میانگین هزینه کاشت موی سر به تفکیک شهرها

 1. خانه
 2. کاشت مو
 3. میانگین هزینه کاشت موی سر به تفکیک شهرها

میانگین هزینه کاشت موی سر به تفکیک شهرها

مردی که دچار ریزش مو شده است

هزینه کاشت موی سر یکی از ملاک‌های جدی در تصمیم‌گیری برای پرداختن به این عمل زیبایی می‌باشد. تقریباً بعید است که تصمیم به کاشت موی سر گرفته باشید و در این بین، کمترین توجهی به قیمت جراحی کاشت مو نداشته باشید.

فرقی نمی‌کند که از چه سطح درآمدی برخوردار هستید؛ هزینه کاشت موی سر آنچنان است که هر کسی را به فکر خواهد انداخت؛ نه اینکه لزوماً در تکاپوی بهره‌مندی از خدمات ارزانتری باشید، بلکه قصد رسیدن به کیفیت بالای کار در هزینه‌ای که پرداخت می‌شود، مورد توجه قرار می‌گیرد.

 

هر کسی که قصد انجام جراحی کاشت مو را داشته باشد، قطعا می‌داند که با یک عمل زیبایی ساده و ارزان‌قیمت مواجه نیست. در این بین، قطعاً این را نیز می‌داند که مهارت پزشک جراح در رسیدن به موهای هر چه پرپشت‌تر و باکیفیت، تاثیرگذار است. لذا بهره‌مندی از بالاترین تکنولوژی‌های روز دنیا و البته متدهای مدرن کاشت مو بهترین اثر بخشی را دارند.

از این رو، در مواجهه با هزینه کاشت موی سر، جدا از بحث مقرون‌به‌صرفه بودن، مقوله کیفیت کار، تکنیک پیاده سازی جراحی کاشت مو و… نیز مد نظر قرار می‌گیرند.

این چالش‌ها ما را بر آن خواهد داشت تا ناخواسته متوجه هزینه کاشت موی سر باشیم. اینکه چگونه می‌توانیم از خدماتی مناسب‌تر با قیمتی کمتر بهره‌مند شویم.

 

چرا اطلاع دقیق از هزینه کاشت موی سر سودمند است؟

اگر با هر یک از کلینیک‌های فعال در امر کاشت موی سر تماس بگیرید و بخواهید تا در یک مشاوره تلفنی از چند و چون خدمات آنها مطلع شوید، قطعاً با لیست بلندبالایی از انواع خدمات در امر جراحی کاشت مواجه خواهید شد؛ اما اگر از همین کلینیک‌ها در باب هزینه کاشت موی سر سوال بپرسید، با پاسخ‌های کلی و اینکه نیاز به مراجعه حضوری می‌باشد، برخورد خواهید کرد. این ماجرا بزرگترین چالش در انتخاب یک کلینیک مناسب برای پرداختن به جراحی کاشت مو می‌باشد.

تعداد کلینیک‌های زیبایی زیادند و افراد نیز فرصت این را ندارند که با صورت فیزیکی در محل کلینیک حاضر شوند و از چند و چون هزینه کاشت موی سر مطلع گردند.

داشتن یک برآورد کلی از هزینه اجرای انواع جراحی های کاشت مو، عوامل تاثیرگذار در تعیین قیمت و اطلاع نسبی از رنج قیمت در شهرهای مختلف، قطعا در راحت شدن مسیر این جراحی‌ها تأثیرگذار هستند.

 

نمونه تاثیرات کاشت مو

عموم کلینیک‌های معتبر برای جراحی کاشت مو در پایتخت و یا شهرهای بزرگ ایران مستقر هستند. در حالیکه جمع بزرگی از مردم نیازمند به این خدمات، ساکن شهرهای کوچک تر و البته کم برخوردار می‌باشند.

واقعاً نمی‌توانیم از هر فرد متقاضی برای اعلام یک قیمت ناقابل از هزینه کاشت موی سر بخواهیم که در محل کلینیک حاضر شود. خصوصاً که برخی از افراد علاقه دارند تا این جراحی‌ها را در کشورهای دیگری مانند ترکیه دنبال کنند. پس لازم است هر گونه اقدام برای حاضر شدن در محل کلینیک جهت پرداختن به کاشت مو همراه با اطلاعات کافی از هزینه کاشت موی سر باشد تا شما در مقام یک فرد متقاضی همراه با آگاهی کامل، تصمیم سازی‌های لازم را انجام داده باشید.

این ضرورت ما را بر آن داشته تا برای شما اقدام به تهیه یک مطلب با محوریت هزینه کاشت موی سر در عموم شهرهای ایران و حتی ترکیه داشته باشیم. البته به یقین نمی‌توان برای هر نوع جراحی کاشت مو به یک فرمول قیمتی یکسان اشاره داشت؛ اما در نهایت، می‌توان یک الگوی تقریباً ثابت و یکسان را در پی بردن به حدود تقریبی از قیمت جراحی کاشت مو در شهر تهران و دیگر شهرها و حتی کشورهایی مانند ترکیه مطرح کرد.

البته در کلینیک دکتر جعفر بیگی مستقر در شهر تهران این چالش ها پیش بینی شده است و متصدیان در امر پاسخگویی تلفنی نسبت به تمام جنبه های جراحی کاشت مو مسلط هستند و می‌توانند تا حدود دقیقی شما را در جریان هزینه ها قرار بدهند.

 

پیشنهاد میشود مقاله بهترین مرکز کاشت مو در تهران را از دست ندهید.

 

جزئیات تاثیرگذار در تعیین هزینه کاشت موی سر

به طور یقین، جراحی کاشت مو در لیست گرانترین عمل‌های زیبایی قرار می‌گیرد. البته اگر هوشمندانه تصمیم‌گیری کنید، می‌توانید تا حدود زیادی در کاهش این هزینه‌ها تاثیرگذار باشید.

اولین نکته‌ای که باید مورد توجه شما قرار گیرد، متفاوت بودن هزینه کاشت موی سر با قیمت این جراحی‌ها است. قیمت، جایگاه دستمزد تا متریال مصرفی در کلینیک تحت درمان شما است. اما هزینه می تواند شامل نکات دیگری نیز بشود.

 

نمونه قبل و بعد از کاشت مو

برای درک بهتر فاکتورهای تاثیرگذار در هزینه کاشت موی سر به نکات زیر توجه نمایید:

 

 • مقدار تاسی اولین فاکتور تاثیرگذار در قیمت جراحی کاشت موی سر است. هر اندازه ابعاد ریزش مو بیشتر باشد، نیاز به کاشت موی بیشتری است. در نتیجه، منطقی است که با افزایش قیمت جراحی کاشت مو مواجه هستیم؛ اما در نظر داشته باشید که حجم بیشتر در کاشت مو مستلزم صرف جلسات بیشتر است که به خودی خود مستلزم هزینه، زمان، رفت و آمد و شاید هزار نکته ریز و درشت دیگر خواهد شد.
 • اینکه قرار است جراحی کاشت مو با کدام یک از روش‌های متداول صورت گیرد نیز در تعیین قیمت جراحی کاشت مو تاثیرگذار است. انواع روش‌های کلاسیک تا مدرن در جراحی کاشت مو مطرح هستند؛ ایده‌های درمانی‌ای که طبعاً در رنج‌های متفاوت قیمتی قرار می‌گیرند. به طور کلی، هر چه متد کاشت مو مدرن‌تر همراه با استفاده از تجهیزات پیشرفته‌تری باشد، هزینه کاشت موی سر نیز بالاتر خواهد شد.
 • اینکه در کجا ساکن هستید و در نهایت قرار است در کدام یک از شهرهای ایران و حتی کشورهای خارجی جراحی کاشت مو را انجام بدهید نیز بر هزینه نهایی این عمل زیبایی تاثیرگذار است. قطعا نمی‌توانید خدمات حرفه‌ای کاشت موی سر را در شهرهای کوچک پیدا کنید. این جراحی‌ها نیاز به دستگاه‌های مدرن و گران قیمتی دارند که تنها در کلینیک‌های شهرهای بزرگ از آنها استفاده می‌شوند. هزینه کاشت موی سر از یک کشور تا کشوری دیگر کاملا متفاوت خواهد شد. حتی اگر در ایران قصد پرداختن به این جراحی را داشته باشید، باز هم نمی‌توانید به یک رنج قیمتی یکسان در بین شهرهای گوناگون دست پیدا کنید. زمانی ماجرا پیچیده تر می‌شود که بدانید در بین کلینیک‌های فعال هر شهر نیز قیمت‌های متفاوتی مطرح می‌شود. از این رو، بسته به اینکه قرار است در کدام کلینیک و در کدام یک از شهرها و یا کشورها اقدام به کاشت مو داشته باشید، با لیست تقریبا متنوعی از هزینه کاشت موی سر مواجه خواهید شد.

ظاهرا در پرداختن به جراحی کاشت مو باید در تحلیل نکات قابل توجهی باشیم. خصوصا برای افرادی که در شهرستان‌ها ساکن هستند و مراجعه به کلینیک‌های فعال در شهرهای بزرگ برای آنها مستلزم صرف هزینه‌های مضاعف دیگری اعم از رفت و آمد، اقامت و… خواهد شد. لذا منطقی است که با حضور این حجم از عوامل کلیدی در تعیین قیمت و هزینه‌های تمام شده، اندکی دست به عصا باشید و با تحقیق هر چند مختصر، اقدام به یک تصمیم بهتر نمایید.

 

کردی که دچار ریزش مو شده

البته در مسیر تصمیمی که می‌گیرید، قطعاً چند گزینه ثابت پیش روی شما قرار می‌گیرد. اینکه شهرستانی هستید و حضور در کلینیک‌های معتبر در مراکز استان‌هایی مانند شیراز و اصفهان را انتخاب کنید. شاید هم نزدیک به شهر تهران هستید و قطعا می‌توانید از خدمات برتر کلینیک‌های مستقر در پایتخت بهره‌مند شوید.

در این بین ممکن است شهرستانی باشید و حضور در یک برنامه مسافرتی به پایتخت را برای رسیدن به موهای زیبا می‌پسندید و در آخر، احتمالاً اعتقادی بر توانمندی جراحان داخلی ندارید و می‌خواهید در یک سفر خارجی مانند حضور در کشور ترکیه اقدام به کاشت مو نمایید.

در هر یک از این حالت‌ها قطعاً با طیف بسیار متفاوتی از هزینه کاشت موی سر مواجه هستید. پس در ادامه همراه ما باشید تا در هر یک از این حالت‌ها که قرار می‌گیرید، اطلاعات نسبی از میزان هزینه‌ها داشته باشید.

 

نوع بانک مو

درجات طاسی و تعداد گرافت های مورد نیاز  از بانک مو دو عامل اصلی تاثیرگذار بر هزینه کاشت مو هستند. به عبارت دیگر هزینه عمل کاشت مو بر اساس  تعداد پیوند یا به ازای هر فولیکول تعیین می‌شود و تعداد آن هم به ناحیه طاسی، کلینیک، تجربه جراح و انتظارات فرد از کاشت مو بستگی دارد. به همین دلیل است که ارائه یک برآورد دقیق هزینه کاشت مو امکان پذیر نیست.

اگر فولیکول های سالم کافی در پشت سر یا همان بانک موی خود خود نداشته باشید، جراح شما باید مو را از سایر قسمت های مناسب بدن استخراج کند که برداشت این موهای بدن دشوارتر و ظریف تر است. بنابراین، پزشک ممکن است هزینه بیشتری برای این روش درخواست کند و یا اگر موهای بانک موی شما ظریف و حساس باشند، تعداد برداشت و پیوند مو در هر جلسه کم می شود و بنابراین تعداد جلسات بیشتری برای کاشت مو نیاز است و همین امر هزینه پیوند مو را بالا می برد؛  به همین دلیل هزینه کاشت مو با وضعیت بانک موی فرد رابطه مستقیم دارد.

 

سن افراد مراجعه‌کننده

با وجود اینکه در هر سنی می توان تحت عمل جراحی کاشت مو قرار گرفت، اما فاکتور سن در هزینه کاشت مو اهمیت دارد. به طور کلی بیمار باید حداقل 18 سال داشته باشد هرچند کاشت مو در سنین پایین انتخاب مناسبی نیست زیرا با افزایش سن، نتایج کاشت مو تغییر خواهد کرد، زیرا تشخیص الگوی طاسی برای جراح شما دشوارتر است و شاید نتواند تعیین کند که موهای شما چقدر عقب می‌روند. با افزایش سن، ریزش مو ممکن است در نواحی دیگری اتفاق بیفتد که ممکن است نیاز به کاشت مو دوم داشته باشید که خود باعث می شود متحمل هزینه کاشت مو برای بار دوم شوید.

از سوی دیگر اگر فرد در سنین بالا اقدام به کاشت مو کند، به دلیل ریزش بسیار شدید مو، ناحیه طاسی بسیار بزرگی خواهد داشت و یا به دلیل کمبود بانک مو مجبور به پیوند مو از سایر افراد است که در هر دو صورت هزینه کاشت مو را بالا می برد.

 

برآوردی از هزینه کاشت موی سر در کشور ترکیه

هستند کسانی که چندان باوری بر توانمندی‌های جراحان داخلی ندارند و یا اینکه تجهیزات کلینیک‌های ایرانی را مناسب نمی‌دانند و با این تفکر دل به دریای ناپیدا در مهارت دستان پزشکان کشورهای اروپایی، علی الخصوص ترکیه می‌بندند.

اینکه ایده‌های آنها برای رفتن به این سفر درمانی تا چه اندازه درست است، جای بحث دیگری است. اما بهتر است بدانند که هزینه کاشت موی سر در کشور ترکیه بسیار بالاتر از حضور در کلینیک‌های داخل آب می‌خورد.

یقیناً هزینه‌های سفر، اقامت و ماندن تقریبا طولانی مدت در کشوری مانند ترکیه کم نخواهد بود. به هر صورت، هر کسی که راهی این سفر است، قطعاً نسبت به هزینه‌های سفر اطلاع کافی دارد. لکن نکته در میزان دستمزد کلینیک‌های ترکیه‌ای است.

در حال حاضر، پرداختن به یک جراحی معمولی از کاشت مو در حجمی عادی از طاسی سر در کشور ترکیه، چیزی در حدود ۲۵۰۰ دلار هزینه دارد.

این رقم را در قیمت روز‌ دلار ضرب کنید و اعداد را به تومان برای خودتان داشته باشید. هر جور که نگاه کنید، دستمزد پزشک معالج در کشور ترکیه و دیگر کشورهای اروپایی بسیار بالاتر از دستمزدی است که پزشکان ایرانی همراه با تمام هزینه‌های جاری در کلینیک‌های تخصصی داخلی دریافت می‌کنند.

البته اگر فکر می‌کنید، می‌توانید پا را فراتر نهاده، سراغ دیگر کشورهای اروپایی بروید، قطعاً قرار نیست تا با قیمت کمتری در هزینه کاشت موی سر مواجه شوید. در کشورهایی مانند آلمان، فرانسه و انگلستان این عمل جراحی چیزی مابین ۱۵ الی ۲۵ هزار دلار هزینه‌بردار است.

در حال حاضر، با رشد بسیار سریع و بسیار بالای نرخ ارز در مقابل ریال، قیمت جراحی کاشت مو در کلینیک‌های ایرانی، چیزی در حدود ۵۰۰ الی 1000 دلار تمام می‌شود.

این موضوع در کنار هزینه زندگی تقریباً کم بها، البته به دلار در ایران شرایط را معکوس کرده است. در حال حاضر، شاهد رشد چشمگیری در توریست‌های پزشکی به داخل ایران هستیم؛ چرا که مردمان آن سوی آب‌ها می‌دانند در ایران دکترهای کاربلدی حضور دارند که با هزینه‌های بسیار کمتری و به نسبت کشورهای غربی با کیفیت بالایی جراحی کاشت مو را انجام می‌دهند.

 

چرا باید بر توانمندی پزشکان داخلی اعتماد کنیم؟

مهارت زمانی بدست می‌آید که کاری را به دفعات زیاد انجام دهیم؛ داستانی که در عمل‌های جراحی زیبایی پزشکان داخلی نمود عینی پیدا کرده است. تقاضای بالای انواع جراحی‌های زیبایی باعث شده تا اکثر پزشکان داخلی فعال در این عرصه تجارب قابل توجهی داشته باشند.

در کشورهای غربی پرداختن به یک جراحی کاشت مو بسیار هزینه‌بردار است. از این رو، کمتر کسی تمایل پیدا می‌کند که برای رسیدن به یک ظاهر زیباتر مستلزم صرف هزینه‌های سرسام‌آوری باشد؛ اما این موضوع در ایران رقم‌های چندان درشتی ندارد. اگرچه با رشد افسار گسیخته قیمت‌ها، هر بازاری در تلاطمی از قیمت‌ها به سر می‌برد؛ اما با این وجود، هنوز هم می‌توانیم با حضور قیمت مناسب پزشکان داخلی، سطح تقاضای بالایی را شاهد باشیم که باعث شده میزان تجارب و مهارت آنها افزایش پیدا کند؛ اما حالا این قیمت‌ها در کلینیک‌های معتبر داخلی چگونه تعیین می‌شوند؟

 

هزینه کاشت موی سر در شهرستان‌ها

اولین نکته آن است که نمی‌توانید در هر شهرستانی و حتی مراکز استان به یک کلینیک کاملاً مجهز و توانمند دسترسی داشته باشید. برای رسیدن به کلینیک‌های کاربلد که از بهترین تجهیزات استفاده می‌کنند، باید راهی شهرهای بزرگ مانند تهران، شیراز، اصفهان، مشهد و… شوید.

قطعاً برای بسیاری، تهران حکم یک شهر دوردست را دارد؛ پس لازم است بر توانمندی‌های کلینیک‌های فعال در شهرهای بزرگ اعتماد کنند. البته در شهرهایی مانند شیراز و اصفهان شاهد فعالیت کلینیک‌های خوب و مجهزی هستیم.

در شهرستان‌ها برای آنکه بتوانند شما را مجاب به حضور کنند، غالباً قیمت جراحی کاشت مو کمتر از کلینیک‌های فعال تهران است.

 

قبل و بعد از کاشت مو

احتمالاً می‌توانید با صرف هزینه 6 الی 10 میلیون تومان یک عمل جراحی کاشت موی معمولی را به انجام برسانید. البته این قیمت گذاری‌ها بستگی به سطح طاسی، روش اجرای کاشت و استفاده از تجهیزات دارند.

عموم مراکز فعال در شهرستان‌ها براساس متدهای کلاسیک مانند FUT کار می‌کنند. روش‌های مدرن‌تر مانند SUT و حتی بهتر از آن، نیاز به تجهیزات سطح بالایی دارد که غالباً به سختی می‌توانید در مراکز کاشت مو واقع در شهرهای کوچک بیابید.

 

مقاله کاشت مو به روش FUT را مطالعه کنید.

 

هزینه کاشت موی سر در کلینیک‌های پایتخت نشین

در حال حاضر، متدهای متنوعی برای کاشت مو متداول هستند. در این متدها، از روش‌های FUT تا ایده‌های بهتر مانند FIT و حتی روش‌های مدرن SUT شرایط کاشت مو کاملاً متفاوت است. از این رو، نمی‌توانید انتظار رسیدن به رنج قیمتی تقریباً یکسانی را داشته باشید. لذا بهتر است در تحلیل هزینه کاشت موی سر با در نظر گرفتن روش‌های اجرای عمل زیبایی نکات کلی از قیمت گذاری را مطرح کنیم.

اگر قصد پرداخت هزینه های بالایی ندارید، استفاده از روش FUT یا FIT ارزانترین پیشنهاد است. این روش، پایه‌ای‌ترین متد کاشت مو می‌باشد و قاعدتاً با حضور در هر کلینیکی از آن بهره‌مند خواهید شد.

اما اگر کیفیت کار برای شما مهم است، قاعدتاً بهره‌مندی از متدهای بهتر مانند SUT را مد نظر قرار خواهید داد. این متدها دیگر در هر کلینیکی بکار نمی‌روند. غالباً در سطح کلینیک‌های معتبر می‌توانید از خدمات کاشت مو به روش SUT بهره‌مند شوید.

در این بین، اگر نسبت به نتیجه کار، حساسیت بالایی دارید و بهترین‌ها را می‌خواهید، متد مدرن NFIT را به شما پیشنهاد می‌کنیم که با هزینه تقریبی مابین ۷ الی ۱۰ میلیون تومان در سطح کلینیک‌های معتبر تهران انجام می‌شود.

موارد فوق، کلیاتی بود از جزئیات کلیدی در تعیین هزینه کاشت موی سر!

قطعا در هر یک از موارد با جزئیات بسیار بیشتری مواجه هستیم. از این رو، لازم است تا هر فرد متقاضی تحت یک مشاوره حرفه‌ای قرار بگیرد.

متصدیان پاسخگویی تلفنی کلینیک دکتر نجف بیگی، آنچنان بر امر جراحی کاشت مو مسلط هستند که می‌توانند در یک مشاوره تلفنی و بدون حضور فیزیکی، شما را از هزینه‌های جراحی کاشت مو مطلع سازند.

 معرفی انواع روش‌های کاشت مو و موارد موثر در هزینه آن ها

به طور کلی دو روش اصلی کاشت مو وجود دارد که در کلینیک های کاشت مو انجام می شود: FUT (پیوند واحد فولیکولی) و FUE (استخراج واحد فولیکولی). هر دوی این روش ها در ترمیم موهای ضخیم تر و طبیعی تر موثر هستند.

کاشت مو به روش FUE

با کاشت مو به روش FUE، هر واحد فولیکولی جداگانه از پوست سر برداشت می شود. فولیکول ‌های مو به صورت تصادفی برداشته می ‌شوند و به پزشک شما این امکان را می‌ دهد تا موها را از ناحیه اهداکننده با نازک شدن کمتر، برداشت کند. با استخراج واحد فولیکولی (FUE)، مو از طریق برش های دایره ای میکروسکوپی روی پوست سر برداشت می شود. دو نوع کاشت مو FUE وجود دارد: FUE دستی و FUE رباتیک.

کاشت موی دستی FUE توسط یک پزشک با استفاده از یک دستگاه دستی برای استخراج فولیکول های مو انجام می شود. اما در روش FUE ماشینی یا رباتیک از یک دستگاه کاشت مو رباتیک استفاده می شود که توسط پزشک هدایت می شود. در این روش کاشت مو پزشک مقدار موی مورد نظر را برای برداشت انتخاب می کند و منطقه اهداکننده مورد نظر را ترسیم می کند به معنای دیگر پزشک عملاً پیوندهای اهداکننده را برداشت نمی کند و مرحله برداشت توسط دستگاه به پایان می رسد. این فناوری شگفت‌انگیز پزشکی، دقت و نتایج بی‌نظیری را ارائه می‌دهد.

میانگین هزینه کاشت مو FUE

به طور معمول، هزینه کاشت مو به روش FUE بستگی به محدوده اندازه استخراج شده از گرافت در هر مورد دارد.

کاشت مو به روش Super Fue یکی از پیشرفته‌ترین و جدیدترین تکنیک‌های کاشت مو با تکنیک FUE محسوب می‌شود؛  برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این روش به مقاله کاشت مو به روش Super Fue مراچعه فرمایید.

کاشت مو به روش  FUT

در پیوند واحد فولیکولی (یا همان کاشت مو به روش  FUT) یک تکه بافت بلند و نازک از پوست پشت سر برداشته می شود. سپس واحدهای فولیکولی منفرد از نوار خارج می شوند. هنگامی که فولیکول‌ها برداشت شدند، زخم بسته می ‌شود و یک جای زخم و اسکار خطی بسیار ظریف باقی می ‌ماند.

هنگامی که هدف اولیه بیمار دستیابی به حداکثر تراکم کاشت مو باشد، کاشت مو به روش FUT توصیه می شود. بنابراین برای بیمارانی که دچار طاسی قابل توجهی در اطراف ناحیه تاج سر می شوند، FUT می تواند راه حل بهتری نسبت به FUE برای پوشش و پری بهتر باشد.

میانگین هزینه کاشت مو FUT

قیمت و هزینه کاشت مو با روش FUT بسته به اندازه و سایز محل پیوند متفاوت است اما به طور معمول یک هزینه کمتری نسبت به روش FUE  رباتیک دارد.

[vc_single_image image=”8785″ img_size=”full” alignment=”center”]

 معرفی کلینیک کاشت مو دکتر نجف بیگی

کلینیک کاشت مو دکتر نجف بیگی یکی از معتبرترین کلینیک های کاشت و ترمیم مو در ایران است که با سرپرستی جناب دکتر آرش نجف بیگی در زمینه کاشت مو فعالیت می کند. شهرت او در کنار فرهنگ کاری حرفه ای و رضایت بالای مشتری از مرزها فراتر رفته است و در انجمن جراحان پلاستیک آمریکا نیز عضویت دارد.

یکی از مزایای کلینیک کاشت مو دکتر نجف بیگی این است که سلامت بیمار و حقوق بیمار در یک محیط کاملاً بیمار محور، از اهمیت بالایی برخوردار است و به لطف قدرت عملیاتی و تیم متخصص خود، بهترین معاینه و روش های کاشت مو را ارائه می دهد. در این کلینیک زیبایی هر بیمار خاص و شایسته توجه ویژه است، به همین دلیل هدف اصلی تمرکز کامل روی بیمار و اطمینان از رضایت 100٪ است.

هزینه کاشت مو توسط بیمه پرداخت می‌شود؟

اولین سوالی که بسیاری از افراد هنگام بررسی کاشت مو دارند این است که هزینه جراحی کاشت مو چقدر است. مهم است که به خاطر داشته باشید که هیچ هزینه ثابتی برای کاشت مو وجود ندارد و هزینه آن می تواند بسیار متفاوت باشد. هزینه اکثر جراحی های کاشت مو با طیف وسیعی از گرافت های مورد نیاز برای پوشش ناحیه موهای نازک محاسبه می شود و به عوامل مختلفی از جمله پیشرفت ریزش مو و نوع عمل انجام شده بستگی دارد. اما در هر صورت هزینه کاشت مو توسط بیمه پرداخت نمی شود زیرا جزئی از عمل های زیبایی محسوب می شود و جراحی های زیبایی به طور کلی شامل بیمه نمی شوند.ر

 جمع بندی

بسیاری از افراد از ریزش مو و طاسی رنج می برند و در نهایت به کاشت مو روی می آورند. البته که بهترین راه برای افزودن یا افزایش مو به یک ناحیه می تواند کاشت مو باشد اما هزینه کاشت مو چقدر است؟ پاسخ روشن و ساده ای برای این سوال وجود ندارد. زیرا فاکتورهای متعددی وجود دارند که بر هزینه کل پیوند تأثیر می‌گذارند و این هزینه ها اغلب از جیب بیمار خارج می شوند زیرا اکثر شرکت های بیمه کاشت مو را یک عمل زیبایی می دانند! هزینه کاشت مو به عوامل زیادی بستگی دارد، از جمله محل زندگی شما، نوع روشی که برای کاشت مو انتخاب می کنید، مهارت جراح شما و اینکه چه مقدار مو می خواهید کاشته شود و این موارد فقط برای حالتی است که قصد کاشت مو در ایران داشته باشید اما خیلی از افراد برای کاشت مو به کشورهای دیگر مثل ترکیه سفر می کنند که در این صورت هزینه های سفر هم به مجموع هزینه کاشت مو بیمار اضافه می شود. اما نظر شما چیست؟ آیا کاشت مو به هزینه بالای آن می ارزد؟

سؤالات متداول هزینه کاشت مو 

[vc_toggle title=”چه عواملی بر هزینه کاشت مو تاثیر دارند؟”]

مکان: هزینه کلی منطقه زندگی شما و مکانی که کلینیک در آن قرار گرفته همچنین تعداد جراحان کاشت مو در مجاورت شما می تواند بر هزینه کاشت مو تأثیر بگذارد زیرا در بازارهای رقابتی که چندین ارائه دهنده وجود دارد، هزینه ها کمتر است.

روش: همانطور که در بالا ذکر شد، هزینه های دو نوع روش کاشت مو، FUT و FUE، متفاوت است.

مهارت: جراحان با تجربه و مهارت های برتر ممکن است هزینه بیشتری برای کاشت مو داشته باشند.

مقدار مو: مقدار موهایی که می خواهید کاشته شود نیز بر هزینه آن تأثیر می گذارد.

سفر: گاهی اوقات، ممکن است مجبور شوید برای کاشت مو نزد یک متخصص با تجربه به سفر بروید، بنابراین باید هزینه های سفر را هم در نظر بگیرید.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا هزینه کاشت مو ارزشش را دارد؟”]

کاشت مو در حال قبولی است و هزینه به حساب نمی آید که توسط یک پزشک حاذق انجام شود و نتیجه خوبی داشته باشد. در هر صورت اگر موهای نازک شما، شما را آزار می‌دهد و درمان‌های کمتر تهاجمی مؤثر نبودند، کاشت مو بهترین گزینه برای شماست و می‌تواند ارزش این هزینه را داشته باشد.

[/vc_toggle]
نوشتهٔ پیشین
روش های درمان ریزش مو
نوشتهٔ بعدی
درباره عوارض کاشت مو بیشتر بدانیم!

2 دیدگاه. ترک جدید

 • سلام
  من عمل کاشت مو داشتم و ۷ ماه گذشته ، متاسفانه از هد لاین جلوی سرم راضی نیستم ، می خواستم بدونم آیا امکان اینو داره ک از موها کاشته شده در جلو و پیشانی سر کم کنم تا مدل هلالی داشته باشه.ممنون میشم جواب بدین

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

جستجوی مقالات

دکتر آرش نجف بیگی

عضو هیات علمی دانشگاه/فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی/عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

آخرین مقالات