همه چیز درباره تزریق آنزیم صورت

 1. خانه
 2. جوانسازی
 3. همه چیز درباره تزریق آنزیم صورت

همه چیز درباره تزریق آنزیم صورت

آنزیم

سابقه تزریق ژل به بخش‌های مختلف صورت از جمله چانه، لب، گونه و زیر چشم را دارید؟ نتیجه حاصل از تزریق ژل آن طور که باید و شاید رضایت شما را جلب نکرده است؟ متاسفانه گاهی اوقات به دلیل تزریق ژل با روش غیر اصولی و توسط پزشکان کم تجربه، مشکلاتی از قبیل فرم نامناسب، جابجایی ژل و حتی تزریق به محل اشتباه رخ می‌دهند. در چنین شرایطی سوال مهمی که مطرح می‌شود این است که آیا می‌توان راه‌حلی برای از بین بردن یا خارج کردن ژل تزریق شده پیدا کرد؟ پاسخ این سوال در گرو تزریق آنزیم خاصی است که می‌تواند ژل‌‌ها به طور کامل از بین ببرد. البته این کار خیلی حساس است و باید تزریق آنزیم توسط پزشک جراح زیبایی متخصص با در نظر گرفتن تمام جوانب امر صورت بگیرد. 

اهداف تزریق آنزیم چیست؟ 

یکی از راه‌هایی که افراد برای رفع افتادگی پوست، حذف چین و چروک‌های صورت و برطرف کردن فرورفتگی در قسمت‌های مختلف انتخاب می‌کنند، تزریق ژل است. معمولا از نوعی فیلر به نام هیالورونیک اسید برای تزریق ژل استفاده می‌شود. این احتمال وجود دارد که تزریق ژل در برخی از افراد با موفقیت همراه نباشد و مشکلات زیر پس از مدتی به چشم بیایند: 

 • تزریق ژل در محل اشتباه صورت گرفته و نه‌تنها مشکل حل نشده بلکه تقارن چهره فرد نیز بر هم خورده است. 
 • ممکن است به مرور زمان ژل از محل تزریق شده جابجا شود. 
 • برجستگی‌ها و فرورفتگی‌هایی با گذشت مدتی از تزریق ژل در چهره ایجاد شوند. 
 • ژل بیش از حد تزریق شده و فرم صورت حالت طبیعی خود را از دست داده است. 
 • تزریق ژل به اشتباه در رگ‌های خونی صورت گرفته و باعث گرفتگی کامل آن‌ها شده است. 

4 مورد اول خطر جانی برای افراد به همراه ندارد؛ اما مورد آخر ممکن است که عوارض جدی برای سلامتی فرد به دنبال داشته باشد. عوارضی که می‌تواند در حد ایجاد اسکار صورت یا حتی از دست دادن بینایی باشند. در این حالت باید به دنبال راه چاره باشیم. پزشکان معمولا به جای تخلیه ژل، به سراغ تزریق آنزیم صورت می‌روند. به این ترتیب که با تزریق آنزیم خاصی در محل مد نظر، ژل هیالورونیک اسید از بین می‌رود. 

اهداف تزریق آنزیم

بهترین آنزیم برای از بین بردن ژل 

بهترین آنزیم برای از بین بردن ژل در بخش‌های مختلف صورت، هیالورونیداز یا هیالاز است. این آنزیم به طور طبیعی در بدن انسان تولید می‌شود. به همین دلیل بافت‌های بدن با آن سازگار هستند. از طرفی به راحتی می‌تواند بافت فیلرهای هیالورونیک اسید را از بین ببرد. به همین دلیل دلیل تقریبا تمام پزشکان جراح پلاستیک این آنزیم را برای حذف ژل صورت استفاده می‌کنند. تزریق هیالاز برای از بین بردن ژل در بخش‌های مختلف صورت از جمله موارد زیر صورت می‌گیرد: 

 • لب 
 • گونه 
 • زیر چشم
 • بینی 
 • چانه 

آنزیم هیالورونیداز چگونه عمل می‌کند؟ 

هیالورونیداز یک آنزیم با پایه پروتئین است. عملکرد آن در بدن دقیقا عکس هیالورونیک اسید است. به همین دلیل با تزریق آن می‌توان اثر فیلر تزریق شده در جراحی‌های پلاستیک را به کلی از بین برد. نکته قابل توجه این است که فعل و انفعلات شیمیایی ناشی از حذف ژل در صورت پس از تزریق هیالاز چیزی در حدود 1 تا 2 روز به طول می‌انجامد. 

در این مدت هیالورونیک اسید رفته‌رفته تجزیه می‌شود و پس از گذشت حدود 2 روز می‌توانید متوجه از بین رفتن ژل در صورت خود شوید. البته فراموش نکنید که مدت زمان نمایان شدن آثار تزریق آنزیم با توجه به میزان ژل و همچنین آنزیم استفاده شده، ممکن است دستخوش تغییراتی شود. گاهی اوقات پزشک برای کنترل عوارض جانبی، تزریق هیالاز را در چند مرحله انجام می‌دهد.

آنزیم هیالورونیداز چگونه عمل می‌کند؟ 

آثار تزریق آنزیم صورت برای از بین بردن ژل 

نتیجه تزریق ژل معمولا با گذشت دو روز از تزریق آنزیم مشخص می‌شود. البته در برخی از افراد ممکن است این زمان تا حدود دو هفته نیز به طول بینجامد. در هر صورت باید توجه کنید که اگر همه چیز خوب پیش برود نهایتا بعد از دو هفته فرم صورت شما به حالت عادی باز می‌گردد. 

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا تزریق هیالورونیداز باعث از بین رفتن بافت‌های طبیعی بدن نمی‌شود؟ پاسخ این سوال منفی است. هیالاز به هیچ عنوان باعث تجزیه بافت‌های طبیعی بدن نمی‌شود. بلکه تنها هیالورونیک اسید را از بین می‌برد. نکته مهم این است که بدن ما به طور طبیعی هیالورونیک اسید تولید می‌کند. بنابراین ممکن است که علاوه ژل، بخشی از این ماده طبیعی در بدن نیز تجزیه شود. اما جای نگرانی وجود ندارد؛ چرا که بدن در فرآیند طبیعی هیالورونیک اسید تولید کرده و جایگزین می‌کند. 

مزونیدلینگ فیشال چیست؟ برای اطلاعات بیشتر این مقاله را مطالعه نمایید.

عوارض تزریق آنزیم برای از بین بردن ژل 

تزریق آنزیم نیز مانند جراحی تزریق ژل ممکن است با عوارض زودگذری مانند تورم، کبودی و درد موقت همراه باشد. مهم‌ترین عارضه استفاده از هیالورونیداز، بروز حساسیت در بدن افراد است. معمولا پزشکان ابتدا تزریق آنزیم را به صورت آزمایشی انجام می‌دهند تا واکنش بدن را نسبت به آن مشاهده کنند. در صورتی که حساسیت خاصی از سوی بدن مشاهده نشود، خطر جدی دیگری افراد را تهدید نمی‌کند. 

معمولا برای جلوگیری از تجزیه بیش از حد هیالورونیک اسید، تزریق آنزیم به صورت آهسته و در چند مرحله صورت می‌گیرد تا همه چیز تحت کنترل باقی بماند. البته در بسیاری از مواقع با یک یا دو بار تزریق هیالاز به نتیجه مطلوب دست پیدا می‌کنید. بنابراین به طور کلی تزریق هیالورونیداز جای نگرانی چندانی ندارد. 

عوارض تزریق آنزیم

قیمت آنزیم صورت 

گاهی اوقات پزشکان پس از مشاهده نتیجه نامناسب تزریق ژل، خدمات تزریق آنزیم برای از بین بردن ژل صورت بیمار خود را به‌صورت رایگان ارائه می‌کنند؛ اما معمولا افراد ترجیح می‌دهند که به پزشک دیگری مراجعه کنند. در این شرایط است که باید هزینه پرداخت کنید. هزینه نهایی معمولا بر اساس میزان آنزیم، معاینات پزشکی و همچنین مهارت جراح پلاستیک مشخص می‌شود. در کل باید توجه داشته باشید که معمولا هزینه این جراحی در مقایسه با تزریق ژل کمتر است. 

بهترین دکتر تزریق آنزیم صورت 

تردیدی نیست که تزریق ژل با هدف زیباسازی و جوان‌سازی صورت گزینه‌ای مناسب است؛ اما گاهی اوقات به هر دلیل نتیجه مطلوب حاصل نمی‌شود. در این شرایط باید به سراغ پزشکی متخصص برای تزریق آنزیم صورت بروید. تخصص و تجربه دو ویژگی اساسی برای انتخاب بهترین دکتر جراح پلاستیک است. دکتر آرش نجف بیگی فوق تخصص جراحی پلاستیک با تحصیل در معتبرترین مراکز آموزش عالی در ایران و خارج از کشور و تجربه سال‌ها فعالیت در جراحی‌های پلاستیک، بهترین انتخاب پیش روی شما برای تزریق آنزیم هیالاز به منظور از بین برد ژل صورت است. 

مشاوره رایگاه تزریق آنزیم برای از بین بردن ژل 

اگر قبل از تصمیم‌گیری برای تزریق آنزیم صورت نیاز به راهنمایی دارید، نگران نباشید. ما فکر همه چیز را کرده‌ایم. شما عزیزان می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی با ما تماس بگیرید. کارشناسان متخصص ما آماده ارائه مشاوره رایگان و پاسخ‌گویی به سوالات شما عزیزان هستند. 

مشاوره رایگاه تزریق آنزیم برای از بین بردن ژل 

مقاله فیشال پاکسازی صورت چیست و چگونه انجام می شود؟ از دست ندهید.

کلام پایانی 

آنچه باید درباره تزریق آنزیم برای از بین بردن ژل در صورت بدانید را بررسی کردیم. تزریق هیالاز به‌عنوان ساده‌ترین راه برای از بین بردن ژل در مواقعی است که از نتیجه حاصل در چهره خود ناراضی هستید. این روش در زمان کوتاه، با عوارض ناچیز و هزینه مقرون‌به‌صرفه انجام می‌شود. بنابراین اگر به هر دلیل تزریق ژل نتوانست شما را به فرم ایده‌آل چهره‌تان برساند، نگران هیچ چیز نباشید. تزریق هیالورونیداز انتخابی مناسب پیش روی شماست. 

نوشتهٔ پیشین
مزونیدلینگ فیشال؛ روشی موثر و مطمئن برای جوانسازی پوست
نوشتهٔ بعدی
اطلاعات جامع و کاربردی درمورد کاشت ابرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

جستجوی مقالات

دکتر آرش نجف بیگی

عضو هیات علمی دانشگاه/فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی/عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

آخرین مقالات