کاشت مو بدون داشتن بانک مو

 1. خانه
 2. کاشت مو
 3. کاشت مو بدون داشتن بانک مو

کاشت مو بدون داشتن بانک مو

کاشت مو بدون داشتن بانک مو در کلینیک کاشت مو دکتر نجف بیگی

کاشت مو بدون داشتن بانک مو در سر، کمی پیچیده‌تر و دشوارتر از حالت عادی است. بانک موی سر ناحیه پشت و اطراف سر است که معمولا دچار ریزش نمی‌شود و می‌توان از موهای آن برای کاشت مو در جلوی سر استفاده کرد. اما اگر ریزش مو شدید باشد، دیگر بانک مو سر از دست می‌رود و باید بدون آن برای کاشت اقدام کرد.
در چنین شرایطی کاشت مو در سنین پایین و قبل از خالی شدن بانک مو، هیچ کمکی نخواهد کرد. این کار فقط یک عمل پیوند موی ناموفق را در پی خواهد داشت. تنها وقتی جراح تشخیص دهد که بانک موی شما برای این کار مناسب است، می‌توان از آن استفاده کرد. در غیر این صورت باید از روش‌های دیگر مانند برداشت مو از دیگر نقاط بدن برای کاشت مو بهره برد.

 

 

کاشت مو بدون بانک مو و مقایسه دو روش BHT و HRT

 

کاشت مو بدون توقف فعالیت فولیکول‌ها بانک مو

الگوی ریزش مو در خانم‌ها و آقایان متفاوت است. با اینکه الگوی ریزش مو در آقایان مشابه یکدیگر است، اما در برخی از افراد ممکن است این ریزش پیشرفته‌تر باشد. اولین اقدام اساسی برای کاشت مو تشخیص الگوی ریزش مو توسط پزشک متخصص است. یعنی با پایان یافتن ریزش مو در آقایان مشخص می‌شود که وضعیت بانک موی وی چگونه است.
اگر قبل از پایان یافتن ریزش مو اقدام به کاشت مو کنید، نتیجه مطلوبی برای شما نخواهد داشت. به همین دلیل در مرحله اول بهتر است که دلیل ریزش موی خود را بدانید تا با مشورت با پزشک متخصص خود، بهترین راه حل را برای ریزش موی خود انتخاب کنید. اگر تشخیص جراح بر کاشت مو بود، باید بانک موی شما مشخص شود.
در برخی موارد ریزش مو بسیار شدید است، به طوری که بانک مو نیز دچار ریزش و کم پشت شدن موها می‌شود. در چنین شرایطی دو مشکل وجود خواهد داشت:
⦁ یا به اندازه کافی مو در بانک مو وجود ندارد تا به بخش‌های جلوی سر پیوند زده شود.
⦁ و یا ممکن است در آینده موهای باقی مانده در بانک مو، باز هم دچار ریزش شوند.
در هر دو صورت، امکان برداشت مو از بانک مو وجود ندارد و باید از روش‌های کاشت مو بدون داشتن بانک مو استفاده کرد.

 

قبل و بعد از کاشت مو بدون در اختیار داشتن بانک مو

نکات مهم کاشت مو بدون بانک مو

قبل از اقدام به کاشت مو به کمک روش‌هایی که نیاز به بانک مو روی سر شما ندارند لازم است که این روش را به خوبی بشناسید. بعضی نکات که به فهم دقیق‌تر شما کمک می‌کند شامل موارد زیر است:

 • ظاهر این موها طبیعی است و غالبا افراد عادی نمی‌توانند متوجه تفاوت آن با موهای معمولی شوند.
 • در صورتی که از موی بدن برای کاشت روی سر استفاده کنید سرعت رشد آن با موهای معمولی سر متفاوت خواهد بود.
 • موهای کاشته شده به روش HRT رشد نمی‌کنند و طی چند سالی که روی سر شما باقی می‌مانند نیازی به کوتاه کردن ندارند.
 • موهای کاشته را می‌توان شستشو داد، سشوار کرد، حالت داد و از ژل و اسپری استفاده نمود.
 • موهای کاشته شده به روش HRT کاملا مطابق با ساختار و رنگ موی سر شما انتخاب می‌شود و بعد از کاشت تفاوتی با موهای باقی مانده روی سر شما نخواهد داشت.
 • در بعضی موارد ممکن است پوست شما با خارش و حساسیت مواجه شود که بعد از مدتی از بین می‌رود و ممکن است پزشک برای رفع آن دارو تجویز کند.

دلیل ریزش مو

چرخه ریزش مو تحت تاثیر عومالی از جمله ژنتیک، جنسیت و تغییرات هورمونی در تمامی موهای بدن و تمامی انسان‌ها وجود دارد. وقتی این چرخه در پوست سر و فولیکول‌های موی آن دچار اختلال می‌شود، ریزش موی سر و طاسی رخ می‌دهد.
رشد موهای بدن و سر در ارگانی به نام فولیکول صورت می‌گیرد. این ارگان مانند یک گلدان، ریشه یا پیاز موها را در خود رشد می‌دهد و از آن‌ها نگهداری می‌کند. بازه زمانی این نگهداری بین 2 تا 5 سال است. در این زمان، موی سر و بدن به‌صورت مرتب رشد خواهد داشت. سپس فولیکول وارد یک فاز استراحت چند ماهه می‌شود که در این فاز استراحت، موی سر و بدن دچار ریزش می‌شود.
پس از پایان فاز استراحت، تار موی جدیدی در فولیکول شکل می‌گیرد و رشد می‌کند. این چرخه رشد و ریزش مو در طول زندگی انسان‌ها به دفعات تکرار می‌شود. اختلال در این چرخه رشد و ریزش مو باعث از دست رفتن موهای سر و بدن می‌شود. دو دلیل اساسی اختلال در چرخه رشد و ریزش موی سر عبارتند از:

 

اگر شماهم از ریزش موی خود رنج می برید مقاله درمان ریزش مو با مزوتراپی را از دست ندهید.

 

نمونه ی کاست مو که با وجود نداشتن بانک مو انجام شده است

 

سرعت گرفتن چرخه رشد مو

اگر رشد موها به جای دوره بلند مدت 5 ساله، در یک دوره کوتاه‌تر انجام ‌شود. سرعت چرخه رشد مو از حالت نرمال خارج شده است. به همین دلیل برای مثال 20 بار تولید مو در فولیکول موی سر، به جای اینکه طی 80 سال انجام شود، ظرف 20 یا 30 سال انجام می‌شود. در این حالت فولیکول‌های موی سر دیگر سلول بنیادی جدیدی برای تولید موهای تازه در اختیار نخواهند داشت. در نتیجه سر طاس می‌شود.
این تغییر در سرعت چرخه رشد مو ممکن است دلایل ژنتیکی یا هورمونی داشته باشد و در فولیکول‌های بخش‌های مختلف سر معمولا متفاوت است. به همین دلیل موهای جلوی سر زودتر می‌ریزد ولی موهای پشت سر تا سال‌ها باقی می‌مانند. اگر سرعت چرخه رشد مو در تمام سر یکسان افزایش یابد، دیگر بانک مویی باقی نمی‌ماند.

 

توقف فعالیت فولیکول‌ها

حساس بودن برخی فولیکول‌ها به هورمون‌ها و عوامل ژنتیکی باعث می‌شود که این فولیکول‌ها در یک سن مشخص غیرفعال شوند. درواقع با نشستن برخی هورمون‌ها روی گیرنده‌های فولیکول‌ها، چرخه رشد مو را متوقف می‌کند و فولیکول از کار می‌افتد. یعنی این ارگان از دوره استراحت (تلوژن) به دوره رشد مجدد (آناژن) نمی‌رود و مویی تولید نمی‌کند. این عارضه که معمولا بعد از سن بلوغ ایجاد می‌شود، یکی دیگر از دلایل ریزش مو و طاسی افراد به حساب می‌آید.
معمولا فولیکول‌های پشت سر حساسیت کمتری نسبت به این هورمون‌ها دارند و فعالیت‌شان متوقف نمی‌شود. اما اگر این گیرنده‌های هورمونی در تمامی فولیکول‌های پوست سر وجود داشته باشد، ریزش موی سر بیشتر می‌شود و بانک مو را از بین خواهد برد.

 

راه قطعی درمان کم مویی یا طاسی سر

برای درمان عارضه‌هایی که باعث ریزش مو و در نتیجه طاسی در افراد می‌شوند، می‌توان از بخشی از سر یا بدن که فولیکول‌ها چرخه طبیعی رشد مو را طی می‌کنند، تعدادی گرافت (شامل یک، دو یا 3 فولیکول) جدا کرد و در بخش‌ها بدون موی سر کاشت. به این ترتیب فولیکول‌های جابه‌جا شده و پیوند خورده، در باقی عمر فرد، چرخه رشد طبیعی مو را طی خواهند کرد و فرد تا پایان عمر روی سرش موی طبیعی خواهد داشت. لازمه این امر داشتن بانک موی مناسب در این افراد می‌باشد. اگر بانک موی سر وجود نداشته باشد، باید از روش کاشت مو بدون داشتن بانک مو سر استفاده کرد.

 

یک اشتباه شایع در مورد بهترین سن کاشت مو

برخی گمان می‌کنند تا قبل از کامل شدن الگوی ریزش موی سر و از دست رفتن بانک موی پشت سر، باید فورا عمل کاشت مو را انجام دهند. این تفکر کاملا اشتباه است. برای اینکه سن مناسب کاشت مو را بدانیم، نخست باید الگوی ریزش ما کامل شده باشد. طبق نظر متخصصان این امر معمولا تا پایان سن 30 سالگی رخ می‌دهد. در این زمان بانک موی مناسب که فاکتور اصلی در عمل کاشت مو می‌باشد نیز مشخص شده است.
حال اگه قبل از 30 سالگی کاشت مو انجام شود، ممکن است با مشکلات زیر مواجه شویم:
متداول ترین منطقه اهدا کننده در کاشت مو ناحیه پشت سر می‌باشد. گرافت‌های مو که معمولا شامل 2 تا 3 تار مو هستند از پشت سر برداشته می‌شوند تا در جلوی سر کاشته شوند. در برخی از الگوی ریزش، ممکن است که ناحیه پشت سر هم مستعد ریزش مو باشد. با توجه به اینکه اگر چرخه ریزش مو کامل نشده باشد، ممکن است موهای کاشته شده، قبل از پایان چرخه ریزش مو مستعد ریزش باشند. در نتیحه بعد از کاشت، این موها نیز دچار ریزش می‌شوند و نتیجه مطلوبی از مراحل کاشت مو حاصل نمی‌شود.
به بیان بهتر: مویی که قرار است بریزد، می‌ریزد! حتی اگر آن را از جای خود خارج کنیم و در جلوی سر بکاریم! پس استفاده از بانک مویی که ممکن است در آینده از دست برود، مشکل ما را درمان نخواهد کرد.
در برخی از افراد هم ممکن است ریزش مو به حدی باشد که ناحیه پشت سر درگیر ریزش موی خفیفی شود. در چنین مواردی اگر قبلا از پشت سر مویی برای کاشت برداشته شده باشد، جای گرافت‌های برداشته شده از پوست سر، مشخص می‌شود. همچنین با برداشتن مو از پشت سر به کم حجم شدن موی پشت سر دامن زده شده است. این عازضه ظاهر جالبی نخواهد داشت.
یعنی: ممکن است موهایی که از بانک مو برداشتیم و در جلوی سر پیوند زدیم، نریزد؛ اما کم پشت شدن بانک مو، ظاهر نامناسبی ایجاد می‌کند. به‌صورتی که جلوی سر، موهای پرپشت دارد ولی پشت سر کم پشت است. این حالت، طبیعی و زیبا نیست.
حال باید بدانیم که بانک موی مناسب چه بانک مویی است؟ و اگر فردی بانک مو نداشته باشد آیا راهی برای کاشت مو در آن وجود دارد یا خیر؟

 

بانک مو چیست؟

انتخاب بانک موی مناسب در عمل کاشت مو تاثیر بسزایی دارد. به پس‌انداز مو برای عمل پیوند مو، بانک مو گفته می‌شود. به بیانی دقیق‌تر بانک مو ناحیه‌ای از سر یا بدن است که فولیکول‌های مو از آن‌ها خارج و در نواحی کم پشت یا بدون مو کاشته می‌شود. بانک موی سر مناسب، بخش‌هایی از سر می‌باشد که موهای آن ناحیه باداوم‌تر است. همچنین فولیکول‌های موی آن ناحیه از سر به هورمون‌های ریزش مو مقاوم هستند.
معمولا بانک موی سر شامل نواحی پشت سر، بغل سر و بالای گوش می‌باشد. در صورت نبود بانک موی سر مناسب، بانک مو شامل ریش در آقایان و همچنین موهای سینه است. نکته دارای اهمیت در انتخاب بانک موی مناسب این است که الگوی ریزش مو در افراد باید پایان یافته باشد. این امر معمولا در سنین 25 تا 30 سالگی اتفاق می‌افتد. آنگاه می‌توان تشخیص داد که موهای بخش بانک مو، تا چه اندازه برای پیوند زدن مناسب هستند.

 

بانک مو چیست؟ برای اطلاعات بیشتر این مقاله را از دست ندهید.

 

چطور بانک موی سر از دست می‌رود؟

الگوی ریزش موی سر در آقایان بسیار شبیه به هم است. معمولا به دلایل ژنتیکی یا هورمونی این ریزش اتفاق می‌افتد. معمولا ریزش از شقیقه‌ها شروع می‌شود و خط رویش مو از بین می‌رود. سپس رفته رفته این ریزش به سمت بالا و وسط سر کشیده می‌شود. الگوی ریزش موی آقایان تا پایان 30 سالگی کامل خواهد شد. معمولا موهای بالای گوش، دور سر و پشت سر کمتر دچار ریزش می‌شود. به ویژه موهای پشت سر که کم و بیش تراکم خود را حفظ می‌کند.
با این حال ممکن است در برخی افراد بعد از سن 25 تا 30 سالگی، همچنان ریزش مو ادامه داشته باشد. در این حالت با ریزش شدید موی سر و از دست رفتن بانک موی سر روبرو هستیم. در چنین وضعیتی اگر ریزش مو در نواحی پشت و بغل سر بیش از یک حدی باشد، دیگر نمی‌توان از آن نواحی به عنوان بانک مو استفاده کرد.
در این موارد از روش کاشت مو بدون داشتن بانک مو بهره می‌بریم. موهای دیگر نقاط بدن مانند ریش یا سینه و پشت ران به عنوان بانک موی جایگزین استفاده خواهند شد.

 

ویژگی‌های مو در بخش‌های مختلف بدن

نوع پوست، جهت واحدهای فولیکولی مو، عمق فولیکول مو در زیر پوست، ضخامت و حلقه مو بارزترین تفاوت‌های موی سر و بدن می‌باشد. همچنین یکی از مسائل مورد توجه در مورد موهای بدن این است که رشد این موها در مدت 6 ماه، بیشتر از 2 اینچ نخواهد بود. که در برخی موارد این مسئله به مدت چندسال باقی خواهد ماند. این امر تاثیر بسزایی در عمل کاشت مو خواهد داشت. همچنین تفاوت رنگ و جنس موی بدن نسبت به موی سر از دیگر عواملی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.
بنا به دلایل ذکر شده کسانی که به دلیل بانک موی ضعیف در سر، کاندید کاشت با استفاده از موی بدن هستند، باید با دقت و ظرافت بیشتری اقدام به انجام این عمل نمایند.

 

آیا کاشت مو از فرد دیگری امکان‌پذیر است؟

کاشت مو با بانک موی دیگران بسیار نادر است. زیرا در عمل کاشت مو پیوند بافت انجام می‌شود. به دلیل متفاوت بودن DNA در افراد مختلف، این کار با دشواری‌هایی همراه خواهد بود. اگر فولیکول‌های موی یک شخص را به شخص دیگری پیوند دهیم؛ سیستم ایمنی آن شخص با فولیکول‌ها به عنوان مهاجم برخورد می‌کند. در نتیجه بدن فرد، فولیکول‌های فرد دیگر را پس می‌زند.
به بیانی دقیق‌تر عدم تطابق ویژگی‌های بافتی و سیستم‌های دفاعی بدن بین انسان‌ها باعث می‌شود که سیستم ایمنی بدن فولیکول‌های وارد شده به بدن را به عنوان مهاجم تشخیص داده و فولیکول‌های وارد شده در عمل کاشت مو را پس بزند.
با توجه به موارد بالا اگر از بانک مو فرد دیگری برای عمل کاشت مو استفاده کنیم، ممکن است فردی که عمل روی آن انجام می‌شود دچار عفونت و ریزش موی بیشتری شود. ولی در مواردی نادر می‌توان از بانک موی افراد برای یکدیگر استفاده کرد. این موارد عبارتند از:
• در دوقلوهای یکسان به دلیل داشتن ژنتیک مشابه می‌توان از بانک موی یکی از آن‌ها برای دیگری استفاده کرد.
• اگر پیوند مغز استخوان از فردی به فرد دیگر انجام شود. می‌توان از بانک موی آن افراد برای یکدیگر استفاده کرد.

 

کاشت مو با روش‌هایی که نیاز به داشتن بانک مو ندارند

 

کاشت مو با روش HRT

روش Hair replace system teranslate یا به اختصار ترمیم مو با روش HRT یک روش ترمیمی برای افرادی است که بانک موی مناسبی ندارند. در این روش از ترمیم مو، لایه‌ای شبیه سازی شده از پوست سر ایجاد می‌شود که موهای شما به صورت طبیعی بر روی این لایه قرار می‌گیرند. این موها توسط موادی به اسم کراتین روی پوست سر شما کاشته می‌شوند. این روش هزینه بسیار بالایی نسبت به کاشت موی طبیعی دارد و روشی دائمی در ترمیم مو محسوب نمی‌شود. لازم به ذکر است افرادی که از این روش برای ترمیم موی خود استفاده کرده‌اند، به دلیل امکان عدم رشد مجدد نمی‌توانند موهای خود را کوتاه کنند. ظاهر مصنوعی و ریزش موهای طبیعی به دلیل افزایش چربی و تعرق موی سر از دیگر معایب این روش محسوب می‌شود.

 

کاشت مو با روش BHT

کاشت مو به روش BHT روشی متداول در کاشت مو برای افرادی است که بانک موی مناسبی ندارند. در این روش فولیکول‌های مو از نواحی مختلف بدن برای عمل کاشت مو برداشته می‌شوند و سپس این فولیکول‌ها در نواحی بدون مو یا کم پشت کاشته می‌شوند. اطراف قفسه سینه، کمر، ران‌ها، کتف، ساق پا و سایر نقاط پر موی بدن نواحی هستند که برداشت پیاز مو جهت انجام عمل کاشت مو از آن‌ها صورت می‌گیرد.
نوع پوست، عمق قرارگیری فولیکول‌های مو، جهت فولیکول‎‌ها و ضخامت مو از تفاوت‌های اساسی بین موهای بدن و موهای سر محسوب می‌شود. به همین دلیل ظرافت در انجام این مدل کاشت مو و توجه به این نکات بسیار حائز اهمیت است. این روش مشابه انجام عمل کاشت مو به روش FIT می‌باشد. با این تفاوت که در روش FIT از ناحیه پشت سر به عنوان بانک مو استفاده می‌شود.

درواقع فولیکول‌های مو در قالب گرافت‌هایی شامل 2 یا 3 فولیکول از پوست بدن خارج می‌شوند و در ناحیه بدون موی سر کاشته می‌شوند. به همین دلیل برای مثال اگر 2000 گرافت پیوند زده شود، در عمل 4 تا 4 هزار تار مو کاشته شده است

جمع‌بندی

موهای افراد می‌تواند به دلایل مختلفی مانند افزایش سن، عوامل ژنتیکی، بیماری یا سبک زندگی دچار ریزش شود. در چنین شرایطی می‌توان به کمک روش‌های زیبایی دوباره تراکم و زیبایی را به موهای خود برگرداند. بعضی افراد بانک موی کافی روی سر خود ندارند یا اینکه موهای باقی مانده پشت سر آن‌ها به قدری ضعیف و نازک است که برای پیوند مناسب نیست.

در چنین شرایطی پزشک استفاده از روش‌های کاشت مو بدون داشتن بانک مو را تجویز می‌کند. در این صورت پزشک از موهای بدن شما (روش ‌BHT) برای پیوند به سر استفاده می‌کند. در صورتی که موهای بدن شما نیز برای این کار مناسب نباشد، پزشک با توجه به ساختار و رنگ موهای شما نوعی پروتز تهیه می‌کند که روی سر شما نصب می‌شود (روش HRT). این موها رشد نمی‌کنند و تا چند سال روی سر شما باقی می‌مانند. در این مقاله به بررسی کامل شرایط کاشت مو بدون نیاز به بانک مو پرداختیم. در صورتی که به راهنمایی و اطلاعات بیشتری نیاز دارید می‌توانید با ما تماس بگیرید.

 

 

[vc_toggle title=”در چه مواقعی از موی سینه یا ریش برای کاشت مو سر استفاده می شود؟”]

معمولاً در مواقعی که فرد بانک موی بسیار ضعیفی دارد از موی سینه یا ریش استفاده میشود.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا برای کاشت ریش و سبیل هم از بانک موی سر استفاده می شود؟”]

بله، در برداشت مو برای کاشت ریش و ابرو هم از بانک موی سر استفاده می شود.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”علت متفاوت بودن روشهای کاشت مو چیست؟”]

علت متفاوت بودن روش‌های کاشت مو فاکتورهایی است که باید آنها را برای انتخاب روش در نظر گرفت مانند سطح طاسی سر فرد، میزان بانک مو و سایر فاکتورها.

[/vc_toggle]
نوشتهٔ پیشین
علل ریزش مو سکه‌ای و بهترین راه‌های درمان آن
نوشتهٔ بعدی
کاشت مو بایوفایبر

18 دیدگاه. ترک جدید

 • تو کلینیک کاشت موی دکتر نجف بیگیم کاشت مورو بدون اینکه بانک مو داشته باشیم ؟

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   آگوست 31, 2020 6:06 ب.ظ

   با سلام
   دوست عزیز پس از معاینه روش های جایگزین خدمتتان اعلام می شود.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره 09120124677 تماس بگیرید.

   پاسخ
 • با سلام اگر قصد کاشت مو بئون بانک مو داشته باشم بهترین سن برای عمل کاشت مو چه سنی میباشد؟

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   آگوست 31, 2020 6:17 ب.ظ

   با سلام
   بهترین سن برای کاشت مو معمولا 30 سال به بالاست. ولی برای افراد مختلف ممکن است تغییر کند.

   پاسخ
 • سلام و عرض ادب.بنده خانومی چهل ساله هستم بدون بانک مو چند جا رفتم ولی متاسفانه گفتن نمیتونیم کاری انجام بدیم.
  ایا امکانش هست بدون بانک مو کاشت انجام بشه؟؟
  خیلی نا امید هستم از زندگی اگر کمک کنید ممنون میشم

  پاسخ
 • سلام من ۴۵ سالمه موهای جلو و وسط سرم کلا ریخته و تاس شده بانک مو قوی ندارم روی سینه ام هم پر پشت نیست آیا امکان برداشت مو از ناحیه شرمگاهی هست!!؟؟

  پاسخ
  • با سلام
   خیر نمی توان برای کاشت مو غیر از سینه و ریش از نواحی دیگر استفاده کرد.

   پاسخ
 • با سلام من بانک موی خوبی ندارم ولی ریش و سینه پرپشت هست امکانش هست

  پاسخ
  • با سلام
   بله در صورت نداشتن بانک موی سر در اقایان می توان از موی سینه یا ریش برداشت کرد.

   پاسخ
 • سلام من۲۴سال سن دارم بانک موی پشت سرهم دارم ولی جلوسرم ریزش کرده ونمی خواهم ازبانک موی پشت سریابغل استفاده کنم بلکه می خواهم ازموی سینه یا ریش بعنوان بانک مو استفاده شود آیا جنابعالی این کار را انجام می دهید وضمنا درسینه وریش بانک موی خوبی دارم

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   مارس 17, 2021 3:35 ب.ظ

   با سلام
   دوست عزیز ترجیح بر این است که از بانک موی پشت سر استفاده شود.

   پاسخ
 • باسلام و درود بر آقای دکتر نجف بیگی
  آقای دکتر میشه لطفا” بفرمایید که در صورت برداشت و کاشت مو از ناحیه ریش و سینه اولا” جای برداشت موها روی سینه یا پوست صورت میمونه یا بعداز گذشت چه زمانی ازبین میره؟ دوما” دوام و طول عمره موهای کاشته شده که از سینه و ریش گرفته شده تا کی هست؟ آیا ماندگاریه موهای کاشته شده برگرفته از ریش و سینه مانند دوام و ماندگاری بانک موی پشت سر هست؟
  باتشکر

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   آوریل 17, 2021 4:23 ب.ظ

   با سلام
   جای منطقه برداشت بر روی سینه و ریش به مرور زمان کم رنگ تر می شود و رویش موی ریش مانند موی سر است ولی ریزش موی سینه بیشتر از موی سر می باشد و فموی سینه مانند موی سر بلند نمی شود.

   پاسخ
 • سلام و عرض احترام
  ٥٧ سالمه بانك موى كم پشتى را دارم و وكاملاً جلوى موى سرم خالى خاليست ، ولى به دليل پر پشت بودن موهاى پشت از گردن و كتفها گرفته تا كمر ، در صورت امكان ميخواهم از اين ناحيه برداشت شود .
  در صورت امكان بفرماييد تا جهت معاينه مراجعه كنم
  ممنون

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   می 18, 2021 6:23 ب.ظ

   با سلام
   دوست عزیز نمی توان از موی نواحی پشت و کمر برای کاشت موی سر استفاده نمود.

   پاسخ
 • احمد مرادي
  جولای 10, 2022 6:01 ب.ظ

  سلام
  من بانك موي ضعيف دارم و متقاضي برداشت از ريش هستم ميتونم عكس جهت بررسي بفرستم

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   جولای 12, 2022 4:07 ب.ظ

   سلام وقت بخیر
   دوست عزیز شما میتوانید برای مشاوره کامل و ارسال عکس با شماره واحد کاشت مو کلینیک تماس حاصل فرمایید
   سعادت آباد 02126744902

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

جستجوی مقالات

دکتر آرش نجف بیگی

عضو هیات علمی دانشگاه/فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی/عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

آخرین مقالات