همه چیز درباره کاشت مو به روش میکروفیت Micro FIT

 1. خانه
 2. انواع کاشت مو
 3. همه چیز درباره کاشت مو به روش میکروفیت Micro FIT

همه چیز درباره کاشت مو به روش میکروفیت Micro FIT

کاشت مو به روش میکروفیت Micro FIT

از روزی که تار موهای پراکنده بر روی بالش و سرشانه‌ها دیده می‌شود، استرس و نگرانی بابت ریزش مو آغاز می‌گردد. در بسیاری از اوقات اولین اقدام مراجعه به پزشک متخصص پوست و مو، جهت درمان ریزش مو است. اما در موارد زیادی، پس از آزمایشات و بررسی‌ها، تشخیص ریزش مو ارثی داده می‌شود و عملا امکان توقف سریع ریزش مو و رشد مجدد موها غیرممکن است. در چنین شرایطی بهترین راه پیدا کردن روش مناسب برای کاشت مو است. روش‌های کاشت مو بسیار متفاوت هستند و هر کدام مزایای و معایب خاص خودشان را دارد. امروزه، کاشت مو به روش میکروفیت جدیدترین روش برای جبران موهای ازدست رفته است و می‌توان آن را بی‌عیب و نقص‌ترین روش نسبت به روش‌های قبلی دانست.

در این مقاله قصد داریم جزئیاتی در خصوص کاشت مو به روش میکروفیت بررسی کنیم و مزایا میکرو اف آی تی را در کنار معایب آن ارزیابی کنیم.

اگر شما نیز علاقه‌مند هستید اطلاعاتی در این زمینه کسب کنید، تا پایان همراه ما باشید.

چه زمانی باید کاشت مو را انتخاب کنید؟

احتمالا برای شما هم سوال است و می‌خواهید اطلاعاتی کسب کنید تا بدانید چه موقع می‌توانید کاشت مو را انتخاب کنید؟ آیا کاشت مو همیشه بهترین راه است؟ آیا با مشاهده ریزش مو باید فورا به سراغ کاشت مو روید؟

قطعا خیر!

کاشت مو تقریبا آخرین روشی است که می‌توانید برای رسیدن به ظاهر زیبا و موهای پرپشت به آن فکر کنید. مراحل اولیه، باید به سمت و سوی کشف علل ریزش مو و امکان رویش مجدد موها برود! شما به راحتی می‌توانید در خصوص کشف علل ریزش مو، به پزشک متخصص مراجعه کنید تا ضمن معاینه بالینی، آزمایشاتی انجام دهد و علل ریزش مو را کشف کند. معمولا پس از انجام آزمایشات مشخص خواهد شد که علت ریزش مو شما عصبی، ارثی یا حاصل اختلال در سطح سلامت بدن یا ویتامین‌های آن است. با تشخیص دقیق این موضوع روند اقدامات بعدی مشخص می‌شود. مثلا اگر کمبود ماده مغذی داشته باشید، اصلاح تغذیه یا استفاده از آمپول‌های تقویت کننده می‌تواند راه‌کار درمانی غیرمستقیم باشد. اگر ریزش مو عصبی داشته باشید که درمان‌هایی مثل مشاوره، مصرف دارو و موارد این‌چنینی روش درمانی مناسبی است. تنها در صورتی کاشت مو به عنوان روش درمانی انتخاب می‌شود که تمام موارد بالا را انجام داده باشید.

ضرورت تقویت موها پیش از کاشت مو

تفاوتی ندارد که قصدتان کاشت مو به روش میکروفیت باشد یا از روش‌های دیگری استفاده کنید، به هر حال تقویت موها پیش از هر اقدامی اهمیت فراوانی دارد. شما باید حتما نسبت به این اقدام، هوشمندانه عمل کنید. معمولا استفاده از روش‌های مختلف به این منظور توصیه می‌شود که در ادامه با آن‌ها آشنا خواهید شد.

1- مزوتراپی مو

یکی از تکنیک‌های عالی برای تقویت مو پیش از کاشت مو به روش میکروفیت، استفاده از مزوتراپی است. در این روش پزشک متخصص با تزریق کوکتل‌های تقویت کننده و مغذی، به رساندن مواد غذایی مورد نیاز ریشه مو کمک می‌کند. این اقدام موجب می‌شود که تار موهای ضعیف تقویت شده و رشد مناسبی داشته باشند و هم زمان موهای ریخته، در صورت وجود ریشه، رویش را تجربه کنند. این فرآیند در سراسر بخش‌های قابل رویش سر، شرایط را فراهم می‌کند تا موها رشد کرده و تقویت شوند.

[vc_single_image image=”8851″ img_size=”full” alignment=”center”]

2- محلول‌های مخصوص مو

محلول‌های موضعی به منظور تقویت ریشه مو و افزایش خون رسانی به موها مورد استفاده قرار می‌گیرند. اگر تجربه مراجعه به پزشک متخصص پوست و مو را داشته باشید، می‌دانید که تجویز محلول‌های کاهش ریزش مو، تقویت موهای سر و بهبود خونرسانی، پای ثابت اکثر تجویزها هستند. به همین دلیل کمک گرفتن از چنین محلول‌هایی می‌تواند موجب بهبود رشد مو و افزایش تراکم بانک مو شود. این اقدام کیفیت کاشت مو به روش میکروفیت را افزایش می‌دهد و درصد موفقیت بالایی دارد.

3-PRP مو

تکنیک PRP با کمک پلاکت خون تلاش می‌کند تا نسبت به تقویت موها اقدام کند. از این روش، به منظور بهبود خونرسانی و تغذیه مناسب ریشه مو استفاده می‌شود. معمولا PRP زمانی استفاده می‌شود که پزشک تشخیص به شانس بالا برای رویش مو داشته باشد. این روش موجب می‌شود تا موها به بهترین شکل رشد کرده و شرایط مناسبی را تجربه کنند. افزایش ضخامت موهای نازک و رشد موهای ریخته شده از جمله موهبت‌هایی است که با روش پی آر پی می‌توانید تجربه کنید.

[vc_single_image image=”8850″ img_size=”full” alignment=”center”]

4- مزونیدلینگ مو

اگر علل ریزش مو را بررسی کنید، متوجه یکی از رایج‌ترین دلایل آن می‌شوید. عدم خونرسانی مطلوب به ریشه مو از رایج‌ترین دلایلی است که موجب می‌شود تا موها ضعیف شده و دچار ریزش شوند. مزونیدلینگ با استفاده از دستگاه مخصوص نسبت به تحریک پوست سر اقدام می‌کند و با کمک سوزن‌های بسیار نازک، تحریک به خونرسانی بیشتر را انجام می‌دهد. معمولا در زمان استفاده از این روش، پزشک متخصص استفاده از کوکتل‌های مختلف را توصیه می‌کند تا ضمن تحریک به خونرسانی مطلوب، بالاترین میزان جذب دارو را شاهد باشید. این تکنیک به منظور دریافت بهترین نتیجه از کاشت مو به روش میکروفیت، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

5- تقویت کننده های خوراکی مو

استفاده از داروهای تقویت کننده مو خوراکی، یکی از گزینه‌هایی است که پزشکان به شکل روتین تجویز می‌کنند. داروهایی که از مواد مغذی تشکیل شده‌اند و می‌توانند تمام نیازهای بدن برای رشد مو و تقویت آن را پاسخ دهند. تقویت کننده های خوراکی مو به شکل قرص، کپسول و ساشه‌های خوراکی عرضه می‌شوند. پزشک براساس جواب آزمایش، داروهای خاصی را تجویز می‌کند تا مواد مغذی مورد نیاز بدن به خوبی تامین شود و شانس تقویت بانک مو در کاشت مو به روش میکروفیت افزایش یابد.

کاشت مو به روش میکروفیت چیست؟

کاشت مو به روش میکروفیت یا Microfit یکی از تکنیک‌های مورد توجه در کاشت مو محسوب می‌شود که اخیرا به شدت رایج شده است. این تکنیک به گونه‌ای انجام می‌شود که دخالت دست به کم‌ترین میزان خود می‌رسد. در کاشت میکرو FIT پزشک متخصص با کمک ایمپلنتر به شکلی کاملا حرفه‌ای با بالاترین دقت ممکن، اقدام به برداشت گرافت مو می‌کند.

در واقع، بیشترین میزان برداشت موفقیت آمیز با کم ترین آسیب ممکن انجام می‌شود. این روش کاشت مو با استفاده از دستگاهی به نام  Choi Implanter یا Choi Pen انجام می‌شود. استفاده از این ابزار به عنوان اصلی‌ترین تجهیزات Microfit بسیار ضروری است. میزان برداشت مو در روش میکرو اف آی تی بسیار زیاد است و می‌توان بالاترین تراکم مو را شاهد بود.

[vc_single_image image=”8849″ img_size=”full” alignment=”center”]

ویژگی مهم کاشت مو به روش میکرو اف آی تی، عدم نیاز به تراشیدن مو در محل انتقال گرافت‌ها است که برای بسیاری از افراد اهمیت فراوانی دارد.

چه کسانی کاندید کاشت مو به روش میکروفیت هستند؟

اگر شما نیز قصد دارید برای کاشت مو به روش میکروفیت اقدام کنید، باید بدانید که آیا این روش برایتان مطلوب است یا خیر! آیا می‌توانید از کاشت مو به روش میکرو اف آی تی استفاده کنید؟ آیا این روش برای شما مناسب است یا چندان توصیه نمی‌شود!

در ادامه به بررسی بهترین کاندیدهای کاشت مو با این روش اشاره می‌کنیم تا دید بهتری در این زمینه کسب کنید:

 • خانم‌هایی که نگران تراشیدن موها نیستند و موهای بلندی دارند، می‌توانند به بهترین شکل از این روش استفاده کنند.
 • افرادی که به دلایل ارثی، عصبی، سبک زندگی و رویدادهای مختلف دچار ریزش مو و از دست دادن موها شده‌اند.
 • افرادی که بانک مو ضعیفی دارند و باید حتما در یک تجربه کاشت، به موفقیت دست پیدا کنند.
 • افرادی که بانک مو مناسبی دارند و می‌خواهند به بهترین شکل تجربه کاشت مو داشته باشند.
 • افرادی که دچار کم پشتی مو هستند و امکان انتقال فولیکول مو از نواحی بانک مو را دارند.

بهترین سن برای کاشت مو به روش میکرو اف آی تی

اگر شما نیز کاندید کاشت مو با روش Microfit هستید، بهتر است بدانید که مناسب‌ترین سن برای تجربه کاشت مو چه سن و سالی است. در واقع، دانستن سن مناسب به شما کمک می‌کند تا تجربه مناسبی از کاشت مو داشته باشید و موفقیت در این زمینه را شاهد باشید.

معمولا پزشکان متخصص، سنین بالای 25 سال را بهترین سن برای کاشت مو به روش میکرو اف آی تی می‌دانند. این سن تا قبل از 50 سالگی می‌تواند بهترین بازه زمانی برای این کار باشد؛ اما باید حتما توجه داشته باشید که توجه به سن اصلا ملاک مناسبی برای کاشت مو به روش میکرو اف آی تی نیست! چرا که لازم است حتما نسبت به شرایط فرد، میزان ریزش مو، ریسک ریزش بانک مو و موارد این‌چنینی بررسی‌های لازم انجام شود تا همه چیز به بهترین شکل ممکن اجرایی گردد!

کاشت مو به روش میکرو اف آی تی چگونه است؟

در کاشت مو به روش میکرو اف آی تی، پزشک متخصص با انجام بی حسی موضعی در ناحیه سر، ایجاد درد را کنترل می‌کند و به صفر می‌رساند تا در کل زمان کاشت مو، دچار مشکل نشوید. پس از این اقدام، به وسیله دستگاه چوی ایمپلنتر، مرحله برداشت خودکار فولیکول‌های مو آغاز می‌شود. سری این دستگاه آن‌قدر نازک است که به بهترین شکل می‌تواند با کم‌ترین میزان تهاجم فولیکول‌های مو را برداشت کند.

[vc_single_image image=”8848″ img_size=”full” alignment=”center”]

چرا که برداشت فولیکول با کمک میکروسکوپ‌های دقیق می‌تواند بالاترین دقت عمل را ایجاد کند و موفقیت کاشت را افزایش دهد. پس از برداشت فولیکول‌ها، نوبت به مرحله کاشت آن‌ها می‌رسد. مرحله کاشت نیز، به شکلی هوشمندانه به کمک دستگاه‌های جدید انجام می‌شود تا میزان تهاجم و آسیب سطح پوست به کم‌ترین حد خود برسد. با این اقدام می‌توانید خیلی راحت شاهد بهبودی سریع و مشاهده نتیجه کاشت بمانید.

مزایای کاشت مو با روش میکرو اف آی تی

اگر بخواهید از روش Microfit برای کاشت مو استفاده کنید، لازم است تا همه ابعاد ماجرا را بررسی کنید و مزایای این روش را بدانید. به همین دلیل، براساس تجربیات گسترده و تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است، مزایای کاشت مو با روش میکرو اف آی تی را بررسی می‌کنیم.

 1. در کاشت مو به روش میکرو اف آی تی هیچ خبری از خونریزی زیاد، جای بخیه و برش‌های گسترده وجود ندارد. در واقع، این روش با کم‌ترین میزان آسیب و تهاجم نسب به بافت سر انجام می‌شود و فرد کاندید این روش هیچ دغدغه‌ای در خصوص جراحات وارده پس از کاشت مو نخواهد داشت.
 2. افزایش تعداد فولیکول‌های قابل برداشت در مقابل تعداد گرافت‌های مو قابل کاشت، نشان دهنده حجم بالای انتقال مو یا پیوند مو در روش Microfit است. به همین دلیل، می‌توان گفت که میکرو اف آی تی روشی مناسب برای کاشت مو با حجم بالا است.
 3. عوارض جانبی در روش کاشت مو به روش میکرو اف آی تی بسیار کم است. به همین دلیل، با خیالی آسوده می‌توانید برای کاشت مو مراجعه کنید و از مزایای آن لذت ببرید.
 4. به همان میزان که عوارض بر جای مانده از کاشت مو به روش میکروفیت محدود است، دوران نقاهت آن نیز کوتاه می‌شود. در واقع، بدون هر گونه دردسر و نگرانی، زخم‌ها در کوتاه‌ترین زمان ممکن بهبود پیدا می‌کنند و ریسک بروز مشکلات متعدد ناشی از طولانی شدن دوران نقاهت، کاهش می‌یابد. در واقع، شما نگران بروز عفونت، تورم و موارد این‌چنینی به دلیل طولانی شدن مدت زمان مراقبت از زخم‌ها تا زمان بهبودی نخواهید بود و همه چیز به بهترین شکل انجام خواهد شد.
 5. طبیعی بودن خط رویش یکی از مزایای عالی کاشت مو به روش میکرو اف آی تی محسوب می‌شود؛ چرا که با خیال آسوده می‌توانید نسبت به کاشت مو در این بخش اقدام کنید. خوشبختانه، دقت بالا و امکان کاشت مو بدون نیاز به تراشیدن موهای قبلی، موجب شده است تا امکان دستیابی به طبیعی‌ترین نتیجه از کاشت مو فراهم گردد.
 6. یکی دیگر از مزایای دیگری که برای کاشت مو Microfit می‌توان اشاره کرد، امکان کاشت مو با موفقیت بالا از بانک موهای متفاوتی مثل ناحیه سینه یا پشت است! جالب است بدانید که کاشت ابرو و ریش با روش میکروفیت بسیار موفقیت آمیز است و طرفداران زیادی دارد.
 7. مناسب بودن کاشت مو به روش میکرو اف آی تی برای افرادی که بانک مو ضعیفی دارند و استفاده از روش‌های کاشت مو مثل FUT برای‌شان مقدور نیست، به شدت مطلوب است. حفظ بانک مو و انجام موفقیت آمیز کاشت، به عنوان مزیت عالی این روش شناخته می‌شود.
 8. ریسک خطاهای پزشکی در زمان کاشت مو، بسیار کاهش یافته است؛ چرا که عملکرد ایمپلنتر بسیار دقیق است و کنترل آن برای جراح بسیار آسان‌تر از پانج و سایز ابزارها است. ریسک آسیب به فولیکول‌ها در زمان برداشت و کاشت به حداقل خود می‌رسد و می‌توانید به نتیجه عالی آن ایمان داشته باشید.
 9. سرعت بالای کاشت مو و افزایش تراکم در کاشت مو به روش میکرو اف آی تی، موجب شده است تا این روش به عنوان یکی از محبوب‌ترین راهکارهای کاشت مو شناخته و مورد استفاده قرار گیرد.
[vc_single_image image=”8846″ img_size=”full” alignment=”center”]

معایب کاشت مو به روش میکروفیت چیست؟

همان‌طور که از مزایای هیجان انگیز کاشت مو به روش میکرو اف آی تی مطلع شدید، لازم است تا آگاهانه در زمینه معایب کاشت مو نیز آگاهی کسب کنید. اطلاع از این جزییات موجب می‌شود تا نسبت به انتخاب روش کاشت مو، آگاهانه تصمیم بگیرید. خوشبختانه، کاشت مو با روش Microfit، چندان معایب جدی ندارد و نمی‌توان از دیدگاه‌های مختلف به شکل عیب یاد کرد. اما سرعت پایین استخراج فولیکول مو نسبت به روش FUT یکی از مواردی است که بیشتر به عنوان تفاوت این روش می‌توان در نظر گرفت. از سوی دیگر، کیفیت فولیکول‌های برداشت شده نسبت به FUT اندکی ضعیف‌تر است که باز هم می‌توان به عنوان تفاوت این دو روش، موارد را درنظر داشت. مدت زمان کاشت مو به روش FUT کمی کوتاه‌تر از روش میکروفیت است؛ چرا که فولیکول‌های مو یکجا برداشت می‌شوند و زمان کم‌تری برای برداشت آن‌ها صرف خواهد شد.

هزینه کاشت مو به روش میکروفیت چقدر است؟

یکی از مهم‌ترین پارامترهای اثرگذار در انتخاب افراد کاندید کاشت مو، اطلاع از قیمت آن است. معمولا درک هزینه کاشت مو موجب می‌شود تا برنامه ریزی برای اقدام در این راستا آسان‌تر باشد. اما کاشت مو به روش میکرو اف آی تی چندان مشخص نیست؛ چرا که تکنولوژی ساخت دستگاه، تجربه و تخصص پزشک و جراح، تیم جراحی، محل انجام پیوند مو و همچنین، خدمات جانبی مثل تقویت موها و… می‌تواند بر روی هزینه تمام شده کاشت مو به روش میکروفیت اثرگذار باشد.

آیا کاشت میکروفیت گران‌ترین نوع کاشت مو است؟

قیمت کاشت مو در هر کلینیک توسط هر پزشک، متناسب با شرایط هر فرد و تعداد فولیکول‌های مو قابل انتقال، متفاوت است. به همین دلیل، نمی‌توان مقایسه دقیقی در این زمینه انجام داد. اما معمولا میکروفیت به دلیل استفاده از تجهیزات و دستگاه‌های به‌روز و گران قیمت، هزینه بالاتری نسبت به روش‌های دیگر ایجاد می‌کند.

خلاصه مطلب

کاشت مو یکی از موهبت‌های علم پزشکی برای افرادی است که موهای خود را ازدست داده‌اند. کم پشت شدن موها و طاسی سر، اعتماد به نفس انسان را کاهش می‌دهد. به همین دلیل، استفاده از کاشت مو به روش میکرو اف آی تی می‌تواند نتیجه عالی برای روحیه فرد داشته باشد. با مطالعه مزایا و معایب کاشت مو به روش میکرو FIT می‌توانید بهترین تصمیم را بگیرید.

نوشتهٔ پیشین
test
نوشتهٔ بعدی
آیا ‌امکان کاشت مو برای بیماران مبتلا به آلوپسی آره آتا وجود دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

جستجوی مقالات

دکتر آرش نجف بیگی

عضو هیات علمی دانشگاه/فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی/عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

آخرین مقالات