لیزر موهای زائد صورت | عوارض و مزایا

 1. خانه
 2. خدمات لیزر
 3. لیزر موهای زائد صورت | عوارض و مزایا

لیزر موهای زائد صورت | عوارض و مزایا

لیزر موهای زائد صورت

لیزر موهای زائد صورت برای افرادی که می‌خواهند به طور دائمی از شر موهای زائد خود خلاص شوند، مانند معجزه می‌ماند. موهای زائد بدن و صورت می‌تواند بر تجربه احساسی ما از ارتباط با دیگران، تعامل‌های اجتماعیمان، نوع پوششمان و حتی فعالیت‌هایمان تأثیر منفی بگذارد.

این موها می‌تواند بر زیبایی و طراوت پوست صورت تأثیر بگذارد و باعث شود که پوست تیره‌تر به نظر آید. موی صورت به گونه‌ای است که حتی پوست صاف و یکدست را مانند پوست لکه‌دار به نمایش درمی‌آورد.

برای رفع موهای زائد صورت روش‌های گوناگونی مانند تراشیدن، کوتاه کردن، روشن کردن رنگ آن‌ها و همچنین استفاده از موم و یا دستگاه اپیلاتور وجود دارد؛ اما هیچکدام از این روش‌ها دائمی نیستند. لیزر موهای زائد صورت روشی دائمی برای از بین بردن این موها است که می‌تواند نتایج دائمی و درخشانی را در پی داشته باشد.

در ادامه به معرفی روش لیزر موهای زائد صورت، ویژگی و عوارض آن می‌پردازیم، پس با ما همراه باشید.

[vc_single_image image=”6662″ img_size=”full” alignment=”center” css=”.vc_custom_1591533124884{margin-top: 25px !important;}”]

لیزر چگونه منجر به درمان موهای زائد صورت می‌شود؟

رفع موهای زائد صورت به علت تأثیری که بر زیبایی و گیرایی آن می‌گذارد، بسیار مود توجه قرار گرفته است. لیزر موهای زائد صورت روشی است که اغلب توسط بانوان استفاده می‌شود، اما اخیرأ به صورت فزاینده‌ای، مردان نیز متقاضی این روش درمان هستند، به صورتی که در آمریکا از هر 5 مشتری یک نفر مرد و چهار نفر زن می‌باشند.

عملکرد لیزر اینگونه است که گرم کردن فولیکول این موها، باعث توقف رشدشان می‌گردد. فولیکول بخشی مهمی از ساختار پوست است که مو در آن تولید می‌شود و شکل آن بر روی بافت، شکل و مشخصات فردی مو تأثیر می‌گذارد. در لیزر درمانی از پرتوهای لیزر با گرمای بالا استفاده می‌شود تا با استفاده از این گرما فولیکول‌های مو آسیب ببینند و عملکرد خود را از دست بدهند.

این کار فولیکول‌های مو را برای مدت طولانی به خواب می‌برد و با تضعیفشان عملأ موهای زائد از بین می‌روند. مدت زمان رشد مجدد مو بسیار بسیار طولانی‌تر از زمان اصلاح با اپیلاسیون یا کندن مو است. فولیکول موها بعد از گذشت زمانی یا اصلا فعال نمی‌شوند یا به صورت تضعیف‌شده با رشد موهایی نازک‌تر دوباره فعالیت می‌گردند. انجام یک جلسه لیزر پس از مدتی با نظر پزشک برای جلوگیری از فعالیت دوباره فولیکول‌ها توصیه می‌شود.

[vc_single_image image=”6665″ img_size=”full” alignment=”center” css=”.vc_custom_1591533171315{margin-top: 25px !important;}”]

مناطق مناسب برای درمان موهای زائد با لیزر

 • سینه
 • کمر
 • شانه‌ها
 • گردن
 • خط مایو
 • دست و پا
 • صورت به غیر از چشم‌ها و اطرافشان
[vc_single_image image=”6666″ img_size=”full” alignment=”center” css=”.vc_custom_1591533188473{margin-top: 25px !important;}”]

روند درمان موی زائد با لیزر

با وجود درصد موفقیت بالای لیزر موهای زائد صورت، انتظار واقع‌بینانه، کاهش چشمگیر تعداد و قطر موهاست نه حذف کامل آن‌ها. در نهایت، پس از گذشت زمانی مشخص، فولیکول‌های مو بهبود می‌یابند و موهای جدید شروع به رشد می‌کنند. برای جلوگیری از این اتفاق و اطمینان از حصول بهترین نتایج و رفع موهای زائد صورت علاوه بر چندین جلسه درمانی، جلسات پیگیری نیز لازم است.

تعداد جلسات درمانی و زمان دقیق جلسات پیگیری که با فاصله زیادی از جلسات اصلی برگزار می‌شود، با توجه به شرایط فرد متقاضی و نظر پزشک تعیین می‌گردد. تعداد این جلسات با توجه به نوع پوست بیمار، رنگ آن، میزان حساسیت پوست به خورشید و برنزه شدن آن طبقه‌بندی می‌شود.

به طور کلی، اکثر افراد با 4 تا 7 جلسه درمانی و در هر 4 تا 6 هفته یک جلسه به نتایج دلخواه می‌رسند. این به این معنی است که پروسه درمان تقریبأ تا 9 ماه به طول می‌انجامد. جلسه‌های پیگیری درمان نیز بسته به شرایط فرد متقاضی و ناحیه‌ مورد نظر یک تا دوبار در سال در نظر گرفته می‌شود.

لیزر موهای زائد صورت یک روند درمانی نسبتأ سریع است. لیزر مناطق کوچکی مانند بالای لب فوقانی زیر یک دقیقه طول می‌کشد. بعد از هر جلسه کم شدن موهای ناحیه مورد درمان محسوس خواهد بود و هر مویی که باقی بماند و یا دوباره رشد کند دارای رنگ روشن‌تر و بافت نازک‌تر است. به طور کل، تخمین زده می‌شود که تعداد موها بعد از جلسه اول حدود 10 تا 25 درصد کاهش می‌یابد.

[bs-thumbnail-listing-1 columns=”2″ title=”بیشتر بخوانید :” icon=”” hide_title=”0″ heading_color=”” heading_style=”default” title_link=”” category=”” tag=”” count=”1″ post_ids=”7912″ offset=”” featured_image=”0″ ignore_sticky_posts=”1″ author_ids=”” disable_duplicate=”0″ time_filter=”” order=”DESC” order_by=”date” _name_1=”” post_type=”” taxonomy=”” _name_2=”” cats-tags-condition=”and” cats-condition=”in” tags-condition=”in” tabs=”” tabs_cat_filter=”” tabs_tax_filter=”” tabs_content_type=”deferred” paginate=”none” pagination-show-label=”0″ pagination-slides-count=”3″ slider-animation-speed=”750″ slider-autoplay=”1″ slider-speed=”3000″ slider-control-dots=”off” slider-control-next-prev=”style-1″ ad-help=”” bs-show-desktop=”1″ bs-show-tablet=”1″ bs-show-phone=”1″ custom-css-class=”” custom-id=”” override-listing-settings=”0″ listing-settings=”” bs-text-color-scheme=”” css=””]

چه افرادی متقاضیان مناسبی برای لیزر موهای زائد صورت هستند؟

بایستی توقع واقع‌بینانه‌ای از لیزر درمانی برای رفع موهای زائد صورت داشت. بایستی فرد متقاضی با پزشک مشاور خود مشورت نماید و با توجه به شرایط خود فرد بهترین و بدترین نتیجه در نظر گرفته شود. لیزر موهای زائد صورت بر روی افرادی که پوست روشن و موهای تیره دارند، بهترین نتیجه را بر جای می‌گذارد.

دلیل این است که لیزر، ملانین (رنگ) مو را هدف قرار می‌دهد؛ به این صورت، حتی اگر موهای ناحیه هدف به طور کامل برداشته نشوند، کم رنگ شدن آن‌ها ظاهر مناسبی را ایجاد می‌کند. این به این معنی است که لیزر موهای زائد صورت که رنگی روشن دارند، خیلی مؤثر واقع نمی‌شود.

اینکه موها به طور کلی حذف شوند و یا اینکه پس از گذشت زمانی با تراکم پایین دوباره رشد کنند و به لیزر مجدد نیاز پیدا شود، تحت تأثیر عوامل زیر تغییر می‌کند.

 • رنگ و ضخامت موهایی که تحت درمان قرار گرفته‌اند.
 • رنگ پوست بیمار
 • نوع و کیفیت دستگاه لیزر مورد استفاده
 • صلاحیت و تبحر شخصی که لیزر را انجام می‌دهد.

متقاضیانی که پوست خود را برنزه کرده‌ باشند، باید صبر کنند تا پوست به رنگ عادی خود بازگردد؛ زیرا رنگدانه موجود در پوست، نور لیزر را جذب می کند و از اثر بخشی درمان می‌کاهد.

[vc_single_image image=”6663″ img_size=”full” alignment=”center” css=”.vc_custom_1591533150475{margin-top: 25px !important;}”]

خطرات لیزر موهای زائد چیست؟

بعد از لیزر موهای زائد صورت، امکان وقوع چند عارضه متفاوت وجود دارد؛ اما بیشتر این عوارض جانبی جزئی و موقتی هستند؛ اما اگر این عوارض ماندگار و یا وخیم شدند، فرد بایستی به متخصص پوست خود مراجعه کند.

عوارض رفع موهای زائد صورت به وسیله لیزر

 • قرمزی و سوزش: همانظور که گفته شد لیزر موهای زائد به فولیکول‌های موهای هدف آسیب می‌رساند. بدن به این امر واکنش نشان می‌دهد و نتیجه آن قرمز شدن و خارش پوست در مناطق تحت درمان است. ممکن است پوست دچار لک شود و حتی کمی متورم گردد. این علائم معمولاً کوتاه‌مدت هستند و چند ساعت پس از درمان بهبود می‌یابند. ناحیه آسیب‌دیده ممکن است شبیه به پوستی باشد که به تازگی اپیلاسیون شده است. برخی از متخصصان پوست، از ماده بی‌حس‌کننده موضعی برای کاهش میزان واکنش پوست به روند لیزر موهای زائد صورت استفاده می‌کنند. برای افرادی که پوست تیره‌تری دارند، باید مراقبت ویژه‌ای انجام شود. به این صورت که برای جلوگیری از آسیب رساندن به پوست بیرونی بایستی از لیزر کم شدت استفاده شود.
 • پوسته پوسته شدن: برخی از افراد ممکن است پوسته پوسته شدن پوست را در ناحیه آسیب‌دیده تجربه کنند. این عارضه به طور معمول یک موضوع جزئی است، اما ظاهری ناخوشایند دارد. پوسته پوسته شدن بعضی اوقات می‌تواند منجر به ایجاد زخم شود. با مراقبت از منطقه تحت درمان پس از انجام لیزر، مانند استفاده از مرطوب‌کننده مناسب، می‌توان از بروز هر گونه مشکل پایدار در این روش درمانی جلوگیری کرد.
 • تغییر در رنگ پوست: برخی ممکن است متوجه تغییرات جزئی رنگ در ناحیه تحت درمان پوست شوند. پس از لیزر موهای زائد صورت امکان دارد پوست کمی تیره‌تر یا روشن‌تر شود. ممکن است افرادی که دارای پوستی روشن‌تر هستند، شاهد لکه‌هایی با رنگ تیره‌تر و افرادی که رنگ پوست تیره دارند، مستعد ابتلا به لکه‌هایی روشن‌تر باشند. این تغییرات به مرور زمان محو می‌شوند و پوست به حالت عادی بر می‌گردد.
 • آسیب دیدگی چشم: برطرف کردن موهای زائد صورت از طریق استفاده از لیزرهای قدرتمند انجام می‌گیرد. این بدان معنی است که احتمال آسیب زدن جدی به چشم وجود دارد. هم فرد تحت معالجه و هم پزشک باید از تجهیزات محافظ چشم استفاده کنند تا در حین انجام عمل، از آسیب دیدن چشم جلوگیری شود.
 • خطر عفونت پوست: آسیب دیدن فولیکول های مو با لیزر می‌تواند خطر عفونت ایجاد کند. این عارضه بهبود می‌یابد، اما منطقه آسیب‌دیده باید به عنوان زخم درمان شود. فرد باید علائم عفونت را به متخصص پوست گزارش دهد.

لیزر موهای زائد صورت درد دارد؟

به طور کلی، درد هنگام لیزر موهای زائد صورت به عوامل مختلفی بستگی دارد. ممکن است بسیاری از آشنایان و دوستان شما تجربه درد بعد از لیزر موهای زائد صورت را داشته باشند. در مقابل امکان دارد برخی افراد دیگر نیز هیچگونه دردی را احساس نکرده باشند. در واقع مسائل مختلفی دست به دست یکدیگر می‌دهند تا شما هنگام لیزر موهای صورت احساس درد داشته باشید. یکی از مهم‌ترین عوامل، کیفیت و کارایی دستگاه لیزر است.

دستگاه‌های لیزر قدیمی که هنوز هم تعدادی از آنها در کلینیک‌های زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرند، ممکن است باعث بروز احساس درد در برخی از افراد شوند. اما دستگاه‌های لیزر پیشرفته و جدیدی که به تازگی وارد بازار شده است، بدون هیچ گونه درد و احساس ناخوشایندی انجام می‌شوند. بنابراین فناوری که هنگام ساخت دستگاه لیزر مورد استفاده قرار گرفته است، بر احساس درد بعد از لیزر موهای صورت تاثیر گذار است. علاوه بر این، انرژی و طول موج خروجی دستگاه لیزر نیز بر میزان درد تاثیر گذار خواهد بود.

اپراتور لیزر باید با توجه به رنگ پوست و نوع پوست شما از انرژی استانداردی برای لیزر موهای زائد صورت استفاده کند. جدا از این مسئله، سبک زندگی شما نیز بر میزان درد موثر خواهد بود. به عنوان مثال، اگربرای چند سال طولانی سطح پوست را شیو کرده‌اید بدون شک ریشه مو در ناحیه صورت یا سایر نواحی بدن ضخیم شده است. بنابراین هرچه ضخامت پوست بیشتر باشد، امکان اینکه درد بیشتری را احساس کنید نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

افسانه‌هایی در مورد لیزر کردن موهای زائد

 • لیزر موهای زائد باعث ایجاد سرطان می‌شود: این افسانه که لیزر درمانی با موهای زائد باعث ایجاد سرطان می‌شود، بی‌اساس است. لیزرها به طور خاص طراحی شده‌اند تا از طریق سلول‌های پوست عبور کرده و فقط فولیکول‌های مو را در اعماق پوست هدف قرار دهند. دستگاه‌های مورد استفاده در لیزر موهای زائد مقدار کمی اشعه ایجاد می‌کنند و تصور نمی شود این پرتوها مضر باشند. هیچ مدرکی مبنی بر اینکه رفع موهای زائد صورت با لیزر باعث سرطان پوست می‌شود، وجود ندارد.
 • لیزر موهای زائد باعث نازایی می‌شود: باز هم، هیچ مدرکی مبنی بر اینکه لیزر موهای زائد باعث نازایی می‌شود، وجود ندارد. لیزرها فقط به پوست نفوذ می‌کنند و به اندام‌های دیگر نمی‌رسند یا آن‌ها را تحت تأثیر قرار نمی‌دهند. لیزر موهای زائد معمولاً حتی در مناطق حساس مانند کشاله ران بی‌خطر است.
 • کیت‌های خانگی به اندازه مراجعه به یک کلینیک تخصصی مؤثر هستند: کیت‌های لیزر خانگی برای افرادی که می‌خواهند موهای زائد خود را بدون مراجعه به متخصص پوست از بین ببرند، در دسترس هستند. بسیاری از افراد ممکن است با استفاده از این کیت‌ها نتایج متوسطی را تجربه کنند. با این حال‌، کیت‌های خانگی مانند دستگاه‌های پزشکی قدرتمندی که توسط پزشکان متخصص استفاده می‌شوند، تأثیرگذار نیستند.

بسیار از افراد برای از بین بردن موهای زائد خود به خصوص در ناحیه صورت که قابل پوشانده شدن هم نیست با دردسر مواجه هستند. لیزر موهای زائد صورت بهترین و سریع‌ترین راه حل برای رفع این مشکل است. لیزر موهای زائد صورت اگر در شرایطی مناسب و توسط فردی متخصص صورت بگیرد، برای بیشتر افراد بی خطر و مؤثر است؛ اما باید در نظر داشت که رفع موهای زائد صورت ممکن است چندین جلسه طول بکشد و از بین بردن دائمی موها همیشه تضمین نمی‌شود. با این حال، نتیجه این روند می‌تواند شما را شگفت زده نماید و آسایش را برایتان به ارمغان بیاورد.

[bs-thumbnail-listing-1 columns=”2″ title=”بیشتر بخوانید :” icon=”” hide_title=”0″ heading_color=”” heading_style=”default” title_link=”” category=”” tag=”” count=”1″ post_ids=”7931″ offset=”” featured_image=”0″ ignore_sticky_posts=”1″ author_ids=”” disable_duplicate=”0″ time_filter=”” order=”DESC” order_by=”date” _name_1=”” post_type=”” taxonomy=”” _name_2=”” cats-tags-condition=”and” cats-condition=”in” tags-condition=”in” tabs=”” tabs_cat_filter=”” tabs_tax_filter=”” tabs_content_type=”deferred” paginate=”none” pagination-show-label=”0″ pagination-slides-count=”3″ slider-animation-speed=”750″ slider-autoplay=”1″ slider-speed=”3000″ slider-control-dots=”off” slider-control-next-prev=”style-1″ ad-help=”” bs-show-desktop=”1″ bs-show-tablet=”1″ bs-show-phone=”1″ custom-css-class=”” custom-id=”” override-listing-settings=”0″ listing-settings=”” bs-text-color-scheme=”” css=””]

لیزر صورت برای آقایان

یکی از مهمترین کاربردهای لیزر موهای زائد صورت، در آقایان است. در یک دهه گذشته که استفاده از لیزر در ایران بیشتر شده، روز به روز به مخاطبان و زیباجویان ان اضافه شده است. چرا که لیزر موهای زائد بهترین روش برای از بین بردن موهای زائدی است که آقایان باید هر هفته آنها را اصلاح یا شیو کنند.

فکر کنید چه می‌شود اگر هر هفته نیاز نداشته باشید خط ریش خود را مرتب کنید یا موهای پشت گردن خود را آنکادر کنید! از بین بردن موهای روی گوش، روی گردن و حتی پیشانی، از دیگر کاربردهای لیزر موهای زائد صورت برای آقایان است.

انجام لیزر صورت برای مردان معمولا کمی دردناک‌تر از خانم‌ها است. به همین دلیل باید حتما با دستگاه‌های پیشرفته، مجهز به طول موج مناسب و دارای کولینگ قوی انجام شود تا درد لیزر از بین برود. دلیل این امر در دو چیز نهفته است:

 1. معمولا آقایان پوست‌های ضخیم‌تر و تیره‌تری دارند. در نتیجه میزان ملانین یا رنگدانه‌های تیره در پوست آنها بیشتر است. این یعنی جذب بیشتر انرژی لیزر توسط پوست و در نتیجه سوختگی و درد بیشتر. به همین دلیل باید از بهترین دستگاه های لیزر استفاده کنند تا دردی احساس نکنند.
 2. موهای آقایان معمولا ضخیم‌تر است. هرچند این موضوع موجب نتایج بهتری برای لیزر موهای زائد صورت است اما هنگام سوختن موها توسط لیزر، ممکن است گرما و درد بیشتری ایجاد شود.

 

تعداد جلسات رفع موهای زائد صورت، گوش و گردن بسته به نوع دستگاه و فناوری آن، معمولا بین 4 تا 8 جلسه خواهد بود. در این میان مراقبت از پوست صورت برای آقایان که بیشتر خارج از خانه رفت و آمد می‌کنند، بسیار مهم است.

حتما باید توجه داشته باشید که با کرم ضدآفتاب دارای SPF 50 یا بالاتر، هر دو ساعت یک بار صورت خود را حتما در برابر نور آفتاب محافظت کنید. همچنین می‌توانید از کلاه لبه دار و لباس یقه دار برای کمک به محافظت از پوست صورت و گردن خود، بهره ببرید.

هنگام لیزر صورت، مراقب چشمان خود باشید

توجه داشته باشید که یکی از ممنوعیت‌های انجام لیزر برای نواحی نزدیک به چشم است. چرا که نور لیزر می‌تواند آسیب بسیار جدی به چشم‌های شما وارد کند. پس حتما باید هنگام انجام لیزر موهای زائد صورت، از چشم‌های خود محافظت کنید. اما به چه صورت؟

 • از عینک‌های مخصوص استفاده کنید. هر طول موج لیزر، عینک مخصوص به خودش را دارد. این عینک‌ها مانع از عبور طول موج لیزر می‌شوند در حالی که باقی نورهای محیط را عبور می‌دهند. برای مثال عینک لیزر الکس، طول موج 755 نانومتر را فیلتر می‌کند. در حالی که عینک مخصوص دستگاه دایود، طول موج 810 نانومتر را فیلتر خواهد کرد. پس حتما دقت کنید و از اپراتورهای لیزر بخواهید که عینک مخصوص به همان طول موج دستگاه را به ما بدهد.
 • از محافظ چشم استفاده کنید. برخی دستگاه‌ها محافظ‌های چشمی دارند که شبیه به عینک است اما اجازه عبور هیچ نوری را به شما نمی‌دهد. در واقع بهتر است هنگام استفاده از این محافظ‌ها، چشم‌های خود را راحت ببندید و با آرامش دراز بکشید چون قرار نیست هیچ چیزی را ببینید!

اگر هیچ عینک و محافظی نبود، چکار کنیم؟ بهترین کار این است که به کلینیک غیر معتبری مراجعه نکنید که عینک محافظ چشم ندارد! اما اگر بنا به هر دلیلی مشکلی پیش آمد و عینک موجود نبود، حتما هنگام انجام لیزر، چشم‌های خود را ببندید. بهتر است از انجام لیزر روی گونه، بالای ابرو و مناطق اطراف چشم خودداری کنید. بهتر است یک جلسه دیرتر به نتایج دلخواه برسید اما خطری چشم‌های شما را تهدید نکند.

یک نکته کاربردی: آب زیاد بنوشید

یکی از ساده‌ترین و بهترین راه‌ها برای کاهش عوارض و درد لیزر، به ویژه برای ناحیه صورت که حساس‌تر است، نوشیدن آب زیاد است. سعی کنید قبل از جلسه لیزر، چند لیوان آب بنوشید تا پوست شما هنگام انجام لیزر موهای زائد صورت، دی‌هیدراته نباشد.

ظرفیت گرمایی آب بالا است؛ در نتیجه می‌تواند بخشی از گرمای انجام لیزر را به خود جذب کند. وقتی بافت‌های پوست شما آب بیشتری داشته باشد، تحمل جذب گرمای بیشتری را خواهد داشت، بدون اینکه دچار سوختگی و یا عوارض بعد از لیزر شود. همچنین آب زیاد به ترمیم بافت‌های پوست پس از لیزر کمک می‌کند و خاصیت جوانسازی لیزر را تقویت خواهد کرد.

هزینه لیزر صورت

هزینه لیزر موهای صورت یا سایر نواحی بدن در کلینیک‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است. بنابراین هیچ مرکز لیزری قیمت ثابتی برای لیزر موهای زائد صورت به شما ارائه نخواهد داد. معمولا مراکز لیزر بر اساس برخی از استانداردها، یک هزینه مشخص برای لیزر موهای زائد صورت تعیین می‌کنند. هزینه لیزر صورت به عوامل زیر بستگی دارد: 

کیفیت دستگاه 

یکی از عوامل موثر بر هزینه نهایی لیزر صورت، کیفیت و کارایی دستگاه است. معمولا کلینیک‌هایی که از دستگاه پیشرفته و جدیدتری استفاده می‌کنند، هزینه بیشتری برای لیزر موهای زائد صورت دریافت خواهند کرد. این دستگاه‌های پیشرفته قادر هستند با کمترین آسیب و در کوتاه‌ترین زمان ممکن، نتایج بهتری روی سطح پوست شما داشته باشند. بنابراین بدیهی است که هزینه بیشتری برای استفاده از آن‌ها دریافت شود.

تعداد جلسات 

یکی دیگر از عوامل موثر بر هزینه نهایی لیزر موهای زائد، صورت تعداد جلسات لیزر است. معمولاً هزینه لیزر موهای زائد صورت در هر جلسه به صورت جداگانه پرداخت می‌شود. بنابراین هرچه که تعداد جلسات شما افزایش پیدا کند، مجبور به پرداخت هزینه بیشتری خواهید بود. با توجه به کیفیت دستگاه و نوع پوست شما، ممکن است جلسات لیزر موهای صورت بین ۶ الی ۸ جلسه متغیر باشد. اما مواردی نیز مشاهده شده است که در آن متقاضیان باید تا ۱۲ جلسه فرایند لیزر موهای زائد صورت را ادامه می‌دادند.

جمع بندی

در این مقاله به طور کامل درباره لیزر موهای زائد صورت صحبت شد. اگرچه روش‌های مختلفی برای از بین بردن موهای زائد صورت وجود دارد، ولی طی چند سال گذشته لیزر بهترین روش برای سوزاندن ریشه مو در ناحیه صورت بوده است. لیزر موهای زائد، قادر است با کمک حرارت چرخه رشد مو در فولیکول‌های ناحیه صورت را متوقف کند.

در نتیجه، بعد از اتمام جلسات لیزر رشد موها کاملا متوقف شده یا به‌صورت ناچیز خواهد بود. با توجه به اینکه سایر روش‌های برداشتن موی صورت آسیب بسیار زیادی به سطح پوست وارد می‌کنند، بنابراین لیزر موهای زائد گزینه کاملا مناسب‌تری خواهد بود. نتیجه گرفتن از جلسات لیزر موهای زائد، به نوع پوست شما و کیفیت دستگاه بستگی دارد. بنابراین، باید کلینیک مناسبی را برای لیزر موهای زائد صورت انتخاب کنید.

سوالات متداول لیزر موهای زائد صورت 

[vc_toggle title=”لیزر موهای زائد چگونه باعث حذف موهای صورت می‌شود؟”]لیزر موهای زائد قادر است فولیکول‌های مو را تخریب کند. به این ترتیب، دیگر تار مویی رشد نخواهد کرد.[/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا لیزر موهای زائد صورت برای آقایان نیز امکان پذیر است؟”]بله. لیزر می‌تواند فولیکول‌های کاذب روی سطح پوست آقایان را از بین ببرد. در نتیجه دیگر جوش‌های قرمز و پراکنده روی سطح پوست ایجاد نخواهد شد.[/vc_toggle][vc_toggle title=”چه‌ افرادی بهترین نتیجه را از لیزر موهای زائد صورت دریافت می‌کنند؟”]افرادی با پوست روشن و موهای صورت تیره نتیجه بهتری از لیزر موهای زائد صورت دریافت خواهند کرد.[/vc_toggle][vc_toggle title=”جلسات لیزر موهای زائد صورت چقدر طول می‌کشد؟”]با توجه به نوع پوست فرد و کیفیت دستگاه از ۴ تا ۶ جلسه طول خواهد کشید.[/vc_toggle]
نوشتهٔ پیشین
همه چیز درباره برداشتن خال با لیزر
نوشتهٔ بعدی
درمان جای زخم با لیزر چگونه انجام می‌شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

جستجوی مقالات

دکتر آرش نجف بیگی

عضو هیات علمی دانشگاه/فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی/عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

آخرین مقالات