کاشت مو برای پیشانی های بلند در زنان و مردان چگونه انجام می شود؟

  1. خانه
  2. انواع کاشت مو
  3. کاشت مو برای پیشانی های بلند در زنان و مردان چگونه انجام می شود؟

کاشت مو برای پیشانی های بلند در زنان و مردان چگونه انجام می شود؟

کاشت مو برای پیشانی های بلند در زنان و مردان

اگر فاصله بین ابروها و خط موی شما بیش از ۵ تا ۶ سانتی متر باشد، ممکن است احساس کنید که پیشانی‌تان خیلی بلند است. پیشانی شما می‌تواند با بقیه ویژگی‌های صورت‌تان تناسب نداشته باشد. ممکن است از پهن بودن پیشانی خود ناراحت باشید و حتی سعی کنید آن را پنهان نماییدو باید بدانید که شما تنها نیستید! بسیاری از مردم دوست دارند پیشانی کوتاه‌تری داشته باشند. کافی است عبارت «چگونه پیشانی کوتاه‌تری داشته باشیم» را در گوگل جستجو کنید تا وبلاگ‌ها و ویدیوهای بی‌شماری را در این رابطه ببینید. برخی ممکن است به شما توصیه کنند که مدل موهای جدیدی را امتحان کنید، موهای خود را بلند کنید یا از آرایش استفاده کنید. این نکات فقط به طور موقتی موثر هستند. اگر به دنبال یک راه حل دائمی‌ هستید، باید از جراحی کمک بگیرید. اما روش ساده‌تری نیز برای این کار وجود دارد. با ما همراه باشید تا با پروسه کاشت مو برای پیشانی های بلند آشنا شوید.

چرا پیشانی بعضی از افراد بلند است؟

به طور کلی افراد ممکن است به دو دلیل پیشانی بلند داشته باشند. برخی از افراد به صورت مادرزادی دارای پیشانی بلندی هستند. یعنی خط رویش موی آنها به شکل طبیعی بالاتر از بقیه است. دلیل دیگر بلند بودن پیشانی نیز عقب رفتن خط رویش مو به دلیل ریزش مو است.

کاشت مو برای پیشانی های بلند در هر دو گروه قابل انجام است. اما کاشت مو برای افرادی که به طور طبیعی پیشانی بلندی دارند، بسیار موفق‌تر خواهد بود زیرا فولیکول‌های موی این افراد مستعد ریزش نیستند و بنابراین به خوبی در محل جدید رشد می‌کنند.

میزان اثربخشی کاشت مو در گروه دوم به کیفیت بانک موی آنها بستگی دارد. با اینحال باید توجه داشته باشید که کاشت مو به طور کلی یک روش ایمن و موثر برای پایین آوردن خط رویش مو و کوتاه کردن پیشانی است.

چرا پیشانی بعضی از افراد بلند است؟

کاشت مو چگونه عمل می‌کند؟

اصلی‌ترین روش‌هایی که برای کاشت مو به کار می‌روند، عبارتند از کاشت مستقیم مو (DHI) و استخراج واحد فولیکولی (FUE). هر کدام مزایا و معایب منحصر به فردی دارند اما هر دو نتایج نهایی طبیعی و ماندگاری ارائه می‌دهند. هر دو درمان DHI و FUE شامل برداشتن فولیکول‌های موی سالم از ناحیه اهداکننده (معمولاً در پشت سر) و کاشت این گرافت‌های موی سالم در محل گیرنده است. هنگامی که آنها محکم شدند، درست مانند بقیه موهای طبیعی بیمار عمل می‌کنند و می‌توان آنها را برس کشید، حالت داد یا کوتاه کرد.

استخراج واحد فولیکولی

کاشت مو FUE شاید رایج‌ترین روشی باشد که امروزه در کلینیک‌های مو به کار می‌رود. این روش با برداشتن تعداد مورد نیاز فولیکول مو از محل اهداکننده (معمولاً حدود ۱۰۰۰) و ذخیره آنها در محلول ویژه و غنی از مواد مغذی آغاز می شود. سپس جراح ترمیم مو از یک تیغه یاقوت کبود برای ایجاد یک سری کانال‌های تقریباً میکروسکوپی استفاده می‌کند که گرافت‌های مو در آن کاشته می‌شوند. برای کاشت خط مو پیشانی، گرافت‌های مو یکی یکی کاشته می‌شوند تا طبیعی‌ترین نتیجه نهایی را ایجاد کنند.

کاشت مو مستقیم

کاشت به روش DHI یک نسخه اصلاح شده از تکنیک FUE است. در طول کاشت مو DHI، هر فولیکول مو به صورت جداگانه با استفاده از یک قلم مخصوص کاشت کننده چوی (Choi) برداشته می‌شود. سپس این گرافت‌های موی سالم مستقیماً در محل گیرنده کاشته می‌شوند. این امر، امکان قرارگیری دقیق‌تر موها را فراهم می‌کند که در طول کاشت موی پیشانی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

محبوب‌ترین شکل کاشت مو برای پیشانی DHI است زیرا امکان دقیق‌تر‌ین قرارگیری موهای اهداکننده را فراهم می‌کند. این روش کم تهاجمی است و تنها در عرض چند ساعت و در یک جلسه قابل انجام است. عوارض جانبی کاشت مو شامل تورم و خارش در چند هفته اول است اما زمانی که گرافت مو ریشه کرد، روند بهبودی کامل شده و هیچ اثر زخمی بر جای نمی‌گذارد.

مطالعه مقاله دلایل به وجود آمدن چربی سر بعد از کاشت مو + راه حل های درمان از دست ندهید.

کاشت مو چگونه می‌تواند پیشانی را کوتاه‌تر کند؟

افرادی که دارای خط موی نازک یا ناهموار هستند، معمولا تحت عمل کاشت خط مو قرار می‌گیرند. به غیر از آن، افراد دارای پیشانی بلند نیز می‌توانند از این روش بهره ببرند. اضافه شدن مو به جلوی سر منجر به کوچکتر شدن پیشانی می‌شود.

در این روش، فولیکول‌های مو استخراج شده از پشت سر به خط موی جدید که با توجه به معیارهای زیبایی شناسی مشخص شده است، پیوند زده می‌شود. لازم نیست نگران ظاهر غیر طبیعی موهای خود باشید. پس از تکمیل فرآیند ریکاوری می‌توانید از حجم موی بیشتر در خط مو لذت ببرید و پیشانی کوتاه‌تری داشته باشید. بنابراین می‌توانید آزادانه و راحت ظاهر جدید خود را به همه نشان دهید.

پایین آوردن خط مو با کاشت مو

کاشت مو یا پیوند مو رایج‌ترین روش اصلاح خط رویش مو است. این روش برای کاندیدهایی که موهای نازکی در خط موی خود دارند یا خط موی ناهموار خود را دوست ندارند، گزینه ارجح است. با این حال، افراد باید قبل از مراجعه به کاشت مو برای اصلاح خط مو صبر کنند تا ریزش مو متوقف شود، زیرا ریزش موی پیشرونده نتایج این روش را از بین می‌برد و باعث می‌شود به کاشت مجدد مو نیاز پیدا کنید.

کاشت مو همچنین می‌تواند یک گزینه مناسب برای افرادی باشد که به طور طبیعی پیشانی بلندی دارند. اگرچه این افراد اغلب خط موی نازک و ناهمواری ندارند اما همچنان می‌توانند برای داشتن پیشانی باریک‌تر، روش پیوند مو را برای اضافه کردن موها به جلوی سر در نظر بگیرند.

یکی از مزایای روش پیوند مو این است که هیچ گونه جای زخمی بر روی ناحیه تحت درمان باقی نمی‌گذارد. با این حال اگر از روش FUT استفاده شود، یک اسکار خطی قابل مشاهده در پشت سر (ناحیه اهداکننده) باقی می‌ماند (جایی که نواری از پوست سر برداشته می‌شود تا پیوند مو از آن برای پیوند برداشت شود). اما اگر موهایتان کمی بلند شود، این جای زخم قابل مشاهده نخواهد بود. از سوی دیگر، پیوند مو FUE هیچ جای زخم قابل مشاهده‌ای در ناحیه اهداکننده و یا در ناحیه گیرنده (خط مو) باقی نمی‌گذارد.

با پیوند مو می‌توان خط مو را به هر شکلی که بیمار می‌خواهد بازسازی کرد. به عنوان مثال، جراح می‌تواند یک ناحیه V شکل در وسط خط رویش مو ایجاد کند یا یک V طبیعی را برای صاف کردن یا گرد کردن خط مو بردارد. بنابراین، این روش مخصوصاً برای افرادی که ترجیحات خاصی با توجه به الگو و شکل خط موی خود دارند و همچنین افرادی که تمایل به خط موی ضخیم و واضح دارند، مناسب است.

یک اشکال اصلاح خط مو با پیوند مو این است که نتایج آن بلافاصله ظاهر نمی‌شوند. شما باید حداقل ۶ هفته برای دیدن نتایج اولیه و تا ۱۸ ماه برای دیدن نتایج نهایی صبر کنید.

کدام یک بهتر است: کاشت مو یا جراحی کوتاه کردن پیشانی؟

در حالی که هر دو روش می‌توانند مشکل بلندی پیشانی مردان و زنان را برطرف کنند اما کاملا متفاوت هستند. به طور معمول، کاشت مو در خط مو یک روش عالی برای مبارزه با طاسی الگوی مردانه یا زنانه در بیمارانی است که دارای سابقه ریزش موی تدریجی و ارثی هستند که به یک وضعیت پزشکی مرتبط نیست یا برای بیمارانی که ریزش مو در اثر تروما دارند. همچنین برای مردان و زنانی که به دنبال پنهان کردن جای زخم در نزدیکی خط مو هستند، ایده آل می‌باشد. 

در صورتی که از خط موی نامتناسبی رنج می‌برید، جراحی پایین آوردن خط رویش مو می تواند نتایج چشمگیرتری داشته باشد و تعداد بسیار بیشتری مو را نسبت به کاشت مو جابجا کند تا به تعادل نسبت‌های صورت شما کمک نماید. 

کاندیدهای خوب برای جراحی پایین آوردن خط رویش مو شامل زنانی با خط موی به طور طبیعی بالا یا پیشانی بلند هستند که موهای پرپشتی دارند و هیچ سابقه شخصی یا خانوادگی ریزش مو ندارند. مردانی که خط رویش موی بالایی دارند یا پیشانی بلندی دارند نیز در صورتی که خط موی متراکم داشته باشند و سابقه شخصی یا خانوادگی ریزش مو نداشته باشند، می‌توانند کاندیدهای خوبی برای جراحی کاهش خط مو باشند. 

به طور کلی جراحی پایین آوردن خط رویش مو نتایج سریع‌تر و گاهی چشمگیرتری ارائه می‌دهد اما برای انجام آن لازم است مشکل ریزش مو وجود نداشته باشد و تراکم خط رویش موی فرد کافی باشد. همچنین احتمال به جای ماندن جای زخم در محل جراحی وجود خواهد داشت. در مقابل کاشت مو هیچ گونه اسکاری بر جای نمی‌گذارد، نتایج آن به سرعت ظاهر نمی‌شوند و برای افرادی که موهای کم پشت یا نازک دارند، مناسب‌تر است. همچنین در مقایسه با روش جراحی کاهش خط مو، کمتر تهاجمی است.

کاشت مو یا جراحی کوتاه کردن پیشانی؟

هرآنچه که درباره کاشت مو برای بیماران مبتلا به آلوپسی آره آتا باید بدانید.

حرف آخر

بسیاری از افرادی که پیشانی‌های بلند و نامتناسب دارند، همواره به دنبال راهی برای کوتاه‌تر کردن ظاهر آن هستند. دلایل مختلفی برای بلند بودن پیشانی وجود دارد. بسیاری از افراد در نتیجه عقب رفتن خط مو ، بلند شدن پیشانی را تجربه می‌کنند. بعضی دیگر نیز به طور ارثی پیشانی بلندی دارند. یک راه حل موثر و دائمی برای حل این مشکل، کاشت مو برای پیشانی های بلند است؛ یک روش سرپایی با دوره نقاهت کوتاه که تحت بیحسی موضعی انجام می‌شود و غالبا هیچ گونه اسکاری بر جای نمی گذارد. 

نوشتهٔ پیشین
آیا ‌امکان کاشت مو برای بیماران مبتلا به آلوپسی آره آتا وجود دارد؟
نوشتهٔ بعدی
دلایل به وجود آمدن چربی سر بعد از کاشت مو + راه حل های درمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

جستجوی مقالات

دکتر آرش نجف بیگی

عضو هیات علمی دانشگاه/فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی/عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

آخرین مقالات