کاشت مو به روش SUT + مزایا، مراحل و مراقبت‌ها

 1. خانه
 2. انواع کاشت مو
 3. کاشت مو به روش SUT + مزایا، مراحل و مراقبت‌ها

کاشت مو به روش SUT + مزایا، مراحل و مراقبت‌ها

کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش SUT یکی از جدیدترین روش‌های کاشت مو با تراکم بالا است. این روش برای آقایان با درصد موفقیت بالا انجام می‌شود. بازار زیبایی و زیبا شدن این روزها حسابی داغ است و این موضوع مختص بانوان نیست! بلکه آقایان نسبت به زیبایی و صورت و بدن خود نیز بسیار حساس شده و اهمیت ویژه‌ای به این موضوع می‌دهند.

در میان بخش‌های مختلف صورت و چهره مانند بینی، گونه‌ها، فرم صورت و سلامت پوست، موی سر نقش به‌سزایی در زیبایی چهره و استایل مردان دارد. طاسی کامل و یا موضعی مو می‌تواند چهره مردان را بطور کامل تغییر داده و اعتماد به نفس آن‌ها را به شدت کاهش دهد.

به همین سبب، مردان بسیاری به دنبال این هستند تا با کاشت مو، علاوه بر بهبود ظاهر و استایل خود، اعتماد به نفس و روابط اجتماعی خود را نیز بهبود بخشند. کاشت مو به روش SUT یکی از درمان‌های بسیار دقیق و مناسب و با کمترین عوارض است.

در بین روش‌های متعدد کاشت مو،  SUTاز بهترین و کاربردی‌ترین روش‌ها می‌باشد؛ چرا که با دقت بالا و تراکم زیاد کاشته می‌شود. کاشت مو به روش SUT باعث دوام و ماندگاری بیشتر موهای کاشته شده می‌گردد و برای شما زیبایی را به ارمغان خواهد آورد. اگر شما هم به دنبال کسب اطلاعات بیشتر از روش اس یو تی برای کاشت مو هستید، تا انتها همراه ما باشید.

[vc_single_image image=”7614″ img_size=”full” alignment=”center”]

کاشت مو به روش SUT چگونه است؟

کاشت مو به روش SUT با استفاده از پانچ مخصوص انجام می‌شود. در این روش، کم‌ترین آسیب به فولیکول مو وارد می‌شود. برداشت گرافت مو با استفاده از پانچ‌های اتوماتیک، موجب برداشتی باکیفیت می‌شود.

در چنین شرایطی، کم‌ترین آسیب به ریشه و فولیکول مو وارد نمی‌شود و ضریب موفقیت رشد مجدد موها بسیار بالا است.

بعد از این مرحله، نوبت به آماده سازی فولیکول‌های مو می‌رسد. با آماده سازی فولیکول‌های مو، مرحله کاشت آغاز می‌شود. در این مرحله، ضرورت تعیین جهت کاشت مو بر عهده پزشک است. در ادامه، به بررسی دقیق‌تر کاشت مو به روش اس تو تی می‌پردازیم.

[vc_single_image image=”7266″ img_size=”full”]

همه چیز در مورد کاشت مو به روش SUT

روش اس یو تی برای کاشت مو، تفاوت‌هایی با دیگر روش‌ها همچون کاشت مو به روش FIT دارد. برای انجام کاشت مو به روش SUT، برداشت فولیکول‌های مو توسط دستگاه انجام می‌شود و می‌توان فولیکول‌های مو را با دقت بالا پیوند زد. خوب است بدانید در روش اس یو تی برای کاشت مو، احتمال آسیب به بافت پیوندی مو بسیار پایین است و خروجی بهتری نسبت به دیگر روش‌ها دارد.

در واقع در کاشت مو به روش اس یو تی، فولیکول‌های مو سالم باقی می‌مانند و از دست نمی‌روند. به همین دلیل نرخ موفقیت و باقی ماندن موهای پیوند زده شده بسیار بالا است. تقریبا بیش از 90% فولیکول‌های کاشته شده تا پایان عمر باقی می‌مانند و مو تولید می‌کنند. از سوی دیگر جای بخیه و برش پوست یا برداشتن گرافت‌ها در پشت سر باقی نمی‌ماند. چرا که در این روش گرافت‌ها به صورت نقطه‌ای و با دستگاه برداشت می‌شود و کمترین آسیب به پوست سر وارد می‌شود.

در این روش، کم‌ترین میزان آسیب به بانک مو وارد می‌شود و به‌دلیل موفقیت آمیز بودن کاشت مو، نیازی به استخراج مجدد مو از بانک مو نخواهد بود. این موضوع، مهم‌ترین ویژگی و مزیت روش اس یو تی نسبت به سایر روش‌های کاشت مو است؛ که برای افراد دارای بانک مو ضعیف، بسیار حائز اهمیت است.

برای انجام کاشت مو به روش SUT و یا هر روش کاشت موی دیگری، رسیدن به سن 25 تا 30 سالگی و کامل شدن الگوی ریزش مو بسیار مهم است. در غیر این صورت ممکن است نتایج کاشت مو با خطر مواجه شود. همچنین داشتن یک بانک موی قوی و مناسب در کیفیت و ماندگاری کاشت مو بسیار موثر است.

مراحل کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش SUT در 4 مرحله اساسی انجام خواهد شد. نخست باید یک معاینه دقیق انجام گردد تا وضعیت بانک موی فرد بررسی شود. در جوانانی که به سن مناسب و کامل شدن ریزش موها نرسیده باشند، در عمل انجام کاشت مو معنایی ندارد. در مراحل بعدی که در یک جلسه یا دو جلسه انجام می‌شود، نخست گرافت‌های مو از بانک مو برداشته می‌شود و پس از آماده‌سازی در جلو یا وسط سر کاشته خواهد شد.

در روش کاشت مو اس یو تی بین 10 تا 14 هزار تار مو قابل کاشت می‌باشد. در واقع در این روش گرافت‌های مو که ممکن است شامل یک تار مو، 2 و یا 3 تار مو باشند، از پوست سر جدا می‌شود. سپس این گرافت‌ها با مهارت و دقت تمام در مناطق بدون مو کاشته می‌شود. شیوه کاشت به شکلی است که بهترین تراکم و زیبایی در سر ایجاد شود.

مقدمه

هر زمانی که تصمیم به انجام کاشت مو گرفتید، باید تحقیق در این حوزه را آغاز کنید. تحقیق در زمینه انتخاب پزشک متخصص و کلینیک تخصصی کاشت مو، از مهم ترین بخش‌هایی است که قبل از اقدام، باید به آن بپردازید. ضرورت انتخاب پزشک متخصص و حرفه‌ای در این زمینه، اثر مستقیمی بر نتیجه کاشت مو دارد. هرچه پزشک متخصص و باتجربه‌ای برای انجام این کار انتخاب کنید، احتمال موفقیت آمیز بودن نتیجه کاشت، بالاتر است. به یاد داشته باشید که درصورت دارا بودن محدودیت در بانک مو، موفقیت برداشت فولیکول مو و نحوه آماده سازی و کاشت آن، موضوع مهم و دارای اهمیتی برای شما خواهد بود. برای انتخاب پزشک متخصص، حتما نمونه کارهای واقعی پزشک را از نزدیک ببینید و درخصوص میزان رضایت مراجعه کنندگان قبلی پزشک، در شبکه‌های اجتماعی تحقیق کنید.

مرحله اول: معاینات و آزمایشات قبل از کاشت مو

در این مرحله پزشک مربوطه پس از انجام آزمایش‌های لازم و معاینه دقیق، روش کاشت موی شما را انتخاب می‌کند. باید توجه داشته باشید که از هر ۵ مرد، ۳ مرد از ریزش مو رنج می‌برند و این موضوع سبب سوء استفاده برخی از سوداگران شده است. آقایان زیر ۲۵ سال بهتر است تا زمان ادامه ریزش مو، از روش‌های درمانی دیگری استفاده کنند و در صورتی که نتیجه‌ای حاصل نشد، به پزشک کاشت مو مراجعه کنند.

در غیر این صورت، ممکن است دو مشکل اساسی پس از کاشت مو به وجود آید. نخست اینکه موهای پیوند زده شده، خود مستعد ریزش باشند و پس از کاشت مو، بریزند. به این ترتیب نتیجه کاشت مو از دست خواهد رفت. مشکل دوم این است که اگر ریزش مو به مناطق پشت سر و بانک مو نیز کشیده شود، فرم نازیبایی در موهای سر ایجاد می‌شود. ممکن است جلوی سر کمی دارای مو باشد اما پشت سر بدون مو شود. این حالت غیر طبیعی است و ظاهر جذابی ندارد.

انجام آزمایشات لازم جهت تعیین میزان ویتامین‌های موجود در بدن و بررسی شرایط هورمونی و تیروئیدی، کمک می‌کند تا ارزیابی دقیقی از شرایط بدنی شما مشخص شود. این شرایط معمولا توسط پزشک مورد بررسی قرارمی‌گیرد و درصورت وجود اختلالات هورمونی یا کمبود ویتامین و مواد معدنی، در اولین گام درمان آغاز می‌شود. با تامین کمبودهای بدن، معمولا ریسک ریزش موهای کاشته شده کاهش می‌یابد و درصد موفقیت پس از کاشت مو، بالا می‌رود. معمولا در مرحله معاینه و بررسی، پزشک نسبت به مشخص کردن بهترین روش کاشت مو اقدام می‌کند. اگر بانک مو محدود باشد، پزشک متخصص معمولا روش اس یو تی را به فرد متقاضی پیشنهاد می‌کند تا بهترین برداشت از بانک مو انجام شود و آسیبی به ظاهر بانک مو وارد نشود.

[vc_single_image image=”6548″ img_size=”full” alignment=”center” css=”.vc_custom_1590925102857{margin-top: 25px !important;}”]

مرحله دوم – برداشت از بانک مو

پیش از این مرحله نیاز است تا موهای خود را به اندازه‌ای کوتاه کنید که طول آن‌ها به یک میلیمتر برسد. پزشک و تیم متخصص، با استفاده از ابزار برش، برشی به اندازه یک میلیمیتر ایجاد می‌کنند تا به وسیله آن تمام ساختار مو بیرون کشیده شود. این روش باعث می‌شود تا کمترین آسیب به مو و پیاز آن وارد گردد.

در این مرحله با کمک دستگاه‌های روتاری مخصوص، گرافت‌های مو از پوست سر جدا می‌شود و جای خارج شدن مو در پوست سر به صورت یک لک بسیار ظریف و کمرنگ باقی می‌ماند. همچنین کمترین آسیب به فولیکول‌ها وارد می‌شود.

مرحله سوم: آماده‌سازی فولیکول‌های برداشته‌شده برای کاشت

پس از برداشت از بانک مو، تیم متخصص کاشت مو به روش SUT با استفاده از تکنولوژی این روش، تارهایی را که برداشت کرده‌اند، به دسته‌های یک یا چندتایی تقسیم می‌کنند. این تارها باید دارای فولیکول زنده باشند تا پس از کاشت، بتوانند به رشد خود ادامه دهند.

همچنین ممکن است مراحل کاشت در دو روز انجام شود تا به بالاترین تراکم برسیم. در چنین مواردی گرافت‌های مو در دمای پایین و ظرایط مناسب نگهداری می‌شوند تا برای عمل پیوند روز بعد، زنده و سالم بمانند.هر چند تلاش بر این است که کاشت مو در یک روز انجام شود و موها کم‌ترین زمان را در خارج از محیط زیر پوست سر بگذرانند.

[vc_single_image image=”6511″ img_size=”full” alignment=”center” css=”.vc_custom_1589961050125{margin-top: 25px !important;}”]

مرحله چهارم: کاشت مو

در ابتدا، متخصص روش اس یو تی برای کاشت مو، طرحی را روی پوست سر شما رسم می‌کند تا مطابق با آن الگو، عمل کاشت را انجام دهد. سپس، فولیکول‌های آماده شده را در محل مورد نظر می‎‌کارد. خروجی نهایی کاشت مو به تخصص و تبحر پزشک در این مرحله بستگی دارد.

ایجاد شکاف‌های بسیار ریز با دستگاه لیزر در پوست سر، شانس از دست رفتن پیوند را کاهش می‌دهد و عوارض و مشکلات پوست بعد از کاشت مو را بسیار کاهش می‌دهد. همچنین با کمک تکنیک اس یو تی می‌توان بیش از 4 هزار گرافت مو را کاشت که به تراکمی بیش از 14 تا 15 هزار تار مو خواهیم رسید.

در این مرحله توانایی و مهارت جراح در ایجاد خط رویش موی طبیعی بسیار مهم است و در نتیجه نهایی و زیبایی شما بسیار موثر خواهد بود.

[vc_single_image image=”6547″ img_size=”full” alignment=”center” css=”.vc_custom_1590925117423{margin-top: 25px !important;}”]

ویژگی‌های کاشت مو به روش SUT

روش SUT از کم تهاجمی‌ترین روش‌های کاشت مو است. همچنین این شیوه کاشت مو عوارض بسیار کمی به همراه دارد، به همین دلیل بیمار نگرانی بابت هزینه‌های احتمالی جانبی آن ندارد. همچنین، نسبت به دیگر روش‌های کاشت مو مانند FUT، میزان اسکار و جای زخم باقیمانده از مراحل کاشت، بسیار پایین خواهد بود. این روش امکان استفاده از بهترین فولیکول‌های مو را به پزشکان می‌دهد. به همین سبب، خروجی کار کاشت، بسیار واقعی‌تر و طبیعی‌تر است و باعث زیبایی دو چندان می‌شود.

خوب است بدانید با استفاده از شیوه SUT برای کاشت مو، می‌توان از مناطقی از بدن غیر از پوست سر همچون سینه یا ریش نیز استفاده کرد. این موضوع برای افرادی که بانک موی مناسبی در سر خود ندارند، بسیار مفید خواهد بود. معمولا افرادی که قبلا روش FUT را انجام داده‌اند و نتیجه دلخواه را کسب ننموده‌اند، از روش SUT استفاده می‌کنند.

از آنجایی که این روش نسبت به دیگر روش‌های کاشت مو، اسکار کمتری به جا می‌گذارد. همین موضوع سبب می‌شود که بیماران سریع‌تر بهبود یابند. همچنین خطر عفونت نیز بسیار کم می‌شود و نتیجه کاشت به بالاترین میزان خود می‌رسد.

به صورت کلی، مزایای کاشت مو به روش SUT را می‌توان به شکل زیر فهرست‌ کرد:

 

 • این نوع کاشت، بدون بیهوشی و خونریزی انجام می‌شود. بیمار معمولا درد خاصی را حس نمی‌کند.
 • روش SUT نسبت به دیگر روش‌ها، تراکمی بسیار بالاتر و در حد سه برابر دارد.
 • محل رویش موها بسیار طبیعی خواهد بود. البته این موضوع به تخصص و مجرب بودن تیم کاشت مو نیز بستگی خواهد داشت.
 • پرتی‌ها و بلااستفاده شدن فولیکول‌های مو بسیار کاهش پیدا خواهد کرد.
 • نتیجه نهایی بسیار زیبا و طبیعی خواهد بود و هزینه‌های جانبی برای کاشت مجدد و یا عوارض درمانی ندارد.

چه افرادی کاندید مناسبی برای کاشت مو به روش SUT هستند؟

مهم‌ترین نکته پیش از اقدام جهت کاشت مو این است که دوره ریزش مو بیمار به پایان رسیده باشد. معمولا آقایان با سن بیش از ۲۵ الی ۳۰ سال می‌توانند برای کاشت مو به این روش اقدام کنند. البته معاینات اولیه انجام شده و نتایج آزمایش‌های هر فرد نیز تاثیر مهمی در این موضوع دارد. این بررسی‌ها مشخص خواهد کرد که آیا فرد کاندید مناسبی برای کاشت مو به روش SUT است یا خیر.

به طور کلی، افرادی که دارای طاسی ژنتیکی و یا متاثر از حادثه هستند، می‌توانند کاندیداهای مناسبی برای انجام اس یو تی باشند. برای مثال طاسی ایجاد شده به دلیل ضربه، سوختگی در ناحیه سر یا صورت، طاسی به‌وجود آمده پس از شیمی‌درمانی و یا بیماری‌های پوستی را می‌توان با روش SUT درمان کرد. همچنین، در محل اسکارهایی که بر اثر حادثه و یا جراحی به‌وجود آمده‌اند نیز به این روش می‌توان مو کاشت.

از کاشت مو به روش SUT می‌توان برای درمان و بهبود ناهنجاری‌های رشد مو در ناحیه صورت نیز استفاده کرد. برای نمونه، ترمیم ابرو، ریش و سبیل و حتی مژه نیز در زمره دسته‌هایی هستند که می‌توان به این روش درمان کرد. خوب است بدانید با این روش می‌توان موهای سینه را نیز ترمیم کرد.

با این حال کسانی که به بیماری‌های قلبی و یا دیابت مبتلا هستند تنها با نظر پزشک و با تدابیر پزشکی و مراقبت‌های خاص می‌توانند کاشت مو داشته باشند.

برای کسب اطلاعات کلی درباره کاشت مو مقاله کاشت مو را از دست ندهید.

آیا کاشت مو درد دارد؟

معمولا کاشت مو بدون بی‌هوشی عمومی انجام می‌شود و پزشک متخصص تنها با بی‌حسی موضعی، ناحیه سر را برای برداشت فولیکول و کاشت آن آماده می‌کند. بنابراین، در طول کاشت مو هیچ دردی احساس نخواهید کرد. پس از اتمام کاشت مو نیز، تا چندین روز به‌وسیله مصرف مسکنی که توسط پزشک تجویز می‌شود، می‌توانید درد احتمالی در ناحیه سر را کنترل کنید.

تزریق بی حسی

یکی از بهترین بخش‌های کاشت مو، تلاش پزشک متخصص برای کم کردن احساس درد است. در کاشت مو به روش SUT پزشک متخصص ناحیه مدنظر برای بانک مو و کاشت مو را بی‌حس می‌کند. تزریق بی حسی معمولا بدون درد است. هر چند بعضی افراد درد بسیار کمی از آن احساس می‌کنند.

معمولا پس از تزریق، فرد کاندید کاشت مو، هیچ حسی در سطح پوست سر ندارد. برای تزریق بی حسی، پزشک متخصص ابتدا موهای نواحی مدنظر را تراشیده و سپس، اقدام به ضدعفونی آن می‌کند. این اقدام موجب می‌شود تا منطقه مدنظر استریل شده و هیچ ریسکی برای بروز عفونت وجود نداشته باشد.

تاثیر بی حسی وابسته به دز تزریقی آن است. پزشکان باتجربه در این زمینه، می‌توانند مدت زمان بی حسی را تخمین زده و سپس، دز مدنظر را تزریق کنند. به دلیل عدم احساس درد در ناحیه سر، هیچ احتیاجی به استرس و نگرانی نیست! پس با خیالی آسوده برای کاشت مو به روش SUT اقدام کنید.

هزینه کاشت مو به روش؟

همان‌طور که می‌دانید، کاشت مو به روش SUT می‌تواند بیشترین میزان پیوند مو را انجام دهد. استفاده از تکنولوژی‌های جدید در این روش کاشت مو، موجب شده است تا بهترین کیفیت، بالاترین سرعت و بیشترین میزان کاشت فولیکول مو را شاهد باشیم.

استفاده از دستگاه‌های مدرن و تجهیزات تخصصی برای کاشت مو به روش SUT، سبب افزایش هزینه کاشت شده است؛ چرا که کیفیت کاشت، عدم آسیب به فولیکول‌های مو، کاشت با سرعت بالا و دنیایی از مزایا وجود دارد که می‌توانید با انتخاب این روش، از آن‌ها استفاده کنید.

برای بررسی هزینه کاشت مو، بهتر است پارامترهای اثرگذار در آن را بدانید و سپس، هوشمندانه در زمینه انتخاب، عمل کنید.

 1. تخصص و تجربه پزشک کاشت مو
 2. به‌روز بودن تجهیزات کاشت مو
 3. پرسنل متخصص و مجرب
 4. محل انجام کاشت مو
 5. خدمات قبل و بعد

این پارامترها می‌توانند تعیین کننده هزینه کاشت مو باشند. مثلا اگر تجربه پزشک چندان زیاد نباشد، ریسک بروز آسیب و عوارض کاشت مو افزایش پیدا می‌کند. قطعا چنین رخدادی، هزینه‌های روحی و مالی زیادی به شما تحمیل می‌کند. به همین دلیل، بسیاری از افراد پس از تحقیقات کافی، اقدام به انتخاب پزشکی باتجربه برای کاشت مو می‌کنند.

یادتان باشد، یک کاشت مو ارزان قیمت با عوارض متعدد یا شکست خورده، هزینه‌های بسیار زیادتری در مدت زمان طولانی به شما تحمیل می‌کند. در حالی‌که کاشت باکیفیت می‌تواند تنها یک بار انجام شود و هیچ بار منفی ذهنی برایتان نداشته باشد.

[vc_single_image image=”7385″ img_size=”full” alignment=”center” css=”.vc_custom_1605600972048{margin-top: 25px !important;}”]

پیش از کاشت مو چه کارهایی باید انجام داد؟

می‌توان گفت نکاتی را که بیمار باید پیش از کاشت مو به روش SUT باید رعایت کند، با دیگر شیوه‌های کاشت تفاوتی ندارد. به طور کلی، نکاتی که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است، باید توسط متقاضی کاشت مو رعایت شود. فراموش نکنید شرایط بیماران با یکدیگر متفاوت است؛ بنابراین، حتما نظر پزشک خود را جویا شوید:

معمولا پیش از کاشت مو به بیمار توصیه می‌شود مصرف دخانیات و نوشیدنی‌های الکلی را متوقف کند.

حداقل دو هفته پیش از کاشت مو مصرف داروهای ضد التهاب و ضد انعقاد خون همچون آسپرین را باید متوقف کرد. همچنین بهتر است از ترکیبات دارویی که ممکن است باعث تشدید خونریزی شوند نیز جلوگیری کنید.

 • معمولا پیش از کاشت مو به بیمار توصیه می‌شود مصرف دخانیات را متوقف کند.
 • حداقل دو هفته پیش از کاشت مو مصرف داروهای ضدالتهاب همچون آسپرین را باید متوقف کرد. همچنین بهتر است از ترکیبات دارویی که ممکن است باعث تشدید خونریزی شوند نیز جلوگیری کنید.

برای آشنایی با کاشت مو به روش میکروفیت Micro FIT این مقاله را مطالعه نمایید.

معایب کاشت مو به روش SUT

همان طور که گفته شد این روش از جدیدترین تکنیک‌هایی است که برای کاشت مو استفاده می‌شود؛ اما مانند هر روش زیبایی ممکن است عوارض و معایبی نیز به همراه داشته باشد. بعضی از این معایب و عوارض می‌تواند شامل موارد زیر است:

 • ایجاد زخم در ناحیه‌ای که موها برداشت و پیوند زده می‌شوند.
 • نیاز به مراقبت تا حدود دو هفته برای پیشگیری از ایجاد عفونت
 • محدودیت در تعداد گرافت‌های برداشت شده در هر جلسه
 • بالاتر بودن هزینه آن نسبت به بعضی روش‌های رایج کاشت مو
 • امکان باقی ماندن جای زخم در مواردی وجود دارد.

توصیه‌های لازم پس از کاشت مو

 • فرد تا چند ماه به هیچ‌وجه نباید دخانیات مصرف کند.
 • بهتر است پس از عمل کاشت تا چند هفته فعالیت‌های ورزشی خصوصا شنا را کنار بگذارید.
 • پس از گذشت یک روز از عمل کاشت می‌توانید سر خود را زیر دوش آب گرم بدون لمس پوست سر بشویید. برای خشک کردن از حوله یا سشوار استفاده نکنید.
 • ممکن است تا چند روز پس از عمل کاشت احساس خارش خفیف و یا بی‌حسی داشته باشید. این موضوع کاملا طبیعی است. می‌توانید از کمپرس سرد هر دو ساعت در حد چند دقیقه استفاده کنید.
 • در برخی از بیماران پیشانی متورم می‌شود. در صورت رخ دادن این موضوع پزشک خود را مطلع کنید. معمولا بین ۲ تا ۴ روز تورم از بین خواهد رفت و جای نگرانی از این بابت نیست.

مشخص شدن شکل نهایی موها زمان‌بر است. موهایی که به این روش کاشته می‌شوند تا سه ماه رشد می‌کنند و سپس دچار ریزش می‌شوند که به مدت ۱۴ هفته فولیکول وارد فاز استراحت می‌شود. پس از این دوره رشد مو به حالت طبیعی برمی‌گردد. نیاز است تا در تمام طول دوره مذکور با پزشک خود در ارتباط باشید و ایشان را از روند مطلع کنید. فولیکول‌هایی که توسط پزشک به درستی کاشته شده‌اند، تا پایان عمر فرد، می‌رویند و از این بابت نگرانی نخواهید داشت.

در برخی از افراد ممکن است که شکل نهایی و مدل مو پس از یک سال به‌دست بیاید. بنابر این، نیاز است تا با صبوری کامل و عمل به دستورات پزشک خود، زیبایی مجدد را به خود هدیه دهید.

[vc_single_image image=”7026″ img_size=”full” alignment=”center” css=”.vc_custom_1596868856179{margin-top: 25px !important;}”]

مشخص شدن شکل نهایی موها زمان‌بر است. موهایی که به این روش کاشته می‌شوند تا سه ماه رشد می‌کنند و سپس دچار ریزش می‌شوند که به مدت 14 هفته فولیکول وارد فاز استراحت می‌شود. پس از این دوره رشد مو به حالت طبیعی برمی‌گردد. نیاز است تا در تمام طول دوره مذکور با پزشک خود در ارتباط باشید و ایشان را از روند مطلع کنید. فولیکول‌هایی که توسط پزشک به درستی کاشته شده‌اند، تا پایان عمر فرد، می‌رویند و از این بابت نگرانی نخواهید داشت.

در برخی از بیماران ممکن است که شکل نهایی و مدل مو پس از یک سال بدست بیاید. بنابراین، نیاز است تا با صبوری کامل و عمل به دستورات پزشک خود، زیبایی مجدد را به خود هدیه دهید.

 

اگر به دنبال جدیدترین روش های کاشت مو هستید مقاله جدیدترین روش کاشت مو را بشناسید را از دست ندهید.

چرا کاشت مو در بعضی افراد ناموفق است؟

کاشت مو معمولا با انجام بررسی‌های تخصصی انجام می‌شود. پزشکان باتجربه در زمینه کاشت مو، با درنظر گرفتن برخی احتمالات و علت‌هایی که برای ریزش مو وجود دارد، اقدام به انجام آزمایشات مختلف می‌کنند. درصورتی‌که ریزش مو به دلیل خاصی در افراد اتفاق افتاده باشد، ابتدا نسبت به ارجاع فرد به پزشک متخصص اقدام می‌شود و بعد از درمان مشکل و برطرف کردن آن؛ نسبت به انجام کاشت مو اقدام می‌گردد. کاشت مو در شرایط عدم درمان علل ریزش مو، موجب کاشت ناموفق و ریزش مو مجدد موهای کاشته شده خواهد شد.

جمع بندی

کاشت مو به روش SUT یکی از جدیدترین روش‌هایی است که برای کاشت پرتراکم مو مورد استفاده قرار می‌گیرد. برداشت فولیکول‌های مو در این روش به کمک دستگاه صورت می‌گیرد و همین باعث شده که بتوان موهای بیشتری را برداشت کرد و همچنین آسیب کمتری به فولیکول‌ها و پوست مو برسد. به همین دلیل شانس موفقیت نیز در این روش بیشتر است. برای دریافت نتیجه مطلوب از عمل کاشت لازم است که تغذیه مناسبی پس از عمل داشته باشید و از مصرف الکل و سیگار خودداری کنید. چنانچه تمایل دارید در مورد روش‌های مختلف کاشت مو اطلاعات بیشتری داشته باشید با ما تماس بگیرید.

[vc_toggle title=”بهترین روش کاشت مو کدام است؟”]هیچکدام از روش های کاشت مو بر دیگری ارجعیت ندارد و فرد مورد نظر برای کاشت فاکتورهایی را دارد که می تواند تعیین کننده بهترین روش کاشت مو برای خود آن شخص باشد.[/vc_toggle][vc_toggle title=”تفاوت روش FIT و روش SUT چیست؟”]روش کاشت SUT یکی از زیر شاخه های روش FIT می باشد و تفاوت این دو روش در طریقه برداشت است که در SUTبا دستگاه انجام میشود.[/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا کاشت مو نقاهت دارد؟”]کاشت مو دوران‌نقاهت ندارد اما مراقبت های پس از آن در نتیجه نهایی کات بسیار مهم است.[/vc_toggle][vc_btn title=”کاتالوگ کاشت مو به روش SUT” style=”3d” color=”sandy-brown” link=”url:https%3A%2F%2Fdrnajafbeigiclinic.com%2Fwp-content%2Fuploads%2F2020%2F10%2F3.pdf|||”]
نوشتهٔ پیشین
کاشت مو به روش FIT – محبوب ترین روش کاشت موی جهان
نوشتهٔ بعدی
بررسی مراحل کاشت مو به روش FUT | آشنایی با معایب و مزایا

13 دیدگاه. ترک جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

جستجوی مقالات

دکتر آرش نجف بیگی

عضو هیات علمی دانشگاه/فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی/عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

آخرین مقالات