کاشت موی طبیعی به روش میکروایمپلنت + مزایا ،معایب و مراقبت ها

 1. خانه
 2. انواع کاشت مو
 3. کاشت موی طبیعی به روش میکروایمپلنت + مزایا ،معایب و مراقبت ها

کاشت موی طبیعی به روش میکروایمپلنت + مزایا ،معایب و مراقبت ها

اگر تجربه ریزش مو و ازدست دادن موها در یک بازه زمانی را داشته باشید، قطعا دغدغه زیادی بابت بازگرداندن تار موهای‌تان دارید. کاشت مو به روش میکروایمپلنت یکی از راه‌های نوین و عالی برای بازگردانی موهای ازدست رفته است. شاید تصور کنید با این روش، موهای ریخته شده رشد خواهند کرد! اما چنین نیست. کاشت مو به روش میکروایمپلنت می‌تواند تار موهای ریخته را جایگزین کند. کمک گرفتن از بانک مو قوی یا ضعیف، مهم‌ترین فاکتور در این پروسه محسوب می‌شود. کاشت مو به روش میکروایمپلنت با استفاده از بانک مو و از طریق دستگاه میکروایمپلنت انجام می‌شود تا بالاترین دقت در برداشت فولیکول را داشته باشد.

اگر شما نیز تجربه ریزش مو دارید و به دنبال کشف بهترین روش کاشت مو طبیعی در سریع‌ترین زمان با کم‌ترین تهاجم هستید، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

در این مقاله با مطالب زیر آشنا میشوید:

کاشت مو به روش میکروایمپلنت

از روزی که تار موهایی در شانه و لباس‌تان دیده می‌شود، نگرانی از بابت کاهش تراکم مو خواهید داشت. ازدست دادن موها پروسه‌ای کلافه کننده، پر استرس و ناخوشایند است. به همین دلیل، در اکثر موارد افراد به جستجوی راه حل‌های درمانی می‌پردازند. پیدا کردن روش درمانی مناسب یکی از چالش‌های جدی است که با آن مواجه خواهید شد؛ چرا که تبلیغات گسترده‌ای در خصوص روش‌های مناسب و نامناسب انجام می‌شود که اگر آگاهی و اطلاعات دقیقی نداشته باشید، قطعا نتیجه خوبی نخواهید دید. کاشت مو به روش میکروایمپلنت براساس روش کاشت مو FIT اجرا می‌شود و فرد متقاضی، بدون ریسک ازدست دادن بانک مو و ناموفق بودن مرحله برداشت آن، می‌تواند کاشت مو موفقیت آمیزی را تجربه کند.

در کاشت مو به روش میکروایمپلنت، پزشک متخصص با استفاده از قلم مخصوص و اتومات بسیار با دقتی که در حد میکروگرافت جداسازی می‌کند، نسبت به برداشت فولیکول مو از بانک مو اقدام می‌کند. در این مرحله به دلیل دقت بالای قلم‌های مخصوص ایمپلنت مو با دقت میکرو، می‌توان انتظار برداشت بدون کم‌ترین میزان زخم، خونریزی و تهاجم را داشت. پس از این مرحله، فولیکول‌ها در محلول سلول‌های بنیادین فرد قرار می‌گیرند تا تقویت انجام شود. سپس، پزشک متخصص با کمک هولدرهای مخصوص، اقدام به کاشت مو به روش میکروایمپلنت می‌کند.

[vc_single_image image=”8618″ img_size=”full” alignment=”center”]

درمان ریزش مو پیش از کاشت مو

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که باید به آن توجه کنید، درمان ریزش مو است. شما باید تحت نظر پزشک متخصص علل ریزش مو را کشف کنید و سپس، با توجه به این علت‌ها، نسبت به درمان اقدام نمایید. تقویت بانک مو نیز، بخش مهمی از این ماجرا است. به همین دلیل، باید حتما پیش از اقدام جهت کاشت مو، درمان را انجام دهید و ریزش مو را متوقف کنید.

مزایای کاشت مو به روش میکروایمپلنت

اطلاع از مزایای هر عمل زیبایی یا خدمات زیبایی، به شما کمک می‌کند تا تصمیم‌‌گیری بهتری را تجربه کنید. کاشت مو با روش‌های نوین مزایای بسیار بیشتری نسبت به روش‌های قدیمی آن دارد. برای مثال در مقایسه با کاشت مو FIT و FUT متوجه خواهید شد که برداشت نواری مو از بانک مو در روش FUT اصلا مناسب نیست و این روزها همه در تلاش هستند تا از روش FIT برای کاشت مو کمک بگیرند. این مزیت موجب محبوبیت یک روش خاص شده است. در این میان کاشت مو به روش میکروایمپلنت نیز، مزایای خاص خود را دارد که سبب انگیزه استفاده از آن و محبوبیت بیشتر این روش شده است.

1- کاشت مو با کم‌ترین تهاجم

هر روشی که در آن، پزشک متخصص ناچار به برش و ایجاد خونریزی باشد، به عنوان روش تهاجمی شناخته می‌شود. در این میان کم تهاجم بودن کاشت مو میکروایمپلنت یکی از موضوعاتی است که باید در خصوص آن بدانید. هولدرهای اتومات و حرفه‌ای در این سبک کاشت مو، کمک می‌کنند تا هیچ آسیب جدی به پوست سر وارد نشود و فولیکول‌ها با بالاترین دقت برداشت شوند. همین موضوع ریسک خونریزی، عفونت و موارد این‌چنینی را کاهش می‌دهد.

2- استاندارد و دارای تاییدیه

یکی از فاکتورهای مهمی که افراد باتجربه برای انتخاب یک روش درمانی یا زیبایی خاص درنظر می‌گیرند، دارا بودن تاییدیه است! زمانی که یک روش یا دستگاه دارای تاییدیه از FDA آمریکا یا CE اروپا باشد، می‌‌توانید با خیالی آسوده نسبت به استفاده از آن تصمیم بگیرید. روش کاشت مو میکروایمپلنت نیز، یکی از روش‌های ایمن و دارای تاییدیه از FDA و CE است.

3- بهبود سرعت کاشت مو

از مزایای عالی در روش میکروایمپلنت، کاشت مو با بالاترین سرعت ممکن است. در این روش پزشک متخصص با کمک هولدر اتومات اقدام به برداشت مو می‌کند و مرحله کاشت نیز، به همین دقت و ظرافت انجام می‌شود. همین موضوع موجب کاهش تعداد جلسات کاشت مو می‌شود و اصلی ترین دلیل محبوبیت کاشت مو به روش میکروایمپلنت همین است.

4- عدم وجود اسکار پوستی در بانک مو

یکی از مزایای مهم روش میکروایمپلنت، عدم دارا بودن اسکار پوستی در بانک مو است. در این روش به دلیل استفاده از هولدر مخصوص اتوماتیک، هیچ آسیبی به بانک مو وارد نمی‌شود و هیچ برشی در بانک مو ایجاد نمی‌گردد. همین موضوع غیرتهاجمی بودن این روش را تایید می‌کند.

5- سرعت بالای کاشت مو

در این روش به دلیل برداشت از بانک مو به وسیله هولدر مخصوص و اتومات، با بالاترین سرعت ممکن انجام می‌شود. به همین دلیل، سرعت کاشت مو بسیار افزایش می‌یابد و مدت زمان کاشت مو با این روش بسیار کم‌تر از سایر روش‌ها است.

6- عدم وجود درد در حین کاشت مو

همان‌طور که در بالا اشاره شد، برداشت فولیکول‌های مو بسیار ظریف و با دقت است. به همین دلیل، هیچ دردی در این روش احساس نمی‌شود و کاشت مو به روش میکروایمپلنت یکی از روش‌های بدون درد یا کم درد شناخته می‌شود.

7- دوره نقاهت کوتاه پس از کاشت مو

[vc_single_image image=”8619″ img_size=”full” alignment=”center”]

همین موضوع موجب می‌شود تا دوران نقاهت کوتاه‌تری را تجربه کنید و ریسک بروز عفونت به دلیل دوران نقاهت طولانی وجود نداشته باشد.

معایب کاشت مو به روش میکروایمپلنت

هر اقدامی برای کاشت مو و کارهای این‌چنینی، نیازمند آگاهی کافی از معایب آن روش است. پس بدیهی است که درک معایب یا عوارض کاشت مو به روش میکروایمپلنت، برای شما به عنوان کاندید این عمل اهمیت ویژه‌ای دارد. با وجود کم عارضه بودن این روش، می‌توانید با عوارضی رایج و طبیعی در آن آشنا شوید که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم.

 • احساس خارش سطح پوست پس از کاشت مو
 • ازبین رفتن حس در محل برداشت فولیکول‌ها به مدت چند هفته
 • بروز تورم، التهاب و قرمزی پوست سر در نواحی برداشت و کاشت مو

اقدامات لازم قبل از کاشت مو میکروایمپلنت

اگر نگران نتیجه کاشت مو هستید و دغدغه زیادی در این حوزه دارید، بهتر است بدانید که بخش زیادی از نتیجه کاشت مو وابسته به رعایت اصول خاصی قبل از کاشت مو است. حتی اگر بهترین پزشک متخصص را انتخاب کرده اما اصول اقدامات پیش از کاشت مو را رعایت نکرده باشید، ریسک نتیجه نامطلوب، بسیار زیاد است. به همین دلیل در ادامه مهم‌ترین اقدامات پیش از کاشت را بررسی می‌کنیم.

 1. مصرف الکل، سیگار و انواع دخانیات حداقل 4 هفته پیش از عمل کاشت مو ضروری است.
 2. رنگ کردن موهای سفید و بور پیش از عمل کاشت توسط پزشک توصیه می‌شود.
 3. یک روز پیش از مراجعه جهت انجام کاشت، استحمام ضروری است.
 4. تهیه لیست از داروهای مصرفی و سوابق پزشکی و ارائه به پزشک کاشت مو ضروری است.
 5. حداقل 2 هفته پیش از انجام کاشت مو، مصرف دمنوش‌ها، ویتامین‌ها و داروهای رقیق کننده خون را قطع کنید.

مراقبت‌های لازم بعد از کاشت مو میکروایمپلنت

از مهم‌ترین اقدامات پس از کاشت مو، توجه به مراقبت‌های پس از کاشت است. زمانی که قصد دارید برای کاشت مو با هر روشی اقدام کنید، باید مقدمات استراحت و مراقبت پس از آن را فراهم کنید. در ادامه به بررسی مراقبت‌های لازم پس از کاشت مو می‌پردازیم.

 • حداقل به مدت 1 ماه پس از کاشت مو مصرف دخانیات و الکل را ترک کنید.
 • حداقل تا 48 ساعت بعد از کاشت مو استحمام کردن را محدود کنید.
 • داروهای توصیه شده توسط پزشک متخصص را راس زمان مقرر استفاده کنید.
 • شست و شوی سر مطابق با پروتکل تعیین شده توسط پزشک متخصص کاشت مو.
 • تحت هیچ شرایطی موها و پوست سر را لمس نکنید.
 • رژیم غذایی سالم خوری را رعایت کنید تا مواد مغذی موردنیاز دریافت شود.
 • استفاده از آب گرم، نور مستقیم آفتاب و بودن در معرض آلودگی محیطی اصلا پیشنهاد نمی‌شود.
 • ویزیت‌های دوره‌ای پس از کاشت مو را دنبال کرده و همه چیز را از پزشک متخصص‌تان سوال کنید.
 • یک لباس دکمه دار مناسب برای پس از کاشت همراه داشته باشید تا هیچ آسیبی به موهای کاشته شده وارد نگردد.
[vc_single_image image=”8617″ img_size=”full” alignment=”center”]

هزینه کاشت مو به روش میکروایمپلنت

اطلاع از هزینه کاشت مو به روش میکروایمپلنت یکی از مهم‌ترین عوامل تصمیم گیری در این زمینه است. همان‌طور که می‌دانید استفاده از هولدرهای اتومات و مدرن به پزشک متخصص اجازه می‌دهد تا ظریف‌ترین و با دقت‌ترین برداشت فولیکول مو را داشته باشد. همین تجهیزات، سبب افزایش هزینه کاشت مو می‌شود. عوامل دیگری مثل تجربه و تخصص پزشک متخصص، تعداد تیم کاشت مو و محل انجام کاشت از جمله عواملی است که در قیمت گذاری میکروایمپلنت مو اثرگذار است. به همین دلیل توصیه می‌شود، در جلسه مشاوره پیش از کاشت مو از هزینه این کار مطلع شوید.

با چگونگی کاشت موی افراد مشهور بیشتر آشنا شوید.

خلاصه مطلب

اگر طرفدار استفاده از کاشت مو به روش میکروایمپلنت یا میکرو اسکرو هستید، حتما نسبت به کسب اطلاعات در این زمینه اقدام کنید. این روش به دلیل استفاده از تجهیزات به‌روز و دقیق، توانایی کاشت مو با بالاترین کیفیت و استخراج فولیکول با بالاترین سلامت را دارا است. به همین دلیل، باید نسبت به نحوه عملکرد پزشک نیز اطلاعات داشته باشید؛ چرا که تاثیر تخصص و تجربه پزشک در برداشت مو و کاشت مو بسیار جدی است. پس سعی کنید با درک مزایا، معایب و تمام ویژگی‌های این روش کاشت اقدامات لازم را انجام دهید.

سوالات متداول کاشت مو به روش میکروایمپلنت

[vc_toggle title=”آیا کاشت مو میکروایمپلنت با موی طبیعی انجام می‌شود؟”]بله، معمولا کاشت مو میکروایمپلنت برای افرادی که دارای بانک مو خوبی هستند، با استفاده از موهای طبیعی انجام می‌شود. استفاده از موهای مصنوعی با الیاف مشابه با موی طبیعی تنها زمانی استفاده خواهد شد که فرد بانک مو نداشته و دچار طاسی کامل یا بانک مو فوق‌العاده ضعیف بوده باشد.[/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا خارش سر بعد از کاشت مو طبیعی است؟”]بله، معمولا خارش سر به دلیل جراحات اندک در زمان برداشت فولیکول و کاشت آن رخ می‌دهد. پزشک متخصص با توصیه محلول‌های مناسب و سرم شست و شو سدیم کلراید، می‌تواند تاحدی این خارش را درمان کند. اما تحمل آن در روزهای اولیه پس از کاشت اهمیت زیادی دارد. تحت هیچ شرایطی سرتان را نخارانید![/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا ماندگاری کاشت به روش میکروایمپلنت بیشتر از سایر روش‌ها است؟”]بله، در این روش پزشک متخصص با کمک هولدر اتوماتیک با بالاترین ظرافت گرافت مو را جدا می‌کند. به همین دلیل هیچ آسیبی به فولیکول‌های مو وارد نمی‌شود و پروسه کاشت با دقت و کیفیت بالاتری انجام می‌شود. معمولا ماندگاری کاشت با این روش بسیار بالا است و ریسک ازدست رفتن فولیکول‌های مو در بانک مو دیده نمی‌شود.[/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا کاشت مو میکروایمپلنت و میکروگرافت یکی است؟”]بله، کاشت مو به روش میکروایمپلنت و میکروگرافت یکی است و هیچ تفاوتی ندارد. معمولا در تبلیغات این حوزه به دلیل گمراه‌ سازی افراد ناآگاه چنین مواردی ذکر می‌شود. پس اگر قصد کاشت مو به روش میکروایمپلنت را دارید، مطلع باشید که تفاوتی میان آن و میکروگرافت وجود ندارد و هر دو دارای دقت برداشت فولیکول بدون آسیب و کاشت موفقیت آمیز هستند.[/vc_toggle]
نوشتهٔ پیشین
ترک پوست سر بعد از کاشت مو و راهکارهای پیشگیری و درمان آن
نوشتهٔ بعدی
کاشت موی طبیعی در افراد سالمند، انواع آن و مراقبت‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

جستجوی مقالات

دکتر آرش نجف بیگی

عضو هیات علمی دانشگاه/فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی/عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

آخرین مقالات