پیوند پیاز مو از ریش به سر

 1. خانه
 2. کاشت مو
 3. پیوند پیاز مو از ریش به سر

پیوند پیاز مو از ریش به سر

تاثیر پیوند ریش به مو

با وجود پیشرفت سریع در کیفیت و کارایی ترمیم مو، کمبود مو کافی برای کاشت همیشه چالشی برای جراحان کاشت مو به وجود آورده است. من دوست دارم این شرایط را به عنوان عدم تطابق عرضه و تقاضای مو توصیف کنم. این عدم تطابق عرضه و تقاضا در برخی از بیماران مشاهده می شود بنابراین جراحان از روش پیوند مو از ریش کمک گرفته اند تا بتوانند برای اکثریت افراد کاشت مو را انجام دهند:

 • بیمارانی با طاسی زیاد که نیاز به پوشش مانند کلاس های پیشرفته VI و VII دارند از پیوند مو از ریش استفاده می کنند.
 • بیمارانی که موهای اهدا کننده با کیفیت پایین دارند، مانند بیمارانی که موهای بسیار ظریف و دارای تراکم کمتری در مناطق اهدا کننده هستند، می توانند از پیوند مو از ریش استفاده کنند.
 • بعضی از بیماران این دو محدودیت را با همدیگر دارند

به لطف تکنیک های مدرن ترمیم مو FUE انتخاب های بیشتری در دسترس ما قرار دارد تا کاشت مو را انجام دهیم. بسیاری از بیمارانی که ممکن است برای کاشت مو اقدام کرده و نتیجه خوبی نگرفته اند ، می توانند امروزه از کاشت مو با روش پیوند مو از ریش استفاده کنند. استفاده از مو از سایر نواحی بدن می تواند باعث افزایش ذخیره مو شود که می تواند برای ترمیم نواحی طاسی استفاده شود. موی ریش در بسیاری از بیماران مرد بعد از موی سر بهترین مورد بعدی محسوب می شود. موهای ریش شباهت های زیادی به موهای سر دارد که آن را به منبعی عالی برای ترمیم موی سر در بسیاری از بیماران تبدیل می کند.

در این مقاله با مطالب زیر آشنا میشوید:

مرحله برداشت

هنگام برداشتن موهای اهدا کننده از ریش، ریش می تواند بین 2000 تا 3000 گرافت تک فولیکولی را برای تکنیک برداشت عصاره واحد فولیکولی (FUE) ارائه دهد. در این روش از موهای تیز و کم عمق تا عمق 2 میلی متر برای استخراج فولیکول ها استفاده می شود.

در این روش کاشت مو، از بی حسی موضعی روی ریش و پوست سر استفاده می شود تا راحت ترین تجربه ممکن را برای بیمار فراهم کند. برش های پانچ دایره ای کوچک در اطراف یک واحد فولیکولی در ناحیه اهدا کننده ایجاد می شود و بدین ترتیب واحدهای فولیکولی منفرد از ریش استخراج می‌ شوند و در نانوذرات و فاکتورهای رشد پروتئین آغشته می ‌شوند. برش های ریز در پوست سر با استفاده از یک تیغه ظریف برای محل های گیرنده فولیکول های مو ایجاد می شود و پس از آن واحد های فولیکولی منفرد در محل های گیرنده قرار می گیرند. فاکتورهای رشد پروتئین برای بهبود و تحریک رشد مو استفاده می شود و برای تسکین درد طولانی مدت بعد از عمل، بی حس کننده موضعی تزریق می شود.

مرحله کاشت

بعد از مرحله برداشت مو زمان کاشت مو در ناحیه گیرنده می رسد. پیوند های گرفته شده از ریش باید در بین پیوند های موی سر در ناحیه گیرنده کاشته شوند و فقط برای افزایش تراکم استفاده شوند؛ در واقع منطقه خاصی را پوشش نمی دهد. آنها به ویژه برای افزایش تراکم کلی در قسمت های میانی پوست سر مفید هستند و نواحی خاصی مانند خط موی جلو و ناحیه راس سر فقط باید پیوند موی سر را دریافت کنند.

جوانب مثبت پیوند مو از ریش

انتخاب بیمارانی که عدم تطابق در عرضه و تقاضا را دارند ، به دست آوردن نتیجه خوب و در نهایت داشتن بیماران خوشحال بسیار مهم است. در اینجا چند مزیت پیوند مو از ریش سر وجود دارد که به جراح کمک می کند تصمیم بگیرد که آیا ریش می تواند گزینه مناسبی باشد یا نه:

عدم تطابق عرضه و تقاضای موی سر – تقریباً هر کسی که دارای این عدم تطابق باشد دارای موی ریش متوسط ​​یا بهتر از متوسط ​​است می تواند از موی اضافی که ناحیه دهنده پوست سر نمی تواند ارائه دهد برای او استفاده کرد تا کاشت مو موفقیت آمیزی را تجربه کند و نتیجه خوبی را بدست آورد.

استفاده از ریش به عنوان موهای اهدا کننده به جراح کمک می کند تا موهای اهدا کننده را در مناطقی از پوست سر قرار دهد که اطمینان رشد آن بیشتر است، مناطق مهم تر مانند خط موی جلویی ، نقاط گیجگاهی و ابرو برای پیوند مو از ریش بهتر است.

ساقه مو ضخیم تر – موهای ریش معمولاً بسیار ضخیم تر از موهای سر است که به ایجاد حجم بیشتر در مناطق کاشته شده کمک می کند. این اختلاف ضخامت در بیمارانی که موهای سر بسیار ظریفی دارند که می توان از موهای ریش آنها به عنوان منبع اصلی برای ترمیم نواحی طاسی پوست سر استفاده کرد ، بسیار مشهود است. پیوند مو از ریش معمولا نتیجه خوبی دارد.

موی صورت در بسیاری از آقایانی که همیشه صورت خود را می تراشند ناخواسته بهتر رشد می کند و برداشتن آنها برای آنها بسیار تسکین دهنده خواهد بود. حتی مردانی که ریش می گذارند دوست دارند موها را از زیر چانه یا ناحیه گردن بردارند.

[vc_single_image image=”8736″ img_size=”full” alignment=”center”]

پیوند مو از ریش : ویژگی های منفی

اگرچه موهای ریش می تواند انتخاب های بیشتری را برای بسیاری از مردانی که در گذشته این گزینه را در نظر نمی گرفتند، داشته باشد اما پیوند مو از ریش محدودیت ها و مشکلات خاص خود را دارد:

بعضی از مردان دارای موهای کم هستند و موی ریش کافی ندارند که بتوان از آنها به عنوان منبع دهنده استفاده کرد.

تعداد متوسط ​​فولیکول های مو در هر واحد فولیکولی یا گرافت معمولاً کمتر است. موی کمتر در هر گرافت برابر است با پوشش کلی کمتر برای اینکه نتیجه خوبی از کاشت مو گرفته شود.

اگرچه ضخامت موهای ریش برای برخی از بیماران که به حجم بیشتری نیاز دارند مفید است، اما موهای زبر برای برخی از مناطق که موها به طور طبیعی ریزتر و نازک تر هستند مانند نقاط گیجگاهی، ابروها و خطوط موی جلویی می تواند مشکل ساز شود. بهتر است به همین دلیل موهای ریش را به عنوان ماده پر کننده در قسمت بالا و تاج رزرو کنید و پیوند مو از ریش را در این قسمت ها انجام دهید.

موهای ریش نسبت آناژن / تلوژن کمتری دارند. این بدان معناست که فولیکول های موی ریش زمان کمتری را در فاز رشد می گذرانند در حالی که مدت طولانی تری در مرحله تلوژن یا استراحت می مانند. این تعداد موهایی را که در یک زمان مشخص در مناطق کاشته شده مشاهده می شود را محدود می کند در حالی که باعث می شود نگهداری موهای کاشته شده برای پوشاندن مناطق دیگر نیز به حداقل برسد.

تغییر برداشت – کاشت مو با استفاده از استخراج فولیکول صورت می تواند چالش بیشتری داشته باشد. پوست در نواحی خاصی از صورت تحرک بیشتری دارد و این امر باعث تثبیت پوست برای استخراج پیوندها می شود. تغییر در نواحی موی صورت و مشکل در دسترسی به این نواحی می تواند بر این پیچیدگی بیفزاید. مثلا اگر پیوند ریش از مو انجام گیرد تغییر نواحی از صورت به سر ممکن است سخت باشد.

پیوند مو از ریش چگونه انجام می شود؟

ما چندین ابزار استخراج برای کشیدن موهای ریش را امتحان کرده ایم. استخراج دستی معمولاً بالاترین انعطاف پذیری را به جراح می دهد و این روش مناسب تری برای مدیریت تغییرات زاویه و تحرک پوست صورت است.

برخی از ابزارهای موتوری می توانند برای استخراج میزان تراشیدن موهای ریش مفید باشند. از کشیدن مو رباتیک به دلیل طراحی نامشخص نمی توان برای کشیدن موهای صورت استفاده کرد.

[vc_single_image image=”7871″ img_size=”full” alignment=”center”]

چه انتظاری باید برای پیوند مو از ریش داشت؟

همانطور که قبلاً ذکر شد، از نظر آناژن / تلوژن بین موهای دهنده صورت و پوست سر تفاوت وجود دارد. موهای صورت فاز رشد طولانی تری دارند (آناژن) و برای مدت زمان کوتاه تری در مرحله استراحت (تلوژن) باقی می مانند. این بخش آناژن / تلوژن حتی از سایر قسمت های بدن مانند سینه و اندام نیز کمتر است. بیماران باید توجه داشته باشند که عملکرد موهای ریش متفاوت است و انتظارات آنها باید متناسب با آن اصلاح شود.

ساقه ریش ضخیم تر برای بیمارانی که به قسمت بالایی و تاج بیشتری نیاز دارند، یک مزیت است. این مزیت گاهی اوقات می تواند نسبت آناژن / تلوژن موهای ریش را پشت سر بگذارد، به ویژه هنگامی که موهای اهدا کننده پوست بسیار خوب است.

نتیجه گیری پیوند مو از ریش:

اکثر بیمارانی که با مراحل مختلف طاسی به ما مراجعه می کنند اگر به اندازه کافی موی اهدا کننده ریش داشته باشند می توانند درمان خود را با پیوند مو از ریش شروع کنند. برخی از کسانی که درمراحل پیشرفته طاسی قرار دارند، آنهایی که کیفیت موی اهداکننده پوست سر ندارند و ممکن است نیاز به کمک بیشتری داشته باشند. موی ریش بهترین منبع مو در بیشتر بیماران مرد است. حداقل عوارض پیوند مو از ریش و مزایای احتمالی آن ما را ترغیب کرده است که در چند سال گذشته بیشتر از آن در عمل کاشت مو استفاده کنیم.

در دنیایی که مردم فقط برای تفریح سفر می کنند، سفر با هدفی مانند پیوند مو از ریش ارزان قیمت و در عین حال موثر و می تواند هوشمندانه باشد. به خصوص هنگامی که می توانید در کشوری مانند ایران معالجه خود را انجام دهید که تخصص جراحان این کشور را در بین مقاصد با کیفیت برتر برای کاشت مو قرار داده است.

[vc_single_image image=”7870″ img_size=”full” alignment=”center”]

پیوند مو از ریش در ایران: هر آنچه لازم است بدانید

داشتن ریش پرپشت و کلفت و موی زیاد نظر بسیاری نشانه مردانگی و جذابیت است. اما همه مردان آنقدر خوش شانس نیستند که موهای کامل خود را داشته باشند و ممکن است مایل باشند که با قیمت مقرون به صرفه عمل پیوند مو از ریش را انجام دهند. اما  سوالات اصلی در مورد اینکه کجا باید آن را انجام داد و چگونه از پس هزینه های آن برمی آیید، مطرح می شود؟در این شرایط ممکن است به ایده سفر به ایران برای کاشت موی خود رسیده باشید. برای حرکت در این سفر، ما در اینجا راهنمای کاملی در مورد پیوند پیاز از ریش برای کاشت مو در ایران را ارائه می دهیم.

پزشکان و جراحان مسلط به پیوند مو از ریش

همراه با کاشت منظم مو، پیوند مو از ریش در ایران سرعت بیشتری می گیرد و توسط جراحان باتجربه ایرانی به مردان علاقه مند ارائه می شود. جراحان کاشت مو ایرانی به سالها تحصیل و تجربه مجهز هستند. آنها از جدیدترین تکنیک ها استفاده می کنند، در حالی که به بالاترین استانداردهای بین المللی پزشکی عمل می کنند. اکثر پزشکان ایرانی در دانشگاه های پزشکی با رتبه بندی بالا در جهان تحصیل کرده اند و یا دوره های تخصصی و بورسیه ای را در کشورهای غربی گذرانده اند.

کلینیک های تخصصی کاشت مو با امکانات پیشرفته

اگرچه ممکن است شما را غافلگیر کند ، شما کلینیک های مدرن و تخصصی کاشت مو را در هر گوشه از کشور خواهید یافت. این کلینیک ها منحصراً به عمل کاشت مو اختصاص داده شده اند ، مجهز به تجهیزات و امکانات پیشرفته هستند. درباره کلینیک ما نیز هر آنچه می خواهید می توانید با مشاور تماس گرفته و اطلاعات لازم را کسب کنید.

[vc_single_image image=”7872″ img_size=”full” alignment=”center”]

در دوران نقاهت چه کاری باید انجام داد یا نباید انجام داد؟

زمان بهبودی جراحی ترمیم مو بسیار مهم است زیرا شما باید از موهای کاشته شده خود مراقبت کنید تا زمانی که کاملا بهبود یافته و پایدار شوند. برخی فعالیت ها وجود دارد که نباید در این مدت انجام دهید:

موهای خود را در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید

فعالیتهای بدنی شدید

سیگار کشیدن و نوشیدن الکل

استفاده از داروهای رقیق کننده خون و سایر داروهای مشابه

شنا ، استفاده از لوله های گرم و سونا

شستشوی مناطق پیوند به مدت 5 روز

کارهایی که باید انجام دهید:

دستورالعمل های دکتر خود را بعد از پیوند مو از ریش  کاملا دنبال کنید

 • برای اختصاص زمان بیشتر و بهبودی موثر ، چند روز مرخصی بگیرید
 • محل های جراحی (بخش اهدا کننده و بخش های گیرنده) را تمیز نگه دارید تا از بروز هرگونه عارضه جلوگیری کنید. پزشک شما ممکن است پمادهای آنتی بیوتیکی برای شما تجویز کند تا بر روی سطح مناطق جراحی استفاده کنید.
 • پس از جراحی تا چند روز صاف به پشت (به جای شکم یا پهلو) بخوابید. اجازه دهید سرتان با چند بالش بلند شود تا به بهبود کمک کند.

پیوند مو از ریش روشی است که معمولا نتیجه خوبی می دهد، افرادی که از کاشت مو به روش های دیگر کاملا ناامید شده اند هیچ نگرانی نداشته باشند در صورتی که از ضخامت ریش خوبی برخوردار باشند به راحتی می توانند از این نوع کاشت استفاده کرده و حتی بعد از کاشت پرپشتی را در موهای سر خود ببینند، در صورتی که سوالات بیشتری در این باره داشتید مشاوران کلینیک ما می توانند به شما کمک بیشتری کنند، با ما در ارتباط باشید.

عوارض کاشت ریش تا پوست سر بسیار کم است و شامل فولیکولیت ، قرمزی برای چند روز ، حفره در بعضی مناطق و تشکیل آبسه در ناحیه اهدا کننده است.

ناحیه ریش در شخصی با تراکم موی صورت متوسط ​​یا بیشتر از متوسط ​​، حدود 3000 پیوند را فقط از نواحی زیر چانه و گردن ایجاد می کند. اگر بیمار مایل به از بین بردن تمام موهای صورت خود باشد ، این تعداد می تواند دو برابر شود.

مزایا پیوند مو از ریش به سر

 • در پیوند مو از ریش به سر هیچ مراقبت خاصی (مثل استفاده از شامپو مخصوص یا دارو و غیره) در ناحیه ریش لازم نیست و برای این کار شستشو با آب تمیز کافی است. در صورتیکه در تکنیک پیوند مو کاملا برعکس است.
[vc_single_image image=”8744″ img_size=”full” alignment=”center”]
 • فولیکول های ریش قوی تر از فولیکول هایی هستند که از برخی نقاط پوست سر گرفته می شوند.
 • فولیکول های ریش در مراحل رشد (آناژن) طولانی تر می مانند و کمتر وارد فاز استراحت (کاتاژن) می شوند. بنابراین، نتیجه طولانی تری می دهد.

معایب پیوند مو از ریش به سر

 • یکی از  عوارض جانبی پیوند ریش، جای زخم است اما نتایج همچنین به مهارت جراحان یا اثرات سلامتی قبلی بیمار بستگی دارد. پس از بهبود زخم در محل اهدا کننده، یک خط بسیار ظریف باقی خواهد ماند و می توان آن را با موهای موجود پوشاند.
 • عفونت در ناحیه اهداکننده یا گیرنده بسیار جدی است. اما اگر بیمار در طول فرآیند بهبودی، بهداشت و نظافت را رعایت کند، می توان از این عفونت ها جلوگیری کرد.
 • برداشت بیش از حد زمانی نیز یکی از معایب پیوند ریش به مو سر است که زمانی اتفاق می افتد که جراح فولیکول‌های موی زیادی را از یک ناحیه اهداکننده بگیرد.

قیمت های مقرون به صرفه پیوند مو از ریش:

ایران رقابتی ترین قیمت ها را برای روش های پیوند مو از ریش ارائه می دهد. عوامل اقتصادی همراه با تقاضای زیاد برای جراحی های زیبایی در کشور دلایل اصلی کم هزینه بودن چنین خدماتی است. با انجام پیوند مو از ریش در ایران می توانید تا 70٪ در هزینه صرفه جویی کنید.

جمع بندی

امروزه مردان و زنان بیشتری از طریق کاشت مو از شر لکه های طاسی خود خلاص می شوند. این به این دلیل است که کاشت مو تنها درمانی است که باعث تسکین دائمی ریزش موی ارثی می شود. اما زمانی که موهای اهداکننده کافی روی سر باقی نمانده باشد چه اتفاقی می افتد؟ آیا می توان مو را از نواحی دیگر بدن به سر پیوند زد؟ خوشبختانه جواب این سوال مثبت است و موهای بدن را می توان علاوه بر موهای سر به عنوان اهدا کننده برای کاشت مو استفاده کرد.

در این موارد، ممکن است بتوان از تکنیک های FUE برای به دست آوردن موهای اهداکننده از ناحیه ریش و گردن استفاده کرد. پیوند مو از ریش به سر روشی نسبتاً جدید است، اما می ‌تواند جایگزین بسیار خوبی برای کسانی باشد که نمی ‌توانند از مو های اهداکننده پوست سر خود استفاده کنند. از آنجایی که بسیاری از مردان ریش های نسبتاً پری دارند، ظاهر ریش آنها در نتیجه برداشت مو لطمه نمی بیند و میزان اسکار این عمل حداقل خواهد بود. یکی دیگر از مزایای این روش این است که برداشت ریش تحت بی حسی موضعی انجام می شود و می توانید پس از عمل مستقیماً به خانه بروید. اما نظر شما چیست؟ آیا این روش پیوند را برای انجام کاشت مو مناسب می دانید یا خیر؟

[vc_toggle title=”آیا استفاده از موهای ریش برای کاشت مو بی خطر است؟”]

موهای ریش یک انتخاب عالی برای کاشت مو هستند. ضخامت هر موی ریش معمولاً دو برابر موهای اهداکننده پوست سر است که به معنای دو برابر شدن حجم موهای کاشته شده است. برداشت آن از صورت آسان است و بهبودی بسیار سریعی دارد.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”چه مدت طول می کشد تا پیوند ریش بهبود یابد؟”]

برای بهبودی پس از جراحی پیوند مو از ریش به سر به یک روز زمان نیاز دارید. پوسته های ریزی ممکن است در اطراف هر فولیکول موی تازه کاشته شده ایجاد شود، اما پس از حدود یک هفته تا 10 روز، باید بتوانید به طور معمول اصلاح خود را شروع کنید

[/vc_toggle][vc_toggle title=”چه کسی کاندید بهتری برای پیوند ریش به پوست سر است؟”]

پیوند ریش به موی سر گزینه ای عالی برای کسانی است که قبلا یک بار کاشت مو یا بیشتر انجام داده اند و می خواهند در نواحی مختلف تراکم بیشتری داشته باشند.

[/vc_toggle]
نوشتهٔ پیشین
کربوکسی تراپی مو
نوشتهٔ بعدی
بهترین مرکز لیزر موهای زائد تهران

2 دیدگاه. ترک جدید

 • جلیل قاسمی
  می 24, 2021 1:41 ق.ظ

  سلام خسته نباشیدمن بانک موی نسبتا کمی دارم ولی ریش پرپشت وضخیمی دارم میتونم کاشت انجام بدم نتیجه ی خوبی داره؟

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   می 24, 2021 8:05 ب.ظ

   با سلام
   دوست عزیز شما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود آیا می توانید برای کاشت از موی ریش استفاده کنید یا خیر.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

جستجوی مقالات

دکتر آرش نجف بیگی

عضو هیات علمی دانشگاه/فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی/عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

آخرین مقالات