جوانسازی پوست با هایفوتراپی

321

جوانسازی پوست با هایفوتراپی چگونه انجام می‌شود؟جراحی زیبایی صورت و جوانسازی پوست با جراحی، یکی از روش‌های رایج برای بهبود وضعیت زیبایی ظاهری پوست است. روش‌های جوانسازی، به دو دسته تهاجمی و غیرتهاجمی تقسیم می‌شود. معمولا، روش‌های غیرتهاجمی، بسیار پرطرفدارتر از روش‌های تهاجمی است. هایفوتراپی، یکی از همین روش‌های غیرتهاجمی محسوب شده که به وسیله امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا، انجام می‌شود.

برای اطلاع از مزایای استفاده از روش لیفت صورت بدون جراحی و آشنایی با جوانسازی پوست به کمک هایفوتراپی، تا پایان مطلب همراه ما باشید.

هایفو-برای-پوست-صورت

هایفوتراپی برای جوانسازی صورت چیست؟

هایفوتراپی که از کلمات لاتین High-Intensity Focused Ultrasound گرفته شده‌، به معنای امواج فراصوت با شدت بالا است. HIFU معمولا با تحریک پوست، کلاژن سازی را در عمق پوست فعال‌تر می‌کند.

لیفت صورت بدون جراحی، به وسیله هایفوتراپی انجام می‌شود. امواج فراصوت، بی‌خطر هستند و با تحریک نمودن لایه‌های زیرین پوست، کلاژن سازی و بازسازی کلاژن را در آن ناحیه فعال می‌کنند. این موضوع، موجب سفت‌تر شدن پوست و از بین رفتن چین و چروک‌ها و افتادگی‌ها می‌شود.

هایفوتراپی، بی‌خطرترین روش برای رسیدن به پوستی شاداب و جوان است. در ادامه، هر آن‌چه از هایفوتراپی باید بدانید را توضیح خواهیم داد.

برای اطلاع از دیگر روش های جوانسازی که در کلینیک دکتر آرش نجف بیگی انجام می‌شود، مقالات جوانسازی صورت با بوتاکس و جوانسازی پوست با لیزر را از دست ندهید.

روش-هایفو-برای-جوانسازی-پوست

علت محبوبیت جوانسازی پوست با هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی، یکی از محبوب‌ترین روش‌هایی است که می‌توانید بدون انجام جراحی زیبایی لیفت و بدون ایجاد هر گونه جراحت پوستی و خونریزی، به پوستی جوان و شاداب برسید. این روش، بهترین روش لیفت صورت بدون جراحی است؛ زیرا میزان پاسخ‌دهی این روش به درمان، فوق‌العاده سریع است. برای مشاهده اثر هایفوتراپی در جوانسازی پوست، بهتر است این روش را توسط پزشک متخصص و باتجربه‌ای انجام دهید.

ضرورت مراجعه به متخصص جهت انجام هایفوتراپی چیست؟

شاید هنوز ندانید که چرا مراجعه به پزشک متخصص، جهت انجام هایفوتراپی ضروری است. لزوم توجه به این نکته، به‌دلیل اهمیت تکنیک استفاده از دستگاه هایفوتراپی است.

معمولا در بسیاری از مراکز، استفاده از این دستگاه به‌وسیله افراد غیرمتخصص انجام می‌شود؛ نتیجه هایفوتراپی توسط فرد غیرمتخصص، نشانی از دست پیدا کردن به زیبایی و جوانی ندارد.

در واقع، اگر این تکنیک، توسط فردی غیرمتخصص انجام شود، پوست را دچار افتادگی و دفرمگی می‌کند. پس حتما برای پیدا کردن پزشک متخصص و باتجربه جهت انجام جوانسازی پوست به‌وسیله هایفوتراپی، زمان کافی اختصاص دهید.

میزان نفوذ پالس‌های دستگاه هایفو در نواحی مختلف پوست، متفاوت است و اعمال تغییرات در قدرت پالس‌ها، بر عهده پزشک است. اگر انتخاب قدرت این پالس‌ها، بر اساس نواحی مختلف پوست، به‌درستی انجام شود، تاثیر هایفوتراپی در جوانسازی پوست، فوق‌العاده مطلوب است.

دستگاه-هایفوتراپی

هایفوتراپی و اثر آن در جوانسازی

HIFU به‌صورت غیرتهاجمی عمل می‌کند. به این معنا که هیچ برش و خونریزی در سطح پوست ایجاد نمی‌کند. لیفت صورت بدون استفاده از جراحی، با استفاده از هایفوتراپی ممکن است. این روش، پوست را محکم نموده و با تحریک آن به کلاژن سازی، فرآیند جوانسازی پوست را ممکن می‌کند. اگر هایفوتراپی به‌درستی انجام شود، چین و چروک‌های صورت از بین خواهد رفت.

در این باره بخوانید  هیدرودرم ‌ابریژن بهترین روش برای جوانسازی پوست

در واقع، این روش نه‌تنها چروک‌های سطحی پوست را باز می‌کند، بلکه به روشن شدن پوست، شادابی، شفافیت و لیفت صورت با روشی غیرتهاجمی، کمک می‌کند.

آیا جوانسازی پوست با هایفوتراپی درد دارد؟

لیفت صورت بدون  استفاده از جراحی، با تکنولوژی هایفوتراپی، یکی از غیرتهاجمی‌ترین روش‌های حوزه زیبایی است. با این تکنیک، کم‌ترین میزان درد را تجربه خواهید کرد. به عقیده بعضی افراد، درد هایفوتراپی چنان نامحسوس است که مانند یک پالس الکترونیکی ضعیف یا یک خراش کوچک احساس می‌شود. پس می‌توان گفت، جوانسازی پوست با این روش، بدون درد است.

هزینه جوانسازی پوست با هایفوتراپی

حال که از میزان اثربخشی هایفوتراپی مطلع شدید، احتمالا علاقه‌مند به اطلاع از هزینه جوانسازی پوست با این روش هستید. هزینه هایفوتراپی پوست، ارتباط مستقیمی با تجربه و سابقه پزشک و همچنین، کیفیت و قدرت دستگاه هایفوتراپی دارد.

تکنولوژی به‌کار رفته در دستگاه هایفوتراپی و به‌روز بودن آن، هزینه جوانسازی پوست به وسیله هایفوتراپی را افزایش می‌دهد. بهتر است، لیفت صورت بدون جراحی را فقط در مراکز معتبر انجام دهید و هزینه کم را فدای کیفیت نامطلوب و صدمات احتمالی آن به زیبایی‌تان، نکنید.

هایفوتراپی مناسب چه قسمت‌هایی است؟

در جوانسازی پوست با هایفوتراپی، از تکنولوژی اولتراسونیک استفاده می‌شود. این تکنولوژی، با نفوذ به لایه‌های زیرین پوست، یک میکرو صدمه در آن ایجاد می‌کند. همین موضوع، کلاژن سازی در همان نواحی را تحریک می‌کند.

با تکنولوژی هایفوتراپی، می‌توان علاوه بر لیفت صورت، نقاط دیگری از بدن را نیز، جوانسازی کرد. تکنولوژی هایفوتراپی، در ناحیه گردن، چین و چروک‌های صورت، ران، پهلو، پشت و شکم، قابل استفاده است. همچنین، از این تکنولوژی برای سفت کردن پوست در نواحی مختلف و بالا بردن آن استفاده می‌شود. لیفت ابرو با هایفوتراپی، یکی از همین کارهایی است که به‌ کمک این تکنولوژی قابل انجام است.

درمان-چروک-با-هایفو

هایفوتراپی مناسب چه کسانی است؟

معمولا، هایفوتراپی برای افرادی مناسب است که افتادگی و چروک‌های قدیمی ندارند. هر چه چروک‌ها عمیق‌تر و قدیمی‌تر باشند، درمان آن‌ها با هایفوتراپی، چندان مطلوب نیست. هایفوتراپی معمولا در سنین بالای ۳۰ سال، بهترین درمان پیشگیری‌کننده از پیری پوست است.

مراحل هایفوتراپی چیست؟

برای جوانسازی پوست با هایفوتراپی، دستیار پزشک ابتدا اقدام به تمیز نمودن ناحیه موردنظر برای هایفوتراپی می‌کند. در همین هنگام، پزشک در خصوص آستانه تحمل شما سوال می‌کند. در صورتی‌که آستانه تحمل‌تان زیاد نباشد و حساس باشید، پزشک از کرم بی‌حس‌کننده بر روی پوست‌تان، استفاده می‌کند.

چندین عکس، قبل از انجام جوانسازی پوست از ناحیه موردنظر ثبت می‌شود، تا پس از انجام آن، تغییرات را مشاهده کنید. بعد از گذشت ده دقیقه و کمی بی‌حسی در ناحیه موردنظر، پزشک ژل مخصوص سونوگرافی را روی پوست می‌مالد و پوست را برای قرار دادن دستگاه هایفو آماده می‌کند.

پزشک متخصص، با تنظیم نمودن قدرت دستگاه هایفوتراپی از طریق مانیتور آن، میزان امواج فراصوت را مشخص می‌کند. با شروع لیفت صورت با هایفوتراپی، امواج فراصوت به ناحیه موردنظر فرستاده می‌شوند. در این زمان، احتمالا اندکی گرما در این ناحیه احساس می‌کنید. معمولا پس از ۷ روز، می‌توانید میزان اثربخشی جوانسازی پوست با روش هایفوتراپی را مشاهده کنید.

نوع-پوست-برای-هایفو

چطور بهترین پزشک هایفوتراپی را انتخاب کنیم؟

زمانی که تصمیم گرفتید برای جوانسازی پوست با هایفوتراپی اقدام کنید، لازم است پزشک باتجربه و متعهدی را پیدا کنید. برای یافتن بهترین پزشک، از اطرافیان خودتان شروع کنید. سعی کنید با پرس و جو لیستی از پزشکان مورد اعتماد بنویسید و تحقیق را در مورد آن‌ها شروع کنید.

در این باره بخوانید  تزریق ژل به پیشانی برای رفع خط اخم و چین و چروک

بیشتر بخوانید :

·        تحقیق در فضای مجازی

نام پزشکانی که در لیست نوشته‌اید، در فضای مجازی جست و جو کنید. شبکه‌های اجتماعی نیز، یکی از بهترین فضاهایی است که می‌توانید در خصوص پزشکان، اطلاعات کسب کنید. معمولا با مطالعه کامنت‌ها و نظراتی که در خصوص پزشک گفته شده، می‌توانید دید کلی از عملکرد پزشک کسب کنید. سعی کنید به افرادی که لیفت صورت بدون جراحی انجام داده‌اند، پیام دهید و در خصوص نحوه کار پزشک و نتیجه جوانسازی پوست با تکنیک هایفوتراپی، اطلاعات کسب کنید. سپس لیست را کمی محدودتر کنید و تحقیق را ادامه دهید.

·        مشاوره حضوری

با پزشکان مورد اعتمادتان تماس گرفته و وقت مشاوره حضوری بگیرید. در مشاوره حضوری، امکان کسب اطلاعات از مراجعه کنندگانی که در مطب پزشک حضور دارند، فراهم است. حتما با این افراد صحبت کنید و در خصوص موضوعات و سوابقی که از پزشک دارند، اطلاعات کسب کنید. در جلسه مشاوره جوانسازی پوست با هایفوتراپی، می‌توانید پاسخ تمامی سوالات‌تان را از پزشک، بگیرید. حتما انتظاراتی که پس از انجام هایفوتراپی دارید، با پزشک مطرح نمایید و از نتیجه حدودی لیفت صورت بدون استفاده از جراحی، دید بهتری پیدا کنید.

تصمیم گیری و جمع بندی

برای انتخاب نهایی بهترین پزشک جهت انجام جوانسازی پوست با هایفوتراپی، لازم است نوع دستگاه هایفوتراپی هر پزشک، نمونه کارهای واقعی و میزان تجربه و هزینه نهایی انجام این کار را، باهم مقایسه کنید. در مقام مقایسه، به هیچ‌عنوان قیمت ارزان را ملاک انتخاب قرار ندهید. حتما کیفیت نمونه کارها را مقایسه کنید و سپس تصمیم بگیرید.

مزایای جوانسازی پوست با هایفوتراپی

استفاده از روش هایفوتراپی برای جوان تر کردن پوست، مزایای بسیاری دارد. در این روش، هیچ برش و جراحتی ایجاد نمی‌شود. معمولا درد و خون‌ریزی در هایفوتراپی وجود ندارد.

از مزایای روش هایفوتراپی برای شاداب و جوانسازی پوست می‌توان به درمان کوتاه مدت آن اشاره کرد. معمولا در هایفوتراپی، هر جلسه یک ساعت است و طول درمان، سه الی چهار جلسه است.

هزینه لیفت صورت بدون جراحی، بسیار کم‌تر از جراحی‌های زیبایی است. مدت زمان ماندگاری جوانسازی پوست با هایفوتراپی، حدود یک الی دو سال است. اما، غیرتهاجمی بودن این تکنیک، مزیت فو‌ق‌العاده آن است؛ زیرا افراد شاغل نیز، به‌راحتی قادر به انجام آن هستند. در هایفوتراپی، دوران نقاهت و ریکاوری وجود ندارد.

عوارض جوانسازی پوست با هایفوتراپی

هایفوتراپی برای کمک به جوانتر کردن پوست، کم‌ترین میزان عوارض و خطر را دارد. در واقع، این روش یکی از کم‌خطر‌ترین و بی‌عارضه‌ترین کارهای زیبایی است. در این روش، تنها عوارضی که ممکن است پس از لیفت صورت بدون جراحی بروز کند، کمی قرمزی در نواحی انجام هایفوتراپی است. این قرمزی‌ها، پس از گذشت یک الی دو روز رفع می‌گردد. البته، درنظر داشته باشید که اگر پزشک متخصصی را برای انجام هایفوتراپی انتخاب نکنید، احتمال بروز عوارض در زمان جوانسازی پوست با هایفوتراپی، افزایش پیدا می‌کند. عوارضی مثل افتادگی پلک، دفرم شدن صورت و ابروها، شل شدن پوست و عدم دست‌یابی به نتیجه مطلوب، از عوارض هایفوتراپی توسط پزشک غیرمتخصص و بی‌تجربه است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید

مشاوره