کاشت مو به روش SUT

261

کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش SUT یکی از پیشرفته‌ ترین متدهاست. در این روش با کمترین عوارض می‌توان زیبایی مجدد مو را برای بیماران به ارمغان آورد. روش اس یو تی، تفاوت‌هایی با دیگر روش‌ها همچون کاشت مو به روش FIT دارد.

برای انجام کاشت مو به روشSUT، برداشت فولیکول‌های مو توسط دستگاه انجام شده و می‌توان فولیکول‌های مو را پیوند زد. خوب است بدانید در روش اس یو تی برای کاشت مو، احتمال آسیب بافت پیوندی مو را بسیار پایین آورده و خروجی بهتری نسبت به دیگر روش‌ها دارد و همینطور روش SUT باعث دوام و ماندگاری بیشتر مو شده و برای شما زیبایی را به ارمغان خواهد آورد.

مراحل کاشت مو به روش اس یو تی

 1. معاینات و آزمایشات قبل از کاشت مو
 2. برداشت از بانک مو
 3. آماده سازی فولیکول‌‌های برداشته شده جهت کاشت موی سر
 4. کاشت مو

روش SUT از کم تهاجمی ترین روش های کاشت مو است. همچنین، عوارض بسیار کمی هم دارد؛ از همین رو، بیمار نگرانی بابت هزینه های احتمالی جانبی آن ندارد. همچنین، نسبت به روش FUT میزان اسکار باقیمانده از مراحل کاشت، بسیار پایین خواهد بود. خوب است بدانید در این روش کاشت مو می‌توان از مناطقی از بدن غیر از پوست سر همچون سینه یا ریش استفاده کرد. این روش، نسبت به دیگر روش های کاشت مو اسکار کمتری به جا می‌گذارد، همین موضوع باعث سرعت بهبودی بیمار می‌شود و همچنین، این کاشت بدون بیهوشی و خونریزی انجام می شود.‍‍ بیمار معمولا درد خاصی را حس نمی‌کند. نسبت به دیگر روش ها تراکمی بسیار بالاتر و در حدود سه برابر دارد و محل رویش موها بسیار طبیعی خواهد بود.

در مورد افرادی که کاندید مناسبی برای کاشت مو به روش SUT هستند، مهم ترین نکته پیش از اقدام این است که دوره ریزش مو بیمار به پایان رسیده باشد. معمولا آقایان با سن ۲۵ الی ۳۰ سال می‌توانند جهت کاشت مو به این روش اقدام کنند. البته نتایج آزمایشات هر فرد نیز تاثیر مهمی در مناسب بودن برای کاشت مو به روش اس یو تی دارد.

به طور کلی، افرادی که دارای طاسی ژنتیکی یا طاسی ایجاد شده به دلیل ضربه، سوختگی، و طاسی بوجود آمده به دلیل شیمی درمانی یا بیماری های پوستی هستند می‌توانند مشکل خود را با روش اس یو تی درمان نمایند.

دکتر نجف بیگی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و یکی از جراحان فعال در این زمینه، معتقد است از روش SUT می‌توان برای درمان و بهبود ناهنجاری‌‌های رشد مو در ناحیه صورت نیز استفاده کرد. برای نمونه، ترمیم ابرو، ریش و سبیل و حتی مژه نیز در زمره دسته‌‌هایی هستند که می‌‌توان به این روش درمان کرد. خوب است بدانید با این روش می‌توان موهای سینه را نیز ترمیم کرد.

در مورد هزینه هم می‌توان گفت به طور معمول، هزینه کاشت به این روش به کیفیت و تراکم مویی که باید کاشته شود، بستگی دارد. همچنین، ممکن است روند درمانی طی دو مرحله انجام شود؛ البته این موضوع به عوامل متعددی از جمله گستردگی سطح بدون موی پوست سر یا صورت، کیفیت و میزان بافت پیوندی که پزشک استفاده می‌کند و… بستگی دارد.

کاشت مو به روش SUT یکی از جدیدترین روش‌های کاشت مو با تراکم بالا است. این روش برای آقایان با نرخ موفقیت بالا انجام می‌شود. بازار زیبایی و زیبا شدن این روزها حسابی داغ است و این موضوع مختص بانوان نیست! بلکه آقایان نسبت به زیبایی و صورت و بدن خود نیز بسیار حساس شده و اهمیت ویژه‌ای به این موضوع می‌دهند.

در میان بخش‌های مختلف صورت و چهره مانند بینی، گونه‌ها، فرم صورت و سلامت پوست، موی سر نقش به‌سزایی در زیبایی چهره و استایل مردان دارد. طاسی کامل و یا موضعی مو می‌تواند چهره مردان را بطور کامل تغییر داده و اعتماد به نفس آن‌ها را به شدت کاهش دهد. به همین سبب، مردان بسیاری به دنبال این هستند تا با کاشت مو، علاوه بر بهبود ظاهر و استایل خود، اعتماد به نفس و روابط اجتماعی خود را نیز بهبود بخشند. کاشت مو به روش SUT یکی از درمان‌های بسیار دقیق و مناسب و با کمترین عوارض است.

در بین روش‌های متعدد کاشت مو، SUT از بهترین و کاربردی‌ترین روش‌ها می‌باشد، چرا که با دقت بالا و تراکم زیاد کاشته می‌شود. کاشت مو به روش SUT باعث دوام و ماندگاری بیشتر موهای کاشته شده می‌شود و برای شما زیبایی را به ارمغان خواهد آورد. اگر شما هم به دنبال کسب اطلاعات بیشتر از روش اس یو تی برای کاشت مو هستید، تا انتها همراه ما باشید.

مراحل کاشت مو به روش SUT

همه چیز در مورد کاشت مو به روش SUT

روش اس یو تی برای کاشت مو، تفاوت‌هایی با دیگر روش‌ها همچون کاشت مو به روش FIT دارد. برای انجام کاشت مو به روش SUT، برداشت فولیکول‌های مو توسط دستگاه انجام می‌شود و می‌توان فولیکول‌های مو را با دقت بالا پیوند زد. خوب است بدانید در روش اس یو تی برای کاشت مو، احتمال آسیب به بافت پیوندی مو بسیار پایین است و خروجی بهتری نسبت به دیگر روش‌ها دارد.

در واقع در کاشت مو به روش اس یو تی، فولیکول‌های مو سالم باقی می‌مانند و از دست نمی‌روند. به همین دلیل نرخ موفقیت و باقی ماندن موهای پیوند زده شده بسیار بالا است. تقریبا بیش از ۹۰% فولیکول‌های کاشته شده تا پایان عمر باقی می‌مانند و مو تولید می‌کنند. از سوی دیگر جای بخیه و برش پوست یا برداشتن گرافت‌ها در پشت سر باقی نمی‌ماند. چرا که در این روش گرافت‌ها به صورت نقطه‌ای و با دستگاه برداشت می‌شود و کمترین آسیب به پوست سر وارد می‌شود.

برای انجام کاشت مو به روش SUT و یا هر روش کاشت موی دیگری، رسیدن به سن ۲۵ تا ۳۰ سالگی و کامل شدن الگوی ریزش مو بسیار مهم است. در غیر این صورت ممکن است نتایج کاشت مو با خطر مواجه شود. همچنین داشتن یک بانک موی قوی و مناسب در کیفیت و ماندگاری کاشت مو بسیار موثر است.

مراحل کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش SUT در ۴ مرحله اساسی انجام خواهد شد. نخست باید یک معاینه دقیق انجام گردد تا وضعیت بانک موی فرد بررسی شود. در جوانانی که به سن مناسب و کامل شدن ریزش موها نرسیده باشند، در عمل انجام کاشت مو معنایی ندارد. در مراحل بعدی که در یک جلسه یا دو جلسه انجام می‌شود، نخست گرافت‌های مو از بانک مو برداشته می‌شود و پس از آماده‌سازی در جلو یا وسط سر کاشته خواهد شد.

در روش کاشت مو اس یو تی بین ۱۰ تا ۱۴ هزار تار مو قابل کاشت می‌باشد. در واقع در این روش گرافت‌های مو که ممکن است شامل یک تار مو، ۲ و یا ۳ تار مو باشند، از پوست سر جدا می‌شود. سپس این گرافت‌ها با مهارت و دقت تمام در مناطق بدون مو کاشته می‌شود. شیوه کاشت به شکلی است که بهترین تراکم و زیبایی در سر ایجاد شود.

مرحله اول: معاینات و آزمایشات قبل از کاشت مو

در این مرحله پزشک مربوطه پس از انجام آزمایش‌های لازم و معاینه دقیق، روش کاشت موی شما را انتخاب می‌کند. باید توجه داشته باشید که از هر ۵ مرد، ۳ مرد از ریزش مو رنج می‌برند و این موضوع سبب سوء استفاده برخی از سوداگران شده است. آقایان زیر ۲۵ سال بهتر است تا زمان ادامه ریزش مو، از روش‌های درمانی دیگری استفاده کنند و در صورتی که نتیجه‌ای حاصل نشد، به پزشک کاشت مو مراجعه کنند.

در غیر این صورت، ممکن است دو مشکل اساسی پس از کاشت مو به وجود آید. نخست اینکه موهای پیوند زده شده، خود مستعد ریزش باشند و پس از کاشت مو، بریزند. به این ترتیب نتیجه کاشت مو از دست خواهد رفت. مشکل دوم این است که اگر ریزش مو به مناطق پشت سر و بانک مو نیز کشیده شود، فرم نازیبایی در موهای سر ایجاد می‌شود. ممکن است جلوی سر کمی دارای مو باشد اما پشت سر بدون مو شود. این حالت غیر طبیعی است و ظاهر جذابی ندارد.

کاشت-مو-به-روش-SUT-نمونه-کار

مرحله دوم – برداشت از بانک مو

پیش از این مرحله نیاز است تا موهای خود را به اندازه‌ای کوتاه کنید که طول آن‌ها به یک میلیمتر برسد. پزشک و تیم متخصص، با استفاده از ابزار برش، برشی به اندازه یک میلیمیتر ایجاد می‌کنند تا به وسیله آن تمام ساختار مو بیرون کشیده شود. این روش باعث می‌شود تا کمترین آسیب به مو و پیاز آن وارد گردد.

در این مرحله با کمک دستگاه‌های روتاری مخصوص، گرافت‌های مو از پوست سر جدا می‌شود و جای خارج شدن مو در پوست سر به صورت یک لک بسیار ظریف و کمرنگ باقی می‌ماند. همچنین کمترین آسیب به فولیکول‌ها وارد می‌شود.

مرحله سوم: آماده‌سازی فولیکول‌های برداشته‌شده برای کاشت

پس از برداشت از بانک مو، تیم متخصص کاشت مو به روش SUT با استفاده از تکنولوژی این روش، تارهایی را که برداشت کرده‌اند، به دسته‌های یک یا چندتایی تقسیم می‌کنند. این تارها باید دارای فولیکول زنده باشند تا پس از کاشت، بتوانند به رشد خود ادامه دهند.

همچنین ممکن است مراحل کاشت در دو روز انجام شود تا به بالاترین تراکم برسیم. در چنین مواردی گرافت‌های مو در دمای پایین و ظرایط مناسب نگهداری می‌شوند تا برای عمل پیوند روز بعد، زنده و سالم بمانند.

قبل و بعد از کاشت مو به روش SUT

مرحله چهارم: کاشت مو

در ابتدا، متخصص روش اس یو تی برای کاشت مو، طرحی را روی پوست سر شما رسم می‌کند تا مطابق با آن الگو، عمل کاشت را انجام دهد. سپس، فولیکول‌های آماده شده را در محل مورد نظر می‎‌کارد. خروجی نهایی کاشت مو به تخصص و تبحر پزشک در این مرحله بستگی دارد.

ایجاد شکاف‌های بسیار ریز با دستگاه لیزر در پوست سر، شانس از دست رفتن پیوند را کاهش می‌دهد و عوارض و مشکلات پوست بعد از کاشت مو را بسیار کاهش می‌دهد. همچنین با کمک تکنیک اس یو تی می‌توان بیش از ۴ هزار گرافت مو را کاشت که به تراکمی بیش از ۱۴ تا ۱۵ هزار تار مو خواهیم رسید.

در این مرحله توانایی و مهارت جراح در ایجاد خط رویش موی طبیعی بسیار مهم است و در نتیجه نهایی و زیبایی شما بسیار موثر خواهد بود.

کاشت-مو-روش-سوت-کلینیک-کاشت-مو-دکتر-نجف-بیگی

ویژگی‌های کاشت مو به روش SUT

روش SUT از کم تهاجمی‌ترین روش‌های کاشت مو است. همچنین این شیوه کاشت مو عوارض بسیار کمی به همراه دارد، به همین دلیل بیمار نگرانی بابت هزینه‌های احتمالی جانبی آن ندارد. همچنین، نسبت به دیگر روش‌های کاشت مو مانند FUT، میزان اسکار و جای زخم باقیمانده از مراحل کاشت، بسیار پایین خواهد بود. این روش امکان استفاده از بهترین فولیکول‌های مو را به پزشکان می‌دهد. به همین سبب، خروجی کار کاشت، بسیار واقعی‌تر و طبیعی‌تر است و باعث زیبایی دو چندان می‌شود.

خوب است بدانید با استفاده از شیوه SUT برای کاشت مو، می‌توان از مناطقی از بدن غیر از پوست سر همچون سینه یا ریش نیز استفاده کرد. این موضوع برای افرادی که بانک موی مناسبی در سر خود ندارند، بسیار مفید خواهد بود. معمولا افرادی که قبلا روش FUT را انجام داده‌اند و نتیجه دلخواه را کسب ننموده‌اند، از روش SUT استفاده می‌کنند.

از آنجایی که این روش نسبت به دیگر روش‌های کاشت مو، اسکار کمتری به جا می‌گذارد. همین موضوع سبب می‌شود که بیماران سریع‌تر بهبود یابند. همچنین خطر عفونت نیز بسیار کم می‌شود و نتیجه کاشت به بالاترین میزان خود می‌رسد.

به صورت کلی، مزایای کاشت مو به روش SUT را می‌توان به شکل زیر فهرست‌ کرد:

 

 • این نوع کاشت، بدون بیهوشی و خونریزی انجام می‌شود. بیمار معمولا درد خاصی را حس نمی‌کند.
 • روش SUT نسبت به دیگر روش‌ها، تراکمی بسیار بالاتر و در حد سه برابر دارد.
 • محل رویش موها بسیار طبیعی خواهد بود. البته این موضوع به تخصص و مجرب بودن تیم کاشت مو نیز بستگی خواهد داشت.
 • پرتی‌ها و بلااستفاده شدن فولیکول‌های مو بسیار کاهش پیدا خواهد کرد.
 • نتیجه نهایی بسیار زیبا و طبیعی خواهد بود و هزینه‌های جانبی برای کاشت مجدد و یا عوارض درمانی ندارد.

چه افرادی کاندید مناسبی برای کاشت مو به روش SUT هستند؟

مهم‌ترین نکته پیش از اقدام جهت کاشت مو این است که دوره ریزش مو بیمار به پایان رسیده باشد. معمولا آقایان با سن بیش از ۲۵ الی ۳۰ سال می‌توانند برای کاشت مو به این روش اقدام کنند. البته معاینات اولیه انجام شده و نتایج آزمایش‌های هر فرد نیز تاثیر مهمی در این موضوع دارد. این بررسی‌ها مشخص خواهد کرد که آیا فرد کاندید مناسبی برای کاشت مو به روش SUT است یا خیر.

به طور کلی، افرادی که دارای طاسی ژنتیکی و یا متاثر از حادثه هستند، می‌توانند کاندیداهای مناسبی برای انجام اس یو تی باشند. برای مثال طاسی ایجاد شده به دلیل ضربه، سوختگی در ناحیه سر یا صورت، طاسی به‌وجود آمده پس از شیمی‌درمانی و یا بیماری‌های پوستی را می‌توان با روش SUT درمان کرد. همچنین، در محل اسکارهایی که بر اثر حادثه و یا جراحی به‌وجود آمده‌اند نیز به این روش می‌توان مو کاشت.

از کاشت مو به روش SUT می‌توان برای درمان و بهبود ناهنجاری‌های رشد مو در ناحیه صورت نیز استفاده کرد. برای نمونه، ترمیم ابرو، ریش و سبیل و حتی مژه نیز در زمره دسته‌هایی هستند که می‌توان به این روش درمان کرد. خوب است بدانید با این روش می‌توان موهای سینه را نیز ترمیم کرد.

با این حال کسانی که به بیماری‌های قلبی و یا دیابت مبتلا هستند تنها با نظر پزشک و با تدابیر پزشکی و مراقبت‌های خاص می‌توانند کاشت مو داشته باشند.

برای کسب اطلاعات کلی درباره کاشت مو مقاله کاشت مو را از دست ندهید.

هزینه کاشت مو به روش SUT چقدر است؟

نمی‌توان نسخه‌ای واحد را برای تمام افرادی که می‌خواهند کاشت مو را انجام دهند، پیچید. به طور معمول، هزینه کاشت مو به این روش به کیفیت و تراکم مویی که باید کاشته شود، بستگی دارد. همچنین، ممکن است روند درمانی کاشت طی دو مرحله انجام شود. البته اینکه کاشت تنها یک بار انجام شود و یا در چند مرحله، به عوامل متعددی از جمله گستردگی سطح بدون موی پوست سر یا صورت، کیفیت و میزان بافت پیوندی که پزشک استفاده می‌کند و … بستگی دارد.

هرچه تراکم موهای کاشته شده و تعداد گرافت‌های پیوند زده شده بیشتر باشد، هزینه کاشت مو نیز بیشتر خواهد شد.

گذاشتن گرافت مو بر روی سر

پیش از کاشت مو چه کارهایی باید انجام داد؟

می‌توان گفت نکاتی را که بیمار باید پیش از کاشت مو به روش SUT باید رعایت کند، با دیگر شیوه‌های کاشت تفاوتی ندارد. به طور کلی، نکاتی که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است، باید توسط متقاضی کاشت مو رعایت شود. فراموش نکنید شرایط بیماران با یکدیگر متفاوت است؛ بنابراین، حتما نظر پزشک خود را جویا شوید:

معمولا پیش از کاشت مو به بیمار توصیه می‌شود مصرف دخانیات و نوشیدنی‌های الکلی را متوقف کند.

حداقل دو هفته پیش از کاشت مو مصرف داروهای ضد التهاب و ضد انعقاد خون همچون آسپرین را باید متوقف کرد. همچنین بهتر است از ترکیبات دارویی که ممکن است باعث تشدید خونریزی شوند نیز جلوگیری کنید.

 • معمولا پیش از کاشت مو به بیمار توصیه می‌شود مصرف دخانیات را متوقف کند.
 • حداقل دو هفته پیش از کاشت مو مصرف داروهای ضدالتهاب همچون آسپرین را باید متوقف کرد. همچنین بهتر است از ترکیبات دارویی که ممکن است باعث تشدید خونریزی شوند نیز جلوگیری کنید.

توصیه‌های لازم پس از کاشت مو

 • فرد تا چند ماه به هیچ‌وجه نباید دخانیات مصرف کند.
 • بهتر است پس از عمل کاشت تا چند هفته فعالیت‌های ورزشی خصوصا شنا را کنار بگذارید.
 • پس از گذشت یک روز از عمل کاشت می‌توانید سر خود را زیر دوش آب گرم بدون لمس پوست سر بشویید. برای خشک کردن از حوله یا سشوار استفاده نکنید.
 • ممکن است تا چند روز پس از عمل کاشت احساس خارش خفیف و یا بی‌حسی داشته باشید. این موضوع کاملا طبیعی است. می‌توانید از کمپرس سرد هر دو ساعت در حد چند دقیقه استفاده کنید.
 • در برخی از بیماران پیشانی متورم می‌شود. در صورت رخ دادن این موضوع پزشک خود را مطلع کنید. معمولا بین ۲ تا ۴ روز تورم از بین خواهد رفت و جای نگرانی از این بابت نیست.

مشخص شدن شکل نهایی موها زمان‌بر است. موهایی که به این روش کاشته می‌شوند تا سه ماه رشد می‌کنند و سپس دچار ریزش می‌شوند که به مدت ۱۴ هفته فولیکول وارد فاز استراحت می‌شود. پس از این دوره رشد مو به حالت طبیعی برمی‌گردد. نیاز است تا در تمام طول دوره مذکور با پزشک خود در ارتباط باشید و ایشان را از روند مطلع کنید. فولیکول‌هایی که توسط پزشک به درستی کاشته شده‌اند، تا پایان عمر فرد، می‌رویند و از این بابت نگرانی نخواهید داشت.

 

در برخی از افراد ممکن است که شکل نهایی و مدل مو پس از یک سال به‌دست بیاید. بنابر این، نیاز است تا با صبوری کامل و عمل به دستورات پزشک خود، زیبایی مجدد را به خود هدیه دهید.

قبل و بعد از کاشت و توصیه های بعد از کاشت مو

مشخص شدن شکل نهایی موها زمان‌بر است. موهایی که به این روش کاشته می‌شوند تا سه ماه رشد می‌کنند و سپس دچار ریزش می‌شوند که به مدت ۱۴ هفته فولیکول وارد فاز استراحت می‌شود. پس از این دوره رشد مو به حالت طبیعی برمی‌گردد. نیاز است تا در تمام طول دوره مذکور با پزشک خود در ارتباط باشید و ایشان را از روند مطلع کنید. فولیکول‌هایی که توسط پزشک به درستی کاشته شده‌اند، تا پایان عمر فرد، می‌رویند و از این بابت نگرانی نخواهید داشت.

در برخی از بیماران ممکن است که شکل نهایی و مدل مو پس از یک سال بدست بیاید. بنابراین، نیاز است تا با صبوری کامل و عمل به دستورات پزشک خود، زیبایی مجدد را به خود هدیه دهید.

 

اگر به دنبال جدیدترین روش های کاشت مو هستید مقاله جدیدترین روش کاشت مو را بشناسید را از دست ندهید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
11 نظرات
 1. رحیمی می گوید

  من یکبار عمل کاشت رو انجام دادم ولی کاملا ناراضیم؟با این روش میشه درستش کرد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود چه روشی برای شما مناسبترین است.

 2. علیزاده می گوید

  سلام
  مشاوره جهت کاشت مو

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام
   برای گرفتن وقت مشاوره رایگان با شماره ۰۹۱۲۰۱۲۴۶۷۷ تماس بگیرید.

 3. سعید می گوید

  کاشت مو sut بهتر است یا fit ؟ و دلیلیش رو هم اگر بگین لطف میکنین.

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   تشخیص اینکه چه روشی برای شما مناسبترین است از طریق معاینه حضوری قابل انجام است.

 4. ناشناس می گوید

  سلام.هزینه کاشت مو به روش SUT چقدر میشه حدودا؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای آگاهی از هزینه های کاشت مو با شماره ۰۹۱۲۰۱۲۴۶۷۷ تماس بگیرید.

 5. سجاد می گوید

  مرسی از مطالب کاملتون ویدیو کاشت مو به روش SUT خیلی خوب بود.

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   خوشحالیم که براتون مفید بوده.

 6. مجتبی می گوید

  با سلام از مطالب نوشته شده لذت بردم واستفاده کردم ممنونم

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید