کاشت مو به روش میکروگرافت | جدیدترین روش کاشت مو

 1. خانه
 2. انواع کاشت مو
 3. کاشت مو به روش میکروگرافت | جدیدترین روش کاشت مو

کاشت مو به روش میکروگرافت | جدیدترین روش کاشت مو

روش میکروگرافت برای کاشت مو

کاشت مو به روش میکروگرافت یکی از جدیدترین و بهترین روش‌های کاشت و درمان ریزش موهای سر است. این روش بر پایه برداشت تارهای مو و بافت پوست اطراف آن و پیوند زدن آن در مناطق بدون مو، ایجاد شده است.

در روش میکروگرافت تمامی مراحل برداشت و پیوند مو با کمک ابزار الکترونیکی و دقیقی انجام می‌شود که کمترین میزان درد، جراحت و خونریزی را در پی خواهد داشت. همچنین نتیجه عمل کاشت مو نیز با روش میکروگرافت بسیار موفق‌تر و بهتر از دیگر روش‌ها است.

مهمترین مزیت میکروگرافت نسبت به دیگر روش‌های کاشت این است که می‌تواند با دقت بسیار گرافت‌های مو را از پوست سر خارج کند. از آنجایی که این کار با پانچ‌های خودکار انجام می‌شود، کمترین آسیب به فولیکول‌های استخراج شده وارد خواهد شد. در نتیجه تقریبا تمامی گرافت‌های کاشته شده در سر شما، به رشد خود ادامه خواهند داد و درصد وفقیت پیوند بسیار بالا خواهد بود.

به همین دلیل است که برای رسیدن به بالاترین تراکم برای عمل پیوند مو، جراحان فوق تخصص پلاستیک و زیبایی این روش را پیشنهاد می‌کنند. در واقع تقریبا تمامی فولیکول‌های کاشته شده در روش میکروگرافت به تولید مو خواهند پرداخت.

همچنین شیوه کاشت گرافت‌های میکرو و مینی در این روش موجب می‌شود که ظاهر موها در نهایت بسیار طبیعی باشد. اما چگونه؟ در این مقاله با ما همراه باشید.

[vc_single_image image=”7276″ img_size=”full” alignment=”center” css=”.vc_custom_1604263452731{margin-top: 25px !important;}”]

کاشت مو به روش میکروگرافت چگونه ایجاد شد؟

کاشت مو به روش میکروگرافت (Micro Graft) جدیدترین روش کاشت مو یک درمان ایمن و بی‌خطر برای مشکل طاسی سر است. روش‌های مختلف کاشت مو بیش از ۸۰ سال است که ابداع شده‌اند و به شکل‌های مختلف تغییر کرده‌اند. در نهایت روش کاشت میکروگرافت به عنوان بهترین و موفق‌ترین روش کاشت مو حدود چند سال است که میان جراحان پلاستیک و زیبایی دنیا جا افتاده است.

در چند دهه گذشته، پیش از روی کار آمدن تکنیک‌های نوین پیوند مو، روش FUT به عنوان یک مدل بسیار موثر، در کاشت مو به کار گرفته می‌شد. اما مشکل بزرگ این روش این بود که شیوه برداشت گرافت‌های مو از بانک مو به شکل یک نوار باریک انجام می‌شد. نتیجه اینکه جای یک ضخم باریک و بلند روی پوست سر باقی می‌ماند.

هرچند اف یو تی مزایای خاص خود را دارد و ممکن است برای برخی افراد پیشنهاد شود اما معمولا قادر به تامین حجم بالایی از گرافت مو و رسیدن به تراکم بالا را ندارد. همچنین برای جدا کردن پوست سر، فرد باید بیهوش شود؛ در نتیجه عمل پیچیده‌تر و سخت‌تری است و نیاز به مراقبت بعد از عمل بیشتری هم دارد.

پس از مدتی کاشت مو به روش FIT جایگزین آن شد که روش برداشت فولیکول‌ها و درواقع گرافت‌های مو به وسیله پانچ و تک به تک بود. مهمترین ضعف این روش، از دست رفتن بخش زیادی از فولیکول‌ها و در نتیجه پایین بودن تراکم نهایی موها است.

معمولا برداشتن گرافت‌ها از موی سر با پانچ‌های دستی انجام می‌شود. در این کار مهارت دست پزشک یا کارشناس کاشت مو، بسیار اهمیت دارد. با کمی افزایش فشار دست و یا حرکت ناگهانی و خارج از کنترل، گرافت و له می‌شود و دیگر قابل پیوند زدن نیست. به همین دلیل بخش زیادی از موهای پیوند زده شده به پوست سر هرگز دیگر مویی تولید نمی‌کند و هیچ مویی از آنها رشد نخواهد کرد.

 

سپس روش SUT به متخصصان درمان ریزش مو، معرفی شد. در این روش دیگر گرافت‌ها با پانچ دستی برداشت نمی‌شوند بلکه با کمک پانچ‌های خودکار، گرافت‌ها از بانک مو برداشت می‌شوند. این موضوع دو مزیت بسیار مهم دارد:

یکی اینکه جای برداشت موهای پیوندی در منطقه اهدا یا بانک مو چندان باقی نمی‌ماند. دوم هم اینکه با برداشت صحیح فولیکول و نگهداری درست آن، میزان موفقیت عمل کاشت مو بسیار افزایش یافت. یعنی گرافت‌هایی با اندازه و فرم مناسب و بدون آسیب به ریشه مو، استخراج می‌شود. البته باز هم بخشی از گرافت‌ها در روش SUT از دست می‌رود چرا که دقت پانچ‌های خودکار، به اندازه کافی بالا نیست و عمل کاشت نیز هنوز دستی انجام می‌شود.

 

حال چه می‎شود اگر دقت دستگاه‌های بیشتر شود و تمامی مراحل برداشت و کاشت به صورت خودکار انجام شود؟  اینجا است که روش میکرو گرافت به میان می‌آید.

[vc_single_image image=”6647″ img_size=”full” alignment=”center” css=”.vc_custom_1591518043804{margin-top: 25px !important;}”]

روی کار آمدن روش میکروگرافت

کاشت مو به روش میکروگرافت در واقع نوع پیشرفته‌ای از تکنیک SUT است که در آن از ابزار بسیار دقیق‌تر و برش‌های بسیار ریزتری هنگام کاشت، استفاده می‌شود. نتیجه این روش، درد و ناراحتی بسیار کمتر در کنار موفقیت بسیار بالا است. همچنین عدم وجود هیچگونه اسکار (جای زخم) در منطقه کاشت شده و یا بانک مو، یکی دیگر از مزایای این روش است.

در این روش تا جای ممکن دخالت دست کم شده است. به همین دلیل کیفیت کاشت و خطای انسانی کاهش پیدا می‌کند و سرعت مراحل کار نیز بسیار بیشتر می‌شود. به همین دلیل برای رسیدن به تراکم بالا در موهای سر، نیازی به کاشت دو مرحله‌ای در دو روز جداگانه نیست.

اساس کار روش میکروگرافت و تفاوت مهم آن با روش های دیگر

برای انجام جدیدترین روش کاشت مو یعنی میکروگرافت، باید از بانک موی مناسبی در سر خود برخوردار باشید. در غیر این صورت باید از دیگر بخش‌های بدن و صورت، برای پیوند به پوست سر، مو برداشت شود. البته بهره‌گیری از تجهیزات پیشرفته و دقیق، این کار را به سادگی امکان‌پذیر می‌سازد.

در کاشت مو به روش میکروگرافت، نه تنها برداشت مو به جای هولدرهای دستی، با کمک هولدرهای اتوماتیک انجام می‌شود؛ بلکه بدون استفاده از تیغ جراحی، گرافت‌ها کاشته خواهد شد. به بیان بهتر با استفاده از دستگاه‌های تمام اتوماتیک مانند پانچ الکتریکی (با ضریب اشتباه بسیار پایین) عملیات برداشت و کاشت مو انجام می‌شود.

در تکنیک میکروگرافت برش‌های کم و خفیفی زده می‌شود تا فولیکول‌ها از پوست سر جدا شوند و یا در ناحیه بدون مو پیوند زده شوند. به همین دلیل درد، خونریزی، جراحت و مشکلات معمول از بین رفته است. این کار اثرات بعد از عمل بسیار خفیفی خواهد داشت.

ویژگی بسیار مهم کاشت مو میکروگرافت این است که می‌تواند گرافت‌های بسیار کوچک میکرو حاوی ۱ تا ۲ تار مو و گرافت‌های مینی شامل ۳ تا ۴ تار مو را برداشت کند. این کار به جراح یا متخصص کاشت این امکان را می‌دهد تا در مناطق مختلف سر، گرافت‌هایی با تعداد موهای مختلف را پیوند بزند. به همین دلیل نتیجه کاشت مو به روش میکروگرافت بسیار طبیعی و با تراکم بالا خواهد بود.

در واقع در ناحیه جلوی سر، گرافت‌های میکرو و کوچکتر پیوند زده می‌شود. سپس هرچه به سمت پشت سر و ناحیه طاسی وسط سر پیش برویم، گرافت‌های مینی با تعداد موی بیشتر کاشته می‌شود تا تراکم بالاتری حاصل شود. همچنین در برخی مناطق گرافت‌های میکرو و مینی در کنار هم قرار می‌گیرند تا ظاهر نهایی موهای کاشته شده کاملا طبیعی باشد.

[vc_single_image image=”6648″ img_size=”full” alignment=”center” css=”.vc_custom_1591518066708{margin-top: 25px !important;}”]

کاشت مو به روش میکروگرافت مناسب چه افرادی است؟

در استفاده از این تکنیک هیچ محدودیت جنسی وجود ندارد و نتیجه جراحی در هر دو گروه خانم‌ها و آقایان، یکسان است. با اینکه الگوی ریزش وی سر در مردها و زن‌ها متفاوت است اما با کمک تکنیک میکروگرافت، می‌توان از بخش‌های مختلف سر، مو استخراج کرد. میکرو گرافت برای کسانی که در بعضی شرایط خاص، موی سرشان دچار آسیب و ریزش شده است، بسیار کارآمد است، مانند:

 • وجود بیماری‌های وراثتی
 • آلودگی‌های ‌محیطی
 • برخی بیماری‌های زمینه‌ای
 • شیمی درمانی
 • آسیب‌ها و حوادث ثانویه

همچنین برای افرادی که دچار انواع طاسی منطقه‌ای، ریزش موی سکه‌ای، ریزش موی شدید و کچلی هستند، میکروگرافت یک روش موثر خواهد بود.

از آنجایی که در روش میکرو گرافت، معمولا از موهای پشت سر برای کاشت استفاده می‌‌شود؛ برای افرادی که موهای پشت سر آن ‌ها پرپشت است، این روش یک امتیاز محسوب می‌شود. همچنین به دلیل استفاده از پانچ‌های الکتریکی دقیق، برای سایر قسمت‌های بدن که موهای خود را از دست داده‌اند نیز میکرو گرافت راه حل خوبی است. ریش، سبیل، ابرو، مژه و سایر نواحی بدن، همگی می‌توانند با استفاده از روش میکروگرافت دوباره تقویت شوند و رشد کنند.

البته نمی‌‌توان گفت که این روش برای همه افراد مناسب است. جراحان فوق تخصص پلاستیک و زیبایی و یا پزشکان متخصص پوست و مو؛ با توجه به یکسری شرایط و مسائل مشخص به تعدادی از بیماران توصیه می‌کنند تا از سایر روش‌های درمانی دیگر برای کاشت مو استفاده کنند. چرا که استفاده از این روش ممکن است برای آن‌‌ها خطر داشته باشد.

[vc_single_image image=”7865″ img_size=”full”]

بانک موی مناسب بسیار مهم است

البته باید توجه داشت که برای انجام کاشت مو، معمولا از بانک مو پشت سر استفاده می‌شود. به همین دلیل هرچه تراکم پشت سر بیشتر باشد، نتیجه کاشت مو نیز مناسب‌تر خواهد بود. همچنین باید تا ۲۵ سالگی الی ۳۰ سالگی صبر کنید تا الگوی ریزش موهای سر شما مشخص شود. در واقع تا ریزش موهای سر شما کامل نشده باشد، نمی‌توانید برای کاشت مو اقدام کنید. در غیر این صورت ممکن است موهای کاشته شده نیز دوباره دچار ریزش شوند.

اگر برای کاشت مو بخواهید از موهای دیگر نقاط بدن مانند ریش یا شانه و سینه بهره ببرید، باید بدانید که جنس این موها و شیوه رشد آن‌ها با موی سر متفاوت است. پس بهترین گزینه همان موهای سر شما هستند. پس برای انجام پیوند مو عجله نکنید و از تجربه جراح خود بهره ببرید.

اگر پشت سر بدون مو بود، چه باید کرد؟

اگر موهای پشت سر برای بانک مو مناسب نباشد، با روش میکروفیت می‌توان از دیگر نقاط بدن نیز گرافت مو استخراج کرد. به دلیل استفاده از پانچ اتوماتیک، بدون مشکل و آسیب به فولیکول‌ها می‌توان از هر نقطه از بدن مو دریافت کرد. برای مثال موهای ریش، سینه، شانه و پشت بدن می‌توانند برای کاشت در پوست سر مناسب باشند.

در واقع از این ناحیه‌ها اگر موهای ضخیم، پر پشت و مناسبی داشته باشند می‌توان گرافت استخراج کرد اما این روش بسیار پرهزینه‌تر و پیچیده‌تر است. شیوه کاشت این موها نیز برای رسیدن به تراکم بالا و ظاهر طبیعی در سر، بسیار اهمیت دارد.

[vc_single_image image=”6646″ img_size=”full” alignment=”center” css=”.vc_custom_1591518023078{margin-top: 25px !important;}”]

جزئیات روش کاشت مو میکروگرافت

در این تکنیک، جراح شما مجموعه دستورالعمل‌هایی را در مورد آنچه باید قبل و بعد از عمل انجام دهید، به شما ارائه می‌دهد. این موارد می‌تواند شامل ماساژ منظم پوست سر قبل از جراحی و توقف استفاده از برخی داروهای خاص مانند آسپرین و دیگر داروهای ضد انعقاد خون، مسدود‌کننده‌های بتا (beta-blockers)، داروهای ضد حساسیت و داروهای ضد التهاب باشد.

از شب قبل باید حمام کرده باشید و پوست سر و موهای کوتاه شده خود را به خوبی بشویید. ممکن است نیاز باشد تا از شامپوهای خاصی بهره ببرید.

در شروع جلسه پیوند مو، ابتدا پوست سر ماساژ داده می‌شود تا عملیان برداشت و کاشت مو بدون مشکل و جراحت خارج از کنترل، انجام شود. این کار به جدا شدن راحت‌تر فولیکول‌های مو کمک خواهد کرد. سپس داروی بی‌حسی به پوست سر در منطقه اهدا تزریق می‌شود.

البته از آنجایی که محل تزریق به کاسه سر نزدیک است، خود عمل تزریق بی‌حسی نیز می‌تواند دردآور باشد. به همین دلیل معمولا کمی داروی بی‌حسی سطحی نیز به پوست سر اسپری می‌شود. یعنی اول لایه‌های بالایی پوست بی‌حس می‌شود و سپس تمامی پوست ناحیه بانک مو به طور کامل بی‌حس خواهد شد.

پس از عمل کردن داروی بی‌حسی، فرایند برداشت گرافت‌های مو از بانک مو شروع می‌شود. برداشت گرافت بسته به تراکم مورد نیاز با دو تکنیک هولدرهای اتوماتیک با سایز میکرون و یا با روش تریکوفیتیک اسکارلت برای طاسی شدید سر، انجام می‌شود.

در گام بعدی، همزمان با آماده‌سازی گرافت‌ها برای پیوند زدن به قسمت‌هایی که قرار است مو روی آن‌ها کاشت شود، داروی بی‌حسی نیز به آن مناطق تزریق می‌شود. سپس به وسیله سوزن‌هایی به قطر کمتر از یک میلیمتر، سوراخ‌هایی در پوست سر ایجاد می‌شود. گرافت‌های مو با کمک دستگاهی به نام میکرو ایمپلنتر داخل سوراخ‌های ایجاد شده، کاشت می‌شوند.

عمل کاشت مو به روش میکروگرافت معمولا بین ۵ تا ۸ ساعت طول می‌کشد. البته ممکن است که میزان تراکم مورد نظر فرد بسیار بالا باشد و یا امکان انجام طولانی مدت عمل پیوند را نداشته باشد. در چنین شرایطی می‌توان در دو جلسه عمل کاشت مو میکروگرافت را انجام داد. اما معمولا در همان یک جلسه به بالاترین تراکم مورد نیاز دست پیدا خواهید کرد.

یکی دیگر از روش های کاشت مو کاشت مو به روش BHT می باشد ایم مقاله را از دست ندهید.

[vc_single_image image=”6645″ img_size=”full” alignment=”center” css=”.vc_custom_1591517998934{margin-top: 25px !important;}”]

چه چیزی دقت تکنیک میکروگرافت را متمایز کرده است؟

میکرو موتورهای اتوماتیک برای برداشت مو در روش میکرو گرافت تا ۰.۴ میکرون ظریف‌تر و دقیق‌تر از دیگر هولدرهای برداشت گرافت هستند. همین ویژگی موجب می‌شود تا برداشت گرافت‌ها بدون مشکل و آسیب به فولیکول‌ها از پوست سر در بانک مو انجام شود.

اندازه کوچکتر سوراخ‌های ایجاد شده، عمل کاشت مو به روش میکروگرافت را به یک جراحی بدون درد یا با درد بسیار کم تبدیل کرده است. عوارضی مانند کبودی و ورم بعد از عمل نیز در پوست سر چندان وجود نخواهد داشت و یا بسیار زود رفع خواهد شد. کمپرس یخ به از بین رفتن این عوارض بسیار کمک می‌کند.

در واقع طول دوران نقاهت و نگهداری از پوست سر، در تکنیک میکرو گرافت، بسیار کمتر از روش‌های مشابه کاشت مو می‌باشد. به همین دلیل برای کسانی که می‌خواهند هرچه زودتر به زندگی روزمره یا کار خود بازگردند، بسیار مناسب خواهد بود.

مهمترین مزایای میکروگرافت

روش‌های کاشت مو با پانچ خودکار معمولا مزایا و معایب شبیه به هم دارند. با این حال میکروگرافت به عنوان یک تکنیک بسیار جدید و با کمترین جراحت و مشکلات پوستی، مزایای بسیار زیادی دارد. یکی از مهمترین خوبی‌های این روش در موفقیت بالای کاشت، تراکم حداکثری موها، کمترین میزان درد و جراحت و در نهایت داشتن یک تجربه عالی از کاشت مو است. مهمترین ویژگی‌های این تکنیک کاشت مو:

 • ۲ برابر تراکم بیشتر در برداشت از بانک مو در روش ترکیبی میکروگرافت: به دلیل اینکه می‌توان فاصله بین محل برداشت گرافت‌ها را کمتر کرد
 • افزایش تراکم کاشت به دلیل کاشت مو در سایز میکرو و بسیار ریز: می‌توان فاصله بین محل پیوند زدن گرافت‌ها را کاهش داد و البته تعداد گرافت‌های سالم بیشتری نیز برای کاشت، در دسترس خواهد بود.
 • دارای دوره درمان بسیار کوتاه‌تر نسبت به روش‌های قدیمی: به دلیل پیوند سریع‌تر فولیکول‌ها و البته ایجاد جراحت کمتر، احتمال بسیار پایین‌تر عفونت و یا از دست رفتن نتایج پیوند و …
 • سرعت عمل بالای کاشت مو: به دلیل بهره‌گیری از دستگاه‌های خودکار پانچ و ایمپلنتر
 • پیوند گرافت‌های سالم‌تر و موفقیت بیشتر عمل: به دلیل عدم دخالت مستقیم دست در استخراج گرافت‌ها و البته تکنیک‌های نوین نگهداری از فولیکول‌های استخراج شده؛ همچنین سرعت بالاتر این روش نیز در بهتر شدن کیفیت گرافت‌ها تاثیرگذار است.
 • زمان کمتر جراحی نسبت به دیگر تکنیک‌ها: به دلیل سادگی برداشت، مرتب‌سازی و کاشت گرافت‌های مو
 • ایجاد خواب موی بهتر: به دلیل دقت بالای دستگاه‌ها و امکان ایجاد ساده‌تر زوایای کاشت
 • نتیجه طبیعی در جراحی کاشت مو: استفاده از تکنیک کاشت گرافت میکرو در جلوی سر و گرافت‌های بزرگ‌تر در وسط سر؛ همچنین عدم ایجاد حالت عروسکی در خط رویش مو به دلیل استفاده از ایمپلنتر و کاشت در سایز بسیار کوچک
[vc_single_image image=”7020″ img_size=”full” alignment=”center” css=”.vc_custom_1596716781838{margin-top: 25px !important;}”]

مراحل پس از کاشت مو به روش میکرو گرافت

نکته بسیار مهم و بخش مکمل عمل جراحی پیوند مو، مراقبت از موهای کاشته شده و پوست سر است. اگر این مراقبت‌ها تا چند ماه رعایت نشود، احتمال از دست رفتن نتایج عمل کاشت بسیار بالا خواهد بود. پس نگهداری از موهای سر خود را به اندازه عمل کاشت مو، جدی بگیرید.

از دست زدن به موها در مناطق کاشت شده پرهیز کنید. تا چند روز نباید حمام کنید و به مدت چند هفته باید هر روز چند نوبت پوست سر با سرم شست و شو داده شود. استفاده از برخی شامپوها باعث ایجاد اختلال در روند ترمیم پوست سر و از دست رفتن پیوند مو خواهد شد. باید نوع شامپوهایی که استفاده می‌کنید را با جراح خود هماهنگ کنید.

یکی از مهمترین سوالات ذهنی بسیاری از افراد این است که آیا بعد از کاشت مو به روش میکروگرافت و پس از بین رفتن اثر داروی بی‌حسی، احساس درد وجود خواهد داشت؟ به طور کلی یک درد خفیف و قابل تحمل وجود دارد ولی شدت آن به به عوامل مختلفی بستگی دارد.

بسیاری از افراد پس از کاشت مو، هیچ دردی احساس نمی‌کنند و برخی دیگر ممکن است که کمی درد کاشت مو را تجربه کنند. در صورت احساس درد باید به جراح مراجعه کنید تا داروهای مناسب برای شما تجویز کند. همچنین خطر دیگری که ممکن است درد را در پی داشته باشد، عفونت پوست سر است. به همین دلیل وجود درد غیر عادی را باید جدی بگیرید.

البته توجه داشته باشید که به دلیل کوچک بودن شکاف‌های ایجاد شده در پوست سر با روش میکرو گرافت، احتمال عفونت بسیار کاهش پیدا می‌کند. پس در صورت وجود چنین عارضه‌ای، آن را جدی بگیرید.

هزینه کاشت مو به روش میکرو گرافت چقدر است؟

در تعیین قیمت این روش عوامل متفاوتی دخیل هستند. به عنوان مثال اندازه آن قسمتی از سر که مو روی آن کاشت شده یا حتی ویژگی ‌های بدنی خود فرد در این مسئله تاثیرگذار می‌باشند.

از آنجایی که پزشکان متخصص زیادی در ایران و در زمینه کاشت مو به روش میکروگرافت فعالیت می‌کنند، هزینه کاشت مو به این روش آنچنان بالا نیست. همچنین، اگر ریزش مو به دلیل مشکلات و بیماری های خاص باشد، بیمه‌ها هزینه این جراحی را پرداخت می‌کنند.

البته علم پزشکی به قدری پیشرفت کرده که شما می‌توانید برای هر نوع جراحی و درمانی، روش‌های مختلفی را انتخاب کنید. ما در این مقاله،به مزایای روش میکروگرافت اشاره کردیم و ذکر شد که عوامل مختلفی در نتیجه آن موثر هستند. به همین دلیل نمی‌توان گفت این روش بهترین درمان برای کاشت مو است. اما شما می‌توانید با مراجعه به پزشک متخصص و بررسی موهایتان، بهترین و کاربردی ترین روش را انتخاب کنید.

[vc_toggle title=”روش میکروگرافت چگونه است؟”]در این روش از هولدر هایی به ظرافت چهار دهم میکرون استفاده می‌شود که ظرافت بیشتری نسبت به روش SUT دارد و کاشت با دستگاه های تمام اتوماتیک در سایز میکرو انجام میشود که احتیاج به هیچ گونه روزنه و برشی در سطح سر ندارد.[/vc_toggle][vc_toggle title=”تفاوت روش میکروگرافت با FIT در چیست؟”]به طور کلی میکرو گرافت یکی از زیر شاخه های روش کاشت FIT می باشد با این تفاوت که کار با دستگاه و بدون روزنه و بریدگی انجام میشود.[/vc_toggle][vc_toggle title=”کدام روش کاشت مو مناسب تر است؟”]روش کاشت با توجه به بانک مو و منطقه کاشت تعیین می‌شود.[/vc_toggle][vc_toggle title=”کاشت مو با بی‌حسی انجام می‌شود یا بیهوشی عمومی ؟”]با بی حسی موضعی.[/vc_toggle][vc_btn title=”کاتالوگ کاشت مو به روش میکروگرافت” style=”3d” color=”sandy-brown” link=”url:https%3A%2F%2Fdrnajafbeigiclinic.com%2Fwp-content%2Fuploads%2F2020%2F11%2F1.pdf|||”]
نوشتهٔ پیشین
فیلر مو چیست؟
نوشتهٔ بعدی
نحوه رشد مو بعد از کاشت مو

24 دیدگاه. ترک جدید

 • راسته میگن میکروگرفت خیلی طبیعی به نظر میاد نسبت به روش های کاشت موی دیگه ؟

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   آگوست 23, 2020 2:09 ب.ظ

   با سلام
   تمامی روش های کاشت که در کلینیک دکتر نجف بیگی انجام می شود به صورت کاملا طبیعی خواهد بود.

   پاسخ
 • کل مراحل کاشت مو میکروگرافت چقدر طول میکشه ؟

  پاسخ
  • با سلام
   در حالت عادی نصف روز ولی در حالتی که کاشت مو دو روزه باشد 2 نصف روز زمان میخواهد.

   پاسخ
  • با سلام
   در حالت عائی نصف روز ولی در حالتی که کاشت مو دو روزه باشد 2 نصف روز زمان میخواهد.

   پاسخ
 • سلام ماشت مو به روش میکروگرافت چقدر زمان میبره و ایا دایمی ست؟

  پاسخ
  • با سلام
   مدت زمان کاشت مو بستگی به تعداد گرفت هایی دارد که کاشت می شود. بله دائمی است.

   پاسخ
 • با سلام استفاده از بانک مو برای کاشت مو به روش میکرو گرافت امکان پذیر هست؟

  پاسخ
 • وقت بخیر
  روند کاشت مو به روش میکروگرافت تا چه مدت به طول می انجامد؟

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   اکتبر 10, 2020 4:39 ب.ظ

   با سلام
   بر اساس تراکم بانک موی شما ممکن است کاشت مو شما یک یا دو روز کاری زمان ببرد.

   پاسخ
 • سلام اقای دکتر خسته نباشید . ریزش موهای من که شروع شد جلوی سرم به صورت شدید ریزش پیدا کرد و عقب سرم موهای خوبی داره که البته با داروهای مکمل و فیناسترایید جلوی این ریزش رو گرفتم .ایا میشع اقای دکتر من فیناسترایید استفاده کنم و وقتی جلو سرم ریزش پیدا کرد فقط جلوی سرم رو به روش میکرو گرافت بکارم و تقویت کنم؟

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   اکتبر 15, 2020 3:58 ب.ظ

   با سلام
   بله می توانید همچنان قرص را مصرف کنید و برای جلوی سرتان را کاشت مو انجام دهید.

   پاسخ
 • ممنون از شما . واقعا همونی بود که دنبالش بودم،کامل و با جزئیات

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر
  من به خاطر اینکه نمی تونم تهران بیام میشه لطف کنید ویک دکتر خوب وعالی مثل خودتون معرفی بکنید تواصفهان
  خیلی خیلی ممنون میشم اگه این لطف را در حق من بکنید

  پاسخ
 • آقای دکتر سلام:من نمیخوام محل کارم کاشت موم تابلو باشه. روشی که موهای کاشته شده حداقل یک سانت باشه.موهای برداشته شده جاش تراشیده نشه.

  پاسخ
  • با سلام
   دوست عزیز با روش جراحی می توان برای بدون کوتاه کردن مو کاشت مو را انجام داد ولی ممکن است کاشت ما خیلی موفق نباشد.

   پاسخ
 • سلام آیا می‌شود از قسمت‌های ممنوعه بدن جهت کاشت سر بهره برد

  پاسخ
 • با سلام .
  خدمت شما عرض کنم بنده با توجه به اینکه بدنم بخصوص کتف ها و پشت کمرم خیلی پر مو میباشد و کیفیتش از نطر خودم از موی سرم بهتر است از نظر ضخامت و رشد بسیار عالی هست آیا شما میتوانید از روش اچ پی تی استفاده کنید با توجه به تجهیزات جدیدی که در مقاله دکر کردید

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   آوریل 17, 2021 4:10 ب.ظ

   با سلام
   دوست عزیز فقط از موی ریش و سینه برای کاشت می توان استفاده کرد آن هم در شرایطی که واقعا بانک موی سر شما مناسب نباشد.

   پاسخ
 • سلام تبلیغات ۵۰۴۰ در خصوص اسفاده از شامپو و یا محصولات گیاهی و رویش مجدد مو درسته یا نه ؟

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   می 5, 2021 7:52 ب.ظ

   با سلام
   دوست عزیز ما شناختی در مورد محصولات 5040 نداریم که به شما اطلاعات صحیح ارائه دهیم.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

جستجوی مقالات

دکتر آرش نجف بیگی

عضو هیات علمی دانشگاه/فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی/عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

آخرین مقالات