لیزر موهای زائد بدن

66

لیزر موهای زائد بدن یک ایده‌ی مدرن برای رهایی از موهایی است که نمی‌خواهید باشند.

موهایی که سابق بر این همراه با انواع روش‌های ساده تا پیچیده مانند استفاده از تیغ، موبر، دستگاه اپی لیدی و… سعی در خلاص شدن از آنها را داشته‌اید؛ اما در تمام روش‌هایی که تاکنون می‌شناسید، یک مشکل بزرگ وجود دارد.

بازگشت دوره‌ای همان موها چیزی نیست که بخواهید دوباره با آن مواجه شوید. پس اگر روشی باشد که برای همیشه بتواند شما را از حضور نامطلوب این موهای زائد خلاص کند، قطعا مورد توجه بسیاری قرار خواهد گرفت؛ مانند لیزر موهای زائد بدن که در صورت اجرای صحیح و البته با بهره‌گیری از بهترین دستگاه لیزر موهای زائد به طور کامل و برای همیشه می‌تواند این موها را در سطح بدن شما ریشه‌کن کند.

در لیزر موهای زائد بدن خود هوشمند باشید!

ایده‌ی استفاده از لیزر، روشی هوشمندانه در حذف همیشگی موهای طبیعی اما زائد بدن است. یک ایده‌ی جذاب و البته کارآمد؛ اما بهتر است در پرداختن به این موضوع عجله نکنید؛ چرا که قرار است ماجرایی طبیعی از بدن خود را برای همیشه حذف کنید.

پس لازم است تا دانش کافی از این موضوع داشته باشید. مثلا ممکن است در فکر خرید نمونه‌های کوچک از انواع دستگاه لیزر موهای زائد باشید.

در این حالت آیا فکر نمی‌کنید که چنین اقدام مهمی نیاز به کسب مشاوره‌های کامل پزشکی دارد و یا اینکه لازم است تا در یک فضای حرفه‌ای‌تری اقدام به چنین عمل زیبایی داشته باشید؟

کاملا درست خواندید!

لیزر موهای بدن در دسته عمل های زیبایی البته از موارد ساده آن قرار می‌گیرد. عملی زیبایی که برای انجام  آن باید هوشمند باشید و همراه با شناسایی بهترین مراکز خدمات لیزر موهای زائد بدن که در آنها از بهترین دستگاه‌ها استفاده می‌شود، مسیر آن را کاملا اصولی و البته تاثیرگذار به انجام رسانید.

استفاده از دستگاه لیزر قدرتمند برای از بین بردن موهای زائد بدن و زیر بغل

چگونه لیزر، موهای زائد بدن را حذف می‌کند؟

اگر همچنان علاقمند به انجام لیزر موهای بدن هستید، بهتر است قبل از هر اقدامی، این عمل زیبایی را بیشتر بشناسید؛ چرا که با درک بهتر یک عمل زیبایی، راحت‌تر می‌توانید در باب آن تصمیم‌گیری کنید.

لیزر مورد نظر ما به گونه‌ای طراحی شده است که می‌تواند هر جسم سیاه رنگ موجود بر پوست بدن را شناسایی کرده و آن را همراه با حرارت دادن بسوزاند؛ اما هدف نهایی آن است که برای همیشه از وجود این موهای ناخواسته خلاص شویم. پس تنها سوزاندن ظاهری کفایت نمی‌کند؛ بلکه باید به تعبیری سراغ ریشه‌ی مو رفته و آن را از بیخ و بن نابود سازیم.

در این قسمت از داستان حذف موهای زائد بدن لازم است تا اندکی از فیزیولوژی مو بدانید. اینکه مو در ظاهر آن چیزی است که می‌بینید و در باطن و در بطن پوست همراه با عضوی با نام فولیکول می‌باشد.

پس باید همراه با لیزر به ترتیبی ناحیه فولیکول را نیز تخریب نمود؛ اما این تخریب به همین سادگی ها هم نیست. چرا؟! چون هر موی بدن شما در یک سیکل رشد و استراحت قرار دارد. وقتی مویی را با لیزر می‌سوزانید، تنها برای آنها که در دوره رشد هستند، موفق به نابودی فولیکول خواهید شد.

برای همین است که لیزر موهای زائد بدن را در چندین جلسه و با فواصل زمانی شخص‌شده انجام می‌دهند تا به این ترتیب بتوانند فولیکول آن دسته موهایی که در دوره استراحت هستند را نیز تخریب سازند.

چالش ساخت دستگاه لیزر برای از بین بردن همه انواع موها و اهمیت پوست

پوست و نقش آن در ساخت انواع لیزر

همان طور که قید کردیم، در لیزر موهای بدن قرار است تا با شناسایی هر جسم تیره آن را با لیزر بسوزانیم؛ اما این تنها یک ایده تئوری در ساخت دستگاه لیزر است.

وقتی بدانیم همه موها سیاه نیستند و یا آنکه همه پوست‌ها سفید نیستند، آنگاه کاملا متوجه بزرگترین چالش‌ها در مسیر صحیح لیزر موهای زائد بدن می‌شوید. چالش‌هایی که سازنندگان را مجبور به ساخت انواع لیزرها در دستگاه‌های گوناگون کرده است.

در اینجای ماجرا است که وارد چالشی جدید خواهید شد: به عنوان یک فرد عادی و کاملا بی‌خبر از جزئیات تخصصی در لیزر موهای زائد بدن چطور می‌خواهید آن روش مناسب برای خود را انتخاب کنید؟ و یا اینکه اگر آگاه هستید و احتمالا می‌توانید آن روش ایده‌آل را انتخاب کنید، در گام بعدی چطور می‌خواهید از روش مذکور بهره‌مند شوید؟

اگر هوشمند باشید می‌توانید از خدمات تخصصی مراکز حرفه‌ای در انجام لیزر موهای زائد بدن بهره‌مند شوید. مراکزی که با حضور پزشکانی متخصص و البته متبحر می‌توانند با درک کامل از رنگ مو، نوع پوست، ضخامت مو و حتی ناحیه حضور مو بهترین روش در لیزر موهای زائد بدن را انتخاب کنند. این انتخاب همراه با بهره‌گیری از دستگاه مناسب می‌باشد. دستگاه‌هایی که غالبا در مراکز معتبر شاهد حضور پررنگی از آنها هستیم به ترتیب زیر می‌باشند:

  • دستگاه الکساندرایت (Alexandrite lasers)
  • دستگاه لیزر روبی( Ruby laser)
  • دستگاه لیزر دایود (diode laser)
  • دستگاه لیزر (ND:YAG)

در لیزر موهای زائد بدن بهتر است تا بدانید این دستگاه‌ها چه ویژگی‌هایی دارند و در چه شرایطی لازم است تا از آنها استفاده شود. از این رو، در ادامه به بررسی برخی از نمونه‌ها در بهترین دستگاه لیزر موهای زائد اشاره می‌کنیم.

بیشتر بخوانید :

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدامند؟

در پاسخ به این سوال لازم است تا نیاز شما در گام اول مورد بررسی قرار گیرد؛ چرا که انواع دستگاه لیزر موهای زائد بدن در دو دسته‌بندی قرار می‌گیرند:

نمونه های کوچک با ظرفیت پایین که برای دسترسی به نواحی محدود و یا موارد جزئی در لیزر مو مناسب هستند در کنار نمونه‌های حرفه‌ای تر که برای لیزر مو در ابعاد بزرگ از سطح بدن کارایی دارند. هر دو نوع به شکل متداول در سطح فضاهای کلینیکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته نحوه استفاده از هر کدام موضوعی است که باید با تشخیص پزشک متخصص صورت گیرد.

اگر بخواهید با نگرشی ساده مانند تامین یک ابزار آرایشی به سراغ لیزر موهای زائد بدن بروید، احتمالا استفاده از نمونه‌های کوچک آن توجیه‌پذیر می‌شود؛ اما اگر رسیدن به نتایج ایده‌آل و البته تامین کامل سلامتی بدن را همراه با کسب مشاوره‌های پزشکی جدی می‌گیرید، دیگر نمی‌خواهید تا این عمل زیبایی ساده را تا این اندازه دست کم بگیرید.

نمونه‌های کم توان در دستگاه‌های لیزر مو را می‌توان خریداری کرد. لکن این دستگاه‌ها گران قیمت هستند.

از طرفی وقتی با یک دوره لیزر قرار است تا برای همیشه از شر این موهای زائد خلاص شویم، چه نیاز است تا این دستگاه‌ها را تهیه کنیم؟

به این ترتیب انواع دستگاه لیزر موهای زائد بدن در نمونه‌های کم توان آن چندان مورد توجه کسی قرار نمی‌گیرد؛ چرا که آنها قصد حضور در یک کلینیک معتبر که از بهترین دستگاه لیزر موهای زائد استفاده می‌کند را دارند. پس لازم است تا اطلاعاتی مفید از این دستگاه‌ها داشته باشند.

بیشتر بخوانید :

·        دستگاه لیزر الکساندرایت (Alexandrite lasers)

دستگاه لیزر الکساندرایت از متداولترین دستگاه‌ها در این زمینه است که در سطح کلینیک‌های ایران به خوبی کارایی خود را نشان داده است. یک دلیل واضح در چنین سطح استقبالی ناشی از کارایی مطلوب این دستگاه برای لیزر موها در سطح پوست‌های روشن می‌باشد. از آنجا که عمده افراد در نژادهای ایرانی همراه با پوست‌هایی با رنگ روشن هستند، این دستگاه برای طیف وسیعی از مردم ایران مناسب خواهد شد.

دستگاه لیزر الکساندرایت یک نمونه خوب برای سازگاری با هر نوع مو یا پوستی است. از مشخصه‌های مطلوب این دستگاه، در عملکرد سریع آن است. به این ترتیب می‌توان در جلسات کمتری به نسبت دیگر دستگاه‌ها، لیزر موهای زائد بدن را به انجام رسانید.

از دیگر ویژگی‌های برتر این دستگاه، در عملکرد عاری از درد و همچنین دسترسی به طیف وسیعی از طول موج برای رسیدن به توان‌های مختلف می‌باشد.

با این وجود دستگاه لیزر الکساندرایت برای پوست‌های تیره و یا موهای بسیار روشن چندان کارایی مطلوبی ندارد. این شرایط خاص نیاز به دستگاهی دارد که می‌تواند بدون در نظر گرفتن ملانین پوست امواج را به ناحیه فولیکول برساند.

·        دستگاه لیزر دایود (diode laser)

دایود یکی دیگر از بهترین‌ها در جمع دستگاه‌های لیزر مو است که به شکلی معمول در سطح کلینیک‌های معتبر دیده می‌شود. دستگاه لیزر دایود برای اثربخشی بر پوست‌های تیره بسیار مناسب است.

این دستگاه از قدرت بسیار خوبی برای نفوذ به اعماق پوست و رسیدن به فولیکول‌های مو برخوردار می‌باشد. از این رو، می‌توان اثربخشی آن را در سطح مطلوبی درنظر گرفت.

البته به نسبت دستگاه الکساندرایت، این نفوذپذیری عمیق‌تر همراه با التهاب بیشتر و البته اندکی درد خواهد بود. برای همین است که مراکز حرفه‌ای برای پوست‌های روشن از دستگاه الکساندرایت و در صورت نیاز برای پوست‌های تیره از دستگاه دایود استفاده می‌کنند.

·        دستگاه لیزر ND:YAG

گاهی با پوست‌ها یا لکه‌های بسیار تیره در سطح پوست مواجه هستیم. در این حالت نیاز به نمونه دستگاه‌های خاص‌تری احساس می‌شود. مانند دستگاه لیزر ND:YAG که مشخصا برای پوست‌‌های تیره طراحی شده است.

عملکرد این دستگاه همراه با تولید موج‌هایی از طیف مادون قرمز است که می‌توانند از کنار ملانین پوست عبور کرده و خود را به ناحیه فولیکول‌های مو برسانند. به این ترتیب، دیگر رنگ پوست در کارایی این دستگاه تاثیری نخواهد داشت. البته این دستگاه برای لیزر مو به مدت زمان بیشتری به نسبت دیگر مدل‌ها نیازمند میباشد.

انواع دستگاه لیزر موهای زائد بدن

برای لیزر موهای زائد بدن دقت در انتخاب دستگاه مناسب ضرورت دارد.  این دستگاه‌ها که قرار است همراه با سوزاندن موهای زائد آنها را از سطح پوست شما دور سازند، باید بتوانند تنظیماتی مطلوب برای نوع پوست و یا موی شما نیز داشته باشند.

لذا در تمام مواردی که قرار است همراه با کلینیک های معتبر در امر لیزر مو باشید، لازم است تا توجه بالایی معطوف سلامت خود نمایید. از این رو منطقی است تا در تکاپوی انتخاب بهترین دستگاه لیزر باشید. انتخابی که قرار است شما را در یک مسیر امن و مطمئن از وجود موهای زائد خلاص کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید

مشاوره