کوتاه کردن مو بعد از کاشت مو

34

در این مقاله بحث اصلی بر روی کوتاه کردن مو بعد از کاشت مو است. بعد از این که افراد کاشت مو را انجام می دهند و قطعا این کار برایشان بسیار شگفت انگیز و جالب است، حالا به این موضوع می رسیم که بسیار جذاب تر است، افراد رشد موی خود را مشاهده کرده و می خواهند مراقبت های بعدی را انجام دهند، مثلا کوتاهی مو بعد از کاشت را همه تجربه خواهند کرد و این امری طبیعی است که با رشد مو، اصلاح مو نیز باید انجام شود، حال سوالاتی که برای هر فردی که کاشت انجام داده است پیش می آید این است که چه میزان کوتاهی باید انجام شود و یا اینکه اصلاح چگونه انجام شود و در چه فاصله زمانی بعد از کاشت باید مو کوتاه شود؟ در کل کوتاهی مو بسیار جذاب و شگفت انگیز است مخصوصا زمانی که افراد به موهای خود حالت می دهند.

با چنین پیشرفت های چشمگیری در فن آوری کاشت مو در دهه گذشته  ، تعداد افرادی که به دنبال درمان های پیوند واحد فولیکولار (FUT) یا واحد برداشتن فولیکولار (FUE) هستند ، طی سالهای اخیر به طور چشمگیری افزایش یافته است. چهره های معروف و مشهور جهان که کاشت مو انجام داده اند این امر را بسیار جالب کرده است و نشان می دهند که کاشت مو اصلا شرم آور نیست ، امروزه افراد بیشتری به این گونه پیشرفت ها در این زمینه روی می آورند تا طاسی و کم پشتی موهای خود را جبران کنند.

چه مدت بعد از کاشت مو می توانم موهای خود را کوتاه کنم؟

پس از کاشت مو ، در قسمت گیرنده پوست سر مقداری زخم ایجاد می شود. همچنین ممکن است مقداری تورم و ناراحتی اولیه را تجربه کنید ، اگرچه به زودی فروکش خواهد کرد. در ۵ روز اول ، گرافت های تازه کاشته شده بسیار شکننده هستند و باید مراقب باشید که آنها را لمس نکنید.کوتاه کردن مو بعد از کاشت مو در این زمان ممنوع است.

ما معمولاً به بیماران توصیه می کنیم قبل از کوتاه کردن موهای خود ۸-۱۰ روز صبر کنند. در این مرحله ، گرافت ها ایمن هستند و باید بدون آسیب رساندن به آنها و یا به خطر انداختن بهبودی ، موهایتان را کوتاه کنید. با این حال ، به خاطر داشته باشید که هرچه بیشتر صبر کنید ، جای زخم و قرمزی بهتر برطرف می شود و ضخامت موهای شما بیشتر می شود. همچنین لازم به ذکر است که رشد قابل توجه موهای جدید معمولاً تا حدود ۴ ماه پس از کاشت مو اتفاق نمی افتد ، حتی اکثریت بیماران بیشترین رشد را بین ۵ تا ۱۲ ماه مشاهده می کنند. بنابراین کوتاه کردن مو بعد از کاشت مو در این دوران می تواند انجام شود.

پس از جراحی ، شما همیشه می توانید برای معاینه مراجعه کنید یا چند عکس برای ما ارسال کنید تا ما بتوانیم پوست سر شما را بررسی کنیم و مطابق انتظار از بهبود آن مطمئن شویم.

مراجعه به مشاور بعد از جراحی

چه اندازه می توانم موهایم را کوتاه کنم؟

این به نوع کاشت مو که انجام داده اید و میزان زخم ایجاد شده بر روی سر بستگی دارد. همانطور که قبلاً در مورد آن بحث کردیم ، جراحی FUT جای زخم خطی به جا می گذارد ، اگرچه دکتر نجف بیگی شهرت بسیار خوبی در بخیه زدن و زخم های خوب دارد. برای پنهان کردن جای زخم اهداکننده ، ممکن است لازم باشد که با درجه ۴ یا بیشتر موهای خود را بتراشید (اگرچه گاهی اوقات بیماران متوجه می شوند که می توانند موهای خود را کوتاهتر کنند).

بیمارانی که پیوند موی FUE را انجام داده اند ، به طور معمول می توانند خیلی کوتاه تر ، مثلاً درجه ۱ یا ۲ را استفاده کنند. این بدان دلیل است که ، جراحی FUE ، توسط یک جراح باتجربه و معتبر عملکرد بهتری نیز خواهد داشت. جراحی FUE فقط یک سری جای زخم ریز بر روی پوست سر ایجاد می کند. این اسکارها معمولاً کمتر از ۱ میلی متر هستند و دیدن آنها با چشم غیرمسلح بسیار دشوار است.

اگرچه FUE برای بیمارانی که دوست دارند موهای خود را خیلی کوتاه نگه دارند ترجیح داده می شود ، این روش برای همه مناسب نیست و FUT مزایای خاص خود را دارد. در طول دوره مشاوره ، دکتر کلینیک  گزینه های مختلف را با شما در میان می گذارد و به شما کمک می کند تا در مورد بهترین دوره درمان تصمیم بگیرید.

کاشت مو

آیا می توانم بعد از کاشت مو سرم را بتراشم؟

بله ، پس از کاشت مو  به روش FUE امکان اصلاح سر وجود دارد و توصیه می کنیم قبل از انجام این عمل ۸-۱۰ روز صبر کنید. با این حال ، حداقل ۳ ماه پس از جراحی نباید مناطق تحت درمان را خیس کرد. هنگامی که پیوندهای FUE با احتیاط و به صورت پراکنده برداشت می شوند ، جای زخم های باقی مانده توسط این روش به طور معمول قابل مشاهده نیست. بنابراین ، با فرض اینکه از پیوندهای خود به درستی مراقبت کرده ، می توانید بدون نشان دادن علائم واضح جراحی کاشت مو ، کوتاه کردن مو بعد از کاشت مو را انجام دهید. با این حال بهتر است قبل از تراشیدن سر و یا کوتاهی مو بعد از کاشت با جراح خود مشورت کنید.

نکات کوتاه کردن مو بعد از کاشت مو:

هنگامی که پوست سر شما خوب شد و موهای جدیدتان فرصت رشد یافت ، شما می توانید کوتاهی مو بعد از کاشت را به دلخواه انتخاب کنید. بسیار مهم است که هنگام استفاده از قیچی مخصوصاً در مناطق اهدا کننده و گیرنده پوست سر ، بیشتر مراقبت باشید. حتی پس از از بین رفتن پوسته ها ، جای زخم می تواند برای مدتی کاملاً حساس باشد ، بنابراین توصیه می کنیم در چند هفته اول پس از جراحی از قیچی استفاده نکنید.

در مراحل اولیه پس از کاشت مو ، برخی از مردان مدل موی کوتاه را انتخاب می کنند تا تفاوت طول موهای طبیعی خود را با موهای اهدا کننده پنهان کنند. سایر بیماران ترجیح می دهند برای پوشاندن مناطق تحت درمان که هنوز در حال رشد هستند ، موهای خود را بلندتر نگه دارند. برای مشاوره در مورد اینکه کدام مدل مو می تواند برای شما بهتر باشد با کلینیک یا آرایشگر خود صحبت کنید. اولین مدل موی شما پس از اینکه رشد موی جدید را مشاهده کردید ، بسیار هیجان انگیز خواهد بود. بسیاری از بیماران از روند آزمایش مدل مو لذت می برند به دلیل اینکه ظاهری جدید و زیبا را تجربه خواهند کرد.

پیشنهاد میشود مقاله مراقبت‌های بعد از کاشت مو را از دست ندهید.

ماه اول بعد از FUT یا FUE

اولین ماه پس از کاشت مو دارای اهمیت زیادی است که باید بیشتر به پوست سر و موهای خود نسبت به آنچه در حالت عادی توجه و مراقبت دارید ، توجه کنید. به خصوص در هفته اول ، با اینکه پوسته ها کاملا خوب  می شوند رشد مو نیز آغاز می شود ، باید حتما از یک نوع شامپوی تجویز شده توسط پزشک استفاده شود. باید هنگام شستن و خشک کردن موهای خود نرم و ملایم این کار را انجام دهید. کوتاه کردن مو بعد از کاشت مو را نیز می توانید با نظر پزشک شروع کنید.

با این حال ، رشد موهای طبیعی شما ادامه خواهد داشت ، که اگر موی کوتاهی دارید ، می تواند مناطق اهدا کننده را بیشتر به چشم بیاورد. اما خبر خوب این است که پس از حدود سه هفته می توانید با خیال راحت موهای خود را کوتاه کنید بدون اینکه به پیوندها یا موهای جدید صدمه ای وارد کنید.

با گفتن این نکته توصیه می شود قبل از اینکه کوتاهی مو بعد از کاشت را انجام دهید به پزشک پیوند مو مراجعه کنید تا اطمینان حاصل شود که پوست سر بهبود یافته است. اگرچه روند خوب شدن موها به شکل معمول کند است و هنوز مقداری قرمزی ، تورم و پوسته پوسته وجود دارد ، ممکن است توصیه شود قبل از انجام کوتاه کردن مو بعد از کاشت مو برای مدل موی جدید صبر کنید ، زیرا این امر می تواند منطقه را تشدید کرده و بهبودی را حتی کمتر کند.

با این حال ، پزشک کاشت مو بهترین شخصی است که در این مورد مشاوره می دهد زیرا ممکن است آرایشگر شما قبلاً تجربه داشتن کوتاهی مو بعد از کاشت مو را نداشته باشد ، بنابراین بهتر است از مشاوره با یک متخصص استفاده کنید. متخصصان مو تمامی موارد مربوط به کوتاه کردن مو بعد از کاشت مو را به شما ارائه می دهند.

چه مدلی برای موهایم بزنم؟

در هنگام کوتاهی مو بعد از کاشت می توان گفت پاسخ صادقانه این سوال این است: هر مدلی که بخواهید. به شرط بهبودی پوست سر ، خطر جابجایی فولیکول های مو کاشت شده بسیار کم است. بنابراین ، می توانید هر مدل مویی را انتخاب کنید. برخی از آقایانی که کاشت مو انجام داده اند ، معمولاً وقتی برای اولین بار برای اصلاح موهای خود تصمیم می گیرند موهای خود را خیلی کوتاه می تراشند به طوری که دیگر هیچ گونه اختلاف در بین موهای طبیعی و دهنده آنها قابل مشاهده نیست و مو می تواند به همان ترتیب رشد کند. کوتاه کردن مو بعد از کاشت مو از مواردی است که باید به آن توجه زیادی داشته باشید.

گزینه دیگر این است که برای پوشاندن مناطقی از موی اهدا کننده که هنوز در حال بهبود و رشد است ، به یک مدل حجیم تر روی بیاورید. اساساً ، اولین مدل موی شما با موهای جدید کاملاً به انتخاب شخصی شما بستگی دارد و اکنون که موهای بیشتری برای کوتاه کردن و داشتن مدل موی جدید دارید ، می توانید از کل روند مدل متناسب با ظاهر جدید خود لذت ببرید.

اصلاح مو بعد از کاشت

حالت دادن به موهایتان

علاوه کوتاه کردن مو بعد از کاشت مو،  شما ممکن است مشتاق باشید که دوباره از محصولات مو ، رنگ های شیمیایی استفاده کنید  تا به سبک قدیمی خود برگردید. با این حال ، دقیقاً مانند کوتاهی مو بعد از کاشت ، توصیه می شود حداقل ۳-۴ هفته از این موارد اجتناب کنید. مطمئناً ، با خشک شدن مو ، ناحیه پیوند هنوز ممکن است بی حس باشد ، بنابراین خطر سوزش وجود دارد و گرمای بیش از حد می تواند به فولیکول های جدید آسیب برساند و در صورت قرار گرفتن در معرض حرارت طولانی مدت ، پوست سر می سوزد و آسیب می بیند. بعلاوه ، با استفاده از مواد شیمیایی و محصولات آنها ، ممکن است فولیکول های جدید در مراحل رشد اولیه حساسیت بیشتری داشته باشند ، بنابراین احتمال واکنش منفی آنها نسبت به محصولات وجود دارد.

اگر قصد رنگ آمیزی موهای خود را دارید ، باید حداقل ۴ هفته صبر کنید و قبل از انجام این کار با پزشک کاشت مو مشورت کنید. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که این کار را قطعا می توانید، انجام دهید حتی اگر قبلاً از رنگ استفاده کرده باشید زیرا ممکن است فولیکول جدید مو واکنش متفاوتی به رنگ نشان دهد.

کاشت مو در کلینیک دکتر نجف بیگی:

کلینیک دکتر نجف بیگی در انجام کاشت مو با موفقیت FUE و FUT سابقه بسیار خوبی دارد. مهارت فنی و چشم هنری دکتر نجف بگی او را قادر می سازد یک ظاهر طبیعی به موهای افراد بدهد که با موهای طبیعی شما یکپارچه می شود و در عین حال جای زخم را نیز به حداقل خواهد رسید.

اما با اتمام جراحی شما تعهد ما پایان نمی یابد. ما شما را تشویق می کنیم که برای پشتیبانی مداوم با ما در ارتباط باشید و به شما کمک می کنیم تا روند رشد موهای جدید خود را کنترل کنید ، همچنین در مورد مراقبت از پوست سر به شما کمک  خواهیم کرد. خوشحال می شویم که هر لحظه به ما مراجعه کنید ،این کلینیک به شما آرامش خاطر و یک عمر مراقبت حرفه ای از مو را می دهد. می توانید اطلاعات بیشتر در مورد خدمات مراقبت های ویژه استثنایی ما را در اینجا بخوانید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید