فیلر مو چیست؟

تزریق فیلر مو به سر

فیلر موی سر یکی از راه‌های درمانی برای افرادی است که از کم‌پشتی و یا ریزش بیش از حد موی سر رنج می‌برند. با توجه به این‌که بیشتر افراد از مواد شیمیایی، سشوار و اتوی مو استفاده می‌کنند، به مرور زمان ریشه‌ی مو ضعیف شده و ریزش مو افزایش می‌یابد. همچنین، علاوه بر مواد شیمیایی و عوامل ارثی، عواملی دیگری نیز در ریزش موی سر تاثیرگذار هستند و آن را تشدید می‌کنند. از جمله این عوامل می‌توان به بیش از حد در معرض آفتاب بودن، ابتلا به بیماری‌های خاص، آلودگی هوا ، کاهش وزن، استرس‌های روزمره، زایمان و شیردهی در بانوان اشاره داشت.

این عوامل با تاثیر مستقیم، سبب افزایش ریزش مو و ضعیف شدن ریشه‌ی مو در افراد می‌شود. به همین دلیل زمانی که به دلیل عوامل گفته شده، مو، ویتامین و املاح مورد نیاز خود را از دست می‌دهد، باید به دنبال راهی باشید تا آن را احیا نمایید. هیر فیلر یا ژل تقویت مو، توسط آنزیم‌ها، مواد معدنی و ویتامین‌های موجود، سبب تقویت فولیکول مو شده که در نتیجه، به سرعت رشد موی سر کمک می‌کند. برای کسانی که موهای بسیار شکننده‌ای دارند و ریشه‌ی موهای آن‌ها ضعیف است، فیلر موی سر یکی از بهترین گزینه‌ها محسوب می‌شود.

مراحل تزریق فیلر مو

نحوه‌ی انجام تزریق فیلر موی سر به چه صورت است؟

فیلر موی سر توسط پزشک متخصص به وسیله‌ی سوزن‌های بسیار باریک به زیر پوست فرد تزریق می‌شود. هیر فیلر یا ژل تقویت مو، در واقع نوعی پرکننده‌‌ی کانال مو هستند. بلافاصله بعد از تزریق فیلر توسط پزشک، ترکیبات موجود در آن آزاد می‌گردد. ویتامین و موادمعدنی موجود در فیلر موی سر، سبب تقویت سلول‌های پوست و مو در افراد شده و از مرگ سلول‌ها جلوگیری می‌نماید.

بعد از تزریق فیلر مو، ریزش مو در افراد قطع شده و روند رشد موی سر در افراد سرعت پیدا می‌کند. همچنین، این ماده با داشتن خاصیت احیاکنندگی، سبب بهبود گردش خون شده و مواد مورد نیاز برای فولیکول‌های مو را تامین می‌کند.

فولیکول‌های مو، پس از تزریق فیلر، تحریک شده و سرعت رشد آن‌ها تشدید می‌شود. املاح موجود در فیلر، سبب قطع ریزش غیرطبیعی موها شده و به همین دلیل در حفظ سلامت و شادابی موها بسیار تاثیرگذار است.

نمونه تاثیر فیلر مو بر سر

آیا فیلر مو درد دارد؟

یکی از نگرانی‌های همیشگی برای مراجعه به کلینیک‌های زیبایی و پزشکان متخصص در این زمینه، درد احتمالی هر یک از خدمات زیبایی است. در خصوص فیلر مو و درد احتمالی آن نیز به همین صورت است. عدم اطلاع از میزان درد، همیشه مانعی برای استفاده از این معجزه در رشد و تراکم مو است؛ اما بهتر است بدانید که سوزن‌های تزریق فیلر بسیار بسیار نازک است و اکثر افراد درد چندانی تجربه نمی‌کنند؛ اما بدیهی است که آستانه درد در افراد مختلف متفاوت است. پس بهتر است، اگر نگران درد تزریق فیلر مو هستید، از ژل یا پماد بی‌حس کننده استفاده کنید و حدود 20 الی 30 ثانیه آن را روی پوست محل تزریق قرار  دهید و پیش از تزریق فیلر، به‌طور کامل بشویید. بعد از این اقدام، معمولا هیچ دردی احساس نخواهید کرد.

ترکیبات موجود در فیلر موی سر چیست؟

فیلر موی سر از هفت پپتید (Peptide) تشکیل شده است که سبب تقویت موی سر شده و به حفظ سلامت و شادابی موی سر کمک می‌کند. این مواد عبارتند از:

 • دکاپپتید 18: وجود این ماده در فیلر موی سر باعث می‌شود پوست سر برای تشکیل فولیکول جدید آمادگی پیدا کند.
 • اکتا پپتید 2: وجود این ماده سبب محافظت از سلول‌های مو در برابر عوامل خطرناکی همچون، اشعه‌ی مضر UV، استرس و اضطراب می‌گردد.
 • اکتا پپتید 11: این ماده محرک کلاژن‌سازی است و پس از تزریق هیر فیلر با تحریک کلاژن سازی سبب احیای پوست سر می‌شود.
 • الیگو پپتید 54: این ماده ریزش موی سر را در افراد متوقف می‌کند و همچنین، شرایط را برای رشد مو آماده می‌کند.
 • دکا پپتید 10: این ماده نیز همراه دیگر مواد موجود، شرایط را برای رشد مو آماده می‌کند. همچنین، این ماده نقش تغذیه‌کننده دارد و پوست سر و ریشه‌ی مو را تغذیه می‌کند.
 • الیگو پپتید 71: این ماده مکمل الیگو پپتید 54 است و این دو ماده به همراه یکدیگر وظیفه‌ی سرکوب ریزش مو را بر عهده دارند.
 • اسید هیالورونیک: یکی از مهمترین مواد موجود در فیلر موی سر، اسید هیالورونیک می‌باشد. این ماده رطوبت لازم را به ریشه‌ی مو رسانده و با تحریک فیبروبلاست ها به عنوان یک محافظ کلی عمل می‌کند.

قیمت فیلر مو چقدر است؟

معمولا اصلی‌ترین سوالی که بعد از تصمیم‌گیری جهت استفاده از خدمات زیبایی در ذهن افراد ایجاد می‌شود، اطلاع از قیمت آن است. کسب اطلاعات از هزینه تزریق فیلر مو نیز همین‌طور است. در واقع، دانستن قیمت فیلر مو، به فرد این امکان را می‌دهد تا با تامین کامل هزینه شرکت در جلسات درمانی، این پروسه را آغاز کرده و تا پایان دنبال کند.

عدم اطلاع از قیمت فیلر مو، این احتمال را تقویت می‌کند که فرد به‌دلیل عدم توانایی تامین مالی، جلسات درمانی را طی نکند و بهترین نتیجه را از درمان مشاهده نکند. برای اطلاع از قیمت فیلر مو، باید با پزشک متخصص در جلسه مشاوره صحبت کنید. پزشک با توجه به برند فیلر مو، تخصص خود و میزان تزریق موردنیازتان و تعیین تعداد جلسات درمانی، قیمت را به شما اعلام می‌کند.

تزریق فیلر موی سر یا هیر فیلر چه عملکردی در بدن دارد؟

 • محرک رشد مو: فیلر موی سر نوعی پرکننده برای سلول‌های مو محسوب می‌شود. مواد موجود در هیر فیلر با تقویت عملکرد بتا- کاتنین و فعال کردن سلول‌های بنیادی که سبب رشد مو می‌شوند و با تحریک ژن‌هایی که محرک رشد مو هستند، سبب تقویت مو و افزایش رشد می‌گردد.
 • مهار آلوپسی و ریزش مو: آلوپسی به از دست دادن موها در هر نقطه از بدن اطلاق می‌گردد و علل مختلفی از جمله هورمونی، عوارض دارویی، کم‌خونی و ژنتیک دارد. فیلر مو با مهار BMP4 و DKK-1 که مهمترین عامل ریزش مو هستند، می‌تواند در مقابل آلوپسی محافظت می‌کند.
 • آنتی ‌اکسیدان: مواد موجود در فیلر موی سر، میزان رادیکال‌های آزاد اکسیژنی را که توسط اشعه‌ی فرابنفش و دیگر عوامل از جمله استرس و اضطراب ایجاد می‌شود، کنترل کرده و از ریزش مو جلوگیری به عمل می‌آورد.
 • رگ‌زایی ( تحریک آنژیوژنز ): ترکیب این ماده در ژل تقویت مو با تحریک ریشه‌ی مو و تغذیه‌ی موها، سبب تشکیل فولیکول‌های موی سالم‌تر می‌شوند.

آیا تزریق فیلر موی سر برای همه‌ی افراد توصیه می‌شود؟

مواد موجود در فیلر سبب تقویت ریشه‌ی مو در افراد می‌شود و همین امر سبب شده که پس از تزریق هیر فیلر ریزش غیرطبیعی مو قطع شود.

همچنین، با تحریک فولیکول‌های مو سبب افزایش سرعت در رشد مو می‌گردد. اما این تزریق باید با مشاوره‌ی پزشک متخصص صورت گیرد و پزشک با توجه به علت ریزش مو در افراد، تصمیم می‌گیرد که آیا تزریق فیلر موی سر برای بیمار مناسب است یا خیر.

تزریق فیلر مو دکتر به بیمار

کسانی که انجام تزریق فیلر برای آن‌ها مناسب است:

 • افرادی که موهای نازکی دارند و ریشه‌ی موی آن‌ها بسیار ضعیف است.
 • کسانی که نیاز به تقویت مو دارند.
 • افرادی که موی کم‌پشت دارند و به افزایش حجم مو نیاز دارند.
 • در افرادی که ریزش مو، زیاد و غیرطبیعی دارند، فیلر موی سر نقش یک درمان مکمل را ایفا می‌کند.
 • برای جلوگیری از طاسی مفرط در افراد
 • برای کسانی که کاشت مو انجام داده‌اند، انجام تزریق فیلر، اثرگذاری عمل را افزایش می‌دهد.

کسانی که انجام تزریق فیلر برای آن‌ها مناسب نیست:

 • خانم‌هایی که در دوران بارداری و شیردهی به سر می‌برند.
 • آقایان و خانم‌هایی که به اسید هیالورونیک حساسیت دارند.
 • افرادی که از داروهای ضد انعقادی و یا داروهای رقیق ‌کننده خون استفاده می‌کنند.
 • افرادی که در عملکرد سیستم ایمنی خود دچار مشکلاتی هستند یا در تحت درمان می‌باشند.
 • خانم‌ها و یا آقایانی که به التهاب پوست سر مبتلا هستند.

مراقبت های بعد از تزریق فیلر مو

یکی از مهم‌ ترین موضوعاتی که در خدمات زیبایی و جراحی‌های زیبایی باید به آن توجه کنید، مراقبت های لازم بعد از انجام هر یک از آن‌ها است. هر چه مراقبت های بعد از تزریق فیلر مو جدی‌تر دنبال شود، اثربخشی آن در رشد مو و رویش مجدد موهای ازبین رفته نیز، بیشتر خواهد بود.

عدم حضور در استخرهای دارای کلر، عدم حضور در معرض مواد شیمیایی و محیط آلوده و همچنین، عدم استفاده از ژل مو و مواد شیمیایی حالت دهنده مو، از مراقبت‌های بعد از تزریق فیلر مو محسوب می‌شود. معمولا پس از تزریق، کوکتل‌های تقویتی توسط پزشک متخصص تجویز می‌گردد که باید صبح و شب از آن استفاده کنید و ریشه موها را با همان محلول ماساژ دهید.

حداقل 3 ساعت قبل از حمام از کوکتل استفاده کنید؛ زیرا زمان ماندگاری برای اثربخشی مطلوب آن، سه ساعت است. استفاده از شامپو مورد تایید پزشک نیز، موضوع دیگری است که باید به آن توجه کنید تا بهترین نتیجه را از درمان مشاهده کنید.

تفاوت فیلر موی سر با مزوتراپی در چیست؟

در مزوتراپی، داروی ماینوکسیدیل توسط پزشک به پوست سر تزریق می‌شود. این ماده سبب تحریک ریشه‌ی موها شده و علاوه بر تقویت موها باعث افزایش رشد موها می‌گردد. در مزوتراپی، ویتامین‌ها و اسیدآمینه‌های مورد نیاز موها که برای افزایش رشد موها لازم است، تزریق می‌شود؛ اما در فیلر موی سر علاوه بر ویتامین‌ها و مواد معدنی، ماده‌ی دیگری به نام اسید هیالورونیک وجود دارد که ماندگاری و تاثیر درمانی آن را نسبت به مزوتراپی افزایش می‌دهد و همچنین، نتایج فیلر از مزوتراپی بسیار مشهودتر است.

هنگامی که تزریق هیر فیلر یا ژل تقویت مو توسط  پزشک متخصص انجام می‌شود، تا دو هفته پس از تزریق، ژل موجود در فیلر، وظیفه‌ی رطوبت‌رسانی به فولیکول‌های مو را انجام داده و سبب کاهش ریزش مو و بهبود سلامت مو می‌گردد.

در کنار تفاوتی که مزوتراپی با تزریق فیلر موی سر دارد، این دو شباهت‌هایی نیز با یکدیگر دارند که عبارت است از:

 • هر دو شامل موادی هستند که ویتامین‌های لازم برای تقویت و رشد مو را تامین می‌کنند.
 • هر دو نوعی محصول آماده هستند که توسط سوزن‌های کوچکی به پوست سر فرد تزریق می‌شود.
 • معمولا دوره‌ی درمان در هر دو مورد چند جلسه‌ای است و با فاصله‌ی زمانی مشخص که توسط پزشک تعیین می‌گردد، انجام می‌شود.
 • باید به این نکته نیز توجه داشت که مزوتراپی و تزریق فیلر تاثیری در موهای از دست رفته نمی‌گذارد و فقط راه درمانی برای جلوگیری از ریزش موها و تقویت ریشه‌ی مو محسوب می‌شود و با افزایش سرعت در رشد مو، سبب جلوگیری از کم‌پشتی و طاسی در افراد می‌گردد.

کاربرد فیلر مو برای افراد کاندید کاشت مو چیست؟

همان‌طور که مطلع هستید، بسیاری از افراد علاقه‌مند به کاشت مو، با مشکل اساسی بانک مو ضعیف مواجه هستند. نداشتن بانک مو مناسب، بسیاری افراد را از آرزوی دستیابی به موهای طبیعی و قابل رویش، دور می‌کند. با استفاده از معجزه فیلر مو، براساس صلاح‌دید پزشک متخصص و توصیه او، می‌توانید برای تقویت بانک مو پیش از کاشت مو، اقدام کنید تا بهترین نتیجه را از کاشت مو ببینید. هر چه بانک موی قوی‌تری داشته باشید، توانایی انتقال تعداد بیشتری از تار موها به محل جدید را دارا هستید.

تزریق فیلر چه مزایایی برای فرد به همراه دارد؟

 • در هیر فیلر یا ژل تقویت مو موادی وجود دارد که سبب افزایش رشد فولیکول‌های مو می‌شود.
 • تزریق فیلر موی سر، ژن مرتبط با ریزش مو را سرکوب می‌کند.
 • تعداد موها، ضخامت موها و طول تار را افزایش داده و همچنین، سبب افزایش اندازه‌ فولیکول‌های مو می‌شود.
 • وجود موادی در فیلر، وظیفه‌ی کلاژن‌سازی را بر عهده دارد و باعث احیای پوست سر می‌گردد.
 • ریزش غیرطبیعی مو را درمان می‌کند.
 • موهای نازک و شکننده را احیا کرده و خطر آسیب‌دیدگی و دو شاخه شدن موها را کاهش می‌دهد.
 • سرعت گردش خون در زیر پوست را افزایش می‌دهد.
 • مواد موجود در فیلر، ریشه‌ی مو را تغذیه کرده و با رساندن ویتامین‌ها و مواد معدنی سبب تقویت مو می‌شود.
 • تزریق فیلر به پوست سر افراد آسیبی وارد نمی‌کند.
 • سبب شادابی مو شده و وضعیت موها را بهبود می‌بخشد.

ماندگاری فیلر چه مدت است؟

تاثیر روند درمانی فیلر در افراد مختلف متفاوت است و به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ اما به طور معمول نتیجه‌ی حاصل از تزریق هیر فیلر یا ژل تقویت مو حدود یک سال برای فرد قابل مشاده می‌باشد.

ممکن است در برخی افراد نیاز باشد که روش در مانی در طول یک سال تکرار شود تا تاثیرگذاری و ماندگاری آن بیشتر شود. علاوه بر آن، بعد از تزریق فیلر، برای دوام و ماندگاری بیشتر می‌توان طبق نظر پزشک متخصص، از محلول‌های تقویت کننده‌ی مو استفاده کرد.

جلوگیری فیلر مو از ریزش مو و حفظ رشد آن

تعداد جلسات لازم برای انجام تزریق فیلر چند جلسه است؟

به طور معمول، درمان از طریق تزریق هیر فیلر هر دو هفته یک‌بار و طی چهار مرحله انجام می‌شود. اما قبل از انجام تزریق، جلسه‌ی مشاوره‌ای با پزشک برای فرد تعیین می‌گردد. پزشک متخصص طی جلسه‌ی مشاوره‌، با انجام بررسی‌های لازم، علل ریزش مو در فرد، مشکلات پوست و مو، میزان ریزش مو و کم‌پشتی در فرد را مشخص کرده و سپس، مدت زمان درمان فرد را تعیین می‌کند.

به این ترتیب، بعد از بررسی‌های لازم، تعداد جلسات درمان، میزان ژل و محل‌هایی که تزریق انجام می‌شود، تعیین شده و به اطلاع بیمار می‌رسد.

گاهی به دلیل ریزش خیلی زیاد و یا طاسی ممکن است تعداد جلسات درمان برای فرد بیشتر شود تا به نتیجه‌ی مورد نظر دست یابد. به مرور زمان و با گذراندن جلسات درمانی بعدی، به دلیل بهبود سیستم گردش خون و تقویت فولیکول‌ها، سرعت رشد و ضخیم شدن موها افزایش یافته و نتیجه، مشهودتر می‌گردد.

مدت زمان اثربخشی تزریق فیلر مو

معمولا تعیین تعداد جلسات درمان، براساس تشخیص پزشک انجام می‌شود. فواصل این تزریق‌ها نیز، به صلاح‌دید پزشک تعیین می‌شود؛ اما معمولا بعد از طی کردن دوره درمان، می‌توانید تغییرات را در محل ریشه موهای ازدست رفته مشاهده کنید.

رویش مجدد تار موهای تازه در کف سر، از نشانه‌های اثربخشی فیلر مو است. معمولا بعد از یکماه از اولین تزریق، می‌توانید نتایج را مشاهده کنید و از رویش مجدد موها لذت ببرید.

مدت زمان ماندگاری فیلر مو

اطلاع از مدت زمان ماندگاری فیلر مو، از عوامل تعیین کننده در تصمیم گیری برای انجام یا عدم انجام این درمان است. در خصوص تعیین زمان برای ماندگاری فیلر مو، باید گفت که زمان مشخصی وجود ندارد؛ زیرا واکنش بدن افراد باتوجه به پارامترهای مختلف و سبک زندگی و سلامت آن‌ها، متفاوت است؛ اما می‌توان گفت که بعد از طی کردن دوره درمان، فرد، مجدد موهای ازدست رفته را در پروسه رویش مشاهده خواهد کرد و این واکنش، حدود یک سال ادامه دارد.

بهتر است بعد از گذشت مدت زمانی که پزشک برای‌تان مشخص می‌کند، نسبت به تجدید این پروسه و تزریق فیلر مو مراجعه کنید تا رشد و ماندگاری موها همچنان ادامه داشته باشد.

برای انجام تزریق فیلر موی سر به چه نکاتی باید توجه کرد؟

 • در این تزریق نیازی به بیهوش کردن بیمار نیست. در صورت تمایل پزشک، می‌توان از یک ژل موضعی برای بی‌حسی استفاده کرد و بعد از گذشت 30 دقیقه آن را از سطح مورد نظر پاک کنید.
 • تزریق فیلر یا ژل تقویت مو فقط بر روی پوست تمیز و سالم انجام می‌شود و در صورتی که پوست فرد ملتهب باشد، باید از انجام تزریق فیلر موی سر خودداری کرد. قبل از انجام تزریق، ابتدا باید پوست سر فرد را با الکل به صورت کامل ضدعفونی کنید تا پوست بیمار عاری از هر گونه میکروب باشد.
 • در هر تزریق می‌توان به وسیله‌ی سوزن‌های نازک، سوراخ‌هایی به فاصله‌ی 2/0 تا 4/0 سانتی‌متر ایجاد کرد و در هر کدام مقدار 02/0 تا 05/0 میلی‌متر داخل بدن تزریق کرد.
 • در طول مدت انجام تزریق و بعد از آن، ماساژهای ملایم در محل مورد نظر انجام دهید تا ژل تقویت مو به صورت مساوی در تمام نقاط پخش شود و همچنین، میزان درد را برای فرد کاهش دهد.

انجام فیلر مو چه عوارضی را می‌تواند ایجاد کند؟

 • پس از انجام تزریق فیلر موی سر، ممکن است در پوست سر زخم ایجاد شود که کوتاه‌ مدت است و زود بهبود می‌یابد.
 • ممکن است در قسمت مورد نظر تورم، خارش، قرمزی، هماتوم و درد جزئی ایجاد شود که به طور معمول بعد از گذشت 72 ساعت کاملا از بین می‌رود.
 • ممکن است برخی از افراد به ماده‌ی خاصی در هیر فیلر یا ژل تقویت مو حساسیت داشته باشند.

این خطرات احتمالی طی جلسه‌ی مشاوره قبل از درمان، توسط پزشک به طور کامل به اطلاع بیمار می‌رسد و درباره‌ی آن‌ها برای بیمار توضیح داده می‌شود؛ اما چنانچه این گونه عوارض در بیمار بیشتر از یک هفته ادامه پیدا کند، حتما باید به پزشک گزارش داده شود.

نوشتهٔ پیشین
همه چیز درباره ایمپلنت مو
نوشتهٔ بعدی
کاشت مو به روش میکروگرافت | جدیدترین روش کاشت مو

15 دیدگاه. ترک جدید

 • با سلام وقت بخیر
  برای درمان ریزش مو ارثی فیلر مو بهتر است یا روش prp ؟

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   فوریه 15, 2021 3:44 ب.ظ

   با سلام
   معمولا برای کسانی که هنوز به طور کامل دچار ریزش مو نشده اند از هر دو روش به صورت ترکیبی برای قطع ریزش مو استفاده می شود.

   پاسخ
 • سلام.آیا برای کسانی که بیماری لوپوس دارند فیلر مناسب است؟

  پاسخ
 • سلام اگر فقط یک جلسه تزریق بشه اثرش چه طوری
  برای خانمهایی که جهت تقویت مو میخواهند؟

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   مارس 2, 2021 5:11 ب.ظ

   با سلام
   بهتر است حداقل 3 جلسه انجام شود ولی یک جلسه هم بی تاثیر نمی باشد.

   پاسخ
 • سلام و خسته نباشید
  ممنون از توضیحات کاملتان👌👍
  موفق باشید🙏🌈

  پاسخ
 • سلام پسرم چهار جلسه فیلر کرد ولی نتیجه چندانی نگرفت نظر شما چیه باید چه کار کنه

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   می 16, 2021 6:55 ب.ظ

   با سلام
   دوست عزیز ، پسر شما تا به صورت حضوری معاینه نشود نمی توان دقیق اعلام کرد چه درمانی برایشان مناسب است.

   پاسخ
 • سلام خسته نباشین بعد از فیلر میشه موهارو رنگ کرد و سشوار کشید؟

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   می 24, 2021 8:09 ب.ظ

   با سلام
   بله ولی نباید رنگ مو به کف سر برخورد نکند و بهتر ایت تا یک ماه بعد تزرق فیلر صبر نمایید بعد اقدام به رنگ کردن مو نمایید.

   پاسخ
 • سلام ببخشید من کاشت مو 5000 تا به صورت تضمینی انجام دادم دو جلسه هم مزو رفتم ولی الان 5 ماه کامل شده کف سرم هنوز معلوم به نتیجه خدب انگار نرسیدم . تار موهام یکم نازک و نظر شما چیه

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   می 29, 2021 7:28 ب.ظ

   با سلام
   دوست عزیز هنوز برای مشخص شدن نتیجه نهایی کاشت مو شما زود است و بهتر است تا یک سال صبر نمایید.

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر دکتر من برای ریزش موهام مزوتراپی و هیرفیلر تجویز کردن میخواستم بدونم این دو درمان موقتی هستن؟ یعنی مثلا بعد از چند ماه باید تجدید بشن یا همین چند جلسه عمریه؟

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   می 31, 2021 7:24 ب.ظ

   با سلام
   معمولا 5 تا 7 جلسه با فاصله دو الی سه هفته انجام می شود بعد از این درمان با توجه ضخامت و تراکم مو ها ممکن است نیاز به تجدید درمان داشته باشید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

جستجوی مقالات

دکتر آرش نجف بیگی

عضو هیات علمی دانشگاه/فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی/عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

آخرین مقالات