کربوکسی تراپی مو

کربوکسی تراپی موی سر

کربوکسی تراپی مو یکی از بهترین روش‌هایی است که به‌وسیله آن می‌توانید موهای ازدست رفته را بازیابی کنید. کربوکسی تراپی مو برای اولین بار حدود 80 سال پیش در اسپا سلطنتی فرانسه متولد شد.

این تکنیک با استفاده از دی اکسید کربن، موجب خون‌رسانی و بهبود شرایط در مو می‌شود. از این روش برای از بین بردن سیاهی دور چشم و مشکلات این‌ چنینی نیز استفاده می‌شود. روش کربوکسی تراپی برای موی سر، از درمان‌های موفقی است که اروپا، آمریکا و آفریقا در حال استفاده است.

کربوکسی تراپی مو چیست؟ چگونه برای کربوکسی تراپی اقدام کنید؟ مزایا و معایب کربوکسی تراپی برای مو چیست؟ در ادامه به بررسی پاسخ این سوالات می‌پردازیم.

پس تا پایان همراه ما باشید!

کربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی تراپی یکی از بهترین و موفق‌ترین روش‌هایی است که می‌توانید از آن برای بهبود حالت ارتجاعی پوست، کاهش چین و چروک، بهبود تیرگی زیر چشم و افزایش کلاژن سازی استفاده کنید.

در این روش، از گاز کربن دی اکسید در پوست استفاده می‌شود. این کربوکسی تراپی به نوعی مزوتراپی محسوب می‌شود. با کمک گاز کربن دی اکسید می‌توانید خون‌رسانی را در بخش موردنظرتان افزایش دهید و حتی از این تکنیک برای کاهش حجم چربی در ناحیه‌ای خاص نیز استفاده کنید.

کربوکسی تراپی مو یکی از روش‌های غیرتهاجمی برای بهبود روند رشد مو است. در واقع، اگر شما به تازگی موهای‌تان دچار ریزش شده‌ است، شانس زیادی برای بهبود روند رشد موها دارید.

کربوکسی تراپی بر روی موی یک زن

اگر بخواهید از کربوکسی تراپی مو استفاده کنید، کافی است دی اکسید کربن را توسط پزشک متخصص به نواحی مختلف پوست سر تزریق کنید.

با تزریق دی اکسید کربن به ریشه مو و نواحی موردنظر، تحریک به خون‌رسانی آغاز می‌شود و به همین ترتیب، خون‌رسانی و تغذیه مو افزایش می‌یابد.

با خون رسانی بهتر به ریشه مو و افزایش جریان خون، احتمال تقویت فولیکول مو و تحریک آن به رشد مجدد افزایش می‌یابد. ناحیه‌ای که مقدار زیادی دی اکسید کربن دریافت کرده است، مورد هجوم گلبول‌های قرمز قرار می‌گیرد. در چنین شرایطی، بدن، اکسیژن موردنیاز را تامین می‌کند و دی اکسید کربن اضافی را دفع می‌کند. هجوم گلبول‌های قرمز اکسیژن‌دار موجب بازسازی فولیکول‌های مو می‌شود.

کربوکسی تراپی یکی از درمان‌های فوق‌العاده مطلوب در حوزه‌های مختلف است. این درمان برای بخش‌های مختلفی استفاده می‌شود و کربوکسی تراپی مو یکی از این درمان‌ها است. در ادامه، با کاربردهای کربوکسی تراپی آشنا خواهید شد.

 1. کاهش اسکار پوستی و ترمیم پوست
 2. درمان استرچ مارک یا ترک‌های پوستی
 3. کاهش میزان سلولیت و چربی در نواحی مختلف
 4. درمان بیما‌ری‌های عروق حاصل از دیابت
 5. درمان لک و مشکلات پوستی
 6. درمان چین و چروک‌های پوستی
 7. درمان ریزش مو و مشکلات مختلف موجب ریزش مو
 8. درمان اختلالات نعوظ حاصل از اختلالات عروقی
 9. درمان تیرگی زیر چشم

انتخاب پزشک جهت کربوکسی تراپی ناحیه مو

از زمانی که تصمیم به انجام کربوکسی تراپی می‌گیرید، باید تحقیقات در حوزه انتخاب پزشک متخصص پوست و مو را آغاز کنید. بدیهی است که در این عمل زیبایی غیرتهاجمی نیز، انتخاب پزشک متخصص از اهمیت زیادی برخوردار است.

سعی کنید با انتخاب قطعی دو الی سه پزشک و دریافت وقت مشاوره جهت انجام کربوکسی تراپی مو، به ارزیابی دانش، نوع برخورد و رضایت سایرین از کربوکسی تراپی مو بپردازید.

مشاهده نمونه کارهای واقعی و صحبت با مراجعه کنندگان در مطب پزشک نیز، یکی از راه‌های تحقیق در خصوص پزشک است. معمولا بعد از این جلسه مشاوره می‌توانید پزشک منتخب‌تان را پیدا کنید و برای دریافت وقت انجام این عمل، با او تماس بگیرید.

به یاد داشته باشید که نحوه عملکرد پزشک و نوع تزریق و چگونگی انتخاب محل تزریق، به شما کمک می‌کند تا بازدهی بیشتری از انجام این عمل مشاهده کنید.

نکته: توجه داشته باشید که چنین اقداماتی توسط دستیار پزشک و افراد غیرمتخصص ریسک بروز مشکلات بعدی را به همراه خواهد داشت. پس در جلسه مشاوره، حتما از پزشک متخصص در این خصوص سوال کنید.

پروسه انجام کربوکسی تراپی مو چگونه است؟

روش کربوکسی تراپی برای موی سر مثل هر عمل درمانی دیگر، پروسه خاصی دارد که باید توسط پزشک متخصص انجام شود. پزشک متخصص با بررسی‌های اولیه و درمان‌های اولیه، تصمیم به شروع درمان کربوکسی تراپی می‌گیرد.

معمولا نحوه پاسخ‌دهی بدن شما به درمان کربوکسی تراپی تعیین کننده تعداد جلسات موردنیازتان است؛ اما در اکثر موارد پزشک متخصص 6 جلسه درمانی را برای بازدهی مطلوب این تکنیک به شما توصیه می‌کند.

در پروسه انجام کربوکسی تراپی، سوزنی به شکل آمپول تزریقی، به لوله‌ای متصل است که گاز دی اکسید کربن را به نوک سوزن می‌رساند. پزشک با تزریق گاز در محل‌های موردنظر، تحریک فولیکول‌های مو به خون‌رسانی را انجام می‌دهد.

نمونه کربوکسی تراپی

با تکرار این روش، قطعا شاهد رویش مجدد موهایی هستید که قدرت کافی برای رشد نداشته‌اند.

بهترین افراد کاندید کربوکسی تراپی مو

قطعا هر روشی، افراد کاندید خاص خود را دارد. معمولا روش‌های مختلف برای افراد با ویژگی‌های مختلف مناسب است. در این‌جا بهترین افراد کاندید کربوکسی تراپی مو را معرفی می‌کنیم:

 1. افرادی که دچار ریزش مو موقت شده‌اند، به‌راحتی می‌توانند برای کربوکسی تراپی مو اقدام کنند.
 2. اگر خط رویش مو شما در حال عقب نشینی است، کاندید خوبی برای استفاده از روش کربوکسی تراپی برای موی سر هستید.
 3. افرادی که دچار ریزش مو پراکنده هستند نیز، کاندید خوبی برای استفاده از کربوکسی تراپی مو محسوب می‌شوند.
 4. اگر بعد از بارداری و رویدادهای خاص دچار ریزش مو شده‌اید، کربوکسی تراپی راه درمان خوبی برای‌تان خواهد بود.

چه افرادی کاندید مناسبی برای کربوکسی تراپی مو نیستند؟

استفاده از روش‌های درمانی مختلف معمولا توسط بعضی افراد توصیه نمی‌شود. پس بهتر است شما نیز با لیست این افراد آشنا باشید.

هر چند، توجه کنید که قبل از انجام کربوکسی تراپی مو، حتما در خصوص سوابق پزشکی‌تان با پزشک متخصص مشورت کنید.

 • افرادی که دچار نارسایی کلیه هستند و در پروسه دیالیز کلیه قرار دارند، اصلا مناسب استفاده از کربوکسی تراپی مو نیستند.
 • خانم‌های باردار کاندید مناسبی برای انجام کربوکسی تراپی نیستند.
 • افرادی که تحت درمان سرطان هستند نیز، مناسب استفاده از این روش نخواهند بود.
 • افراد دارای کم‌ خونی، کاندید خوبی برای استفاده از کربوکسی تراپی نیستند.
 • بیماران مبتلا به صرع نیز، کاندیدای مناسبی برای درمان با کربوکسی نیستند.
 • افراد مبتلا به بیماری‌های پوستی نیز کاندید خوبی برای انجام کربوکسی تراپی نیستند.
 • اگر دچار گلوکوم یا آب سیاه چشم هستید، از  انجام کربوکسی تراپی پرهیز کنید.
 • افراد دچار مشکلات مغزی، نباید برای انجام این عمل کاندید شوند.
 • بیماران قلبی و عروقی نیز، کاندید انجام کربوکسی تراپی مو نخواهند بود.
 • افراد دارای بیماری‌های تنفسی و آسم، اصلا کاندید مناسبی برای این عمل نیستند.

دوره درمان کربوکسی تراپی برای موی سر چه مدت است؟

قطعا اطلاع از دوره درمان کربوکسی تراپی مو به شما کمک می‌کند تا برای انجام آن برنامه‌ریزی کنید. درمان بازگردانی موهای ازدست رفته معمولا با استفاده از روش کربوکسی تراپی برای موی سر و نتایج آن، بستگی به بدن افراد و نحوه پاسخگویی آن به درمان دارد؛ اما به‌طور متوسط، درمان کربوکسی تراپی مو بعد از دو الی سه ماه قابل مشاهده است.

کربوکسی تراپی موی زنان

هر چند در بعضی افراد، می‌توان نتیجه درمان با کربوکسی را در مدت زمان کوتاه‌تری مشاهده کرد. معمولا به صلاح‌دید پزشک متخصص، درمان‌های جانبی در کنار کربوکسی تراپی توصیه می‌شود. بهترین حالت اثرگذاری کربوکسی تراپی مو را می‌توان بعد از 6 ماه مشاهده کرد.

عوارض جانبی درمان ریزش مو با کربوکسی چیست؟

عوارض جانبی یکی از پارامترهای مهم در تصمیم گیری برای انجام یا عدم انجام خدمات زیبایی است. در کربوکسی درمانی مو، درمان به‌صورت غیرتهاجمی انجام می‌شود و این درمان هیچ درد و مشکلی ندارد. دی اکسید کربن در بدن به‌طور طبیعی وجود دارد، پس بدیهی است که کربوکسی تراپی مو هیچ عوارض جانبی در بدن ایجاد نمی‌کند و شما به‌راحتی و بدون هیچ نگرانی می‌توانید از این روش استفاده کنید.

مزایای استفاده از کربوکسی تراپی مو چیست؟

معمولا برای تصمیم‌گیری جهت انجام عمل‌های زیبایی، نیاز داریم تا از مزایای انجام آن مطلع شوید. با دانستن مزایای هر عمل جراحی، انگیزه شما برای پیگیری تا انجام کامل عمل بیشتر می‌شود. اگر بخواهید از مزایای کربوکسی تراپی مو بدانید، بهتر است موارد زیر را مطالعه کنید:

 • غیرتهاجمی بودن کربوکسی درمانی مو یکی از مزایای فوق‌العاده آن است.
 • کربوکسی تراپی بدون هیچ آسیبی به پوست و موی سر انجام می‌شود.
 • نداشتن درد و خونریزی یکی دیگر از مزایای این عمل زیبایی است.
 • کربوکسی تراپی بدون بی‌هوشی انجام می‌شود.
 • درصد موفقیت بالا یکی از انگیزه‌های قوی مراجعه کنندگان برای انجام کربوکسی تراپی مو است.
 • تاییدیه سازمان غذا و دارو آمریکا FDA
 • مزایای جانبی مانند بهبود اعتماد به نفس و اثرات مثبت در روابط اجتماعی نیز برای انگیزه سازی انجام این عمل اثرگذار است.

چند جلسه کربوکسی تراپی برای درمان ریزش مو کافی است؟

معمولا تشخیص نحوه استفاده از روش کربوکسی تراپی برای موی سر، بسیار تخصصی است. در گام اول، پزشک متخصص توانایی تعیین تعداد جلسات موردنیاز برای انجام کربوکسی تراپی مو در هر فرد را دارد. پزشک معمولا بعد از اولین جلسه استفاده از روش کربوکسی تراپی برای موی سر، توانایی تخمین تعداد جلسات موردنیاز هر فرد را دارد.

آیا کربوکسی تراپی مو تاییدیه FDA دارد؟

یکی از مهم‌ترین پارامترهایی که می‌توان با استفاده از آن نسبت به استفاده یا عدم استفاده از روش درمانی خاصی تصمیم‌گیری کرد،‌ تاییدیه سازمان غذا و دارو آمریکا است. معمولا روش‌هایی که FDA آن‌ها را مورد تایید قرار داده است، می‌توان بدون هیچ نگرانی استفاده کرد. طبق بررسی‌های FDA، هیچ عوارضی نیز برای درمان ریزش مو با کربوکسی اعلام نشده است.

اقدامات قبل از انجام کربوکسی تراپی مو چیست؟

معمولا برای انجام هر عمل زیبایی، باید مقدماتی را فراهم کنید. اما در زمان استفاده از روش کربوکسی تراپی برای موی سر، نیاز به چنین اقداماتی وجود ندارد. شما می‌توانید بدون صرف وقت و اقدام خاصی، برای استفاده از این درمان به مطب پزشک‌تان مراجعه کنید. کربوکسی تراپی مو معمولا نیاز به هیچ اقدام جانبی و قبلی ندارد، مگر در شرایطی که پزشک توصیه‌ خاصی در این خصوص داشته باشد.

مراقبت‌های بعد از انجام کربوکسی تراپی مو

روش کربوکسی تراپی برای موی سر مثل بسیاری از روش‌های درمانی، نیازمند مراقبت‌هایی است که درصد موفقیت و اثرگذاری آن را در افراد افزایش دهد. بی‌شک با جدی گرفتن مراقبت‌های بعد از انجام کربوکسی تراپی می‌توانید تاحد زیادی شاهد اثرگذاری این روش باشید. در حالی‌که با عدم انجام مراقبت‌های بعد از کربوکسی تراپی، ریسک ناموفق بودن آن افزایش می‌یابد.

تزریق و کربوکسی تراپی مو
 • از حضور در محل‌های آلوده بپرهیزید.
 • استفاده از استخر و سونا تا پایان دوره درمان ممنوع است
 • استفاده مداوم از پماد، قطره و فوم‌های موضعی که توسط پزشک تجویز می‌گردد.
 • عدم انجام ورزش‌های سنگین و تعرق زیاد.
 • شست و شوی موها و کف سر با شامپوی تجویزی توسط پزشک.
 • یک ماه از مجاورت در مقابل نور مستقیم آفتاب پرهیز کنید.
 • عدم استفاده از درمان‌های موازی بدون مشورت پزشک متخصص.

هزینه کربوکسی تراپی مو چقدر است؟

قطعا استفاده از روش کربوکسی تراپی برای موی سر، مانند هر روش درمانی دیگری هزینه‌هایی به شما تحمیل می‌کند. با اطلاع از این هزینه‌ها می‌توانید منظم‌تر برای استفاده از این خدمات برنامه‌ریزی کنید.

عوامل تعیین کننده میزان هزینه انجام این عمل زیبایی شامل، انتخاب پزشک متخصص، انتخاب کلینیک زیبایی تخصصی و نوع خدمات جانبی که در زمان انجام کربوکسی تراپی مو ارائه می‌شود، خواهد بود.

معمولا پزشکان بی‌تجربه و کلینیک‌های غیرتخصصی، هزینه کم‌تری برای ارائه این خدمات دریافت می‌کنند. درحالی‌که انجام کربوکسی تراپی در مطب یا کلینیک با تجهیزات تخصصی، از ضروریاتی است که باید درنظر بگیرید.

هزینه استفاده از این روش درمانی که به معجزه دی اکسید کربن نیز شهرت دارد، معمولا به‌صورت جلسه‌ای و براساس تعداد جلسات محاسبه می‌شود.

نکته: قطعا می‌دانید که برای استفاده از خدمات زیبایی، ملاک قراردادن هزینه کم، بزرگ‌ترین اشتباه است! زیرا در بسیاری از مواقع، هزینه کم در ابتدای کار، موجب بروز مشکلات و عوارض ناشی از غیرتخصصی بودن خدمات زیبایی شده و در نهایت، هزینه‌های بسیار زیادی را برای ترمیم به شما تحمیل خواهد کرد.

 آیا تاثیر روش کربوکسی تراپی برای موی سر بلافاصله قابل مشاهده است؟

برخلاف بسیاری از خدمات زیبایی که می‌توانید بلافاصله در همان مطب پزشک متخصص اثرات استفاده از آن را مشاهده کنید، در کربوکسی تراپی چنین نیست. معمولا برای مشاهده اولین اثرات کربوکسی تراپی باید یک الی سه ماه صبر کنید. این مدت زمان در برخی افراد کاندید کربوکسی تراپی، به شش ماه الی یک سال نیز می‌رسد. پس اگر کاندید استفاده از این خدمات برای بهبود رشد موهای ازدست رفته‌تان هستید، حتما صبور باشید!

آیا کربوکسی تراپی مو درمان تهاجمی محسوب می‌شود؟

کربوکسی تراپی یکی از پرطرفدارترین درمان‌های ریزش مو و رویش مجدد مو محسوب می‌شود. کربوکسی تراپی مو در دسته بندی درمان‌های غیرتهاجمی است. چرا که هیچ آسیبی به بافت پوست وارد نمی‌کند و دارای خون‌ریزی و بخیه نیست. پس می‌توان از این درمان غیرتهاجمی بدون نگرانی از بی‌هوشی و حواشی آن استفاده کرد.

آیا کربوکسی تراپی نیاز به بی‌هوشی دارد؟

یکی از نگرانی‌هایی که موجب می‌شود بسیاری از افراد اصلا علاقه‌ای به عمل‌های زیبایی و درمانی نداشته باشند، ترس از بی‌هوشی و عوارض آن است. بسیاری از افراد نیز، دچار حساسیت بی‌هوشی هستند. همین موضوع سبب میشود تا کربوکسی‌تراپی روشی ایمن برای درمان ریزش مو و رویش مجدد آن‌ها باشد. این روش بدون نیاز به بی‌هوشی در مطلب و کلینیک پزشک متخصص انجام می‌شود. در طول این پروسه نیازی به حضور پزشک بی‌هوشی نیست.

مدت زمان هر جلسه درمان کربوکسی تراپی مو

معمولا مدت زمان هر جلسه درمانی کربوکسی تراپی مو، حدود 20 الی 30 دقیقه است. هرچند این مدت زمان بستگی به میزان بزرگی محل درمان دارد. مدت زمان درمان هر جلسه کربوکسی تراپی مو، بستگی به میزان تخصص و تسلط پزشک نیز دارد. هرچه پزشک در این زمینه باتجربه‌تر باشد، با سرعت بیشتری این پروسه درمانی را انجام می‌دهد.

آیا کربوکسی تراپی مو درد دارد؟

یکی از سوالات متعددی که مراجعه کنندگان در جلسه مشاوره کربوکسی تراپی سوال می‌کنند، میزان درد این کار است. هرچند تحمل درد بستگی به آستانه تحمل افراد دارد و میزان آن متفاوت است. اما تمامی مراجعه کنندگان برای انجام کربوکسی تراپی، به‌دلیل کوچک بودن نوک سوزان‌ها هیچ دردی احساس نمی‌کنند و اندک سوزش در ناحیه سر برای‌شان قابل تحمل است.

آیا نتیجه کربوکسی تراپی مو فوری است؟

همیشه برای اطلاع از نتیجه کارهایی که برای زیبایی و جذابیت بیشتر انجام می‌دهیم، ذوق زیادی داریم. کربوکسی تراپی مو نیز، یکی از درمان‌هایی است که اطلاع از زمان بازدهی آن برای اکثر مراجعه کنندگان اهمیت دارد. معمولا نتیجه کربوکسی تراپی مو حدود 3 الی 6 ماه بعد از تزریق مشخص می‌شود. هرچند میزان اثربخشی این روش درمانی بستگی به عوامل مختلفی دارد. اما میانگین زمان آن حدود 3 الی 6 ماه است.

آیا جلسه مشاوره قبل از کربوکسی تراپی مو ضروری است؟

بسیاری از افراد طرفدار عمل‌های زیبایی و خدمات زیبایی، عجول هستند و علاقه‌مند به شروع جلسات درمان در اولین مراجعه هستند. اما بهتر است بدانید که میزان آرامش، اطمینان وموفقیت هر خدمات این‌چنینی به جلسه مشاوره بستگی دارد. در جلسه مشاوره می‌توانید تمامی انتظاراتتان از خدمات زیبایی را با پزشک متخصص بیان کنید، خط قرمزها، سوابق پزشکی و نکات مهمی که پزشک باید از آن مطلع باید را عنوان کنید و سپس با درک پروسه درمان آن را آغاز کنید. شروع چشم بسته هر یک از این مراحل موجب تحمیل اضطراب، نارضایتی و مشکلات این‌چنینی خواهد شد. پس سعی کنید جلسات مشاوره با پزشک متخصص در این زمینه را جدی بگیرید و تمام نیازها و انتظاراتتان را بیان کنید تا به‌وسیله توضیحات دقیق پزشک متخصص در خصوص پروسه درمان، آگاهی دقیقی از رویدادهای پیش رو کسب کنید.

نوشتهٔ پیشین
مصرف الکل بعد از کاشت مو
نوشتهٔ بعدی
پیوند پیاز مو از ریش به سر

12 دیدگاه. ترک جدید

 • با سلام سنه مناسب کربوکسی تراپی چه سنی میباشد؟

  پاسخ
 • با سلام سنه کربوکسی تراپی در کلینیک دکتر نجف بیگی با رعایت نکات بهداشتی انجام میشود؟

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   ژوئن 21, 2021 6:52 ب.ظ

   با سلام
   بله تمامی خدمات زیبایی در کلینیک دکتر نجف بگی با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی انجام می شود.

   پاسخ
 • قیمت کربوکسی چقدر است

  پاسخ
 • با سلام
  کربوکسی تراپی مو در دوران کرونا هم در کلینیک دکتر نجف بیگی انجام میشه؟

  پاسخ
 • سلام هزینش چقدره

  پاسخ
 • سلام.من مشکل ریزش سکه ای دارم آیا بعد از کربوکسی تراپی ریزشم بدتر خواهد شد؟

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   ژوئن 1, 2022 9:33 ق.ظ

   سلام و احترام
   کربوکسی تراپی مو هیچ عوارض جانبی در بدن ایجاد نمی‌کند و شما به‌راحتی و بدون هیچ نگرانی می‌توانید از این روش استفاده کنید و افرادی که دچار ریزش مو پراکنده هستند، کاندید خوبی برای استفاده از کربوکسی تراپی مو محسوب می‌شوند.برای اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره های کلینیک تماس بگیرید . سعادت اباد02126740064- جردن 021860818758

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

جستجوی مقالات

دکتر آرش نجف بیگی

عضو هیات علمی دانشگاه/فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی/عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

آخرین مقالات