دوام کاشت مو

مردی با موهای پر پشت و جذاب

همه افراد به دنبال سلامتی و جوانی هستند و حتی می توان گفت حق خود می دانند که از زیبایی برخوردار باشند بنابراین برای بسیاری از افراد کاشت مو می تواند راهی باشد تا چندین سال خود را جوانتر کنند علاوه بر اینکه چهره ای بسیار متفاوت را تجربه خواهند کرد، اگر کم مویی چه از جلوی سر و یا پشت سر شما را آزار می دهد ، کاشت مو روشی است که می تواند اعتماد به نفس شما را بالا می برد. اما ابتدا با پزشک خود در مورد آنچه می توانید در حین جراحی و بعد از آن انتظار داشته باشید صحبت کنید.

نتایج یک روش کاشت مو می تواند بر اساس تعدادی از عوامل و محدودیت ها متفاوت باشد. با این حال ، دو نوع روش معمول که استفاده می شود – پیوند واحد فولیکولار (FUT) ، استاندارد طلایی روش های کاشت مو و استخراج واحد فولیکولار (FUE) – به عنوان راه حل های دائمی برای ریزش مو در نظر گرفته شده اند. در طی این مراحل ، موها از نواحی دائمی – که ناحیه اهدا کننده نیز نامیده می شود – در پشت و کناره های پوست سر به نواحی نازک و طاس جلوی ، بالا و تاج پیوند می شوند.

 

پیشنهاد میشود مقاله کاشت مو به روش FUT را مطالعه کنید.

از آنجا که فولیکول های مو از مناطقی گرفته می شود که از نظر ژنتیکی در برابر ریزش مو مقاوم هستند ، برای بسیاری از بیماران ، موهای تازه کاشته شده برای همیشه ماندگار هستند.

 

 

محدودیت های کاشت مو

روش های معمول ترمیم مو نتایج طبیعی به شما می دهد که مانند مو به طور طبیعی رشد می کند. اگرچه مشتری ها اغلب از میزان بالای پیوند موفقیت آمیز برخوردار هستند ، اما چند عامل و تصمیم می تواند به طور بالقوه نتایج را محدود کند ، از جمله:

انتخاب کلینیک و جراح مناسب: تکنیک های مورد استفاده در روش های ترمیم مو در طی سالها به طرز چشمگیری بهبود یافته است و کلینیک های دارای بالاترین رتبه کاشت مو به طور مداوم به یک موفقیت بزرگ در رشد پیوند دست می یابند. متأسفانه ، بسیاری از کلینیک استاندارد لازم را ندارند و البته موارد زیادی نیز معتبر هستند و مشتریان از دوام کاشت مو خود راضی هستند.

قبول اینکه پیوند برای همه مفید نیست: کاشت مو درمان معجزه آسایی نیست. کسانی که ریزش مو پیشرفته دارند – جایی که فولیکول های مو به مدت دو تا هفت سال در آن خاموش مانده اند – و کسانی که در ناحیه اهدا کننده موهای بسیار نازکی دارند نتایج ضعیف تری در روش کاشت مو خواهند داشت. دوام کاشت مو در انها بسیار کمتر است. اما این بدان معنا نیست که نتایج زیبایی قابل توجهی حاصل نمی شود. فقط اینکه انتظارات باید کمتر باشد. تقریباً در هر مورد بعضی از موهای کاشته شده که به خوبی قرار داده شده اند بهتر از عدم داشتن مو است.

 

قبل وبعد از کاشت مو

تحت ادامه ریزش مو: پیوند از ریزش مو در آینده جلوگیری نمی کند. موهای تازه کاشته شده ممکن است یک عمر باقی بمانند و دوام کاشت مو شما زیاد باشد ، اما موهای اطراف محل پیوند می توانند به ریزش ادامه دهند. برخی از روش های درمانی برای ریزش مداوم مو وجود دارد.

انتخاب ظرفیت مناسب منطقه اهدا کننده: اندازه مناطق دائمی از فردی به فرد دیگر متفاوت است. یک ناحیه دهنده بزرگتر امکان برداشتن پیوندهای بیشتر در حین کاشت مو را فراهم می کند. اگر منطقه دائمی نسبتاً کم یا خیلی کم باشد ، ممکن است مجبور باشید انتظارات خود را برای میزان دستیابی به پوشش تنظیم کنید. یک پزشک باتجربه کاشت مو می تواند در این زمینه به شما کمک کند تا دوام کاشت مو با زمان بیشتری همراه باشد.

تجربه خطرات یا عوارض مرتبط: روش های جراحی از هر نوع شامل خطراتی هستند. خونریزی ، عفونت و التهاب از عوارض جانبی بالقوه کاشت مو است که به ندرت اتفاق می افتد. با این حال ، این شرایط معمولاً با استفاده از کمپرسهای کوچک و بعضاً استفاده از قرصهای آنتی بیوتیکی خفیف قابل کنترل هستند.

مواجهه با از دست دادن شوک: بعد از چند روز اول بعد از عمل ، ممکن است مو به دلیل شوک ریزش کند. این یک مکانیسم دفاعی طبیعی و مورد انتظار بدن است. حتی اگر موها از بین رفته باشند ، فولیکول ها باقی می مانند و پس از چند ماه دوباره رشد مجدد موهای جدید آغاز می شوند و از این به لعد دوام کاشت مو بیشتر می شود.

 

نتیجه کاشت مو

بعد از جراحی ، ممکن است پوست سر شما بسیار حساس باشد. ممکن است لازم باشد چندین روز از داروهای ضد درد استفاده کنید. جراح شما را مجبور خواهد کرد که حداقل به مدت یک یا دو روز از پانسمان پوست سر خود استفاده کنید. وی همچنین ممکن است یک داروی آنتی بیوتیک یا داروی ضد التهاب برای شما تجویز کند که به مدت چند روز مصرف کنید. اکثر افراد 2 تا 5 روز پس از عمل قادر به بازگشت به کار خود هستند.

در طی 2 تا 3 هفته پس از جراحی کاشت مو ، موهای کاشته شده می ریزند ، اما شما باید در طی چند ماه متوجه رشد جدید شوید. اکثر افراد بعد از 6 تا 9 ماه 60٪ از رشد موهای جدید را مشاهده می کنند. برخی از جراحان داروی رشد دهنده مو ماینوکسیدیل (Rogaine) را برای بهبود رشد مو پس از کاشت تجویز می کنند ، اما مشخص نیست که چگونه کار می کند.

 

نتایج کاشت مو

 

خطرات و هزینه های درمان

قیمت کاشت مو بستگی زیادی به میزان موی شما دارد ، اما به طور کلی بسته به نوع کلینیک در ایران متغیر است. بیشتر برنامه های بیمه آن را پوشش نمی دهند.

همانند هر نوع عمل جراحی ، پیوندهای کاشت مو  نیز از جمله خونریزی و عفونت خطرات زیادی دارند. همچنین احتمال ایجاد جای زخم و رشد غیر طبیعی موهای جدید وجود دارد.

تقریباً زمانی که موهای جدید شروع به رشد می کنند ، برخی از افراد دچار التهاب یا عفونت در فولیکول مو هستند که به آن فولیکولیت گفته می شود. آنتی بیوتیک ها و کمپرس ها می توانند مشکل را برطرف کنند. همچنین ممکن است به طور ناگهانی برخی از موهای اصلی خود را در ناحیه ای که رشته های جدید را به دست آورده اید ، از دست دهید ، به اصطلاح از دست دادن شوک. اما بیشتر اوقات ، دائمی نیست.

با پزشک خود در مورد این خطرات و میزان پیشرفت شما در جراحی کاشت مو صحبت کنید. او می تواند به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید گزینه مناسبی برای شماست.

 

طرح خط مو از مهم ترین مراحل کاشت مو

 

تکنیک های جدید کاشت مو که باعث دوام کاشت مو می شوند

اخیراً تکنیک هایی در کاشت مو پیشرفت کرده اند که نتایج را طبیعی تر نشان می دهند و دوام کاشت مو را بالا می برند. ترمیم و کاشت مو یکی از جذاب ترین و ابتکاری ترین زمینه های جراحی در جراحی زیبایی امروزه است. تحقیق کامل درباره آناتومی موی سر اجازه استفاده از گرافت واحد فولیکولی را داده است. با روش های بهتر برداشت و کاشت ، نتایج کاشت مو ترکیبی از هنر و علم است.

کاشت مو یکی از سریعترین روشهای جراحی زیبایی است که با پیشرفت منظم تکنیک ها همراه است. پیشرفت های اخیر در فناوری و مفهوم استفاده از گرافت های واحد فولیکولی باعث شده است که این روش به اوج خود برسد. توانایی ارائه نتایج بسیار طبیعی ، تعداد بیشتری از مردان و زنان طاس را ترغیب کرده است که این راه حل جراحی کاشت مو را انتخاب کنند.

 

روش FUE یا FUT چه مدت طول می کشد؟

کاشت مو می تواند به طور دائمی ادامه یابد ، چه مشتری یک کاشت مو به روش FUE یا FUT را دریافت کند. منطقه دائمی که از آن فولیکول های مو گرفته می شود ، ثبات خود را به دست آورده است زیرا موها از نظر ژنتیکی برنامه ریزی شده اند که نمی ریزند. با این وجود ، تقریباً نیمی از بیمارانی که پیوند مو انجام می دهند ، در طی 10 سال به دلایل مختلفی دیگر دوام کاشت مو در آنها ممکن است پایین تر بیاید، از جمله:

 

  • ادامه نازک شدن مو در خارج از محل اصلی گیرنده کاشت مو به دلیل افزایش سن
  • از بین رفتن قطر ساقه مو به دلیل افزایش سن
  • سایر عوامل محیطی و ژنتیکی را تجربه می کنند

 

دوام کاشت مو

اگرچه سن برای کاشت مو هیچ مانعی ندارد ، اما جوانب مثبت و منفی پیوند باید به دقت در بیماران جوان ارزیابی شود. بیماران بین 20 تا 30 سال قبل از اینکه برای کاشت مو در نظر گرفته شوند ، باید میزان ریزش مو را تثبیت کنند. سابقه خانوادگی دقیق در ارزیابی ریزش مو و طرح یک خط موی جدید مفید است.

رنگ ، کیفیت و تراکم موهای اهدا کننده و همچنین تضاد بین رنگ مو و پوست ، فاکتورهای مهمی هستند که در نتیجه تأثیر دارند. کنتراست بین موهای دهنده و پوست کمتر باشد ، نتیجه بهتر است. همچنین اشاره شده است که موهای فر ، موج دار یا مواج از ویژگی های سودمند موها در کاشت مو هستند.

 

دوام کاشت مو بسته به فولیکول مو دارد

 

خط مو عاملی مهم در دوام کاشت مو

از گرافت های تک مو برای ایجاد خط موی طبیعی استفاده می شود. طرح خط مو یکی از مهمترین مراحل کاشت مو است. خط مو قابل مشاهده ترین نقطه عطف است و کیفیت کار یک جراح اغلب با توجه به کیفیت خط مو ارزیابی می شود.خط مو باعث می شود دوام کاشت مو بالاتر برود و یک تکنیک بسیار خوب در جراحی است.

 

کاشت مو چه مدت طول می کشد؟

در حالی که با توجه به کاشت مو ، طبیعی است که تعجب کنید که کاشت مو چه مدت طول می کشد؟ اگر می خواهید کاشت مو شما یک عمر طول بکشد ، مهم است که این کار را از یک متخصص با تجربه و معتبر ترمیم مو انجام دهید.

پس از اتمام مراحل کاشت مو ، متوجه خطوط کلی جدید تقویت شده مو خواهید شد. با این حال ، بسیاری از بیماران ممکن است متوجه شوند که موهای تازه کاشته شده طی دو تا شش هفته ریزش می کنند. این ممکن است ناامیدکننده باشد ، اما توجه داشته باشید که این طبیعی است و ظرف چند ماه شاهد رشد موهای جدید با ظرفیت دائمی خواهید بود. حدود شش ماه طول می کشد تا تغییرات قابل توجهی در رشد مو مشاهده کنید. نتایج کامل پیوند پس از یک سال قابل مشاهده خواهد بود.

در بیشتر موارد ، پیوند مو یک عمر طول می کشد زیرا پیازهای سالم مو به نواحی کم پشت یا کچلی پیوند می شوند. با این حال ، دوام کاشت مو می تواند تحت تأثیر عواملی مانند نوع مو بیمار ، سبک زندگی ، سن و میزان ریزش مو باشد. در چنین مواردی ، بیمار ممکن است به چندین روش برای رسیدن به نتایج مطلوب نیاز داشته باشد.

کاشت مو امروزی دائمی ، ایمن و طبیعی به نظر می رسد. صرف نظر از جنسیت ، سن و میزان ریزش مو ، امروز با پزشک خود مشورت کنید و در مورد گزینه های کاشت مو صحبت کنید و او دوام کاشت مو شما را بعد از بررسی های موجود به شما خواهد گفت. با داشتن موفقیت بالا ، این جراحی ها می توانند اعتماد به نفس از دست رفته شما را برگردانند.

جمع بندی

یکی از سوالاتی که اغلب توسط بیماران بالقوه کاشت مو پرسیده می شود این است که ” دوام کاشت مو چقدر است؟” از سوی دیگر یکی از بزرگترین دغدغه های بسیاری از بیماران، ریزش مو به دنبال رشد اولیه است و به همین دلیل تصور می کنند که کاشت مو دوامی ندارد. در صورتی که هنگامی که این دور اولیه موهای کاشته شده می ریزد، همیشه دوباره رشد خواهد کرد. در واقع می توان گفت تقریباً بعد از نیم سال، اکثر افراد تغییرات قابل توجهی در رشد مو خود گزارش می کنند و پس از یک سال، نتایج کامل این روش درمانی تقریباً همیشه مشهود است.

دوام کاشت مو به وضوح ماندگار است و دائمی در نظر گرفته می شود. این روش همچنین زمان بر است و شامل یک روند بهبودی است که اگر این زمان به درستی طی شود موهای کاشته شده عملاً برای تمام عمر در جای خود باقی می مانند. اگر شما هم تجربه کاشت مو دارید برای ما بنویسید که کاشت موی شما با موفقیت بوده یا خیر.

سؤالات متداول دوام کاشت مو

[vc_toggle title=”آیا کاشت مو برای همیشه دوام خواهد داشت؟”]

کاشت مو نتایج طولانی مدتی را ارائه می دهد که دائمی در نظر گرفته می شود. از طرفی بهبودی بعد از عمل کاشت مو نیز به زمان قابل توجهی نیاز دارد، به خصوص برای جراحی های گسترده تر.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”دوام کاشت مو چند سال طول می کشد؟”]

مو های کاشته شده در حین جراحی مانند مو های دیگر روی پوست سر عمل می کنند و پس از دو تا چهار هفته می ریزند اما ریشه ‌های آن ‌ها برای تمام عمر به رشد طبیعی مو ادامه خواهند داد.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا یکبار انجام کاشت مو کافی است؟”]

بسیاری از بیماران پس از یک بار کاشت مو به نتایج مورد نظر خود دست خواهند یافت و مو های کاشته شده آنها تا پایان عمر به رشد خود ادامه خواهند داد. اما برخی از بیماران در مراحل بعدی زندگی خود برای حفظ نتایج مدنظرشان به روش های درمانی اضافی نیاز خواهند داشت.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا جراحی کاشت مو عوارضی دارد؟”]

مانند تمام روش های جراحی، همیشه خطراتی وجود دارد و کاشت مو نیز از این قاعده مستثنی نیست. با این حال، عوارض ناشی از درمان جراحی کاشت مو نادر و به طور کلی حداقل است. از مهمترین عوارض جانبی این عمل می توان به خونریزی و یا عفونت اشاره کرد که البته نادر و جزئی هستند. به طور کلی قبل از جراحی باید از مصرف آسپرین یا داروهای خاص یا برخی داروهای گیاهی اجتناب کنید و اگر نگرانی خاصی دارید، لطفاً آنها را با پزشک خود در میان بگذارید.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا به ریزش موهای باقیمانده ادامه خواهم داد؟”]

باید به وضوح درک کرد که کاشت مو، موهای جدیدی را در ناحیه طاسی به شما می دهد، اما نمی تواند از ریزش موهای موجود در آینده جلوگیری کند. از این رو، اگر بیمار موی قابل توجهی در زمان جراحی داشته باشد، باید از داروهایی برای جلوگیری از ریزش بیشتر مو استفاده کند.

[/vc_toggle]
نوشتهٔ پیشین
همه چیز درباره فولیکول مو
نوشتهٔ بعدی
آنچه درباره پروتز مو باید بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

جستجوی مقالات

دکتر آرش نجف بیگی

عضو هیات علمی دانشگاه/فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی/عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

آخرین مقالات