برای کاشت موی افراد مشهور از چه متدهایی استفاده می‌شود؟

  1. خانه
  2. انواع کاشت مو
  3. برای کاشت موی افراد مشهور از چه متدهایی استفاده می‌شود؟

برای کاشت موی افراد مشهور از چه متدهایی استفاده می‌شود؟

کاشت مو همواره به عنوان تنها راه دائمی درمان ریزش مو مطرح شده است. پزشکان و متخصصان برای درمان ریزش مو و طاسی موضعی و یا کامل سر، از روش‌های متعددی همچون مزوتراپی، PRP، محلول‌های محرک رشد مو و مکمل‌های خوراکی استفاده می‌کنند. با این‌حال، تمامی این روش‌ها به علت طولانی بودن سیر مراحل درمانی و هزینه‌های بالای هر مرحله درمان، محبوبیت چندانی نزد زیباجویان ندارند. کاشت مو با تمامی مزایای خود، بهترین روش برای درمان طاسی سر است که جایگزین تمامی روش‌های درمانی پیش از خود شده است. امروز کاشت مو در سراسر جهان به صورت گسترده انجام شده و روش‌های کاشت مو نسبت به گذشته پیشرفت بسیار چشم‌گیری داشته‌اند.

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های زیباجویان این است بهترین نتیجه را از کاشت موی خود داشته باشند. به همین دلیل، به دنبال کلینیک‌هایی هستند که افراد معروف همچون بازیگران، مجری‌های تلویزیونی، ورزشکاران و… در آن کاشت مو انجام داده‌اند. علاوه بر این، مایلند بدانند که روش کاشت مو افراد مشهور چه بوده است و آیا کاشت موی آن‌ها نیز با همان کیفیت صورت می‌گیرد.

در این مقاله با مطالب زیر آشنا میشوید:

آیا کاشت مو افراد مشهور با کاشت مو دیگر افراد تفاوت می‌کند؟

پیش از طرح هر موضوعی، نکته بسیار مهمی که باید به آن دقت کنید این است که کاشت مو تا حد بسیار زیادی به تخصص پزشک متخصص زیبایی، توانایی کادر درمانی و تکنسین‌های کاشت و نیز امکانات تخصصی کلینیک محل کاشت بستگی دارد. این سه عامل در کنار یکدیگر می‌توانند کاشت مو بسیار موفقیت آمیزی را برای شما به همراه داشته باشد. فقدان هر یک از عوامل می‌تواند تاثیر منفی بر روند کاشت مو داشته باشد. برای مثال اگر کلینیکی بسیار مجهز بوده ولی پزشک تخصص لازم در جهت روند کاشت مو نداشته باشد، نتیجه مناسب به دست نخواهد آمد.

علاوه بر نکته گفته شده، توجه داشته باشید که پزشکان و کلینیک‌های حرفه‌ای و باتجربه، به انجام بهترین کار خود تعهد اخلاقی دارند. بدین معنا که تفاوت نمی‌کند زییاجو فردی مشهور و یا از عموم جامعه باشد، در هر صورت تیم پزشکی تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد تا بهترین نتیجه کاشت مو را برای زیباجو به ارمغان بیاورد.

[vc_single_image image=”8649″ img_size=”full” alignment=”center”]

مقاله کاشت موی طبیعی در افراد سالمند را از دست ندهید.

برای کاشت مو افراد مشهور از چه روش‌هایی استفاده می‌شود؟

آشنایی با روش‌های مختلف کاشت مو به شما کمک می‌کند تا اطلاعات کامل‌تری‌ نسبت به این موضوع داشته و تصمیمات دقیق‌تری برای کاشت موی خود بگیرید. اگرچه کاشت مو به نسبت روشی جدید و نوین در درمان ریزش مو شناخته می‌شود، ولی با این‌حال پزشکان توانسته‌اند روش‌های متعددی برای کاشت ارائه دهند که نیاز است زیباجویان نسبت به هر روش اطلاعات کافی داشته باشند. هر کدام از این روش‌ها مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند که پزشک متخصص با توجه به شرایط زیباجو، یک یا ترکیبی از چند روش را برای کاشت انتخاب می‌کند.

پس از این مقدمه مهم، باید به شما بگوییم که برای کاشت مو افراد مشهور، همچون دیگر مراجعه کنندگان، از سه روش محبوب FIT، FUT و BHT استفاده می‌شود. دیگر روش‌های کاشت مو عمدتا مشتقات این سه روش هستند. برای مثال برای کاشت مو BHT، عملا از روش FIT استفاده می‌شود. ممکن است پزشک برای کاشت مو تنها از یکی از این روش‌ها، ترکیبی از دو و یا هر سه روش به صورت همزمان برای کاشت مو افراد مشهور استفاده کند. این مسئله تا حد بسیار زیادی به بانک مو و سطح طاسی زیباجو بستگی دارد که در ادامه بیشتر بررسی می‌کنیم.

کاشت مو به روش FUT

در کاشت مو افراد مشهور، اگر ناحیه طاسی بسیار گسترده باشد، به احتمال بسیار زیاد زیباجو کاندیدای کاشت مو به روش FUT است. این روش کاشت مو شامل برداشتن یک نوار از پوست قسمت بانک مو فرد است. برای این کار پزشک متخصص جراح زیبایی، نواری با ابعاد 25 سانتی‌متر در 1 سانتی‌متر را از قسمت بانک مو زیباجو برداشته و محل را با استفاده از نخ مخصوص، بخیه می‌زند.

پس از این مرحله نوار پوستی در اختیار تکنسین‌های کاشت قرار می‌گیرد تا با استفاده از ابزار مخصوص و زیر میکروسکوپ‌های پیشرفته، فولیکول‌های مو از پوست و بافت جدا شوند. این فولیکول‌ها در محلولی مخصوص که حاوی مواد غنی جهت حفظ کیفیت گرافت است، نگهداری می‌شود. پس از آن، گرافت‌ها در اختیار تیم کاشت مو قرار می‌گیرد. برای کاشت گرافت‌ها با استفاده از ابزاری مخصوص، برش‌هایی به اندازه یک میلی‌متر در قسمت ناحیه گیرنده ایجاد شده و گرافت‌ها با استفاده از انبر مخصوص، کاشته می‌شوند. دقت داشته باشید که عمق و جهت برش‌های ایجاد شده در ناحیه گیرنده مو، خواب موهای شما را تعیین می‌کند. بنابراین هنر و مهارت پزشک در رسیدن به نتیجه مطلوب در این مرحله بسیار تاثیرگذار است.

[vc_single_image image=”8651″ img_size=”full” alignment=”center”]

مزایای کاشت مو به روش FUT

در این روش کاشت مو، تعداد زیادی فولیکول را می‌توان در یک جلسه پیوند داد. به سبب کوتاه بودن زمان خارج بودن فولیکول از بدن نسبت به دیگر روش‌های کاشت، امکان آسیب دیدن گرافت‌ها تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می‌کند. این روش کاشت نسبت به دیگر روش‌های کاشت، هزینه‌ی کمتری دارد.

 معایب کاشت مو به روش FUT

اساسی‌ترین دلیل که سبب می‌شود افراد رغبتی به این شیوه کاشت نداشته باشند، تهاجمی بودن آن است. به سبب لزوم استفاده از بخیه در این روش کاشت، دوره نقاهت حساس‌تری نسبت به دیگر روش‌های کاشت مو دارد. در صورت عدم مراقبت صحیح، احتمال بروز عفونت در محل بخیه‌ها وجود دارد. علاوه بر این، در صورتیکه بخیه‌ها توسط پزشک متخصص زیبایی زده نشود، ممکن است سبب ایجاد گوشت اضافه در قسمت بانک مو شود.

کاشت مو به روش FIT

ممکن است برخی زیباجویان وسعت طاسی کمتری داشته و یا علاقه‌ای به داشتن بخیه در محل بانک موی خود نداشته باشند. در شرایط اینچنینی، پزشکان از روش کاشت FIT استفاده می‌کنند. کاشت مو به این روش نسبت به FUT، کم تهاجم‌تر و با دوران نقاهت کمتر است. بسیاری از پزشکان برای کاشت مو افراد مشهور از این روش کاشت مو استفاده می‌کنند.

برای کاشت مو به روش FIT، پزشکان با استفاده از دستگاهی به نام پانچ، دور فولیکول‌های مو در ناحیه اهداکننده را برشی استوانه‌ای شکل ایجاد می‌کنند. این برش (که در اصطلاح به آن پانچ کردن فولیکول مو می‌گویند) سبب می‌شود تا فولیکول کاملا جدا شده و آماده انتقال شود. پس از پانچ کردن، با استفاده از انبرک‌های مخصوص، فولیکول‌ها را از محل خود جدا کرده و در دسته‌های مشخص براساس تعداد تار موی هر فولیکول، قرار می‌دهند. مراحل کاشت این روش نیز همانند روش FUT است.

ممکن است برای شما سوال پیش بیاید با توجه به تهاجمی بودن روش FUT؛ چرا هنوز از این روش در کلینیک‌ها استفاده می‌شود؟ خوب است بدانید که در برداشت فولیکولی FIT، پزشک متخصص به صورت پراکنده نسبت به برداشت فولیکول‌ها اقدام می‌کند؛ چرا که برداشت بیش از حد از محل بانک مو، سبب کم‌پشت شدن آن قسمت شده و جلوه‌ای نازیبا ایجاد می‌کند. در افرادی که سطح طاسی بیشتری دارند، قاعدتا به فولیکول‌های بیشتری نیاز است. در این شرایط، برداشت نواری این اجازه را به پزشکان می‌دهد تا تمامی فولیکول‌های آن نوار پوستی را برداشته و جهت کاشت آماده کنند. در صورتیکه اگر این نوار جدا نمی‌شد و تمامی فولیکول‌های آن برداشت می‌شد، ناحیه اهداکننده به صورت کامل طاس شده و جلوه‌ای ناخوشایند ایجاد می‌کرد.

خوب است بدانید روش‌های کاشت SUT و Micro FIT نیز از مشتقات همین روش کاشت مو هستند. با این تفاوت که در این روش‌ها، پانچ استفاده شده کوچک‌تر است و بانک مو آسیب کمتری می‌بیند.

[vc_single_image image=”8650″ img_size=”full” alignment=”center”]

مزایای کاشت مو به روش FIT

کاشت مو به روش FIT را باید یکی از محبوب‌ترین شیوه‌های کاشت مو افراد مشهور دانست. این موضوع نشان‌دهنده این است که این روش کاشت، امتحان خود را پس داده و شما با خیال راحت می‌توانید از آن استفاده کنید. در این روش، بانک مو، کمترین آسیب را متحمل می‌شود. همچنین، خبری از بخیه نبوده و زخم‌های کوچک ایجاد شده در ناحیه برداشت فولیکول بدون خون‌ریزی و در مدت زمان بسیار کوتاهی بهبود پیدا می‌کنند. کاشت مو در این روش، عوارض بسیار کمی دارد. دوره نقاهت نیز نسبت به روش FUT کوتاه‌تر و راحت‌تر است. بیمارانی که مایلند همانند پیوند مو افراد معروف کاشت انجام دهند و طاسی گسترده‌ای ندارند، می‌توانند از این روش استفاده کنند.

معایب کاشت مو به روش FIT

FIT نسبت به دیگر روش‌های کاشت مو هزینه‌های بیشتری دارد. همچنین، زمان کاشت مو در این روش کاشت مو بیشتر بوده و ممکن است در طول دو روز انجام شود. بیمارانی که سطح طاسی گسترده دارند، کاندیداهای ایده‌آلی برای این روش کاشت مو نیستند. علاوه بر این، با توجه به زمان‌بر بودن روند برداشت فولیکولی و طولانی بودن زمان حضور فولیکول خارج از بدن، احتمال آسیب دیدن گرافت‌ها بسیار بیشتر می‌شود.

کاشت مو به روش BHT

کاشت مو به روش BHT نیز یکی دیگر از روش‌هایی است که ممکن است در کاشت مو افراد مشهور استفاده شود. توجه داشته باشید که از این روش به تنهایی نمی‌توان به عنوان روش کاشت استفاده کرد، بلکه، به عنوان مکمل دیگر روش‌های کاشت کاربرد دارد.

در کاشت مو به روش BHT، به علت ضعیف بودن بانک مو، از دیگر نواحی بدن نیز برداشت فولیکولی صورت می‌گیرد. نواحی همچون سینه، بازوها و ران‌ها می‌توانند گزینه‌های مناسب برای برداشت فولیکولی باشند. در این بین، زیر چانه آقایان (قسمت زیرین ریش) بهترین ناحیه برای برداشت فولیکولی است؛ چرا که در برداشت فولیکول از نواحی بدن مهم‌ترین موضوعی که تیم پزشکی بررسی می‌کنند، شباهت ساختاری و ضخامتی تار مو بدن با موی سر است. ناحیه زیر چانه نزدیک‌ترین شباهت را با موی سر دارد.

برداشت فولیکولی در این روش کاشت، همانند روش FIT است. تعداد برداشت‌های انجام شده از زیر چانه محدود‌تر بوده و در بیشترین حالت امکان برداشت 500 فولیکول وجود دارد.

کلام آخر

کاشت مو افراد مشهور نیز همانند دیگر زیباجویان صورت می‌گیرد. بسیاری از کلینیک‌ها جهت تبلیغ کار خود از تصاویر هنرمندان، ورزشکاران و دیگر چهره‌های شناخته شده که کاشت مو انجام داده‌اند استفاده می‌کنند و مدعی روشی خاص و فناوری منحصر به فرد هستند. در حالیکه پایه تمامی کاشت موهای جهان، روش‌های FIT و FUT است. توجه داشته باشید که این محل کاشت مو شماست که نتیجه نهایی را برای شما رقم می‌زند. توصیه می‌کنیم اگر خواهان نتیجه‌ای همانند نتیجه پیوند مو افراد معروف هستید، به کلینیک کاشت مو شناخته شده، امکانات به روز و صد البته پزشکی حاذق مراجعه کنید.

نوشتهٔ پیشین
آیا کاشت مو با استفاده از بانک موی دیگران امکان پذیر است؟
نوشتهٔ بعدی
آیا کاشت مو برای بیماران هپاتیتی قابل انجام است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

جستجوی مقالات

دکتر آرش نجف بیگی

عضو هیات علمی دانشگاه/فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی/عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

آخرین مقالات