در کنار این، با تحریک پوست و کلاژن‌سازی، پوستی جوان‌تر و شاداب‌تر به دست خواهد آمد. همین عامل موجب بازسازی پوست و از بین رفتن چین و چروک سطحی پیشانی خواهد شد.

تزریق ژل برای جوانسازی پوست این روز ها بسیار محبوب است.یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت تزریق ژل، ماندگاری بالای این روش نسبت به دیگر روش‌های جوان‌سازی صورت است. همچنین افزایش حجم پیشانی و تغییر چهره، یکی از مزایای تزریق کردن ژل بر پیشانی و جوانسازی صورت است.

ماندگاری تزریق ژل پیشانی

ماندگاری تزریق ژل بین 4 تا 6 ماه خواهد بود. البته یک دوره ترمیم و بازسازی پوست وجود دارد که در این دوره باید تزریق ژل به پیشانی هر 6 ماه تکرار شود تا اینکه بخش زیادی از چین و چروک پیشانی رفع گردد. به همین دلیل باید صبر کنید تا این دوره‌های ترمیمی انجام شود و نتیجه نهایی را در چهره خود ببینید.

این که چند بار ممکن است نیاز به تزریق ژل داشته باشید، بسته به جنس پوست، سن شما، میزان چین و چروک، سبک زندگی و دیگر شرایط بدنی شما دارد.

[vc_single_image image=”6820″ img_size=”full” alignment=”center” css=”.vc_custom_1593090169886{margin-top: 25px !important;}”]

تزریق ژل به پیشانی برای چه کسانی مناسب است؟

به طور کلی این روش بدون عارضه و بدون خطر است و تقریبا تمامی افراد، می‌توانند از آن بهره ببرند. به ویژه کسانی که با افزایش سن دچار افتادگی و چروک پوست صورت شده‌اند.

همچنین گاهی مقدار محدودی از افتادگی پلک یا ابرو نیز با رفع چین و چروک پوست پیشانی، از بین خواهد رفت. با این حال باید یک معاینه و مشاوره دقیق با جراح فوق تخصص پلاستیک انجام شود تا مشخص شود آیا این روش برای شما مناسب است یا روش دیگری پیشنهاد می‌شود.

برای مثال در برخی افراد آنقدر میزان چروک و افتادگی پوست پیشانی زیاد است که با تزریق ژل نمی‌توان به نتایج قطعی و ماندگار رسید. در چنین شرایطی ممکن است پزشک به شما جراحی لیفت پیشانی را تجویز کند.

• از سوی دیگر برخی افراد یا نباید از این روش استفاده کنند و یا باید تحت نظر و مراقبت دقیق پزشک متخصص خود به تزریق ژل بپردازند. از جمله:
• افرادی که دچار بیماری‌های دستگاه ایمنی بدن مانند دیابت هستند
• در موارد خاص، کسانی که به مواد تزریقی و ژل‌های موجود در بازار حساسیت دارند
• خانم‌های باردار و شیرده
• کسانی که عفونت‌های باکتریایی یا قارچی، تبخال و مواردی از این دست در پوست خود دارند؛ باید نخست به درمان مشکلات پوستی خود بپردازند.
• افرادی که دخانیات مصرف می‌کنند؛ باید یک ماه پیش از انجام تزریق ژل و دو ماه پس از آن دخانیات را ترک کنند.
• افرادی که زیر 18 تا 20 سال هستند چرا که رشد جسمی و تغییرات پوست برای آن‌ها هنوز کامل نشده و ممکن است در آینده مشکل چروک پیشانی این افراد رفع شود.
• کسانی که سن‌شان از حدی بیشتر شده است که پوست کاملا خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده؛ چین و چروک پیشانی خیلی عمیق شده و ممکن است با تزریق ژل نتوان این مشکلات را کاملا رفع کرد

چه کسانی نباید از روش تزریق ژل پیشانی استفاده کنند؟

با وجود اینکه تزریق ژل به پیشانی یکی از روش‌های مناسب برای از بین بردن چین و چروک صورت است، اما متاسفانه همه افراد کاندیدای مناسبی برای انجام این کار نیستند. یک دسته از افرادی که نمی‌توانند کاندیدای مناسبی برای تزریق ژل به ناحیه پیشانی باشند، اشخاصی هستند که به بیماری‌های مزمن مثل دیابت مبتلا هستند.

این دسته از افراد ممکن است به مواد ژل تزریقی حساسیت نشان دهند. علاوه بر این، تزریق ژل به ناحیه پیشانی برای بانوان باردار یا از بانوانی که در دوران شیردهی خود هستند نیز ممنوع است. به طور کلی هرگونه عارضه‌های داخلی مثل ویروس، عفونت یا بیماری‌های مزمن که مانع از انجام تزریق ژل به ناحیه پیشانی خواهد شد. این دسته از افراد باید از روش‌های دیگری برای تزریق ژل به ناحیه پیشانی استفاده کنند.

آیا تزریق ژل پیشانی عوارض دارد؟

انجام تزریق ژل برای از بین بردن چین و چروک پیشانی عوارض خاصی ندارد. درواقع رعایت چند اصل مهم، این عمل را بسیار بی‌خطر می‌کند. نخست انتخب یک جراح یا پزشک مجرب و کلینیک معتبر است. استریل بودن ابزار و ضدعفونی بودن فضای کلینیک، بسیار اهمیت دارد. ممکن است آلودگی از تزریق سرنگ به زیر پوست منتقل شود و عفونت ایجاد کند.

همچنین مهارت و تجربه پزشک نیز بسیار مهم است. تزریق به شکل اشتباه و یا انتخاب زاویه نامناسب، تزریق بیش از اندازه یا کمتر از اندازه ژل و مواردی از این دست همگی ممکن است ظاهر شما را نامتقارن و نامناسب کند. مثلا تزریق بیش از اندازه ژل به جای از بین بردن چین و چروک، یک سری خطوط برآمده در پیشانی ایجاد می‌کند. پس حتما سعی کنید به جراح پلاستیک مراجعه نمایید تا در این زمینه، مهارت و دانش کافی داشته باشد.

همچنین مراقبت‌های بعد از تزریق ژل در پیشانی را باید جدی بگیرید تا مشکل خاصی برای شما ایجاد نشود. برای مثال مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک، محافظت از پوست در برابر آفتاب و مواردی از این دست به ماندگاری تزریق ژل و جلوگیری از عوارض آن کمک خواهد کرد.

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل به پیشانی

چند نکته ساده اما مهم برای بعد از عمل تزریق ژل به پیشانی وجود دارد که نتایج این کار را ماندگارتر و عوارض ان را کنترل خواهد کرد:
• نخست اینکه داروها و پمادهای تجویز شده را حتما مصرف نمایید.
• از مصرف دخانیات یا نوشیدنی‌های الکلی تا چند ماه پرهیز کنید.
• استفاده از کرم‌های ضدآفتاب و محافظت از پیشانی در برابر نور خورشید را جدی بگیرید.
• تا مدتی به پیشانی خود دست نزنید، به آن فشار وارد نکنید و حتی زیاد خم نشوید.

این نکات را دست کم تا دو هفته به صورت جدی رعایت کنید و سعی کنید یک سبک زندگی جدید همراه با مراقبت از پوست، داشته باشید. به این شکل، فرایند پیر شدن تدریجی پوست خود را کند می‌کنید و نتایج تزریق ژل برای پیشانی نیز به این ترتیب ماندگارتر خواهد شد.

هزینه تزریق ژل پیشانی

هزینه تزریق ژل پیشانی برای هر کلینیک با کلینیک دیگر متفاوت است. زیرا قیمت نهایی انجام این کار به عوامل مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال، یکی از عوامل موثر بر هزینه تزریق ژل پیشانی، نوع برند ژل است. همانطور که می‌دانید، ژل‌ها در برندهای مختلفی وارد بازار می‌شوند. برخی از ژل‌ها قیمت پایین‌تری داشته و از کیفیت کمتری برخوردار هستند. بنابراین بهتر است به کلینیکی مراجعه کنید که از ژل‌های با کیفیت و با دوام استفاده می‌کند. عامل موثر دیگر، مقدار ژل و اندازه پیشانی شخص است. به طور کلی هر چقدر اندازه پیشانی شخص بزرگتر باشد، پزشک مجبور است مقدار بیشتری ژل به ناحیه پیشانی تزریق کند. بنابراین هزینه نهایی نیز بیشتر خواهد بود.

جمع بندی

در این مقاله به طور کامل درباره تزریق ژل به پیشانی صحبت شد. تزریق ژل به پیشانی یکی از بهترین روش‌های شادابی و جوانسازی صورت است. این روش بدون هیچگونه درد و خونریزی انجام می‌شود و ماندگاری آن نیز بسیار بالا است. اگرچه بسیاری از افراد بابت عوارض تزریق ژل به پیشانی نگران هستند، اما تاکنون عوارض چندانی در این باره مشاهده نشده است.

به طور کلی، بالا رفتن سن موجب کاهش کلاژن سازی پوست و بیشتر شدن چین و چروک‌های صورت می‌شود. در میان انبوهی از روش‌های مختلف برای بهبود چین و چروک‌های پیشانی، می‌توان تزریق ژل را پیشنهاد کرد که با هزینه کمتری نسبت به سایر روش‌ها انجام می‌شود. برای تزریق ژل به پیشانی، ابتدا از ماده بی‌حسی استفاده می‌شود. ماده بی‌حسی به ناحیه پیشانی تزریق خواهد شد و بعد از ۱۰ الی ۱۵ دقیقه، ماده ژل به نواحی مشخص شده تزریق می‌شود. در پایان نیز، ژل تزریقی ماساژ داده خواهد شد تا در تمامی بخش‌های ناحیه پیشانی پخش شود.

[vc_toggle title=”تزریق ژل چه تاثیری بر چین و چروک پیشانی خواهد داشت؟”]تزریق ژل می‌تواند چین و چروک و خطوط پیری را به طور کامل از بین برده و بر لیفت پوست نیز موثر باشد.[/vc_toggle][vc_toggle title=”علت بروز چین و چروک صورت چیست؟”]این چین و چروک‌ها به دلایل مختلفی مثل نور خورشید، حالت روحی نامناسب، اخم کردن مداوم و مواردی مانند این به مرور موجب بروز چین و چروک می‌شوند.[/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا همه افراد کاندیدای مناسبی برای تزریق ژل هستند؟”]خیر. افراد با بیماری‌های خاص یا افرادی که مواد ژل حساسیت دارند، نمی‌توانند برای تزریق ژل به پیشانی اقدام کنند.[/vc_toggle][vc_toggle title=”تفاوت ژل و بوتاکس چیست؟”]بوتاکس باعث فلج شدن ماهیچه‌ها می‌شود. در حالی که ژل فرورفتگی‌ها را پر کرده و حالت بهتری به بافت پیشانی خواهد داد.[/vc_toggle]
نوشتهٔ پیشین
بایدها و نبایدهای قبل از کاشت مو
نوشتهٔ بعدی
نکات قبل از لیزر موهای زائد که نباید فراموش کنید!

2 دیدگاه. ترک جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

جستجوی مقالات

دکتر آرش نجف بیگی

عضو هیات علمی دانشگاه/فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی/عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

آخرین مقالات