کاشت مو با ایدز امکان پذیر است؟

 1. خانه
 2. کاشت مو
 3. کاشت مو با ایدز امکان پذیر است؟

کاشت مو با ایدز امکان پذیر است؟

موی مردانه

کاشت مو برای بیماران دارای ایدز  در اصل از نوع جراحی هایی است پر خطر و باید در مکان هایی کاملا استریل شده انجام شود زیرا هم بیمار و هم پزشک و کارکنا همگی در خطر ابتلا هستند، بنابراین ، اگر به فکر کاشت مو با FUE در ایران هستید ، اول از همه باید با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که HIV فعال نیست. در موارد زیر به رایج ترین سوالات بیماران مبتلا به HIV که به دنبال کاشت مو برای حل مشکلات ریزش مو یا طاسی هستند ، پاسخ خواهیم داد.

 

 

در صورت ابتلا به HIV آیا می توانم کاشت مو انجام دهم؟

معمولاً عملیات کاشت موی اچ آی وی نه در ایران و نه در سایر نقاط دنیا قابل انجام نیست ، زیرا بیشتر کلینیک های کاشت مو تخصص کافی برای انجام این نوع عمل ها را ندارند. علاوه بر این ، همه کلینیک ها تجهیزات و کادر پزشکی لازم را برای اطمینان از انجام عمل جراحی در یک محیط امن و مطمئن حتی در بیمارستانها ندارند.

سرانجام ، حتی اگر بیمارستان ها شرایط ذکر شده را داشته باشند ، بسیاری از آنها نمی خواهند کاشت مو برای بیماران دارای ایدز را انجام دهند. در هر صورت ، فراموش نکنید که اگر HIV فعال یا درمان نشده داشته باشید ، حتی اگر کلینیک از شرایط لازم برخوردار باشد ، نمی توانید عمل کاشت مو بیماران ایدزی انجام دهید ، زیرا خطر سلامتی هر دو پزشکی بسیار زیاد است. پرسنل و بیمار نیز در خطر هستند.

 

کاشت مو برای بیماران دارای ایدز

کاشت مو برای بیماران دارای ایدز در سالن مخصوص عمل انجام می شود که فقط برای بیماران مبتلا به HIV تهیه شده است. پس از اتمام جراحی ، عمل با مواد تمیز کننده و ضد عفونی کننده خاص تمییز می شود ، بنابراین به هیچ وجه خطر سرایت وجود ندارد.

 

در صورت داشتن HIV قابل شناسایی یا فعال ، آیا می توانم کاشت مو انجام دهم؟

متأسفانه نمی توانید یکی از دلایل این که اگر شما HIV ویروسی یا درمانی ندارید نمی توانید پیوند مو انجام دهید این است که در این صورت سیستم ایمنی بدن شما بسیار ضعیف خواهد بود. بنابراین اگر تحت این شرایط عمل را انجام دهیم ، به دلیل افزایش خطر عفونت پس از جراحی ، کاملاً خطرناک خواهد بود. علاوه بر این ، اگر بعد از عمل در منطقه پیوندی عفونت وجود داشته باشد ، ممکن است پیوندها از بین بروند و عمل نتیجه خوبی ندهد..

دلیل مهم دیگر برای انجام ندادن عمل کاشت مو برای بیماران دارای ایدز این است که HIV فعال یا قابل تشخیص، قابل انتقال است. بنابراین ، باید اطمینان حاصل کنیم که تیم پزشکی در حین عمل در معرض خطرات احتمالی مانند ویروس اچ آی وی نباشد: به همین دلیل نمی توانیم بیمارانی را که اچ.آی.وی درمان نشده یا فعال دارند جراحی کنیم.

 

هزینه این عمل برای کاشت مو برای بیماران دارای ایدز چقدر است؟

همانطور که قبلاً توضیح دادیم ، در کاشت مو بیماران ایدزی باید در شرایط کاملا استریل شده و دارای تجهزات کافی انجام شود بنابراین قطعا از نظر هزینه این نوع عمل جراحی قیمت زیادتری نسبت به کاشت معمولی در افراد بدون بیماری دارد، البته هر نوع کاشت مویی معمولا درمان بیمه ای ندارد، این نوع کاشت نیز در زیر پوشش بیمه ای قرار نمی گیرد.

 

بهترین گزینه شما در صورت ابتلا به HIV و پیوند مو است

در کلینیک های  به سلامتی بیماران خود اهمیت می دهند. به همین دلیل است که ما عمیقاً به همه بیماران خود توصیه می کنیم که در مورد هر گونه شرایط پزشکی از قبل به ما اطلاع دهند تا تیم پزشکی ما بتواند بهترین روش درمانی موجود را برای شما انتخاب کند تا بهترین نتیجه را بگیرید.

هر کس حق مراقبت پزشکی دارد. فلسفه ما این است که هیچ بیماری را درمان نکنیم. به همین دلیل ما تصمیم گرفته ایم در کلینیک خود در ایران تیم پزشکی بسیار واجد شرایط ، باتجربه و متخصص ایجاد کنیم که می تواند کاشت مو بیماران ایدزی را انجام دهد. اگر در مورد این موضوع یا مسئله دیگری سوالی دارید ، لطفا با ما تماس بگیرید: در کلینیک ، ما همیشه مشتاق کمک به شما هستیم.

 

آیا کاشت مو برای بیماران دارای ایدز یک گزینه است؟

به دلایل مختلف همه می توانند با ریزش مو روبرو شوند. سوالاتی وجود دارد که آیا HIV می تواند باعث ریزش مو شود و به عنوان یک بیمار HIV با مشکل ریزش مو چگونه مقابله کنیم؟ واقعیت در مورد اچ آی وی این است که هیچ ریزش مویی ایجاد نمی کند.

درمان های HIV مانند Crixivan و AZT بیشتر عامل ریزش مو در بیماران HIV هستند ، اما خبر خوب این است که چنین داروهایی دیگر استفاده نمی شوند. این موارد می توانند باعث نازک شدن مو شوند اما ریزش مو ایجاد نمی کنند.

 

کاشت مو با ایدز امکان پذیر است؟

آیا کاشت مو برای بیماران دارای ایدز انجام می شود؟ در برخی موارد پاسخ مثبت است ، اما همه بیماران نمی توانند روند ایمنی بدن تامین کنند. کاشت مو برای جلوگیری از عوارضی مانند عفونت به فردی سالم نیاز دارد. اگرچه برخی از کلینیک های کاشت مو وجود دارد که می تواند جراحی را بر روی بیماران اچ آی وی انجام دهد ، اما همه آنها یکسان عمل نمی کنند.

کلینیک های کاشت مو مانند به شکل معمول به دلایل مختلف کاشت مو برای بیماران دارای ایدز را انجام نمی دهند. اچ.آی.وی نیز در صورت عدم عقیم سازی کامل از طریق ابزارهای تیز مانند سوزن منتقل می شود. هدف جلوگیری از آلوده شدن افراد دیگر است. کار بر روی یک بیمار HIV زندگی افراد سالم دیگر را به خطر می اندازد زیرا سوراخ کردن ، ریختن خون و ایجاد زخم وجود دارد. یک بیمار اچ آی وی باید برای آماده سازی اصلی در هر کلینیک کاشت مو به جراح اطلاع دهد.

 

کاشت مو بیماران ایدزی همراه با ترمیم انجام می شود

کاشت مو برای بیماران دارای ایدز به این معنی است که درست است که مردم بیش از هر زمان دیگری با ایدز روبرو هستند. همچنین بدان معنی است که مسائلی مانند طاسی اکنون می تواند بیماران را تحت تأثیر قرار دهد. این شامل آلوپسی آندروژنیک است که بیشتر به عنوان طاسی مردانه یا زنانه شناخته می شود. ترمیم مو برای افرادی که تحت درمان اچ آی وی / ایدز هستند نیاز به توجه ویژه ای دارد. ما این ملاحظات را به عنوان بخشی از آگاهی درباره ایدز بررسی خواهیم کرد.

 

آیا اچ آی وی باعث ریزش مو می شود؟

اچ آی وی یک عفونت ویروسی است که به سیستم ایمنی بدن حمله می کند ، مانع توانایی آن می شود که باعث عوارض زیادی می شود. ریزش مو می تواند یک علامت باشد ، اگرچه این یک مورد رایج از خود HIV نیست. درمان های ضد ویروس مدرن تمایل کمتری به ریز شدن مو دارند.

بیمارانی که HIV مثبت دارند بیشتر مستعد کم خونی هستند که می تواند باعث ریزش مو نیز شود. مشکلات تیروئید همچنین در افراد مبتلا به HIV بیشتر دیده می شود و می تواند منجر به ریزش مو شود.

HIV همچنین می تواند بر فاز تلوژن چرخه مو تأثیر بگذارد. آناژن مرحله فعال رشد مو است که هر 28 روز حدود یک سانتی متر رشد دارد. مرحله آناژن دو تا شش سال طول می کشد. مرحله کاتاژن به مدت دو تا سه هفته ادامه می یابد و طول می کشد. در طی این مرحله ، رشد به پایان می رسد و غلاف ریشه خارجی جمع می شود و آنچه را که چربی مو  نامیده می شود ، ایجاد می کند. فاز تلوژن یک دوره استراحت است که حدود 100 روز طول می کشد تا مرحله آناژن دوباره شروع شود. با شروع این کار ، موی جدیدی تشکیل می شود که در فولیکول رشد می کند. این روند موهای چربی دار یا موهای کهنه را بیرون می ریزد.

 

ریزش مو و HiV

برای افرادی که به اچ آی وی مبتلا هستند ، چرخه رشد طبیعی مو می تواند به تلوژن افلوویوم (TE) تبدیل شود ، این اصطلاح برای مواقعی است که رشد بیش از حد موها باعث ریزش مو می شود. بیماری مزمن ، تغذیه نامناسب و استرس جسمی یا روانی می تواند سیستم را “شوک” دهد و باعث تحریک TE شود. همه این عوامل محرک به طور بالقوه در مبتلایان به HIV وجود دارد ، از جمله کمبود پروتئین.

 

نحوه درمان ریزش مو و کاشت مو برای بیماران دارای ایدز

ریزش مو ، از جمله طاسی با الگوی مردانه ، رایج ترین شکل ریزش مو طبق آکادمی پوست آمریکا است. بنابراین ، اگر تمایل ژنتیکی داشته باشد ، کاملاً طبیعی است که تحت تأثیر HIV قرار گیرد. در مورد اینکه آیا افرادی که تحت ویروس HIV هستند می توانند روش ترمیم مو را دریافت کنند یا از روش های درمانی برای کاهش ریزش مو استفاده کنند ، این یک وضعیت کاملا شخصی است. از نظر فنی ، بله ، آنها می توانند کاشت مو انجام دهند یا از گزینه های دیگری مانند ماینوکسیدیل استفاده کنند. با این حال ، تصمیم نهایی به قدرت یا ضعف سیستم ایمنی بدن بیمار بستگی دارد. در مورد داروهایی که باعث کاهش ریزش مو می شوند ، آنها باید با دقت ارزیابی شوند تا اطمینان حاصل کنند که با داروهای درمانی HIV تداخل ندارند.

 

اگر از ریزش موی خود رنج میبرید مقاله درمان ریزش مو با prp را از دست ندهید.

 

کاشت مو برای بیماران دارای ایدز و مشورت با پزشک

آیا کاشت مو با ایدز امکان پذیر است؟ در هر بیمار متفاوت است بنابراین بهترین راه برای ارزیابی اینکه آیا روش های ترمیم مو به درد شما می خورد صحبت با پزشکی است که متخصص ترمیم مو است، بسیار بهتر است. در اینجا در کلینیک ، ما با استفاده از ربات مشاوره رایگان در مراکز پیشرفته خود را ارائه می دهیم و ما ارزیابی خواهیم کرد که آیا ترمیم رباتیک مو روش درمانی مناسب برای شما است.

 

آیا بیماران اچ آی وی واجد شرایط جراحی کاشت مو هستند؟

روش مدرن کاشت مو امروزه در یک محیط استریل و پزشکی انجام می شود و تا حدودی کاشت مو برای بیماران دارای ایدز را امکان پذیر کرده است . اما ، اینکه آیا یک بیمار از HIV رنج می برد یا نه ، به هیچ وجه عاملی در تعیین صلاحیت کاشت مو نیست.

با این حال ، مواردی گزارش شده است که یک جراح از عمل بیمار HIV خودداری کرده است علیرغم این واقعیت که جراح و همه کارکنان آنها در طول عمل کاملاً محافظت می شوند. این چند مورد باعث عصبانیت در جامعه بیماران ترمیم مو ، به ویژه در مورد بیمار احتمالی که از درمان خودداری شده است ، شده است.

بحث در مورد این موارد در انجمن های ریزش مو منجر به حمایت قوی از بیمار HIV شده است ، با این حال ، اختلاف نظر وجود دارد زیرا کاشت مو برای بیماران دارای ایدز با خطر روبرو است. بنابراین ، برخی از اعضای انجمن ابراز نگرانی کردند که آیا جراح و کارکنان می توانند در طول عمل به این بیماری مبتلا نشوند یا خیر، خصوصاً در مواردی که عمل به طور کامل پیش نرود.

با این حال ، این نوع موارد بسیار اندک است و برخی جراحان کاشت مو مانند دیگران جراحی را بر روی بیماران HIV انجام می دهند. پزشکان کاشت مو هیچگونه ، تعصب و دلیلی برای استعمال بیماران اچ آی وی برای جراحی ندارند. بنابراین ، یک بیمار اچ آی وی قطعاً می تواند بدون هیچ گونه عدم اطمینان کاشت مو بیماران ایدزی

 

چرا ممکن است جراحان نگران عمل در بیماران HIV باشند

جراحان مو احساس می کنند تنها ترس مرتبط با بیماران HIV که مبتلا به ایدز هستند ، ابتلا به ویروس و سایر بیماری ها است. با این حال ، با اقدامات احتیاطی لازم (بطور معمول بیمار مبتلا به HIV است یا خیر) ، می توان خطر جراحان و کارکنان جراحی را به طور موثرتری ریشه کن کرد.

چرا بیماران HIV باید مانند همه افراد دیگر به جراحی کاشت مو توجه کنند یک بیمار مبتلا به HIV به ذائقه زندگی و روحیه مثبت احتیاج دارد – و هنگامی که تصمیم گرفتید ویروس HIV را مهار کنید ، باید مثبت بمانید. بسیاری از افراد مو را یکی از مهمترین ویژگیهای جسمی می دانند و از دست دادن آن در نهایت بر شخصیت کلی و عزت نفس آنها تأثیر می گذارد. بنابراین مبارزه با طاسی و کاشت مو برای بیماران دارای ایدز قطعاً به ایجاد نگرش مثبت برای داشتن زندگی جدید کمک می کند.

 

چرا بیماران HIV باید مانند همه افراد دیگر به جراحی کاشت مو توجه کنند

یک بیمار مبتلا به HIV به ذائقه زندگی و روحیه مثبت احتیاج دارد – و هنگامی که تصمیم گرفتید ویروس HIV را مهار کنید ، باید مثبت بمانید. بسیاری از افراد مو را یکی از مهمترین ویژگیهای جسمی می دانند و از دست دادن آن در نهایت بر شخصیت کلی و عزت نفس آنها تأثیر می گذارد. بنابراین مبارزه با طاسی و کاشت مو برای بیماران دارای ایدز قطعاً به ایجاد نگرش مثبت برای داشتن زندگی جدید کمک می کند.

 

 • از آن‌جا که یکی از عوامل انتقال ایدز خون است لازم است که کادر درمانی کاملا مراقبت کنند که خون سر فرد با بدن آن‌ها تماس پیدا نکند.
 • هیج جای زخمی روی دست و انگشتان کادر درمان نباشد.
 • دستکش‌ها به خوبی چک شوند که راه نفوذی نداشته باشند.
 • همه وسایل به کار رفته باید پس از پایان عمل ضد عفونی شده و دور ریخته شوند. (این باعث افزایش هزینه‌های فرد نیز می‌شود.)
 • تا جایی که ممکن است فقط یک نفر با پوست سر فرد تماس داشته باشد.

جمع بندی

اگرچه بیماری ایدز به خودی خود باعث ریزش مو نمی‌شود اما داروهایی که برای کنترل آن استفاده می‌شود می‌تواند موجب تسریع در ریزش موها شود. به علاوه دلایل طبیعی نیز در طول زمان باعث کاهش موها می‌شود. در چنین  شرایطی ممکن است فرد نیاز به استفاده از روش‌های کاشت مو کند.

کاشت مو برای بیماران ایدز که دارای نوع فعال آن هستند ممکن نیست اما با رعایت نکاتی و تحت شرایط خاصی برای بیماران غیرفعال قابل انجام است. تعداد کمی از کلینیک‌ها آماده انجام چنین روشی هستند. علاوه بر خطر انتقال بیماری از طریق زخم‌ها، در صورت ایجاد عفونت ممکن است سلامت بعضی بیماران نیز تهدید شود. برای کاشت مو در چنین شرایطی لازم است با پزشک مشورت کنید.

سوالات متداول کاشت مو برای بیماران ایدز

[vc_toggle title=”آیا ایدز باعث ریزش مو می‌شود؟”]

خود بیماری باعث ریزش مو نمی‌شود اما داروهای مصرفی بیمار می‌تواند باعث ریزش موها شود.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا با وجود ایدز می‌توان کاشت مو انجام داد؟”]

چنانچه ایدز فعال باشد شدنی نیست اما در موارد خفیف با مشورت پزشک شدنی است.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا کاشت مو با وجود بیماری ایدز دارای عوارض خاصی است؟”]

عوارض آن با سایر افراد مشترک است؛ اما از آنجا که سیستم ایمنی فرد بیمار ضعیف‌تر است باید نسبت به بروز عفونت و سایر عوارض بیشتر مراقبت کرد.

[/vc_toggle]
 

پشنهاد میشود مقاله کاشت مو به روش سیفر را مطالعه کنید.

خطرات برای کادر درمانی

همان‌طور که گفته شد کاشت مو برای افراد مبتلا بیماری ایدز با محدودیت‌های فراوانی همراه است و هر کلینیکی اقدام به انجام آن نمی‌کند. این روش شرایط خاصی می‌طلبد و رعایت نکات بهداشتی و ایمنی بسیار ضروری است. بعضی از مهمترین نکاتی که باید کادر درمان رعایت کنند شامل موارد زیر است:

 

 • از آن‌جا که یکی از عوامل انتقال ایدز خون است لازم است که کادر درمانی کاملا مراقبت کنند که خون سر فرد با بدن آن‌ها تماس پیدا نکند.
 • هیج جای زخمی روی دست و انگشتان کادر درمان نباشد.
 • دستکش‌ها به خوبی چک شوند که راه نفوذی نداشته باشند.
 • همه وسایل به کار رفته باید پس از پایان عمل ضد عفونی شده و دور ریخته شوند. (این باعث افزایش هزینه‌های فرد نیز می‌شود.)
 • تا جایی که ممکن است فقط یک نفر با پوست سر فرد تماس داشته باشد.

جمع بندی

اگرچه بیماری ایدز به خودی خود باعث ریزش مو نمی‌شود اما داروهایی که برای کنترل آن استفاده می‌شود می‌تواند موجب تسریع در ریزش موها شود. به علاوه دلایل طبیعی نیز در طول زمان باعث کاهش موها می‌شود. در چنین  شرایطی ممکن است فرد نیاز به استفاده از روش‌های کاشت مو کند.

کاشت مو برای بیماران ایدز که دارای نوع فعال آن هستند ممکن نیست اما با رعایت نکاتی و تحت شرایط خاصی برای بیماران غیرفعال قابل انجام است. تعداد کمی از کلینیک‌ها آماده انجام چنین روشی هستند. علاوه بر خطر انتقال بیماری از طریق زخم‌ها، در صورت ایجاد عفونت ممکن است سلامت بعضی بیماران نیز تهدید شود. برای کاشت مو در چنین شرایطی لازم است با پزشک مشورت کنید.

سوالات متداول کاشت مو برای بیماران ایدز

[/vc_column_text][vc_toggle title=”آیا ایدز باعث ریزش مو می‌شود؟”]

خود بیماری باعث ریزش مو نمی‌شود اما داروهای مصرفی بیمار می‌تواند باعث ریزش موها شود.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا با وجود ایدز می‌توان کاشت مو انجام داد؟”]

چنانچه ایدز فعال باشد شدنی نیست اما در موارد خفیف با مشورت پزشک شدنی است.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا کاشت مو با وجود بیماری ایدز دارای عوارض خاصی است؟”]

عوارض آن با سایر افراد مشترک است؛ اما از آنجا که سیستم ایمنی فرد بیمار ضعیف‌تر است باید نسبت به بروز عفونت و سایر عوارض بیشتر مراقبت کرد.

[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row]
نوشتهٔ پیشین
آنچه درباره پروتز مو باید بدانید
نوشتهٔ بعدی
بالاترین تراکم کاشت مو چقدر است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

جستجوی مقالات

دکتر آرش نجف بیگی

عضو هیات علمی دانشگاه/فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی/عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

آخرین مقالات