مصرف الکل بعد از کاشت مو

  1. خانه
  2. کاشت مو
  3. مصرف الکل بعد از کاشت مو

مصرف الکل بعد از کاشت مو

در این مقاله به بررسی مصرف الکل بعد از کاشت مو می پردازیم. انجام عمل کاشت مو یک مرحله مهم و اغلب تغییر دهنده زندگی است ، بنابراین شما به طور طبیعی می خواهید شانس موفقیت آن را به حداکثر برسانید. برای انجام این کار موثر ، باید از نوشیدن الکل قبل و بعد از جراحی خودداری کنید. این پست توضیح می دهد که چگونه الکل روی کاشت مو تأثیر می گذارد و شامل توصیه های قبل و بعد از آن برای کمک به شما است که بهبودی بیشتری در هنگام درمان تجربه کنید.

آیا می توانم قبل از کاشت مو الکل بنوشم؟

برای افزایش احتمال بهبودی مستقیم و نتایج عالی و طبیعی ، مهم است که در مورد رژیم غذایی و سبک زندگی به توصیه های جراح خود توجه کنید. اگر کمی فداکاری و تعهد قبل از جراحی داشته باشید، قطعا به شما کمک می کند که کاشت موفقیت آمیز تری را داشته باشید.

به عنوان بخشی از توصیه های ما ، بیماران را تشویق می کنیم که از مصرف الکل در یک هفته مانده به آخر جراحی خودداری کنند. این به بدن شما زمان می دهد تا هر نوع الکلی را که در سیستم شماست پردازش کند و به شما اجازه می دهد فشار خون به سطح طبیعی خود برگردد. از اهمیت اساسی مصرف نکردن الکل بعد از کاشت مواین است که این امر به کاهش خطر ابتلا به عوارض کمک می کند و پیوند مو موفقیت آمیزی را به بهترین شکل ممکن ارائه می شود.

ما همچنین توصیه می کنیم که بیماران از مصرف غذاهای پرادویه ، سیر ، کافئین و مولتی ویتامین در هفته قبل از کاشت مو خودداری کنند. ثابت شده است که مانند  مصرف نکردن الکل بعد از کاشت مو، خون رسانی به پوست سر تأثیر می گذارند. علاوه بر این ، ما به بیماران توصیه می کنیم از ورزش شدید در چند روز قبل از جراحی خودداری کنند.

نتیجه کاشت مو

بیمارانی که سیگار می کشند که همان مصرف دخانیات بعد از کاشت محسوب می شود، باید در اسرع وقت قبل از درمان سیگار را ترک کنند و در حالت ایده آل از کشیدن سیگار تا زمانی که ممکن است خودداری کنند ، زیرا سیگار کشیدن باعث آسیب به پیوندهای جدید مو می شود.

نوشیدن الکل بعد از کاشت موهمانند نوشیدن قبل از کاشت مو توصیه نمی شود. نوشیدن الکل می تواند موفقیت درمان را به خطر بیندازد ، زیرا خطر ابتلا به عوارض حین و بعد از جراحی را افزایش می دهد. همچنین می تواند بقای پیوندهای کاشته شده مو را تهدید کند.به همین دلایل ، به بیماران توصیه می شود از مصرف الکل برای مدتی قبل و بعد از کاشت مو خودداری کنند.

چه مدت بعد از کاشت مو می توانید الکل بنوشید؟

برای اینکه به پیوندهای جدید مو بیشترین شانس موفقیت را داشته باشند و احتمال بهبود سریع و بدون دردسر را بیشتر کنید ، بهتر است تا 10 روز از مصرف الکل بعد از کاشت موخودداری کنید. بعد از 10 روز نیز اگر عادت به نوشیدن دارید پیشنهاد می کنیم که مصرف آن به مقدار کم و محدود شود.

اگرچه مصرف الکل بعد از کاشت موخیلی جالب به نظر نمی رسد ، اما حفظ آب بدن مهم است. وقتی آب زیادی را بعد از کاشت مو بنوشید به بهبودی در ناحیه پیوند شده کمک می کند و رشد مطلوب پیوندهای مو را بیشتر می کند. سایر نوشیدنی های غیر الکلی مانند چای ، آب میوه و کدو نیز می توانند به شما در حفظ سطح آبرسانی بدن پس از جراحی کمک کنند.

اثرات الکل بر کاشت مو

بنابراین ، چرا الکل بعد از کاشت مودارای ممنوعیت است؟ مصرف الکل در روزهای کاشت مو ، خواه شراب قرمز ، ویسکی یا هر نوع نوشیدنی الکلی دیگر ، به چندین دلیل می تواند موفقیت درمان شما را تهدید کند:

باعث رقیق شدن خون می شود: اثبات شده است که نوشیدن الکل باعث می شود که غلظت خون کم و خون رقیق شود. اگر خون رقیق باشد ، بیماران احتمالاً در حین جراحی خونریزی می کنند که این امر می تواند عمل را دشوارتر کند. بعلاوه ، اگر خونریزی بیش از حد پوست سر پس از جراحی ادامه یابد ، نواحی تحت درمان پوسته های بیشتری ایجاد می کنند و رفع علائم جراحی به طور قابل توجهی بیشتر طول می کشد. این موضوع می تواند سبب شود روند بهبودی طولانی تر را تجربه کنید.

منجر به تورم می شود: الکل باعث گشاد شدن رگ های ما می شود که می تواند منجر به تورم بیشتر سر شود. تورم باعث می شود که تاثیرات منفی بر کاشت بگذارد و باعث زیاد شدن درد و ناراحتی در هنگامی که تازه موها کاشته شده اند، می شود.

فردی که دچار ریزش مو شده

بدن را کم آب می کند: نوشیدن الکل اثر ادرارآوری بر بدن دارد ، به این معنی که کلیه های ما ادرار بیشتری تولید می کنند و آب بیشتری از بدن دفع می کنند. در نتیجه ، پوست ما خشک و کم آب می شود که می تواند مانع سلامتی و بقای پیوندها شود.

البته بهتر است در صورت استفاده از مسکن هایی که می توانند باعث آرامش شوند ، از نوشیدن الکل خودداری کنید ، از جمله مواردی که ممکن است بعد از درمان تجویز شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه رژیم غذایی ساده و تغییر سبک زندگی می توانبد به سایت ما مراجعه کرده و از مشاوران کاشت مو تمامی موارد مورد نظر خود را بپرسید.

کاشت مو چگونه کار می کند

برای درک تأثیرات الکل بر پیوند مو و مصرف الکل بعد از کاشت مو، مهم است که ابتدا بدانید که در طول خود جراحی چه اتفاقی می افتد.

دو روش ترمیم موی جراحی ارائه شده در کلینیک ما به عنوان پیوند واحد فولیکولار (FUT یا Strip) و برداشتن و استخراج واحد فولیکولار (FUE) شناخته می شوند. تفاوت اصلی بین این دو روش نحوه برداشت موی اهدا کننده است ، اما هر دو روش قادر به ایجاد نتایج عالی و طبیعی هستند.

در طی فرآیند FUT ، دکتر از ناحیه که اهدا شده است یک نوار را به شکل سالم برای کاشت استفاده می کند ، معمولاً از عقب سر فردی که می خواهد کاشت انجام دهد خارج می کند. سپس این نوار به گرافت های کوچک واحدهای فولیکولی منفرد از یک تا چهار تار تقسیم می شود. با این حال ، در روش FUE ، ناحیه اهدا کننده پوست سر تراشیده می شود و پیوندهای واحد فولیکولی به صورت جداگانه از پوست سر جدا می شوند ، با استفاده از “منگنه” 0.8 میلی متر تا 1 میلی متر.

در هر دو مورد ، جراح برجسته و متخصص مشهور در کلینیک ما در زمینه ترمیم مو ، دکتر نجف بیگی ، بسته به بافت پوست بیمار و اندازه گرافت ها ، برش های کوچکی را در مناطق گیرنده با استفاده از تیغه های 0.6 میلی متر تا 1.1 میلی متر ایجاد می کند. این مرحله توزیع و جهت رشد موهای جدید را تعیین می کند. تیم فنی بسیار ماهر دکتر نجف بیگی سپس پیوندهای مو را در مناطق طاس سر قرار می دهند. هر مرحله با دقت و هنرمندی بالایی انجام می شود تا ظاهری طبیعی و خاص برای هر بیمار ایجاد شود.

جراحی FUT جای زخم خطی به جا می گذارد ، که معمولاً برای پنهان شدن باید مو در درجه چهار یا بیشتر پوشیده شود. به دنبال FUE ، یک سری جای زخم ریز در ناحیه اهدا کننده پوست سر وجود دارد ، اما اینها به سختی با چشم غیر مسلح قابل مشاهده هستند. می توانید اطلاعات بیشتری در مورد تکنیک های FUT و FUE در وب سایت ما بخوانید.

بعد از جراحی

گرافتهای تازه کاشته شده بسیار ظریف هستند و نباید آنها را در پنج روز اول لمس کرد. پوست سر شما نیز ممکن است کمی متورم باشد و مقداری جرم ایجاد کند ، اگرچه این باید تا دهمین روز بعد از عمل برطرف شود.

عوارض نوشیدن الکل بعد از جراحی کاشت مو

اگرچه کاشت مو نسبتاً بدون درد است ، اما هنوز یک روش پزشکی جدی است. بنابراین برای محافظت از سلامت عمومی و همچنین پیوندهای جدید مو ، مراقبت مناسب لازم است. این شامل پرهیز از مصرف الکل بعد از کاشت موو در هفته های پیرامون جراحی خواهد بود.

الکل چگونه بر روند بهبود تأثیر می گذارد

پس از انجام هر نوع روش جراحی ، به بیماران گفته می شود از نوشیدن مشروبات الکلی خودداری کنند. این به این دلیل است که الکل روند بهبودی را کند کرده و سیستم ایمنی بدن را ضعیف می کند. اضافه شدن یک روز اضافی برای درمان و رشد کاشت شاید بد به نظر نرسد ، اما کاهش سرعت بهبود باعث می شود تعدادی از عوارض بعد از عمل به مراتب بیشتر شود.

عوارض ناشی از نوشیدن خیلی زود بعد از FUE

نوشیدن خیلی زود الکل بعد از کاشت مو پس از عمل جراحی سه عارضه اصلی دارد. این عوارض به شرح زیر است:

افزایش خطر عفونت – الکل می تواند تأثیر منفی بر سیستم ایمنی بدن شما بگذارد. همراه با زمان بهبودی کندتر ، منجر به عفونت بیشتری بعد از جراحی می شود ، که می تواند منجر به نتایج ضعیف FUE شود.

افزایش خطر خونریزی – با کم شدن زمان بهبودی ناشی از مصرف الکل ، بیماران همچنین باید از افزایش خونریزی جلوگیری کنند زیرا در حال جراحی هستند. این امر همچنین می تواند منجر به شکست پیوند مو و نتایج ضعیف کاشت FUE شود.

افزایش خطر تصمیم گیری های ضعیف – با توجه به مطالعات شناخته شده ، الکل توانایی تصمیم گیری مردم را مختل می کند. ممکن است پس از نوشیدن ، شانس های غیرضروری کاشت را بپذیرید ، یا در مورد مراقبت های مناسب از پوست خود پس از عمل ، انتخاب های نادرستی انجام دهید.

قبل از FUE از مصرف الکل خودداری کنید

بهبودی قبل از شروع جراحی آغاز می شود. به همین دلیل جراحان ما به بیماران خو که از هر مکانی از ایران آمده باشند می گویند که حدود یک تا دو هفته قبل از جراحی کاشت مو از نوشیدن الکل خودداری کنند. این اجازه می دهد بدن از الکل پاک شود و برای جراحی و روند بهبود آماده شود.

چه زمانی می توانم مصرف الکل بعد از کاشت مورا شروع کنم؟

بیماران باید حداقل 48 ساعت پس از انجام FUE از مصرف نوشیدنی های الکلی خودداری کنند. این در چند روز اول حیاتی است که پس از یک عمل جراحی باید آن را رعایت کنید تا زمان مناسبی برای بهبودی پوست سر شروع شود. البته هر چه دیرتر شروع به مصرف الکل بعد از کاشت موکنید و مخصوصا مصرف دخانیات بعد کاشت را نیز به تاخیر انداخته برای بهبود پوست سرتان بسیار عالی تر است.

از مصرف زیاد الکل خودداری کنید

حتی پس از گذشت 48 ساعت اول ، مهم است که بیماران از مصرف بیش از حد الکل بعد از کاشت موخودداری کنند. زیاد نوشیدن می تواند بر روی پوست سر اثرات منفی بگذارد چون هنوز در مرحله بهبود است. بهتر است تا چند روز پس از جراحی، از مصرف دخانیات بعد کاشت نیز خودداری کنید. پس از آن مرحله ، بیماران می توانند بسیاری از فعالیت هایی را که قبل از عمل جراحی انجام داده اند از سر بگیرند. در طی ویزیت های بعدی با جراح کاشت مو می توانید در مورد بایدها و نبایدهای مختلف در مورد بیماران کاشت مو بحث کنید.

یک عمر مراقبت حرفه ای از مو

هنگامی که پس از درمان خود از کلینیک دکتر نجف بیگی خارج می شوید ، در هفته های اول هر آنچه برای مراقبت از پیوند شما نیاز دارید را در اختیارتان قرار می دهیم. همچنین در طول روند بهبودی امکان شرکت در مشاوره ها و معاینات منظم را خواهید داشت و درباره مصرف دخانیات بعد کاشت و مصرف الکل بعد از کاشت مونیز بحث خواهد شد. از آنجا که بیشتر بیماران ما از سراسر ایران و خارج از کشور می آیند ، بسیاری از آنها می توانند از طریق ایمیل ، تماس تلفنی و یا تماس ویدیویی با ما تماس باشند.

با این حال ، حمایت ما فراتر از این دوره بهبودی اولیه است. سیاست “درهای باز” کلینیک دکتر نجف بیگی اطمینان از دسترسی بیماران به یک عمر مراقبت حرفه ای از مو را تضمین می کند. ما دوست داریم ببینیم و درباره چگونگی پیشرفت بیماران خود بشنویم و شما می توانید در هر نقطه برای پشتیبانی ، مشاوره یا مراحل پیگیری به ما مراجعه کنید.

نوشتهٔ پیشین
صفر تا صد کاشت موی سر
نوشتهٔ بعدی
کربوکسی تراپی مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

جستجوی مقالات

دکتر آرش نجف بیگی

عضو هیات علمی دانشگاه/فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی/عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

آخرین مقالات