توصیه های قبل از کاشت ابرو که باید بدانید!

  1. خانه
  2. کاشت ابرو
  3. توصیه های قبل از کاشت ابرو که باید بدانید!

توصیه های قبل از کاشت ابرو که باید بدانید!

کاشت ابرو زنان

معمولا برای انجام هر عمل جراحی هرچند کوچک، باید نکاتی را بدانید. آگاهی از این نکات می‌تواند ذهن و جسم شما را ایمن نگهدارد و انجام کاشت ابرو را به بهترین شکل ممکن مدیریت کند. توصیه های قبل از کاشت ابرو موجب می‌شود تا بدانید چه اتفاقاتی پیش روی شما است و چگونه می‌توانید بدون ایجاد دغدغه و نگرانی، بهترین عملکرد را از کاشت در ناحیه ابرو مشاهده کنید.

در ادامه این مطلب قصد داریم جزییات مهم اقدامات قبل از کاشت ابرو را مرور کنیم. شما می‌توانید با درک این نکات پیش از کاشت ابرو، نتیجه مطلوب آن را تضمین کنید.

پس تا پایان همراه ما باشید!

چرا توصیه های قبل از کاشت ابرو اهمیت دارد؟

شاید در ذهن‌تان بگویید که اطلاع از این توصیه‌ها چه اهمیتی دارد؟ چرا باید برای اطلاع از این توصیه‌ها وقتی اختصاص دهید و پیش از کاشت مو تمام آن‌ها را مرور کنید؟

در واقع، عمل کاشت مو، به منظور افزایش زیبایی صورت انجام می‌شود. شما به وسیله این عمل می‌توانید ظاهر چهره  خودتان را جذاب‌تر کنید و ابروهای طبیعی و قابل رشدی را به‌دست آورید. بدیهی است که چنین دستاوردی، دارای نکات و ریزه‌کاری‌هایی است که باید در خصوص آن بیشتر بدانید. آگاهی از این نکات می‌تواند در نتیجه مطلوب کاشت در ناحیه ابرو نیز اثرگذار باشد و نقش تعیین کننده‌ای در آن ایفا کند.

کاشت ابرو مناسب چه افرادی است؟

معمولا برای هر عمل جراحی، عده‌ای کاندید مناسب محسوب می‌شوند. کاشت ابرو برای این افراد بهترین نتیجه را خواهد داشت. شناخت بهترین افراد کاندید کاشت در ناحیه ابرو می‌تواند در تصمیم‌گیری به شما کمک کند. در ادامه به افراد کاندید این عمل جراحی می‌پردازیم:

نمونه قبل وبعد از کاشت ابرو
  • افرادی که در حادثه دچار شکستگی در ناحیه ابرو شده‌اند.
  • افرادی که شکل و فرم ابرو در آن‌ها مناسب نیست و از فرم ابروها رضایت ندارند.
  • افرادی که به‌دلایل ژنتیکی دارای ابروهای کم پشت و محو هستند.
  • افرادی که علاقه‌مند به ابروهای پرپشت و تیره هستند.
  • افرادی که به دلیل بیماری دچار ریزش ابرو شده‌اند.
  • بانک مو مناسب برای کاشت ابرو کجاست؟

توصیه های مهم قبل از کاشت ابرو

اگر کاندید عمل کاشت ابرو هستید، باید نکاتی را در خصوص اقدامات قبل از عمل بدانید. درک این نکات به شما کمک می‌کند تا بهترین نتیجه را از کاشت در ناحیه ابرو مشاهده کنید و رضایت‌مندی بالایی را تجربه کنید. در ادامه به بررسی نکات مهم قبل از کاشت ابرو می‌پردازیم.

مشخص کردن خط ابرو

1- تغذیه سالم داشته باشید!

یکی از توصیه‌های مهمی که توسط پزشکان متخصص و باتجربه در زمینه کاشت ابرو می‌شود، رعایت تغذیه سالم حداقل دو الی چهار هفته پیش از عمل کاشت ابرو است.

به گفته متخصصین، مصرف فست فود، غذاهای روغنی، غذاهای کنسروی و دارای مواد نگهدارنده موجب می‌شود تا عملکرد بدن تا حدی افت کند و پذیرای تار موهار کاشته شده نباشد. در این شرایط حتی با وجود تلاش پزشک متخصص در کاشت در ناحیه ابرو، باز هم دچار ریزش ابرو خواهید شد و نتیجه دل‌خواه از این عمل را مشاهده نخواهید کرد.

بدیهی است که این شرایط در صورتی که با داشتن تغذیه سالم، کم چرب و مفید همراه باشد، نتیجه‌ای فوق‌العاده و خوب از کاشت ابرو خواهید داشت. توجه به همین نکات ریز می‌تواند کاشت ابرو را به موفقیت نزدیک‌تر کند.

2- استراحت باکیفیت داشته باشید!

یکی از پارامترهای مهم در سلامت پوست و مو، خواب کافی و نداشتن استرس است. زمانی که شما خواب نامطلوب و ناکافی داشته باشید، به مرور پوست‌تان دچار چین و چروک می‌شود و موها نیز، سست شده و ریزش مو آغاز می‌شود. این رویدادها در حالتی اتفاق می‌افتد که شما موهای طبیعی خودتان را دارید! تصور کنید چنین شرایطی بعد از کاشت در نواحی ابرو اتفاق افتاده باشد! قطعا تار موهای کاشته شده به‌دلیل استرس و عدم دارا بودن آرامش به مرور ریخته و هیچ نتیجه مطلوبی از کاشت ابرو مشاهده نخواهید کرد.

خوابیدن

به همین دلیل، برای مقابله با چنین رویدادی باید پیش از کاشت مو، استراحت کافی داشته باشید و در آرامشی نسبی با خوابی کافی، اقدام به عمل کاشت کنید. یادتان باشد که ابروهای کاشته شده نیازمند مراقبت و توجه بیشتری هستند.

3- داروهای مصرفی‌ را لیست کنید!

سابقه پزشکی شما می‌تواند نقش مهمی در نتیجه کاشت ابرو داشته باشد. شما باید به عنوان کاندید عمل کاشت مو، تمامی اطلاعات را در خصوص داروهای مصرفی به پزشک ارائه کنید. ارائه لیست داروهای مصرفی به پزشک، اطلاعات ارزشمندی را ارائه می‌کند که در نهایت با تکیه بر آن، می‌توان تکنیک کاشت و نحوه عملکرد آن را تعیین کرد.

سوابق دارویی به پزشک این امکان را می‌دهد تا ریسک تداخل دارویی و استفاده از هر گونه دارویی که منجر به تضعیف عملکرد کاشت در ناحیه ابرو شود را به حداقل برساند.

4- حساسیت‌های دارویی را اطلاع دهید!

یکی دیگر از اقدامات مهمی که باید در پروسه کاشت ابرو انجام دهید، بررسی آلرژی‌ است. حساسیت‌های دارویی، غذایی و فصلی می‌تواند اطلاعات مهمی در اختیار پزشک قرار دهد. پزشک با اطلاع از حساسیت‌های دارویی شما می‌تواند محدودیت‌های موجود در استفاده از داروها را بداند و با درک این موضوع اقدام به عمل نماید.

5- قطع مصرف داروهای رقیق کننده خون

از مهم‌ترین اقدامات قبل از عمل‌های جراحی تهاجمی و غیرتهاجمی، می‌توان به قطع مصرف داروهای رقیق کننده خون مثل آسپیرین، وارفارین، پلاویکس و دابیگاتران اشاره کرد. داروهای رقیق کننده خون موجب می‌شوند تا انعقاد خون با مشکل مواجه شود و کندی این روند می‌تواند موجب خون‌ریزی و مشکلات پیش‌بینی نشده ای شود.

در این میان، رقیق شدن خون موجب کاهش سطح اکسیژن رسانی و تامین تغذیه مناسب در نواحی مثل موهای سر و ابروها است. با چنین شرایطی قطعا ابروهای تازه کاشته شده به خوبی تغذیه نمی‌شوند و ماندگاری و طول عمر پایینی خواهند داشت؛ اما با قطع مصرف این داروها و دمنوش‌های رقیق کننده خون حداقل یک الی دو هفته پیش از عمل، می‌توان ریسک چنین رویدادهایی را کاهش داد و نتیجه کاشت در ناحیه ابرو را تضمین کرد. یادتان باشد که مکمل‌ها و ویتامین E نیز موجب رقیق شدن خون می‌شود و قطع مصرف آن دو هفته پیش از عمل کاشت ابرو توصیه می‌شود.

6- قطع مصرف ماینوکسیدیل

ماینوکسیدیل یکی از داروهایی است که معمولا برای پیشگیری از ریزش مو و توقف ریزش استفاده می‌شود. پزشک متخصص با توصیه ماینوکسیدیل تلاش می‌کند تا ریزش مو را متوقف کند و موهای ازدست رفته را بعد از این فاز، تحریک به رویش کند. اما برای افراد متقاضی کاشت ابرو توصیه می‌شود تا حداقل 1 الی 2 هفته پیش از عمل کاشت ابرو استفاده از این دارو را متوقف کنند.

معمولا این توصیه در جلسه مشاوره با پزشک مطرح می‌شود. توجه داشته باشید که گاهی به تشخیص پزشک بعد از عمل کاشت ابرو، باید از این دارو استفاده کنید. اما تجویز دارو باید حتما به توصیه پزشک متخصص خودتان باشد.

7- قطع مصرف مشروبات الکلی

مصرف الکل حداقل 2 هفته پیش از عمل باید به طور کامل قطع شود. معمولا مصرف الکل موجب اختلال در خون‌رسانی بدن و کاهش سطح سیستم ایمنی بدن می‌شود. پس بدیهی است که برای عمل‌های جراحی تهاجمی و غیرتهاجمی، باید مصرف الکل را قطع کنید. مصرف الکل ریسک بروز عفونت، کاهش سرعت بهبودی، ریزش ابروها بعد از کاشت و موارد این‌چنینی را افزایش می‌دهد. برای کنترل ریسک ریزش ابرو، باید مصرف الکل را قطع کنید.

8- قطع مصرف دخانیات

مصرف مکرر سیگار و قلیان موجب تنگ شدن رگ‌های خونی در بدن می‌شود. بدیهی است که چنین شرایطی خو‌ن‌رسانی در بدن را دچار مشکل می‌کند. هرچه گردش خون در بدن دچار اختلال بیشتری باشد، روند بهبودی بعد از کاشت ابرو با کندی بیشتری جلو می‌رود. هرچه زخم‌ها دیرتر بهبود پیدا کنند، ریسک بروز عفونت افزایش می‌یابد. پس بدیهی است که باید حداقل دو هفته پیش از عمل جراحی، مصرف سیگار و قلیان را کنار بگذارید تا دچار ریسک بروز مشکلات و عوارض بعد از کاشت ابرو نشوید.

9- استحمام پیش از نوبت کاشت ابرو

معمولا پزشک متخصص بعد از کاشت ابرو توصیه می‌کند تا محل زخم ابرو حداقل برای یک الی دو روز مرطوب نشود. با چنین توصیه‌ای  احتمالا چندین روز نمی‌توانید به راحتی حمام کنید. پس بهتر است دقیقا همان روزی که وقت کاشت ابرو دارید، استحمام کنید و چربی‌های سطح پوست را پاک کنید تا آمادگی خوبی برای کاشت ابرو پیدا کنید. نظر پزشکان مختلف درخصوص حمام کردن بعد از کاشت مو متفاوت است، حتما نظر پزشکتان را در این خصوص جویا شوید و طبق توصیه پزشک عمل کنید.

10- هزینه کاشت ابرو را در جلسه مشاوره جویا شوید!

یکی از مهم‌ترین کارهایی که برای پیگیری درمان‌های حوزه زیبایی باید انجام دهید، تامین هزینه آن است. شما باید بدانید که مبلغ لازم برای پرداخت جهت کاشت ابرو چقدر است و باید چه میزان هزینه‌ای را در روز عمل پرداخت کنید. تامین بودجه و ایجاد آمادگی کافی برای پرداخت هزینه کاشت ابرو، نکته مهمی است که باید حتما به آن توجه کنید تا دچار استرس نشوید.

11- برای استراحت بعد از کاشت ابرو برنامه ریزی کنید!

بسیاری از افراد به دلیل سرپایی بودن عمل کاشت ابرو تصور می‌کنند که امکان پرداختن به فعالیت‌های روزانه‌شان را بعد از کاشت خواهند داشت. شاید به لحاظ قدرت بدنی و انرژی بتوانید به کارهای روزانه بپردازید، اما باید درنظر داشته باشید که یک روز استراحت بعد از کاشت ابرو به شدت توصیه می‌شود. چرا که زخم‌ها باید فرصت بهبودی نسبی و بسته شدن را داشته باشند تا ریسک بروز عفونت و مشکلات این‌چنینی کاهش یابد. عدم توجه به این نکات و مراقبت‌های توصیه شده توسط پزشک موجب بروز ریسک ریزش ابروهای کاشته شده خواهد شد. پس سعی کنید پیش از مراجعه به کلینیک کاشت، برای یک روز استراحت برنامه ریزی کنید.

آیا می‌توان بر روی ابروهای تاتو شده کاشت ابرو انجام داد؟

عده‌ای بسیار نگران هستند که آیا باتوجه به سابقه تاتو ابرو، می‌توانند برای کاشت ابرو طبیعی اقدام کنند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت بله! خوشبختانه امکان کاشت ابرو بر روی نواحی دارای تاتو فراهم است و شما می‌توانید به‌راحتی با پاک کردن تاتو اقدام به کاشت کنید. معمولا اگر از روش‌های میکروپیگمنتیشن و فیبروز برای ایجاد خطوط ابرو استفاده کرده باشید و رنگ آن‌ها ارگانیک بوده باشد، نیازی به پاک کردن نخواهید داشت چرا که رنگ به مرور محو می‌شود.

آیا می‌توان در کاشت ابرو فرم ابتدایی ابرو را تغییر داد؟

خوشبختانه کاشت ابرو می‌تواند به شکل و فرم دل‌خواه فرد انجام شود. کاشت ابرو در اولین مرحله توسط پزشک بر روی محل ابروها طراحی می‌شود و سپس با کمک تکنیک انتخابی جهت کاشت در ناحیه ابرو؛ روند کاشت پیگیری می‌شود. تغییر فرم ابروها، پهن کردن ابرو و کشیده‌تر کردن آن می‌تواند در پروسه کاشت به راحتی انجام شود.

آیا کاشت ابرو نیاز به بی‌هوشی دارد؟

عده زیادی از افراد نگران بی‌هوشی در عمل کاشت در ناحیه ابرو هستند. برای این افراد باید گفت که عمل کاشت ابرو هیچ نیازی به بی‌هوشی عمومی ندارد و تنها به‌وسیله بی‌حسی می‌توان کاشت را انجام داد. پزشک متخصص در بدو شروع عملیات کاشت ناحیه ابرو، با تزریق آمپول بی‌حسی محل موردنظر را بی‌حس می‌کند و تا پایان پروسه کاشت ابرو هیچ دردی احساس نخواهید کرد.

بانک مو مناسب برای کاشت ابرو کجاست؟

یکی از سوالات رایج در خصوص کاشت در ناحیه ابرو، بانک مو آن است. معمولا اگر کاشت در ناحیه ابرو به تارموهای کمی احتیاج داشته باشد، از ابروی دیگر برای تامین تار موهای لازم استفاده می‌شود. اما درصورتی‌که تغییرات در کاشت ابرو جدید، زیاد باشد و فولیکول‌های بیشتری مدنظر باشد، می‌توانید از بانک مو پشت سر، تار موهای نزدیک به گوش و موهای بالای ران پا استفاده کنید. انتخاب مو از بانک مو، معمولا باتوجه به جنس موهای ابرو و شکل و فرم آن انجام می شود.

تعداد گرافت‌های مو برای کاشت در ابرو چقدر است؟

معمولا تعداد گرافت‌های مو که از بانک مو استخراج می‌شود، بستگی به میزان مورد نیاز ابروها جهت کاشت دارد. معمولا تعداد گرافت مو از 50 گرافت تا  200 گرافت برای هر کدام از ابروها متغیر است. هرچند اگر فرم نهایی ابرو بسیار پرپشت و پهن مدنظر باشد، تعداد گرافت‌ها افزوده می‌شود.

خلاصه مطلب

توجه به توصیه های قبل از کاشت ابرو موجب می‌شود تا شانس ماندگاری تارموهای کاشته شده افزایش یابد و ریسک بروز عوارض بعد از کاشت نیز به حداقل برسد. با درک این نکات می‌توانید نتیجه فوق‌العاده‌ای از این عمل مشاهده کنید.

نوشتهٔ پیشین
بهترین کلینیک کاشت ابرو در تهران
نوشتهٔ بعدی
کاشت مو با دستگاه تمام اتوماتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

جستجوی مقالات

دکتر آرش نجف بیگی

عضو هیات علمی دانشگاه/فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی/عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

آخرین مقالات